Marshall Eilanden
Majuro

Republiek der Marshall Eilanden
MHL
locatie
bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 21 OKTOBER 1986
 
01-05-1979 - heden
ga direct naar:     2010     2020
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Marshall Eilanden kregen in 1979 zelfbestuur van de Verenigde Staten en Amata Kabau werd de eerste president van de eilanden, hoewel het land pas in 1986 officieel onafhankelijk werd:
1979-1996 Amata Kabua, geboren op 17 november 1928 op de Jaluit atol en overleden op 20 december 1996 te Hawaii.

Partijloos, sinds circa 1991 AKA
Interim President:
01-05-1979 - 17-11-1979
President:
17-11-1979 - 21-12-1996
1996-1997 Kunio David Lemari, geboren op 29 november 1942 op de Jaluit atol en overleden op 28 maart 2008 te Majuro.

AKA
Interim President:
21-12-1996 - 17-01-1997
1997-2000 Imata Jabro Kabua, geboren op 20 mei 1943 op de Kwajalein atol en overleden op 18 september 2019 te Honolulu, HI, VS.

AKA
President:
17-01-1997 - 10-01-2000
2000-2008 Kessai Hesa Note, geboren op 7 augustus 1950 op de Ailinglaplap atol.

UDP
President:
10-01-2000 - 07-01-2008
2008-2009 Iroij Litokwa Tomeing, geboren op 14 oktober 1939 op de Wotje atol.

UPP
President:
07-01-2008 - 21-10-2009
2009 Ruben R. Zackhras, geboren op 4 december 1947 op de Ailinglaplap atol.

UDP
Interim President:
21-10-2009 - 02-11-2009
2009-2012 Jurelang Zedkaia, geboren op 13 juni 1950 te Majuro en overleden op 7 oktober 2015 te Majuro.

AKA, sinds 2011 KEA
President:
02-11-2009 - 10-01-2012
2012-2016 Christopher Jorebon Loeak, geboren op 11 november 1952 op de Ailinglaplap atol.

AKA
President:
10-01-2012 - 11-01-2016
2016 Casten Ned Nemra, geboren op 29 juli 1971 te Ebeye op de Kwajalein atol.

KEA
President:
11-01-2016 - 28-01-2016
2016-2020 Hilda Cathy Heine, geboren op 6 april 1951 op de Jaluit atol.

Partijloos
President:
28-01-2016 - 13-01-2020
2020- ? David Kabua, geboren in 1951.

AKA
President:
13-01-2020 - heden