Malta
Valletta

Republiek Malta
MLT
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

BRITSE KROONKOLONIE: 5 OKTOBER 1813
ZELFBESTUUR ONDER DE BRITSE KROON: 26 OKTOBER 1921 - 2 NOVEMBER 1933
STAAT MALTA (ZELFBESTUUR HERSTELD): 3 MAART 1962
ONAFHANKELIJKE STAAT MALTA IN HET GEMENEBEST: 21 SEPTEMBER 1964
REPUBLIEK MALTA: 13 DECEMBER 1974
 
1875 - 1898 1898 - 1923 1923 - 28 12-1943 28-12-1943 - 21-09-1964 21-09-1964 - heden
ga direct naar:     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Malta werd in 1813 een Britse kroonkolonie en kreeg in die periode onder de Britse kroon twee keer zelfbestuur. Het staatshoofd was de Britse Monarch. In 1964 werd de Staat Malta onafhankelijk, maar bleef onderdeel van het Britse Gemenebest, zodat Elizabeth Staatshoofd was, met een gouverneur-generaal als haar vertegenwoordiger in het land. De tweede gouverneur-generaal, Mamo, werd de eerste president na het uitroepen van de Republiek Malta.
1964-1974 Elizabeth II Alexandra Mary, geboren op 21 april 1926 te Londen, Engeland. Koningin:
21-09-1964 - 13-12-1974
1964-1971 Sir Maurice Henry Dorman, geboren op 7 augustus 1912 te Stafford, Engeland en overleden op 26 oktober 1993 te Overton, Engeland. Gouverneur-Generaal:
21-09-1964 - 04-07-1971
1971-1974 Sir Anthony Joseph Mamo, geboren op 9 januari 1909 te Birkirkara en overleden op 1 mei 2008 te Mosta.

Partijloos
Gouverneur-Generaal:
04-07-1971 - 13-12-1974
       
1974-1976 Sir Anthony Joseph Mamo, geboren op 9 januari 1909 te Birkirkara en overleden op 1 mei 2008 te Mosta.

Partijloos
President:
13-12-1974 - 27-12-1976
1976-1981 Anton Buttigieg, geboren op 19 februari 1912 te Qala, Gozo en overleden op 5 mei 1983.

PL
President:
27-12-1976 - 27-12-1981
1981-1982 Albert Victor Hyzler, geboren op 20 november 1916 te Valletta en overleden op 26 oktober 1993 te Valletta.

PL
Interim President:
27-12-1981 - 15-02-1982
1982-1987 Agatha Barbara, geboren op 11 maart 1923 te Żabbar en overleden op 4 februari 2002 te Żabbar.

PL
President:
15-02-1982 - 15-02-1987
1987-1989 Pawlu Xuereb, geboren op 21 juli 1923 te Rabat en overleden op 6 september 1994 te Malta.

PL
Interim President:
15-02-1987 - 04-04-1989
1989-1994 Vincent 'Ċensu' Tabone, geboren op 30 maart 1913 te Victoria, Gozo en overleden op 14 maart 2012 te St. Julian's.

PN
President:
04-04-1989 - 04-04-1994
1994-1999 Ugo Mifsud Bonnici, geboren op 8 november 1932 te Cospicua.

PN
President:
04-04-1994 - 04-04-1999
1999-2004 Guido de Marco, geboren op 22 juli 1931 te Valletta en overleden op 12 augustus 2010 te Msida.

PN
President:
04-04-1999 - 04-04-2004
2004-2009 Edward Fenech Adami, geboren op 7 februari 1934 te Birkirkara.

PN
President:
04-04-2004 - 04-04-2009
2009-2014 George Abela, geboren op 22 april 1948 te Qormi.

PL
President:
04-04-2009 - 04-04-2014
2014-2019 Marie-Louise Coleiro Preca, geboren Coleiro, geboren op 7 december 1958 te Qormi.

PL
President:
04-04-2014 - 04-04-2019
2019- ? George Vella, geboren op 24 april 1942 te Żejtun

PL
President:
04-04-2019 - heden