450 Madagaskar - Antananarivo
Madagascar - Antananarivo // Madagasikara - Antananarivo‎

République de Madagascar // Repoblikan'i Madagasikara (Republiek Madagaskar)

 MG - MDG  
locatie
staatshoofden kaart

ONAFHANKELIJK: 26 JUNI 1960


Madagaskar kent sinds 1957 een regeringsleider, welke in 1958 de titel premier krijgt:

1957-1959 Philibert Tsiranana (1912-1978)
1959-1972 afgeschaft
1972-1975 Gabriel Ramanantsoa (1906-1978)
1975-1976 vacant
1976 Joel Rakotomalala (1929-1976)
1976-1977 Justin Rakotoniaina (1933-2001)
1977-1988 Désiré Rakotoarijaona (1934)
1988-1991 Victor Ramahatra (1945)
1991-1993 Guy Razanamasy (1928-2011)
1993-1995 Francisque Ravony (1942-2003)
1995-1996 Emmanuel Rakotovahiny (1938-2020)
1996-1997 Norbert Ratsirahonana (1938)
1997-1998 Pascal Rakotomavo (1934-2010)
1998-2002 Tantely Adrianarivo (1954)
2002-2007 Jacques Sylla (1946-2009)
2002 Jean-Jacques Rasolondraibe (1947)
2007-2009 Charles Rabemanandzjara (1947)
2009 Monja Roindefo (1965)
2009 Eugène Mangalaza (1950)
2009 Cécile Manorohanta (?)
2009 Cécile Manorohanta (?)
2009-2011 Albert Vital (1952)
2011-2014 Omer Beriziky (1950)
2014-2015 Roger Kolo (1943)
2015-2016 Jean Ravelonarivo (1959)
2016-2018 Olivier Solonandrasana (1964)
2018- ? Christian Ntsay (1961)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Philibert Tsiranana, geboren op 18 oktober 1912 te Ambarikorano en overleden op 16 april 1978 te Antananarivo.

PSD
Vicepresident van de Uitvoerende Raad:
27-05-1957 - 14-10-1958
Premier:
14-10-1958 - 01-05-1959
Gabriel Ramanantsoa, geboren op 13 april 1906 te Antananarivo en overleden op 9 mei 1978 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Premier:
18-05-1972 - 15-02-1975
Joel Rakotomalala, geboren 29 maart 1929 te Tanandrana en verongelukt op 30 juli 1976 te Antsirabe.

FNDR
Premier:
11-01-1976 - 30-07-1976
Justin Rakotoniaina, geboren op 14 december 1933 te Imasombahoaka en overleden in november 2001.

FNDR
Premier:
12-08-1976 - 01-08-1977
Désiré Rakotoarijaona, geboren op 19 juni 1934.

Militair
Premier:
01-08-1977 - 12-02-1988
Victor Ramahatra, geboren op 6 september 1945 te Antananarivo.

Militair
Premier:
12-02-1988 - 08-08-1991
Guy Willy Razanamasy, geboren op 19 december 1928 te Antananarivo.

FNDR, later AREMA
Premier:
08-08-1991 - 09-08-1993
Francisque Ravony, geboren op 2 december 1942 te Vohipeno en overleden op 15 februari 2003 te Soavinandriana.

CCSDM
Premier:
09-08-1993 - 30-10-1995
Emmanuel Rakotovahiny, geboren op 16 augustus 1938 te Toliara en overleden op 1 juli 2020.

UNDD
Premier:
30-10-1995 - 28-05-1996
Norbert Lala Ratsirahonana, geboren op 18 november 1938 te Antsiranana.

AVI
Premier:
28-05-1996 - 21-02-1997
Pascal Joseph Rakotomavo, geboren op 1 april 1934 te Antananarivo en overleden op 14 december 2010 te Réunion, Frankrijk.

AREMA
Premier:
21-02-1997 - 23-07-1998
René Tantely Gabrio Andrianarivo, geboren op 25 mei 1954 te Ambositra.

AREMA
Premier:
23-07-1998 - 31-05-2002
Jacques Sylla, geboren op 22 juli 1946 te Sainte Marie eiland en overleden op 26 december 2009 te Antananarivo.

Partijloos
Premieraangewezen door Ravalomanana:
26-02-2002 - 20-01-2007
Jean-Jacques Rasolondraibe, geboren in 1947 te Ambinanindrano.

AREMA
Interim Premier aangewezen door Ratsiraka:
31-05-2002 - 05-07-2002
Charles Rabemanandzjara, geboren op 9 juni 1947 te Ampatsakana.

TIM
Premier:
20-01-2007 - 17-03-2009
Monja Roindefo Zafitsimivalo, geboren op 30 december 1965 te Toliara.

TGV
Premier:
17-03-2009 -10-10-2009
Premier in oppositie:
10-10-2009 - 13-11-2009
Eugène Régis Mangalaza, geboren op 13 juli 1950 te Ambodivoanio.

Partijloos
Premier:
10-10-2009 - 18-12-2009
Cécile Marie Ange Manorohanta Dominique, geboorte onbekend.

Partijloos
Interim Premier voor Mangalaza:
22-10-2009 - 13-11-2009
Premier:
18-12-2009 - 20-12-2009
Albert Camille Vital, geboren op 18 juli 1952 te Toliara.

Militair
Premier:
20-12-2009 - 02-11-2011
Jean Omer Beriziky, geboren op 9 september 1950 te Vohémar.

Partijloos
Premier:
02-11-2011 - 16-04-2014
Kolo Christopher Laurent Roger, geboren op 3 september 1943 te Belon'i Tsiribihina.

HVM
Premier:
16-04-2014 - 17-01-2015
Jean Ravelonarivo, geboren op 17 april 1959 te Berevo.

HVM
Premier:
17-01-2015 - 10-04-2016
Olivier Mahafaly Solonandrasana, geboren op 21 juni 1964 te Nosy Bé.

HVM
Premier:
10-04-2016 - heden
Christian Louis Ntsay, geboren op 27 maart 1961 te Antsiranana.

Partijloos
Premier:
10-04-2016 - heden