Laos
Vientiane

Democratische Volksrepubliek Laos
LAO
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Sinds 1945 heeft Laos een regeringsleider. In 1982 verandert de titel premier in voorzitter van de ministerraad.
1945-1946 Prins Phetsarath Rattanavongsa, geboren op 19 januari 1890 te Luang Prabang en overleden op 14 oktober 1959 te Luang Prabang.

Partijloos
Premier:
15-09-1945 - 20-10-1946
1945-1946
1946-1949
Prins Phaya Chammao Vilay, geboren op 23 september 1911 en overleden op 13 oktober 1984.

LI
Premier:
20-10-1945 - 23-04-1946
Premier in ballingschap (Bangkok, Thailand):
23-04-1946 - 25-10-1949
1946-1947 Prins Kindavong, geboren in 1900 en overleden op 30 maart 1951 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
23-04-1946 - 15-03-1947
1946-1949 Prins Soevannarath, geboren op 8 juli 1893 te Luang Prabang en overleden op 23 juni 1960 te Vientiane.

Partijloos
Premier:
15-03-1947 - 25-03-1948
1948-1950 Prins Boen Oem, geboren op 12 december 1911 of 1912 te Don Talad en overleden op 17 maart 1980 te Meudon, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
25-03-1948 - 24-02-1950
1950-1951 Phoei Sananikone, geboren op 6 september 1903 te Vientiane en overleden op 4 december 1983 te Parijs, Frankrijk.

PS
Premier:
24-02-1950 - 15-10-1951
1951   vacant 15-10-1951 - 21-11-1951
1951-1954 Prins Soevanna Phoema, geboren op 7 oktober 1901 te Luang Prabang en overleden op 10 januari 1984 te Vientiane.

NPP
Premier:
21-11-1951 - 20-10-1954
1954   vacant 20-10-1954 - 25-11-1954
1954-1956 Katay Don Sasorith, geboren op 12 juli 1904 te Vientiane en overleden op 209 december 1959 te Vientiane.

NPP
Premier:
25-11-1954 - 21-03-1956
1956-1958 Prins Soevanna Phoema, geboren op 7 oktober 1901 te Luang Prabang en overleden op 10 januari 1984 te Vientiane.

NPP
Premier:
21-03-1956 - 17-08-1958
1958-1959 Phoei Sananikone, geboren op 6 september 1903 te Vientiane en overleden op 4 december 1983 te Parijs, Frankrijk.

RPL
Premier:
17-08-1958 - 31-12-1959
1959-1960 Soenthone Pathammavong, geboren in 1911 te Vientiane en overleden in 1985.

Militair/CDIN
Stafchef van het Leger:
31-12-1959 - 07-01-1960
1960 Koe Abhay, geboren op 7 december 1892 te Khong en overleden op 1 april 1964.

Partijloos
Premier:
07-01-1960 - 03-06-1960
1960 Prins Somsanith Vongkotrattana, geboren op 19 april 1913 te Luang Prabang en overleden op in 1975 te Luang Prabang.

CDIN
Premier:
03-06-1960 - 15-08-1960
1960   vacant 15-08-1960 - 30-08-1960
1960 Prins Soevanna Phoema, geboren op 7 oktober 1901 te Luang Prabang en overleden op 10 januari 1984 te Vientiane.

RLP
Premier:
30-08-1960 - 09-12-1960
Premier in ballingschap (Ban Khankhai, Cambodja):
09-12-1960 - 13-12-1960
1960 Quinim Pholsena, geboren op 18 november 1915 te Pakse en overleden op 1 april 1963 te Vientiane.

SPK
Premier:
11-12-1960 - 13-12-1960
(niet erkend)
1960-1962 Prins Boen Oem, geboren op 12 december 1911 of 1912 te Don Talad en waarschijnlijk overleden op 17 maart 1980 te Meudon, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
13-12-1960 - 23-06-1962
1962-1975 Prins Soevanna Phoema, geboren op 7 oktober 1901 te Luang Prabang en overleden op 10 januari 1984 te Vientiane.

NLPK
Premier:
23-06-1962 - 02-12-1975
1975   vacant 02-12-1975 - 08-12-1975 
1975-1991 Kaysone Phomvihane, geboren op 13 december 1920 te Na Seng en overleden op 21 november 1992 te Vientiane.

PPPL
Premier:
08-12-1975 - ??-09-1982
Voorzitter van de Ministerraad:
??-09-1982 - 15-08-1991
1991-1998 Chamtai Siphandon, geboren op 8 februari 1924 te Champasak.

PPPL
Voorzitter van de Ministerraad:
15-08-1991 - 24-02-1998
1998-2001 Sisavath Keoboenphanh, geboren op 1 mei 1928 te Houaphan en overleden op 12 mei 2020 te Vientiane.

PPPL
Voorzitter van de Ministerraad:
24-02-1998 - 27-03-2001
2001-2006 Boennhang Voratsjith, geboren op 15 augustus 1937 te Na.

PPPL
Voorzitter van de Ministerraad:
27-03-2001 - 08-06-2006
2006-2010 Boeasone Boephavanh, geboren op 3 juni 1954 te Ban Tao Poun.

PPPL
Voorzitter van de Ministerraad:
08-06-2006 - 23-12-2010
2010-2016 Thongsing Thammavong, geboren op 12 april 1944 te Houaphan.

PPPL
Voorzitter van de Ministerraad:
23-12-2010 - 19-04-2016
2016- ? Thongloen Sisoelith, geboren op 10 november 1946 te Houaphan

PPPL
Voorzitter van de Ministerraad:
19-04-2016 - heden