Montenegro
Podgorica

Montenegro
MNE
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar:   1910      Ballingschap      Joegoslavië
Onafhankelijk:      2000      2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Sinds 1879 werd er een regeringsleider aangesteld in Montenegro door het staatshoofd.
1879-1905 Božo Petrović-Njegoš, geboren in 1846 en overleden in 1929.

Partijloos
President van de Ministerraad:
20-03-1879 - 18-12-1905
1905-1906 Lazar Mijušković, geboren op 24 december 1867 te Povija en overleden in 1936 te Belgrado, Servië.

PNS
President van de Ministerraad:
18-12-1905 - 23-11-1906
1906-1907 Marko Radulović, geboren op 15 december 1866 te Pažići en overleden op 2 november 1932.

Partijloos
President van de Ministerraad:
23-11-1906 - 31-01-1907
1907-1907 Andrija Radović, geboren op 28 januari 1872 te Martinići en overleden in 1947 te Belgrado, Servië.

NS
President van de Ministerraad:
31-01-1907 - 16-04-1907
1907-1912 Lazar Tomanović, geboren op 3 september 1845 te Lepetane en overleden op 2 november 1932 te Herceg Novi.

Partijloos
President van de Ministerraad:
16-04-1907 - 18-06-1912
1912-1913 Mitar Boškov Martinović, geboren op 8 september 1870 te Bajice en overleden op 11 februari 1954 te Belgrado, Servië.

Militair
President van de Ministerraad:
18-06-1912 - 07-05-1913
1913-1915 Janko Stankov Vukotić, geboren op 18 februari 1866 te Čevo en overleden op 4 februari 1927 te Belgrado, Servië.

Militair
President van de Ministerraad:
07-05-1913 - 15-07-1915
1914-1915 Risto Popović, geboren in 1871 en overleden in 1924.

PNS
Interim President van de Ministerraad voor Vukotić:
16-07-1914 - 15-07-1915
1915-1916 Milo Matanović, geboren in 1879 en overleden in 1955.

Militair
President van de Ministerraad:
15-07-1915 - 02-01-1916
1916 Lazar Mijušković, geboren op 24 december 1867 te Povija en overleden in 1936 te Belgrado, Servië.

PNS
President van de Ministerraad:
02-01-1916 - 11-05-1916
1916-1917 Andrija Radović, geboren op 28 januari 1872 te Martinići en overleden in 1947 te Belgrado, Servië.

NS
President van de Ministerraad:
11-05-1916 - 16-01-1917
1917-1918 Evgenije Popović, geboren in 1842 te Risan en overleden in 1931 te Trieste, Italië.

Partijloos
President van de Ministerraad:
10-06-1917 - 26-11-1918

De regeringsleiders in ballingschap na de incorporatie in Joegoslavië:
1918-1919 Evgenije Popović, geboren in 1842 te Risan en overleden in 1931 te Trieste, Italië.

Partijloos
Premier:
26-11-1918 - 17-02-1919
1918-1919 Pero Đorđije Šoć, geboren op 28 juni 1884 te Ljubotinj en overleden op 1 februari 1966 te Belgrado, Servië.

Partijloos
Interim Premier voor Popović:
??-12-1918 - 17-02-1919
1919-1921 Jovan Simonov Plamenac, geboren in 1873 te Boljevići en overleden in 1944 te Cetinje.

PNS
Premier:
17-02-1919 - 28-06-1921
1921-1922 Milutin Mijajlov Vučinić, geboren op 12 april 1869 te Gornji Rogami en overleden op 14 september 1922 te Rome, Italië.

Militair
Premier:
28-06-1921 - 14-09-1922
1922-1923 Jovan Simonov Plamenac, geboren in 1873 te Boljevići en overleden in 1944 te Cetinje.

PNS
Premier:
14-09-1922 - 23-10-1923
1923-1929 Anto Mićunov Gvozdenović, geboren op 26 januari 1853 te Vući Do en overleden op 2 september 1935 te Vući Do.

Militair
Premier:
23-10-1923 - 14-09-1929

De regeringsleiders voor Montenegro binnen socialistisch Joegoslavië na de Tweede Wereldoorlog:
1945 Milovan Đilas, geboren op 4 juni 1909 te Podbišće en overleden op 20 april 1995 te Belgrado, Servië.

KPJ
Minister voor Montenegro:
07-03-1945 - 17-04-1945
1945-1953 Blažo Jovanović, geboren op 28 maart 1907 te Velje Brdo en overleden op 4 februari 1976 te Igalo.

KPJ, sinds 1948 SKCG
President van de Volksregering:
17-04-1945 - 04-02-1953
President van de Uitvoerende Raad van de Nationale Vergadering:
04-02-1953 - 16-12-1953
1953-1962 Filip Bajković, geboren op 20 mei 1910 te Caïro, Egypte en overleden op 15 februari 1985 te Belgrado, Servië.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Nationale Vergadering:
16-12-1953 - 14-07-1962
1962-1963 Đorđije Pajković, geboren op 25 juni 1917 te Lužac en overleden op 17 januari 1980 te Belgrado, Servië.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Nationale Vergadering:
14-07-1962 - 25-06-1963
1963-1966 Veselin Đuranović, geboren op 17 mei 1925 te Danilovgrad en overleden op 30 augustus 1997 te Martinići.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
25-06-1963 - 08-12-1966
1966-1967 Mijuško Šibalić, geboren in 1915 te Žjabljak en overleden in 1995 te Podgorica.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
08-12-1966 - 05-05-1967
1967-1969 Vidoje Žarković, geboren op 10 juni 1927 te Nedajno en overleden op 29 september 2000 te Belgrado, Servië.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
05-05-1967 - 07-10-1969
1969-1974 Žarko Bulajić, geboren op 22 juni 1922 te Vilusi en overleden op 1 januari 2009 te Belgrado, Servië.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
07-10-1969 - 06-05-1974
1974-1978 Marko Orlandić, geboren op 28 september 1930 te Seoca en overleden op 20 december 2019 te Podgorica.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
06-05-1974 - 28-04-1978
1978-1982 Momčilo Cemović, geboren op 21 mei 1928 te Buče en overleden in 2001 te Podgorica.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
28-04-1978 - 07-05-1982
1982-1986 Radivoje Brajović, geboren op 11 januari 1935 te Peć.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
07-05-1982 - 06-06-1986
1986-1989 Vuko Vukadinović, geboren op 11 augustus 1937 te Mojkovac en overleden op 3 november 1993 te Podgorica.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
06-06-1986 - 29-03-1989
1989-1991 Radoje Kontić, geboren op 31 mei 1937 te Nikšić.

SKCG
President van de Uitvoerende Raad van de Vergadering:
29-03-1989 - 15-02-1991

De regeringsleiders van Montenegro na het uiteenvallen van Joegoslavië:
1991-1998 Milo Ðukanović, geboren op 15 februari 1962 te Nikšić.

DPS
Premier:
15-02-1991 - 05-02-1998
1998-2003 Filip Vujanović, geboren op 1 september 1954 te Belgrado, Servië.

DPS
Premier:
05-02-1998 - 08-01-2003
2002-2003 Dragan Ðurović, geboren op 31 oktober 1959 te Danilovgrad.

DPS
Interim Premier voor Vujanović:
05-11-2002 - 08-01-2003
2003-2006 Milo Ðukanović, geboren op 15 februari 1962 te Nikšić.

DPS
Premier:
08-01-2003 - 10-11-2006
2006-2008 Željko Šturanović, geboren op 31 januari 1960 te Nikšić en overleden op 30 juni 2014 te Villajuif.

DPS
Premier:
10-11-2006 - 29-02-2008
2008-2010 Milo Ðukanović, geboren op 15 februari 1962 te Nikšić.

DPS
Premier:
29-02-2008 - 29-12-2010
2010-2012 Igor Lukšić, geboren op 16 juni 1976 te Bar.

DPS
Premier:
29-12-2010 - 04-12-2012
2012-2016 Milo Ðukanović, geboren op 15 februari 1962 te Nikšić.

DPS
Premier:
04-12-2012 - 28-11-2016
2016-2020 Duško Marković, geboren op 6 juli 1958 te Mojkovats.

DPS
Premier:
28-11-2016 - 14-11-2020
2020- ? Zdravko Krivokapić, geboren op 2 september 1958 te Nikšić.

Partijloos
Premier:
14-11-2020 - heden