Mauritanië
Nouakchott

Islamitische Republiek Mauritanië
MRT
locatie
  kaart


ONAFHANKELIJK: 28 NOVEMBER 1960

 
01-04-1959 - heden
 
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Mauritanië werd in 1960 onafhankelijk van Frankrijk, met een president als staatshoofd:
1960-1978 Moktar Oeld Daddah, geboren op 25 december 1924 te Boutilimit en overleden op 14 oktober 2003 te Parijs, Frankrijk.

PRM/PPM
Interim Staatshoofd:
28-11-1960 - 20-08-1961
President:
20-08-1961 - 10-07-1978
1978-1979 Moestafa Oeld Salek, geboren in 1936 te Kiffa en overleden op 18 december 2012 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Voorzitter van het Militaire Comité voor Nationaal Herstel:
10-07-1978 - 20-03-1979
Staatshoofd en Voorzitter van het Militaire Comité voor Nationaal Herstel:
20-03-1979 - 06-04-1979
Staatshoofd en Voorzitter van het Militaire Comité voor Nationale Redding:
06-04-1979 - 03-06-1979
1979-1980 Mohamed Machmoed Oeld Achmed Loeli, geboren op 1 januari 1943 te Tidjikja en overleden op 16 maart 2019.

Militair
Staatshoofd en Voorzitter van het Militaire Comité voor Nationale Redding:
03-06-1979 - 04-01-1980
1980-1984 Mohamed Choena Oeld Haidalla, geboren in 1940 te Nouadhibou.

Militair
Staatshoofd en Voorzitter van het Militaire Comité voor Nationale Redding:
04-01-1980 - 12-12-1984
1984-2005 Maaoeya Ould Sid'Achmed Taja, geboren op 28 november 1941 te Atar.

PRDS
Staatshoofd en Voorzitter van het Militaire Comité voor Nationale Redding:
12-12-1984 - 18-04-1992
President:
18-04-1992 - 03-08-2005
2005-2007 Eli Oeld Mohamed Vall, geboren op 1 januari 1953 te Nouakchott en overleden op 5 mei 2017 te Zouérat.

Militair
Voorzitter van de Militaire Raad voor Recht en Democratie:
03-08-2005 - 19-04-2007
2007-2008 Sidi Mohamed Oeld Tsjeich Abdallahi, geboren in 1938 te Aleg.

Partijloos
President:
19-04-2007 - 06-08-2008
2008-2009 Mohamed Oeld Abdel Aziz, geboren op 20 december 1956 te Akjoujt.

Militair, later UPR
President van de Hoge Staatsraad:
06-08-2008 - 15-04-2009
2009 Ba Mamadoe dit Mbaré, geboren in 1946 te Waly Diantang en overleden op 11 januari 2013 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Interim President:
15-04-2009 - 05-08-2009
2009-2019 Mohamed Oeld Abdel Aziz, geboren op 20 december 1956 te Akjoujt.

Militair, later UPR
President:
05-08-2009 - 01-08-2019
2019- ? Mohamed Oeld Tsjeich Achmed Oeld Ghazoeani, geboren op 31 december 1956 te Boumdeid.

UPR
President:
01-08-2019 - heden