Mali
Bamako

Republiek Mali
MLI 
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Vanaf 1957 als Frans Soedan, heeft Mali een regeringsleider.
1957-1959 Jean-Marie Koné, geboren in 1913 te Sikasso en overleden op 15 mei 1988 te Abidjan, Ivoorkust.

US/RDA
Vice-President van de Regeringsraad:
24-05-1957 - 26-07-1958
President van de Regeringsraad:
26-07-1958 - 24-11-1958
President van de Voorlopige Regering:
24-11-1958 - 05-04-1959
1959-1965 Modibo Keïta, geboren op 4 juni 1915 te Bamako-Coura en overleden op 16 mei 1977 te Kidal.

US/RDA
Premier van de Autonome Republiek Mali:
05-04-1959 - 20-06-1960
Premier van de Republiek Mali:
20-06-1960 - 1965
1965-1968   afgeschaft 1965 - 19-11-1968
1968-1969 Yoro Diakité, geboren op 17 oktober 1932 te Bangassi en overleden op 13 juni 1973 te Mine Taoudeni.

Militair
Premier:
19-11-1968 - 18-09-1969
1969-1986   afgeschaft 18-09-1969 - 06-06-1986
1986-1988 Mamadou Dembelé, geboren in januari 1934 en overleden op 9 oktober 2016.

UDPM
Premier:
06-06-1986 - 06-06-1988
1988-1991   afgeschaft 06-06-1988 - 02-04-1991
1991-1992 Soumana Sacko, geboren in 1949.

Partijloos
Interim Premier:
02-04-1991 - 09-06-1992
1992-1993 Younoussi Touré, geboren op 1 januari 1941 te Niodougou.

Partijloos
Premier:
09-06-1992 - 12-04-1993
1993-1994 Abdoulaye Sékou Sow, geboren in 1931 te Bamako en overleden op 27 mei 2013 te Bamako.

Partijloos
Premier:
12-04-1993 - 04-02-1994
1994-2000 Ibrahim Boubacar Keïta, geboren op 29 januari 1945 te Koutiala.

ADEMA-PASJ
Premier:
04-02-1994 - 15-02-2000
2000-2002 Mandé Sidibé, geboren op 20 januari 1940 te Bafoulabé en overleden op 25 augustus 2009 te Parijs, Frankrijk.

ADEMA-PASJ
Premier:
15-02-2000 - 18-03-2002
2002 Modibo Keita, geboren op 31 juli 1942 te Koulikoro.

Partijloos
Premier:
18-03-2002 - 09-06-2002
2002-2004 Achmed Mohamed ag Hamani, geboren in 1942 te Goundam.

Partijloos
Premier:
09-06-2002 - 29-04-2004
2004-2007 Ousmani Issoufi Maïga, geboren in 1945 nabij Gao.

Partijloos
Premier:
29-04-2004 - 28-09-2007
2007-2011 Modibo Sidibé, geboren op 27 november 1952 te Bamako.

Partijloos
Premier:
28-09-2007 - 03-04-2011
2011-2012 Cissé Mariam Kaïdama Sidibé, geboren op 4 januari 1948 te Timbouktou.

Partijloos
Premier:
03-04-2011 - 22-03-2012
2012   afgeschaft 22-03-2012 - 17-04-2012
2012 Cheikh Modibo Diarra, geboren in 1952 te Nioro du Sahel.

Partijloos
Interim Premier:
17-04-2012 - 11-12-2012
2012-2013 Django Sissoko, geboren in 1947 of 1948.

Partijloos
Interim Premier:
11-12-2012 - 05-09-2013
2013-2014 Oumar Tatam Ly, geboren op 28 september 1963 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
05-09-2013 - 05-04-2014
2014-2015 Moussa Mara, geboren op 2 maart 1975 te Bamako.

Partijloos
Premier:
05-04-2014 - 09-01-2015
2015-2017 Modibo Keita, geboren op 31 juli 1942 te Koulikoro.

Partijloos
Premier:
09-01-2015 - 08-04-2017
2017 Abdoelaj Idrissa Maïga, geboren op 11 maart 1958 te Gao.

RPM
Premier:
08-04-2017 - 31-12-2017
2017-2019 Soumeylou Boubèye Maïga, geboren op 8 juni 1954 te Gao.

ASMA-CFP
Premier:
31-12-2017 - 23-04-2019
2019-2020 Boubou Cissé, geboren in 1974 te Bamako.

Partijloos
Premier:
23-04-2019 - 18-08-2020
2020   vacant 18-08-2020 - 28-09-2020
2020- ? Moctar Ouane, geboren op 11 oktober 1955 te Bidi.

Partijloos
Interim Premier:
28-09-2020 - heden