Mali
Bamako

Republiek Mali
MLI 
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

AUTONOME SOEDANESE REPUBLIEK 24 NOVEMBER 1958
MALI-FEDERATIE (SENEGAL & DE SOEDANESE REPUBLIEK): 04 APRIL 1959
ONAFHANKELIJKHEID MALI-FEDERATIE: 20 JUNI 1960
SENEGAL VERLAAT MALI-FEDERATIE: 20 AUGUSTUS 1960
SOEDANESE REPUBLIEK WORDT REPUBLIEK MALI: 22 SEPTEMBER 1960
 
24-11-1958 - 04-04-1959 04-04-1959 - 01-03-1960 01-03-1960 - heden
ga direct naar:     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1958 krijgt Frans Soedan autonomie van moederland Frankrijk als de Soedanese Republiek. Ruim vier maanden daarna vormt deze republiek met Senegal de Mali-Federatie. Deze federatie wordt op 20 juni onafhankelijkheid van Frankrijk verleend. Twee maanden later verlaat Senegal de federatie en weer een maand later verandert de Soedanese Republiek zijn naam in Republiek Mali.
1959-1968 Modibo Keïta, geboren op 4 juni 1915 te Bamako-Coura en overleden op 16 mei 1977 te Kidal.

US/RDA
President van de Mali-Federatie:
04-04-1959 - 20-08-1960
Staatsleider Soedanese Republiek:
20-07-1960 - 22-09-1960
Staatsleider Republiek Mali:
22-09-1960 - 1965
President van de Republiek Mali:
1965 - 19-11-1968
1968-1979 Moussa Traoré, geboren op 25 september 1936 te Kayes en overleden op 15 september 2020 te Bamako.

Militair, vanf 1979 UDPM
Voorzitter van het Militaire Comité voor Nationale Bevrijding:
19-11-1968 - 19-09-1969
Staatshoofd:
19-09-1969 - 19-06-1979
President:
19-06-1979 - 26-03-1991
1991-1992 Amadou Toumani Touré, geboren op 4 november 1948 te Mopti en overleden op 10 november 2020 te İstanboel, Turkije.

Militair, later CCD, daarna partijloos
Voorzitter van de Nationale Verzoeningsraad:
26-03-1991 - 31-03-1991
Voorzitter van het Overgangscomité voor de Redding van het Volk:
31-03-1991 - 08-06-1992
1992-2002 Alpha Oumar Konaré, geboren op 2 februari 1946 te Kayes.

ADEMA-PASJ
President:
08-06-1992 - 08-06-2002
2002-2012 Amadou Toumani Touré, geboren op 4 november 1948 te Mopti en overleden op 10 november 2020 te İstanboel, Turkije.

Militair, later CCD, daarna partijloos
President:
08-06-2002 - 22-03-2012
2012 Amadou Haya Sanogo, geboren in 1972 of 1973 te Ségou.

Militair
Voorzitter van het Nationale Comité voor het Herstel van Democratie en Staat:
22-03-2012 - 12-04-2012
2012-2013 Dioncounda Traoré, geboren op 23 februari 1942 te Kati.

ADEMA-PASJ
Interim President:
12-04-2012 - 04-09-2013
2013-2020 Ibrahim Boubacar Keïta, geboren op 29 januari 1945 te Koutiala.

ADEMA-PASJ
President:
04-09-2013 - 19-08-2020
Modibo Koné, geboren in 1977 te Bamako.

Militair
Lid van het Nationale Reddingscomité voor het Malinese Volk:
18-08-2020 - 19-08-2020
  Assimi Goïta, geboren in 1983 te Mali.

Militair
Lid van het Nationale Reddingscomité voor het Malinese Volk:
18-08-2020 - 19-08-2020
2020 Malick Diaw, geboren in 1995.

Militair
Lid van het Nationale Reddingscomité voor het Malinese Volk:
18-08-2020 - 19-08-2020
Sadio Camara, geboren in 1979.

Militair
Lid van het Nationale Reddingscomité voor het Malinese Volk:
18-08-2020 - 19-08-2020
Ismaël Wagué, geboren in 1975.

Militair
Lid van het Nationale Reddingscomité voor het Malinese Volk:
18-08-2020 - 19-08-2020
2020 Assimi Goïta, geboren in 1983 te Mali.

Militair
Voorzitter van het Nationale Reddingscomité voor het Malinese Volk:
19-08-2020 - 27-08-2020
Staatshoofd:
27-08-2020 - 25-09-2020
2020- ? Bah N'Daw, geboren op 23 augustus 1950 te San.

Partijloos
Overgangspresident:
25-09-2020 - heden