434 Libië - Tripoli
 طرابلس - ليبيا

المجلس الوطني الانتقالي (Nationale Overgangsraad)

 LB - LBY  
locatie
kaart

ONAFHANKELIJK: 24 DECEMBER 1951


Libië werd in 1951 een onafhankelijk koninkrijk met Idris I als eerste en laatste koning. In 1969 greep al-Qaddafi de macht en is tot 23 augustus 2011 leider van het land, want het officiële staatshoofd, de Secretaris Generaal van het Algemene Volkscongres(vanaf 1977), heeft, met uitzondering van al-Qaddafi zelf (1977-1979) weinig tot geen macht. Jalil is de Voorzitter van de Nationale Overgangsraad. In 2012 wordt de macht overgedragen aan de voorzitter van het Algemene Nationale Congres:

1951-1969 Idris I (1890-1983)
1969-2011 Moeammar al-Kaddafi (1942-2011)
  1979-1981   Abdoel Ati al-Obajdi (1939)
  1981-1984   Mohammed az-Zaroek Radjab (1940)
  1984-1990   Mifta al-Oesta Oemar (1935-2010)
  1990-1992   Abdoel Razzaq as-Sawsa (?)
  1992-2008   Zentani Mohammed az-Zentani (1944)
  2008-2009   Moefta Moehammed Koeaiba (?)
  2009-2010   Moebarak Abdallah al-Sjamich (1952)
  2010-2011   Mohammed Aboe al-Kasim al-Zwai (1952)

2011-2012

Moestafa Abdoel Jalil (1952)

2012

interim Mohammed Ali Salim (1935)
2012-2013 Mohammed Joesef el-Megarjef (1940)
2013 Dzjoema Achmed Atigha (1950)
2013-2014 Noeri Aboesachmain (1956)
2014 Aboe Bakr Ba'ira (1941)
2014-2016 Aguila Saleh Issa (1944)
   2014-2016 Noeri Aboesachmain (1956)
 2016-2021 Fayez al-Sarradzj (1960)
   2014- ? Aguila Saleh Issa (1944)
 2021- ? Mohammed al-Menfi (1976)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Idris I geb. Sidi Mohammed Idris al-Mahdi al-Senoessi, geboren op 12 maart 1890 te Algerije en overleden op 25 mei 1983 te Caïro, Egypte.

24-12-1951 - 01-09-1969
Moeammar Aboe Mindjar al-Kaddafi, geboren op 19 juni 1942 te Sirte en overleden op 20 oktober 2011 nabij Sirte.

Voorzitter Revolutionaire Commando Raad: 01-09-1969 - 02-03-1977
Secretaris Generaal van het Algemene Volkscongres: 02-03-1977 - 02-03-1979
Broederlijke Leider en Gids van de Revolutie: 02-03-1979 - 23-08-2011
Abdoel Ati al-Obajdi, geboren op 10 oktober 1939.

02-03-1979 - 07-01-1981
Mohammed az-Zaroek Radjab, geboren in 1940 te Libië.

07-01-1981  - 15-02-1984
Mifta al-Oesta Oemar, geboren in 1935 te Libië en overleden op 22 maart 2010.

15-02-1984 - 07-10-1990
Abdoel Razzaq al-Sawsa, geboorte onbekend.

07-10-1990 - 18-11-1992
Zentani Mohammed az-Zentani, geboren op 4 december 1944 te Sirte.

18-11-1992 - 03-03-2008
Moefta Mohammed al-Sanoesi Koeaiba, geboorte onbekend.

03-03-2008 - 05-03-2009
Moebarak Abdallah al-Sjamich, geboren op 15 mei 1952 te Benghazi.

05-03-2009 - 26-01-2010
Mohammed Aboe al-Kasim al-Zwai, geboren op 14 mei 1952. 

26-01-2010 - 23-08-2011
Moestafa Mohammed Abdoel Jalil, geboren in 1952 te Al-Bajda. 

05-03-2011 - 08-08-2012
Mohammed Ali Salim, geboren in 1935 te Libië. 

interim: 08-08-2012 - 09-08-2012
Mohammed Joesef el-Megarjef, geboren in 1940 te Benghazi. 

09-08-2012 - 28-05-2013
Dzjoema Achmed Atigha, geboren in 1950 te Misoerata.

28-05-2013 - 25-06-2013
Noeri Aboesachmain, geboren op 25 oktober 1956 te Zuwarah. 

25-06-2013 - 04-08-2014
in oppositie: 04-08-2014 - 05-04-2016
Aboe Bakr Moestafa Ba'ira, geboren op 21 juli 1941.

04-08-2014 - 05-08-2014
Aguila Saleh Issa Kwaydar al-Abaydi, geboren op 11 januari 1944 te Al Qubbah. 

05-08-2014 - 30-03-2016
internationaal niet erkend: 30-03-2016 - heden
Fayez Moestafa al-Sarradzj, geboren op 20 februari 1960 te Tripolis.

30-03-2016 - 05-02-2021
Mohamed Joenoes al-Menfi, geboren in 1976.

05-02-2021 - heden