Malta
Valletta

Republiek Malta
MLT
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Malta werd in 1813 een Britse kroonkolonie en kreeg in die periode onder de Britse kroon twee keer zelfbestuur, 1921-1933 en 1947-1958. In 1964 werd de Staat Malta onafhankelijk, maar twee jaar eerder was inmiddels weer een regeringsleider aangetreden.
1921-1923 Joseph Howard, geboren op in 1862 te Valletta en overleden op 20 mei 1925 te Malta.

UPM
Premier:
26-10-1921 - 13-10-1923
1923-1924 Francesco Buhagiar, geboren op 7 september 1976 te Qrendi en overleden op 27 juni 1934 te St. Julian's.

UPM
Premier:
13-10-1923 - 22-09-1924
1924-1927 Sir Ugo Pasquale Mifsud, geboren op 12 september 1889 te Valetta en overleden op 11 februari 1942 te Valletta.

PN
Premier:
24-09-1924 - 15-08-1927
1927-1932 Gerald Paul Joseph Cajetan Carmel Anthony Martin Strickland, 6e graaf della Catena, baron Strickland, geboren op 24 mei 1861 te Valletta en overleden op 22 augustus 1940 te Attard.

CP
Premier:
15-08-1927 - 21-06-1932
1932-1933 Sir Ugo Pasquale Mifsud, geboren op 12 september 1889 te Valetta en overleden op 11 februari 1942 te Valletta.

PN
Premier:
21-06-1932 - 02-11-1933
1933-1947   afgeschaft 02-11-1933 - 04-11-1947
1947-1950 Sir Paul Boffa, geboren op 30 juni 1890 te Birgu en overleden op 6 juli 1962 te Paola.

MLP, sinds 1949 MWP
Premier:
04-11-1947 - 26-09-1950
1950 Enrico Mizzi, geboren op 20 september 1885 te Valletta en overleden op 20 december 1950 te Valletta.

PN
Premier:
26-09-1950 - 20-12-1950
1950-1955 Giorgio Borg Olivier, geboren op 5 juli 1911 te Valletta en overleden op 29 oktober 1980 te Valletta.

PN
Premier:
20-12-1950 - 11-03-1955
Premier:
05-03-1962 - 21-06-1971
1955-1958 Dominic Mintoff, geboren op 6 augustus 1916 te Bormla en overleden op 20 augustus 2012 te Tarxien.

MLP
Premier:
11-03-1955 - 24-04-1958
1958-1962   afgeschaft 24-04-1958 - 03-03-1962
1962-1971 Giorgio Borg Olivier, geboren op 5 juli 1911 te Valletta en overleden op 29 oktober 1980 te Valletta.

PN
Premier:
03-03-1962 - 21-06-1971
1971-1984 Dominic Mintoff, geboren op 6 augustus 1916 te Bormla en overleden op 20 augustus 2012 te Tarxien.

MLP
Premier:
21-06-1971 - 22-12-1984
1984-1987 Karmenu Mifsud Bonnici, geboren op 17 juli 1933 te Cospicua.

MLP
Premier:
22-12-1984 - 12-05-1987
1987-1996 Edward Fenech Adami, geboren op 7 februari 1934 te Birkirkara.

PN
Premier:
12-05-1987 - 28-10-1996
1996-1998 Alfred Sant, geboren op 28 februari 1948 te Pietà.

MLP
Premier:
28-10-1996 - 06-09-1998
1998-2004 Edward Fenech Adami, geboren op 7 februari 1934 te Birkirkara.

PN
Premier:
06-09-1998 - 23-03-2004
2004-2013 Lawrence Gonzi, geboren op 1 juli 1953 te Pietà.

PN
Premier:
23-03-2004 - 11-03-2013
2013-2020 Joseph Muscat, geboren op 22 januari 1974 te Pietà.

MLP
Premier:
11-03-2013 - 13-01-2020
2020- ? Robert Abela, geboren op 7 december 1977 te Qormi.

PL
Premier:
13-01-2020 - heden