Mauritius
Jeruzalem

Republiek Mauritius
MUS
locatie
regeringsleiders vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 12 MAART 1968
REPUBLIEK MAURITIUS: 12 MAART 1992
 
12-03-1968 - heden
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1968 wordt Mauritius onafhankelijk onder de Britse kroon, met een gouverneur-generaal aan het roer in den lande:
1968-1992 Elizabeth II Alexandra Mary, geboren op 21 april 1926 te Londen, Engeland. Koningin:
12-03-1968 - 11-03-1992
     
1968 Sir John Shaw Rennie, geboren op 12 januari 1917 te Glasgow, Schotland en overleden op 12 augustus 1981 te Londen, Engeland. Gouverneur-Generaal:
12-03-1968 - 27-08-1968
1968 Sir Michel Jean Joseph Laval Rivalland, geboren in 1910 en overleden in 1970. Interim Gouverneur-Generaal:
27-08-1968 - 03-09-1968
1968-1972 Sir Arthur Leonard Williams, geboren op 22 januari 1904 te Birkenhead, Engeland en overleden op 27 december 1972 te Réduit. Gouverneur-Generaal:
03-09-1968 - 27-12-1972
1972
1972-1977
Sir Abdool Raman Mahomed Osman, geboren op 29 augustus 1902 te Bon Air en overleden op 16 november 1992 te Le Goulet. Interim Gouverneur-Generaal voor Williams:
24-12-1972 - 27-12-1972
Interim Gouverneur-Generaal:
27-12-1972 - 30-01-1973
Gouverneur-Generaal:
30-01-1973 - 31-10-1977
1977-1978 Sir William Henry Garrioch, geboren op 4 mei 1916 te Mauritius en overleden op 18 februari 2008 te Londen, Engeland. Interim Gouverneur-Generaal:
31-10-1977 - 23-03-1978
1978-1983 Sir Dayendranath Burrenchobay, geboren op 24 maart 1919 te Plaine Magnien en overleden op 29 maart 1999. Interim Gouverneur-Generaal:
23-03-1978 - 17-10-1979
Gouverneur-Generaal:
17-10-1979 - 27-12-1983
1983-1985 Sir Seewoosagur Ramgoolam, geboren op 18 april 1900 te Kewal Nagar en overleden op 15 december 1985 te Port Louis. Gouverneur-Generaal:
28-12-1983 - 15-12-1985
1985-1986 Sir Cassam Ismael Moollan, geboren op 26 februari 1927 te Port Louis en overleden op 15 november 2010. Interim Gouverneur-Generaal:
15-12-1985 - 17-01-1986
1986-1992 Sir Veerasamy Ringadoo, geboren op 20 oktober 1920 te Port Louis en overleden op 9 september 2000 te Moka. Gouverneur-Generaal:
17-01-1986 - 11-03-1992

In 1992 wordt Mauritius een presidentiële republiek, zodat de monarch van het Verenigd Koninkrijk geen staatshoofd meer is van Mauritius:
1992 Sir Veerasamy Ringadoo, geboren op 20 oktober 1920 te Port Louis en overleden op 9 september 2000 te Moka.

Partijloos
President:
12-03-1992 - 30-06-1992
1992-2002 Cassam Uteem, geboren op 22 maart 1941 te Port Louis.

MMM
President:
30-06-1992 - 15-02-2002
2002 Angidi Verriah Chettiar, geboren op 29 april 1928 te Madurai, India en overleden op 15 september 2010 te Port Louis.

PTr
Interim President:
15-02-2002 - 18-02-2002
2002 Ariranga Govindasamy Pillay, geboren op 14 juni 1945 te Port Louis.

Partijloos
Interim President:
18-02-2002 - 25-02-2002
2002-2003 Karl Auguste Offmann, geboren op 25 november 1940 te Port Louis.

MSM
President:
25-02-2002 - 01-10-2003
2003 Abdool Raouf Bundhun, geboren op 14 januari 1937 te Amaury.

MMM
Interim President:
01-10-2003 - 07-10-2003
2003-2012 Sir Anerood Jugnauth, geboren op 29 maart 1930 te Vacoas-Phoenix.

MSM
President:
07-10-2003 - 30-03-2012
2012 Agnès Monique Ohsan-Bellepeau, geboren in 1942 te Mauritius.

PTr
Interim President:
30-03-2012 - 21-07-2012
2012-2015 Rajkeswuer 'Kailash' Purryag, geboren op 12 december 1947 te Vacoas-Phoenix.

PTr
President:
21-07-2012 - 29-05-2015
2015 Agnès Monique Ohsan-Bellepeau, geboren in 1942 te Mauritius.

PTr
Interim President:
29-05-2015 - 05-06-2015
2015-2018 Bibi Ameenah Firdaus Gurib-Fakim, geboren op 17 oktober 1959 te Surinam.

Partijloos
President:
05-06-2015 - 23-03-2018
2018-2019 Paramavisum Pillay 'Barlen' Vyapoory, geboren circa 1945.

MSM
Interim President:
23-03-2018 - 26-11-2019
2019 Eddy Balancy, geboren in 1946.

Partijloos
Interim President:
26-11-2019 - 02-12-2019
2019- ? Prithvirajsing 'Pradeep' Roopun, geboren op 24 mei 1959 te Quatre Bornes.

MSM
President:
02-12-2019 - heden