450 Madagaskar - Antananarivo
Madagascar - Antananarivo // Madagasikara - Antananarivo‎

République de Madagascar // Repoblikan'i Madagasikara (Republiek Madagaskar)

 MG - MDG  
locatie
premiers kaart

ONAFHANKELIJK: 26 JUNI 1960



21-10-1958 - heden

Madagaskar werd in 1960 onafhankelijk van Frankrijk als Malagasische Republiek, hoewel al een jaar eerder de Autonome Malagasische Republiek ontstond, waarvan Tsiranana de president werd. Hij bleef na de gehele onafhankelijkheid president. In 1975 veranderde de constitutie in Democratische Republiek Madagaskar en in 1992 ontstond de huidige constitutie:

1959-1972 Philibert Tsiranana (1912-1978)
1970 André Resampa (1924-1993)
1970 Jacques Rabemanandzjara (1913-2005)
1970 Calvin Tsiebo (1902->1970)
1972-1975 Gabriel Ramanantsoa (1906-1978)
1975 Richard Ratsimandrava (1931-1975)
1975 Gilles Andriamahazo (1919-1989)
1975-1993 Didier Ratsiraka (1936)
1993-1996 Albert Zafy (1927-2017)
1996-1997 Norbert Ratsirahonana (1938)
1997-2002 Didier Ratsiraka (1936)
2002 Marc Ravalomanana (1949)
2002-2009 Marc Ravalomanana (1949)
2009 Andry Radzjoelina (1974)
2009 Hyppolite Ramaroson (1951)
2009-2014 Andry Radzjoelina (1974)
2014-2018 Hery Radzjaonarimampianina (1958)
2018-2019 Rivo Rakotovao (1958)
2019- ? Andry Radzjoelina (1974)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Philibert Tsiranana, geboren op 18 oktober 1912 te Ambarikorano en overleden op 16 april 1978 te Antananarivo.

PSD
President:
01-05-1959 - 11-10-1972
André Resampa, geboren op 24 juni 1924 te Mandabe en overleden op 17 mei 1993 te Madagaskar.

PSD
Interim President:
01-05-1959 - 11-10-1972
(lid triumviraat)
Jacques Rabemanandzjara, geboren op 23 juni 1913 te Maroantsetra en overleden op 1 april 2005 te Parijs Frankrijk.

PSD
Interim President:
01-05-1959 - 11-10-1972
(lid triumviraat)
Calvin Tsiebo, geboren op 12 juni 1902 te Andoharano en overleden na 1970.

PSD
Interim President:
01-05-1959 - 11-10-1972
(lid triumviraat)
Gabriel Ramanantsoa, geboren op 13 april 1906 te Antananarivo en overleden op 9 mei 1978 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Staatshoofd:
11-10-1972 - 05-02-1975
Richard Ratsimandrava, geboren op 21 maart 1931 te Antananarivo en overleden op 11 februari 1975 te Antananarivo.

Militair
Staatshoofd:
05-02-1975 - 11-02-1975
Gilles Andriamahazo, geboren op 13 mei 1919 te Fort-Dauphin en overleden op 13 september 1989 te Antananarivo.

Militair
Voorzitter Nationale Militaire Leiderschaps Comité:
12-02-1975 - 15-06-1975
Didier Ratsiraka, geboren op 4 november 1936 te Vatomandry.

FNDR/AREMA
Voorzitter van de Hoogste Revolutionaire Raad:
15-06-1975 - 04-01-1976
President:
04-01-1976 - 27-03-1993
09-02-1997 - 05-07-2002
Albert Zafy, geboren op 1 mei 1927 te Ambilobe en overleden op 13 oktober 2017 te Saint-Pierre, Réunion, Frankrijk.

UNDD
President:
27-03-1993 - 05-09-1996
Norbert Lala Ratsirahonana, geboren op 18 november 1938 te Antsiranana.

AVI
Interim President:
05-09-1996 - 09-02-1997
Marc Ravalomanana, geboren op 12 december 1949 te Imerinkasinina.

TIM
President in oppositie:
22-02-2002 - 05-07-2002
President:
05-07-2002 - 17-03-2009
Andry Nirina Radzjoelina, geboren op 30 mei 1974 te Antananarivo.

TGV
President in oppositie:
07-02-2009 - 17-03-2009
President van de Hoge Overgangsautoriteit:
17-03-2009 - 25-01-2014
President:
19-01-2019 - heden
Hyppolite Rarison Ramaroson, geboren op 28 september 1951 te Antananarivo.

Militair
Hoofd Militaire Directoraat:
17-03-2009 - 17-03-2009
Hery Martial Radzjaonarimampianina Rakotoarimanana, geboren op 6 november 1958 te Antananarivo.

HVM
President:
25-01-2014 - 07-09-2018
Rivo Rakotovao, geboren op 12 mei 1960.

HVM
Interim President:
07-09-2018 - 19-01-2019