Litouwen
Vilnius

Republiek Litouwen
LTU
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
 ga direct naar: 1920      1930      1940      Sovjetpremiers      Onafhankelijkheid 1990      2000      2010
jaartallen  afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De regeringsleiders vanaf de onafhankelijkheid tot aan het begin van de Sovjet periode (1918-1940)
:
1918 Augustinas Voldemaras, geboren op 16 april 1883 te Dysna en overleden op 16 mei 1942 te Moskou, Rusland.

TPP, later LTS
Premier:
11-11-1918 - 26-12-1918
1918-1919 Mykolas Sleževičius, geboren op 21 februari 1882 te Drembliai en overleden op 11 november 1939 te Kaunas.

LVS
Premier:
26-12-1918 - 12-03-1919
1919 Pranas Dovydaitis, geboren op 2 december 1886 te Runkiai en overleden op 4 november 1942 te Sverdlovsk, nu Yekatarinburg, Rusland.

LKDP
Premier:
12-03-1919 - 12-04-1919
1919 Mykolas Sleževičius, geboren op 21 februari 1882 te Drembliai en overleden op 11 november 1939 te Kaunas.

LVS
Premier:
12-04-1919 - 07-10-1919
1919-1920 Ernestas Galvanauskas, geboren op 20 november 1882 te Zizonys en overleden op 24 juli 1967 te Aix-les-Bains, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
07-10-1919 - 19-06-1920
1920-1922 Kazys Grinius, geboren op 17 december 1866 te Selema en overleden op 4 juni 1950 te Chicago, IL, VS.

LSDP
Premier:
19-06-1920 - 02-02-1922
1922-1924 Ernestas Galvanauskas, geboren op 20 november 1882 te Zizonys en overleden op 24 juli 1967 te Aix-les-Bains, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
02-02-1922 - 18-06-1924
1924-1925 Antanas Tumėnas, geboren op 13 mei 1880 te Kurkliečiai en overleden op 8 februari 1946 te Bachmanning, Oostenrijk.

LKDP
Premier:
18-06-1924 - 04-02-1925
1925 Vytautas Petrulis, geboren op 3 februari 1890 te Katelišės en geëxecuteerd in 1942 te Uchta, Rusland.

LKDP
Premier:
04-02-1925 - 25-09-1925
1925-1926 Leonas Bistras, geboren op 20 oktober 1890 te Liepaja, Letland en overleden op 17 oktober 1971 te Kaunas.

LKDP
Premier:
25-09-1925 - 15-06-1926
1926 Mykolas Sleževičius, geboren op 21 februari 1882 te Drembliai en overleden op 11 november 1939 te Kaunas.

LVS
Premier:
15-06-1926 - 17-12-1926
1926-1929 Augustinas Voldemaras, geboren op 16 april 1883 te Dysna en overleden op 16 mei 1942 te Moskou, Rusland.

TPP, later LTS
Premier:
17-12-1926 - 23-09-1929
1929-1938 Juozas Tūbelis, geboren op 9 april 1882 te Ilgalaukis en overleden op 30 september 1939 te Kaunas.

LTS
Premier:
23-09-1929 - 24-03-1938
1938-1939 Vladas Mironas, geboren op 22 juni 1880 te Kuodiškės en overleden op 18 februari 1953 te Vladimir, Rusland.

LTS
Premier:
24-03-1938 - 28-03-1939
1939 Jonas Černius, geboren op 6 januari 1898 te Kupiškis en overleden op 3 juli 1977 te Los Angeles, CA, USA.

LTS
Premier:
28-03-1939 - 21-11-1939
1939-1940 Antanas Merkys, geboren op 1 februari 1887 te Bajorai en overleden op 5 maart 1955 te Malenkuose, Rusland.

LTS
Premier:
21-11-1939 - 17-06-1940
1940 Kazys Bizauskas, geboren op 14 februari 1893 te Pāvilosta en overleden op 26 juni 1941 te Chervjen, Witrusland.

LTS
Interim Premier voor Merkys:
15-06-1940 - 17-06-1940
1940 Justas Paleckis, geboren op 22 januari 1899 te Telšiai en overleden op 26 januari 1980 te Vilnius.

LKP
Premier:
17-06-1940 - 25-08-1940
(niet internationaal erkend)
1940 Vincas Krėvė-Mickevičius, geboren op 19 oktober 1882 te Subartonys en overleden op 7 juli 1954 te Broomall, PA, USA.

Partijloos
Interim Premier:
17-06-1940 - 25-08-1940
(niet internationaal erkend)

De regeringsleiders tijdens de Sovjet periode, inclusief de Duitse overheersing (1940-1990). Tijdens de Duitse overheersing was Gedvilas regeringsleider in ballingschap:
1940-1941
1941-1944
Mečislovas Gedvilas, geboren op 19 november 1901 te Bubiai en overleden op 15 februari 1981 te Vilnius.

LKP
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
25-08-1940 - 24-06-1941
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen in ballingschap:
24-06-1941 - 13-07-1944
1941 Kazys Škirpa, geboren op 18 februari 1895 te Namajūnai en overleden op 18 augustus 1979 te Washington, DC, USA.

LAF
Premier in Berlijn:
23-06-1941 - 24-06-1941
1941 Juozas Ambrazevičius-Brazaitis, geboren op 9 december 1903 te Trakiškiai en overleden op 28 november 1974 te South Orange, NJ, USA.

LAF
Interim Premier voor Škirpa:
23-06-1941 - 24-06-1941
Premier in oppositie:
24-06-1941 - 05-08-1941
1941-1944 Petras Kubiliūnas, geboren op 16 mei 1894 te Totoriškiai en overleden op 22 augustus 1946 te Moskou, Rusland.

Militair
Eerste Algemene Raadgever van het Litouws Zelfbestuur:
01-09-1941 - 13-07-1944
     
1944-1956 Mečislovas Gedvilas, geboren op 19 november 1901 te Bubiai en overleden op 15 februari 1981 te Vilnius.

LKP
Voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen:
13-07-1944 - 02-04-1946
Voorzitter van de Ministerraad:
02-04-1946 - 16-01-1956
1956-1967 Motiejus Šumauskas, geboren op 2 oktober 1905 te Kaunas en overleden op 28 mei 1982 te Vilnius.

LKP
Voorzitter van de Ministerraad:
16-01-1956 - 15-04-1967
1967-1981 Juozas Maniušis, geboren op 25 oktober 1910 te Malkovkos, Witrusland en overleden op 17 maart 1987 te Vilnius.

LKP
Voorzitter van de Ministerraad:
15-04-1967 - 16-01-1981
1981-1985 Ringaudas Bronislovas Songaila, geboren op 20 maart 1929 te Klaipėda en overleden op 25 juni 2019 te Trakai.

LKP
Voorzitter van de Ministerraad:
16-01-1981 - 18-11-1985
1985-1990 Vytautas Sakalauskas, geboren op 24 april 1933 te Kaunas en overleden op 29 mei 2001 te Vilnius.

LKP
Voorzitter van de Ministerraad:
18-11-1985 - 11-03-1990

De regeringsleiders na de afsplitsing van de Sovjet Unie in 1990:
1990-1991 Kazimira Danutė Prunskienė, geboren op 26 februari 1943 te Vasiuliškė.

LKP, sinds 17 maart 1990 LPS
Voorzitter van de Ministerraad:
11-03-1990 - 17-03-1990
Premier:
17-03-1990 - 10-01-1991
1991 Albertas Šimėnas, geboren op 17 februari 1950 te Anykščiai.

LKDP
Premier:
10-01-1991 - 13-01-1991
1991-1992 Gediminas Vagnorius, geboren op 10 juni 1957 te Vilkaičiai.

TS-LK
Premier:
13-01-1991 - 23-07-1992
1992 Algis Dobravolskas, geboren op 21 oktober 1951 te Vabalninkas.

Partijloos
Interim Premier voor Vagnorius:
17-07-1992 - 23-07-1992
1992 Aleksander Abišala, geboren op 28 december 1955 te Inta, Rusland.

Partijloos
Premier:
23-07-1992 - 17-12-1992
1992-1993 Bonislovas Lubys, geboren op 8 oktober 1938 te Plungė en overleden op 23 oktober 2011 te Druskininkai.

Partijloos
Premier:
17-12-1992 - 31-03-1993
1993-1996 Adolfas Šleževičius, geboren op 2 februari 1948 te Mirčiškės.

LDDP
Premier:
31-03-1993 - 08-02-1996
1996 Laurynas Mindaugas Stankevičius, geboren op 10 augustus 1935 te Aukštadvaris en overleden op 17 maart 2017 te Vilnius.

LDDP
Interim Premier:
08-02-1996 - 10-12-1996
1996-1999 Gediminas Vagnorius, geboren op 10 juni 1957 te Vilkaičiai.

TS-LK
Premier:
10-12-1996 - 04-05-1999
1999 Irena Degutienė, geboren op 1 juni 1949 te Šiauliai.

TS-LK
Interim Premier:
04-05-1999 - 10-06-1999
1999 Rolandas Paksas, geboren op 10 juni 1956 te Telšiai.

TS-LK
Premier:
10-06-1999 - 27-10-1999
1999 Irena Degutienė, geboren op 1 juni 1949 te Šiauliai.

TS-LK
Interim Premier:
27-10-1999 - 11-11-1999
1999-2000 Andrius Kubilius, geboren op 8 december 1956 te Vilnius.

TS-LK
Premier:
11-11-1999 - 09-11-2000
2000-2001 Rolandas Paksas, geboren op 10 juni 1956 te Telšiai.

TS-LK
Premier:
09-11-2000 - 20-06-2001
2001 Eugenijus Gentvilas, geboren op 14 mei 1960 te Telšiai.

LLS
Interim Premier:
20-06-2001 - 12-07-2001
2001-2006 Algirdas Mykolas Brazauskas, geboren op 22 september 1932 te Rokiškis en overleden op 26 juni 2010 te Vilnius.

LSDP
Premier:
12-07-2001 - 01-06-2006
2006 Zigmantas Balčytis, geboren op 16 november 1953 te Juodžiai.

LSDP
Interim Premier:
01-06-2006 - 18-07-2006
2006-2008 Gediminas Kirkilas, geboren op 30 augustus 1951 te Vilnius.

LSDP
Premier:
18-07-2006 - 09-12-2008
2008-2012 Andrius Kubilius, geboren op 8 december 1956 te Vilnius.

TS-LK
Premier:
09-12-2008 - 13-12-2012
2012-2016 Algirdas Butkevičius, geboren op 19 november 1958 te Paežeriai.

LSDP
Premier:
13-12-2012 - 13-12-2016
2016- ? Saulius Skvernelis, geboren op 23 juli 1970 te Kaunas.

Partijloos
Premier:
13-12-2016 - heden