Nederland
Amsterdam

Koninkrijk der Nederlanden

NLD  
locatie
staatshoofden provincies kaart

Ministers van Economische Zaken

Klik  HIER  om terug te keren naar het overzicht van de regeringsleiders en ministeries.
ga direct naar:    1930    1940    1950    1960    1970    1980    1990    2000    2010    2020
4
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Van 1918-1925 Ministerie van Arbeid
Van 1925-1932 Ministerie van Arbeid, Handel en Nijverheid
Van 1932-1933 Ministerie van Economische Zaken en Arbeid
Van 1933-1937 Ministerie van Economische Zaken
In 1937 Ministerie van Handel, Nijverheid en Scheepvaart
Van 1937-1940 Ministerie van Economische Zaken
Van 1940-1944 Ministerie van Handel, Nijverheid en Scheepvaart
Van 1944-1946 gesplitst in Ministerie van Scheepvaart en Ministerie van Handel en Nijverheid (zie Landbouw)
Van 1946-2010 Ministerie van Economische Zaken
Van 2010-2012 Ministerie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie
Van 2012-2017 Ministerie van Economische Zaken
Van 2017-heden Ministerie van Economische Zaken en Klimaat

1918-1925 Petrus Josephus Mattheus Aalberse, geboren op 27 maart 1871 te Leiden en overleden op 5 juli 1948 te 's-Gravenhage.

RKSP
Minister van Arbeid:
09-09-1918 - 18-09-1922
18-09-1922 - 04-08-1925
1925-1926 Dionysius Adrianus Petrus Norbertus Koolen, geboren op 21 januari 1871 te Rijswijk en overleden op 24 maart 1945 te Voorschoten.

RKSP
Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid:
04-08-1925 - 08-03-1926
1926-1929 Jan Rudolph Slotemaker de Bruïne, geboren Jan Rudolph Slotemaker, geboren op 6 mei 1869 te Sliedrecht en overleden op 1 mei 1941 te Wassenaar.

CHU
Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid:
08-03-1926 - 10-08-1929
1929-1934 Timotheus Josephus Verschuur, geboren op 18 maart 1886 te Utrecht en overleden op 14 april 1945 te Police, Polen.

RKSP
Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid:
10-08-1929 - 01-05-1932
Minister van Economische Zaken en Arbeid:
01-05-1932 - 26-05-1933
26-05-1933 - 08-06-1933
Minister van Economische Zaken:
08-06-1933 - 17-04-1934
1934 Hendrikus Colijn, geboren op 22 juni 1869 te Burgerveen en overleden op 18 september 1944 te Ilmenau, Duitsland.

ARP
Interim Minister van Economische Zaken:
17-04-1934 - 15-06-1934
1934-1935 Maximilien Paul Léon Steenberghe, geboren op 2 mei 1899 te Leiden en overleden op 22 januari 1972 te Goirle.

RKSP
Minister van Economische Zaken:
15-06-1934 - 06-06-1935
1935-1937 Henri Caspar Joseph Hubert Gelissen, geboren op 15 mei 1895 te Venlo en overleden op 20 mei 1982 te Wassenaar.

RKSP
Minister van Economische Zaken:
06-06-1935 - 31-07-1935
31-07-1935 - 24-06-1937
1937-1939 Maximilien Paul Léon Steenberghe, geboren op 2 mei 1899 te Leiden en overleden op 22 januari 1972 te Goirle.

RKSP
Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart:
24-06-1937 - 15-07-1937
Minister van Economische Zaken:
15-07-1937 - 25-07-1939
1939 Hendrikus Colijn, geboren op 22 juni 1869 te Burgerveen en overleden op 18 september 1944 te Ilmenau, Duitsland.

ARP
Interim Minister van Economische Zaken:
25-07-1939 - 10-08-1939
1939-1941 Maximilien Paul Léon Steenberghe, geboren op 2 mei 1899 te Leiden en overleden op 22 januari 1972 te Goirle.

RKSP
Minister van Economische Zaken:
10-08-1939 - 09-05-1940
Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart:
09-05-1940 - 14-05-1940

Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart in ballingschap:
14-05-1940 - 03-09-1940
03-09-1940 - 27-07-1941
27-07-1941 - 17-11-1941
1941-1942 Jan van den Tempel, geboren op 1 augustus 1877 te Willemstad en overleden op 27 juni 1955 te Amsterdam.

SDAP
Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart in ballingschap:
17-11-1941 - 08-01-1942
1942-1944 Petrus Adrianus Kerstens, geboren op 23 augustus 1896 te Ginneken en overleden op 8 oktober 1958 te 's-Gravenhage.

KVP.
Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart in ballingschap:
08-01-1942 - 31-05-1944
1944-1946 James Marnix de Booy, eigenlijk de Booij, geboren op 24 juli 1885 te Kralingen en overleden op 1 maart 1969 te Lausanne, Zwitserland.

Liberaal-partijloos
Minister van Scheepvaart en Visserij in ballingschap:
31-05-1944 - 23-02-1945
23-02-1945 - 05-05-1945
Minister van Scheepvaart en Visserij:
05-05-1945 - 24-06-1945
Interim Minister van Scheepvaart:
24-06-1945 - 03-07-1946
1946-1948 Gerardus Wilhelmus Maria Huysmans, geboren op 29 april 1902 te Eindhoven en overleden op 18 maart 1948 te 's-Gravenhage.

RKSP
Minister van Economische Zaken:
03-07-1946 - 14-01-1948
1948 Sicco Leendert Mansholt, geboren op 13 september 1908 te Ulrum en overleden op 29 juni 1995 te Wapserveen.

SDAP/PvdA
Interim Minister van Economische Zaken:
14-01-1948 - 21-01-1948
1948-1952 Johannes Roelof Maria van den Brink, geboren op 12 april 1915 te Laren en overleden op 19 juli 2006 te Hilversum.

RKSP/KVP
Minister van Economische Zaken:
21-01-1948 - 07-08-1948
07-08-1948 - 15-03-1951
15-03-1951 - 02-09-1952
1952-1959 Jelle Zijlstra, geboren op 27 augustus 1918 te Oosterbierum en overleden op 23 december 2001 te Wassenaar.

ARP
Minister van Economische Zaken:
02-09-1952 - 13-10-1956
13-10-1956 - 22-12-1958
22-12-1958 - 19-05-1959
1959-1963 Jan Willem de Pous, geboren op 23 januari 1920 te Aalsmeer en overleden op 6 januari 1996 te 's-Gravenhage.

CHU
Minister van Economische Zaken:
19-05-1959 - 24-07-1963
1963-1965 Jacobus Eije Andriessen, geboren op 25 juli 1928 te Rotterdam en overleden op 22 januari 2019 te Wassenaar.

CHU/CDA
Minister van Economische Zaken:
24-07-1963 - 14-04-1965
1965-1966 Johannes Marten den Uyl, geboren op 9 augustus 1919 te Hilversum, overleden op 24 december 1987 te Amsterdam.

PvdA
Minister van Economische Zaken:
14-04-1965 - 22-11-1966
1966-1967 Johannes Age Bakker, geboren op 27 mei 1921 te Bolsward en overleden op 3 oktober 2003 te Wassenaar.

ARP
Minister van Economische Zaken:
22-11-1966 - 05-04-1967
1967-1970 Leo de Block, geboren op 14 augustus 1904 te 's-Gravenhage en overleden op 4 januari 1988 te 's-Gravenhage.

KVP
Minister van Economische Zaken:
05-04-1967 - 07-01-1970
1970 Hendrikus Johannes Witteveen, geboren op 12 juni 1921 te Zeist en overleden op 23 april 2019 te Wassenaar.

VVD
Interim Minister van Economische Zaken:
07-01-1970 - 14-01-1970
1970-1971 Roelof Johannes Nelissen, geboren op 4 april 1931 te Hoofdplaat en overleden op 18 juli 2019 te Hilversum.

KVP
Minister van Economische Zaken:
14-01-1970 - 06-07-1971
1971-1973 Hartgert Langman, geboren op 23 februari 1931 te Akkrum en verleden op 1 augustus 2016 te Drachten.

VVD
Minister van Economische Zaken:
06-07-1971 - 09-08-1972
09-08-1972 - 11-05-1973
1973-1977 Rudolphus Franciscus Marie Lubbers, geboren op 7 mei 1939 te Rotterdam en overleden op 14 februari 2018 te Rotterdam.

CDA.
Minister van Economische Zaken:
11-05-1973 - 19-12-1977
1977-1981 Gijsbert Michiel Vredenrijk van Aardenne, geboren op 18 maart 1930 te Rotterdam en overleden op 10 augustus 1995 te Dordrecht.

VVD
Minister van Economische Zaken:
19-12-1977 - 11-09-1981
1981-1982 Jan Cornelis Terlouw, geboren op 15 november 1931 te Kamperveen.

D66
Minister van Economische Zaken:
11-09-1981 - 29-05-1982
29-05-1982 - 04-11-1982
1982-1986 Gijsbert Michiel Vredenrijk van Aardenne, geboren op 18 maart 1930 te Rotterdam en overleden op 10 augustus 1995 te Dordrecht.

VVD
Minister van Economische Zaken:
04-11-1982 - 14-07-1986
1986-1989 Rudolf Willem de Korte, geboren op 8 juli 1936 te 's-Gravenhage en overleden op 9 januari 2020 te Wassenaar.

VVD
Minister van Economische Zaken:
14-07-1986 - 07-11-1989
1989-1994 Jacobus Eije Andriessen, geboren op 25 juli 1928 te Rotterdam en overleden op 22 januari 2019 te Wassenaar.

CHU/CDA
Minister van Economische Zaken:
07-11-1989 - 22-08-1994
1994-1998 Johannes Wijers, geboren op 15 december 1950 te Amsterdam.

D66
Minister van Economische Zaken:
22-08-1994 - 03-08-1998
1998-2002 Annemarie Jorritsma, geboren Lebbink, geboren op 1 juni 1950 te Hengelo, Gld.

VVD
Minister van Economische Zaken:
03-08-1998 - 22-07-2002
2002 Herman Philippus Johannes Bernardus Heinsbroek, geboren op 12 januari 1951 te Schiedam.

LPF, LNP
Minister van Economische Zaken:
22-07-2002 - 16-10-2002
2000-2003 Johannes Hoogervorst, geboren op 19 april 1956 te Haarlem.

VVD
Minister van Economische Zaken:
16-10-2002 - 27-05-2003
2003-2006 Laurens Jan Brinkhorst, geboren op 18 maart 1937 te Zwolle.

D66
Minister van Economische Zaken:
27-05-2003 - 29-06-2006
2006 Gerrit Zalm, geboren op 6 mei 1952 te Enkhuizen.

VVD
Interim Minister van Economische Zaken:
03-07-2006 - 07-07-2006
2006-2007 Joannes Gerardus Wijn, geboren op 20 mei 1969 te Haarlem.

CDA
Minister van Economische Zaken:
07-07-2006 - 22-02-2007
2007-2010 Maria Josephina Arnoldina van der Hoeven, geboren op 13 september 1949 te Meerssen.

CDA
Minister van Economische Zaken:
22-02-2007 - 14-10-2010
2010-2012 Maxime Jacques Marcel Verhagen, geboren op 14 september 1956 te Maastricht.

CDA
Minister van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie:
14-10-2010 - 05-11-2012
2012-2017 Henricus Gregorius Jozeph Kamp, geboren op 23 juli 1952 te Hengelo, Overijssel.

VVD
Minister van Economische Zaken:
05-11-2012 - 26-10-2017
2017- ? Eric Derk Wiebes, geboren op 12 maart 1963 te Delft.

VVD
Minister van Economische Zaken en Klimaat:
26-10-2017 - heden