104 Myanmar - Nejpjidaw
Myanma - Naypyidaw

Pyidaungsu Thangmanda Myanma Naingngandaw (Republiek der Unie van Myanmar)

 MM - MMR  
locatie
kaart

ONAFHANKELIJK: 4 JANUARI 1948


Myanmar werd in 1948 als Unie van Burma onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk met een voorzitter als staatshoofd. Ne Win werd in 1962 voorzitter van de Revolutionaire Raad tot 1974, waarna hij voorzitter van de Socialistische Republiek van de Unie van Burma werd. In 1988 wordt vervolgens de Unie van Myanmar uitgeroepen, geleid door een militaire voorzitter:

1948-1952 Sao Sjwe Thaik (1896-1962)
1952-1957 Ba Oe (1887-1963)
1957-1962 Win Maoeng (1916-1989)

1962-1974

Ne Win (1911-2002)

1974-1981

Ne Win (1911-2002)
1981-1988 San Joe (1918-1996)
1988 Sein Lwin (1924-2004)
1988 interim Aje Ko (?)
1988 Maoeng Maoeng (1924-2004)

1988-1992

Saw Maoeng (1928-1997)
1992-2011 Than Sjwe (1933)
2011-2016 Thein Sein (1945)
2016-2018 Htin Kjaw (1946)
2018 interim Mjint Sjwe (1951)
2018-2021 Win Mjint (1951)
2021- ? interim Mjint Sjwe (1951)
2021- ? militair Min Aung Hlaing (1956)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agga Maha Thray Sithoe Agga Maha Thiri Thoedhamma Sao Sjwe Thaik, geboren in 1896 te Yawnghwe en overleden op 21 november 1962 te Yangon. Ba Oe, geboren op 26 mei 1887 te Pathein en overleden op 9 november 1963 te Yangon.
Mahn Win Maoeng, geboren op 17 april 1916 te Lae Sait en overleden op 4 juli 1989 te Yangon. Ne Win, geboren op 10 juli 1910 of 24 of 14 mei 1911 te Paungdalè en overleden op 5 december 2002 te Yangon.
San Joe, geboren op 3 maart 1918 te Theal Kone en overleden op 28 januari 1996 te Yangon. Sein Lwin, geboren in 1923/24 te Burma en overleden op 9 april 2004 te Yangon.
Aje Ko, geboren circa 1935. Maoeng Maoeng, geboren op 11 januari 1925 te Mandalay en overleden op 2 juli 1994 te Yangon.
Saw Maoeng, geboren op 12 mei 1928 te Mandalay en overleden op 24 juli 1997 te Yangun. Than Sjwe, geboren op 2 februari 1933 te Kyaukse.
Thein Sein, geboren op 20 april 1945 te Kyoun Ku. Htin Kjaw, geboren op 20 juli 1946 te Yangon.
Mjint Sjwe, geboren op 24 mei of 24 juni 1951 te Mandalay. Win Mjint, geboren op 8 november 1951 te Nyaung Chaung.
Min Aung Hlaing, geboren op 3 juli 1956 te Dawei.