Namibië
Windhoek

Republiek Namibië
NAM
locatie
regeringsleiders vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

WAARNEMENDE STATUS VAN ZUIDWEST-AFRIKA: 20 DECEMBER 1976
ONAFHANKELIJKE REPUBLIEK NAMIBIË: 21 MAART 1990
 
   
  31-05-1928 - 21-03-1990 (vlag Zuid-Afrika) 21-03-1990 - heden  
ga direct naar:     Republiek     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1976 wordt de SWAPO een waarnemende status verleend door de Verenigde Naties met sinds 1977 aan het hoofd een Bestuurder-generaal.
1977-1979 Marthinus Theunis Steyn, geboren op 5 november 1920 te Bloemfontein en overleden op 14 april 1998 te Bloemfontein. Bestuurder-Generaal:
01-09-1977 - 07-08-1979
1979-1980 Gerrit Van Niekerk Viljoen, geboren op 11 september 1926 te Kaapstad, Zuid-Afrika en overleden op 29 mei 2009 te Stilbaai, Zuid-Afrika. Bestuurder-Generaal:
07-08-1979 - 04-09-1980
1980-1983 Daniel Hough, geboren in 1937 en overleden in 2008. Bestuurder-Generaal:
04-09-1980 - 01-02-1983
1983-1985 Willem Abraham Van Niekerk, geboren op 29 juni 1937 te Pretoria, Zuid-Afrika en overleden op 8 augustus 2009. Bestuurder-Generaal:
01-02-1983 - 01-07-1985
1985-1990 Louis Alexander Pienaar, geboren op 26 juni 1926 te Stellenbosch, Zuid-Afrika en overleden op 5 november 2012 te Kaapstad, Zuid-Afrika. Bestuurder-Generaal:
01-07-1985 - 21-03-1990

Na het uitroepen van de onafhankelijkheid van Zuid-Afrika wordt een president aangesteld als staatshoofd.
1990-2005 Samuel Daniel Shafiishuna Nujoma, geboren op 12 mei 1929 te Ongandjera.

SWAPO
President:
21-03-1990 - 21-03-2005
2005-2015 Hifikepunye Lucas Pohamba, geboren op 18 augustus 1935 te Okanghudi.

SWAPO
President:
21-03-2005 - 21-03-2015
2015- ? Hage Gottfried Geingob, geboren op 3 augustus 1941 te Otjiwarongo.

SWAPO
President:
21-03-2015 - heden