Libanon
Beiroet

Republiek Libanon
LBN
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1930     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1918 kreeg Libanon in Es-Saad een eerste regeringsleider, die slechts 6 dagen in functie was. Vanaf 1922 werd hij voor een tweede maal aangesteld als leider van de regering tijdens het Franse mandaat. Auguste Adib Patsja werd de eerste premier van de Libanese republiek
1918
1922-1926
Habib Patsja Es-Saad, geboren in 1867 en overleden op 5 mei 1942 te Beiroet.

Partijloos
President van de Bestuursraad:
01-10-1918 - 07-10-1918
President van de Vertegenwoordigende Raad:
08-05-1922 - 31-05-1926
 
1926-1927 Auguste Adib Patsja, geboren op 2 augustus 1982 te Istanboel, Turkije en overleden op 9 juli 1936 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
31-05-1926 - 05-05-1927
1927-1928 Betsjara Chalil El-Choery, geboren op 10 augustus 1890 te Rechmaya en overleden op 11 januari 1964 te Beiroet.

DP
Premier:
05-05-1927 - 10-08-1928
1928-1929 Habib Patsja Es-Saad, geboren in 1867 en overleden op 5 mei 1942 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
10-08-1928 - 09-05-1929
 
1929 Betsjara Chalil El-Choery, geboren op 10 augustus 1890 te Rechmaya en overleden op 11 januari 1964 te Beiroet.

DP
Premier:
09-05-1929 - 11-10-1929
1929-1930 Émile Eddé, geboren op 5 mei 1883 te Damascus, Syrië en overleden op 28 september 1949 te Beiroet.

KW
Premier:
11-10-1929 - 25-03-1930
1930-1932 Auguste Adib Patsja, geboren op 2 augustus 1982 te Istanboel, Turkije en overleden op 9 juli 1936 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
25-03-1930 - 09-03-1932
1932-1934 Charles Debbas, geboren op 16 april 1885 te Beiroet en overleden op 7 november 1935 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
09-03-1932 - 29-01-1934
1934-1936 Abdoellah Baihoem, geboren in 1879 en overleden in 1962.

Partijloos
Interim Premier:
29-01-1934 - 30-01-1936
1936-1937 Ajoeb Tabet, geboren in 1884 te Bhamdoun en overleden op 14 februari 1947 te Beiroet.

Partijloos
Interim Premier:
30-01-1936 - 05-01-1937
1937-1938 Chaireddin al Din al-Ahdab, geboren in 1894 te Beiroet en overleden in 1941 te Marseille, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
05-01-1937 - 18-03-1938
1938 Chaled Tsjehab, geboren op 11 september 1886 te Hasbaya en overleden op 12 november 1978 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
18-03-1938 - 24-10-1938
1938-1939 Abdallah Bej Aref el-Jafi, geboren op 7 september 1901 te Beiroet en overleden op 4 november 1986 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
24-10-1938 - 21-09-1939
1939-1941 Abdoellah Baihoem, geboren in 1879 en overleden in 1962.

Partijloos
Premier:
21-09-1939 - 04-04-1941
1941 Alfred George Naccache, geboren op 3 mei 1888 te Beiroet en overleden op 26 september 1978 te Beiroet.

KPL
Premier:
04-04-1941 - 26-11-1941
1941-1942 Achmad Bej Daouk, geboren in 1892 te Beiroet en overleden op 24 augustus 1979 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
26-11-1941 - 26-07-1942
1942-1943 Sami Bej al-Solh, geboren op 5 juli 1887 Libanon en overleden in 1968 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
26-07-1942 - 22-03-1943
1943 Ajoeb Tabet, geboren in 1884 te Bhamdoun en overleden op 14 februari 1947 te Beiroet.

Partijloos
Interim Premier:
22-03-1943 - 21-07-1943
1943   vacant 21-07-1943 - 01-08-1943
1943 Petro Iskandar Trad,  geboren in 1876 of 1886 te Beiroet en overleden op 5 april 1947 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
01-08-1943 - 25-09-1943
1943-1945 Riad Bej al-Solh, geboren in 1894 te Sidon en overleden op 17 juli 1951 te Amman, Jordanië.

DP
Premier:
25-09-1943 - 22-12-1943
(In Franse gevangenschap van 08 tot 22-11-1943)
Premier van onafhankelijk Libanon:
22-12-1943 - 10-01-1945
1945 Abdoel Hamid Karami, geboren op 23 oktober 1890 te Tripoli en overleden op 23 november 1950 te Libanon.

Militair
Premier:
10-01-1945 - 20-08-1945
1945   vacant 20-08-1945 - 23-08-1945
1945-1946 Sami Bej al-Solh, geboren op 5 juli 1887 Libanon en overleden in 1968 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
23-08-1945 - 22-05-1946
1946 Saadi al-Moenla, geboren op 4 november 1890 te Tripoli en overleden op 12 december 1975 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
22-05-1946 - 14-12-1946
1946-1951 Riad Bej al-Solh, geboren in 1894 te Sidon en overleden op 17 juli 1951 te Amman, Jordanië.

DP
Premier:
14-12-1946 - 14-02-1951
1951 Hoessein al-Oweini, geboren op 24 december 1900 te Beiroet en overleden op 10 december 1971 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
14-02-1951 - 07-04-1951
1951-1952 Abdallah Bej Aref el-Jafi, geboren op 7 september 1901 te Beiroet en overleden op 4 november 1986 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
07-04-1951 - 11-02-1952
1952 Sami Bej al-Solh, geboren op 5 juli 1887 Libanon en overleden in 1968 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
11-02-1952 - 09-09-1952
1952 Nazem Akkari, geboren in 1902 te Tripoli en overleden op 11 maart 1985.

Partijloos
Premier:
10-09-1952 - 14-09-1952
1952 Saeb Salam, geboren op 17 januari 1905 te Beiroet en overleden op 21 januari 2000 te Genève, Zwitserland.

Partijloos
Premier:
14-09-1952 - 18-09-1952
1952   vacant 18-09-1952 - 24-09-1952
1952 Abdallah Bej Aref el-Jafi, geboren op 7 september 1901 te Beiroet en overleden op 4 november 1986 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
24-09-1952 - 30-09-1952
1952-1953 Chaled Tsjehab, geboren op 11 september 1886 te Hasbaya en overleden op 12 november 1978 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
01-10-1952 - 01-05-1953
1953 Saeb Salam, geboren op 17 januari 1905 te Beiroet en overleden op 21 januari 2000 te Genève, Zwitserland.

Partijloos
Premier:
01-05-1953 - 13-08-1953
1953   vacant 13-08-1953 - 16-08-1953
1953-1954 Abdallah Bej Aref el-Jafi, geboren op 7 september 1901 te Beiroet en overleden op 4 november 1986 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
16-08-1953 - 16-09-1954
1954-1955 Sami Bej al-Solh, geboren op 5 juli 1887 Libanon en overleden in 1968 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
16-09-1954 - 19-09-1955
1955-1956 Rasjid Abdoel Hamid Karami, geboren op 13 september 1921 te Miriata en vermoord op 1 juni 1987 te Beiroet.

PSP
Premier:
19-09-1955 - 20-03-1956
1956 Abdallah Bej Aref el-Jafi, geboren op 7 september 1901 te Beiroet en overleden op 4 november 1986 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
20-03-1956 - 18-11-1956
1956   vacant 18-11-1956 - 27-11-1956
1956-1958 Sami Bej al-Solh, geboren op 5 juli 1887 Libanon en overleden in 1968 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
27-11-1956 - 20-09-1958
1958 Chalil Salim Mohamad Toefik al-Hibri, geboren in 1904 te Beiroet en overleden in 1979.

Partijloos
Interim Premier:
20-09-1958 - 24-09-1958
1958-1960 Rasjid Abdoel Hamid Karami, geboren op 13 september 1921 te Miriata en vermoord op 1 juni 1987 te Beiroet.

PSP
Premier:
24-09-1958 - 14-05-1960
1960 Achmad Bej Daouk, geboren in 1892 te Beiroet en overleden op 24 augustus 1979 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
14-05-1960 - 01-08-1960
1960-1961 Saeb Salam, geboren op 17 januari 1905 te Beiroet en overleden op 21 januari 2000 te Genève, Zwitserland.

Partijloos
Premier:
02-08-1960 - 31-10-1961
1961-1964 Rasjid Abdoel Hamid Karami, geboren op 13 september 1921 te Miriata en vermoord op 1 juni 1987 te Beiroet.

PSP
Premier:
31-10-1961 - 20-02-1964
1964-1965 Hoessein al-Oweini, geboren op 24 december 1900 te Beiroet en overleden op 10 december 1971 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
20-02-1964 - 25-07-1965
1965-1966 Rasjid Abdoel Hamid Karami, geboren op 13 september 1921 te Miriata en vermoord op 1 juni 1987 te Beiroet.

PSP
Premier:
25-07-1965 - 09-04-1966
1966 Abdallah Bej Aref el-Jafi, geboren op 7 september 1901 te Beiroet en overleden op 4 november 1986 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
09-04-1966 - 02-12-1966
1966   vacant 02-12-1966 - 07-12-1966
1966-1968 Rasjid Abdoel Hamid Karami, geboren op 13 september 1921 te Miriata en overleden op 1 juni 1987 te Beiroet.

PSP
Premier:
07-12-1966 - 08-02-1968
1968-1969 Abdallah Bej Aref el-Jafi, geboren op 7 september 1901 te Beiroet en overleden op 4 november 1986 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
08-02-1968 - 15-01-1969
1969-1970 Rasjid Abdoel Hamid Karami, geboren op 13 september 1921 te Miriata en vermoord op 1 juni 1987 te Beiroet.

PSP
Premier:
15-01-1969 - 13-10-1970
1970-1973 Saeb Salam, geboren op 17 januari 1905 te Beiroet en overleden op 21 januari 2000 te Genève, Zwitserland.

Partijloos
Premier:
13-10-1970 - 25-04-1973
1973 Amin al-Hafez, geboren op 28 januari 1926 te Tripoli en overleden op 13 juli 2009 te Beiroet.

ABS
Premier:
25-04-1973 - 21-06-1973
1973-1974 Takieddine al-Solh, geboren in 1908 te Sidon en overleden op 27 november 1988 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
21-06-1973 - 31-10-1974
1974-1975 Rasjid al-Solh, geboren op 22 juni 1926 te Libanon en overleden op 27 juni 2014 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
31-10-1974 - 24-05-1975
1975 Noereddine al-Rifai, geboren in 1899 en overleden in januari 1980.

Militair
Premier:
24-05-1975 - 30-06-1975
1975-1976 Rasjid Abdoel Hamid Karami, geboren op 13 september 1921 te Miriata en vermoord op 1 juni 1987 te Beiroet.

PSP
Premier:
01-07-1975 - 08-12-1976
1976-1980 Selim Achmed al-Hoss, geboren op 20 december 1929 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
08-12-1976 - 20-07-1980
1980 Takieddine al-Solh, geboren in 1908 te Sidon en overleden op 27 november 1988 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
20-07-1980 - 25-10-1980
1980-1984 Sjafik Wazzan, geboren 16 januari 1925 te Beiroet en overleden op 8 juli 1999 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
25-10-1980 - 30-04-1984
1984-1987 Rasjid Abdoel Hamid Karami, geboren op 13 september 1921 te Miriata en vermoord op 1 juni 1987 te Beiroet.

NSF
Premier:
30-04-1984 - 01-06-1987
1987-1990 Selim Achmed al-Hoss, geboren op 20 december 1929 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
01-06-1987 - 24-09-1990
1988-1990 Michel Naim Aoen, geboren op 30 september 1933 te Haret Hreyk.

Militair
Hoofd Militaire Regering in oppositie:
23-09-1988 - 13-10-1990
1990-1992 Omar Abdoel Hamid Karami, geboren op 7 september 1934 te An Nouri en overleden op 1 januari 2015 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
24-12-1990 - 13-05-1992
1992 Rasjid al-Solh, geboren op 22 juni 1926 te Libanon en overleden op 27 juni 2014 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
13-05-1992 - 31-10-1992
1992-1998 Rafik Baha el-Din al-Hariri, geboren op 1 november 1944 te Sidon en vermoord op 14 februari 2005 te Beiroet.

FM
Premier:
31-10-1992 - 06-12-1998
1998-2000 Selim Achmed al-Hoss, geboren op 20 december 1929 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
06-12-1998 - 23-10-2000
2000-2004 Rafik Baha el-Din al-Hariri, geboren op 1 november 1944 te Sidon en vermoord op 14 februari 2005 te Beiroet.

FM
Premier:
23-10-2000 - 21-10-2004
2004-2005 Omar Abdoel Hamid Karami, geboren op 7 september 1934 te An Nouri en overleden op 1 januari 2015 te Beiroet.

ALP
Premier:
21-10-2004 - 19-04-2005
2005 Nadzjib Azmi Mikati, geboren op 24 november 1955 te Tripoli.

HM
Premier:
19-04-2005 - 19-07-2005
2005-2009 Foead Siniora, geboren op 14 april 1943 te Sidon.

FM + M14
Premier:
19-07-2005 - 09-11-2009
2009-2011 Saad El-Din Rafik al-Hariri, geboren op 18 april 1970 te Riyad, Saoedi-Arabië.

FM + M14
Premier:
09-11-2009 - 13-06-2011
2011-2014 Nadzjib Azmi Mikati, geboren op 24 november 1955 te Tripoli.

HM + M8
Premier:
13-06-2011 - 15-02-2014
2014-2016 Tammam Sajeb Salam, geboren op 13 mei 1945 te Beiroet.

Partijloos
Premier:
15-02-2014 - 20-12-2016
2016-2020 Saad El-Din Rafik al-Hariri, geboren op 18 april 1970 te Riyad, Saoedi-Arabië.

FM + M14
Premier:
20-12-2016 - 21-01-2020
2020- ? Hassan Diab, geboren op 6 januari 1959 te Beiroet.

Onafhankelijk
Premier:
21-01-2020 - heden