Malawi
Lilongwe

Republiek Malawi
MWI
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders en vicepresidenten
 
ga direct naar:     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De drie jaren voor zijn presidentschap was Banda premier van Nyasaland en sinds de onafhankelijkheid van Malawi. Bij zijn aanstelling als president, wordt het ambt van premier afgeschaft:
1963-1966 Hastings Kamuzu Banda, geboren Akim Kamnkhwala Mtunthama Banda, geboren op 15 februari 1898 (officiële datum 14 mei 1906) nabij Kasungu en overleden op 25 november 1997 te Johannesburg, Zuid-Afrika.

MCP
Premier:
01-02-1963 - 06-07-1966
1966- ? afgeschaft 06-07-1966 - heden

Malawi heeft sinds 1994 een vicepresident, van 1994 tot 1996 en 2003-2004 zelfs twee. Regeringsperioden zijn vaak niet aansluitend.
  Justin Chimera Malewezi, geboren op 23 december 1943.

MCP
Eerste Vicepresident:
??-11-1994 - ??-05-1996
1994-1996 Chakufwa Thom Chihana, geboren 23 april 1939 te Mhuju en overleden op 12 juni 2006 te Johannesburg, Zuid-Afrika.

AFORD
Tweede Vicepresident:
??-11-1994 - ??-05-1996
1996-2003 Justin Chimera Malewezi, geboren op 23 december 1943.

MCP
Vicepresident:
??-05-1996 - ??-04-2003
  Justin Chimera Malewezi, geboren op 23 december 1943.

MCP
Eerste Vicepresident:
??-04-2003 - ??-06-2004
2003-2004 Chakufwa Thom Chihana, geboren 23 april 1939 te Mhuju en overleden op 12 juni 2006 te Johannesburg, Zuid-Afrika.

AFORD
Tweede Vicepresident:
??-04-2003 - ??-06-2004
2004-2009 Cassim Chilumpha, geboren op 29 november 1959 te Chiutula.

PP
Vicepresident:
15-06-2004 - 19-05-2009
2009-2012 Joyce Hilda Banda, geboren op 12 april 1950 te Malemia.

PP
Vicepresident:
29-05-2009 - 07-04-2012
2012-2014 Khumbo Hasting Kachali, geboren in 1966.

PP
Vicepresident:
13-04-2012 - 31-05-2014
2014-2019 Saulos Klaus Chilima, geboren op 12 februari 1973 te Ntcheu.

DPP, sinds 2018 UTM
Vicepresident:
31-05-2014 - 28-05-2019
2019-2020 Everton Chimulirenji, geboren circa 1964.

DPP
Vicepresident:
28-05-2019 - 03-02-2020