Kroatië
Zagreb

Republiek Kroatië
HRV
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

HERTOGDOM DALMATIË: CIRCA 626
HERTOGDOM PANNONIË: CIRCA 791
HERTOGDOM KROATIË: CIRCA 829
KONINKRIJK KROATIË: CIRCA 988
BEZETTING DOOR HONGARIJE EN OOSTENRIJK: JULI 1091
KONINKRIJKEN KROATIË EN KONINKRIJK SLAVONIË: 7 APRIL 1850
KONINKRIJK VAN DALMATIË, KROATIË EN SLAVONIË: 24 SEPTEMBER 1868
ONDERDEEL KONINKRIJK DER SERVEN, KROATEN EN SLOVENEN: 1 DECEMBER 1918
ONDERDEEL KONINKRIJK JOEGOSLAVIË: 4 OKTOBER 1929
AUTONOOM BANAAT VAN KROATIË: 26 AUGUSTUS 1939
ONAFHANKELIJKE STAAT KROATIË: 10 APRIL 1941 - 8 MEI 1945
NOMINAAL KONINKRIJK KROATIË: 15 MEI 1941 - 12 SEPTEMBER 1943
FEDERALE STAAT KROATIË BINNEN JOEGOSLAVIË: 9 MEI 1945
VOLKSREPUBLIEK KROATIË BINNEN JOEGOSLAVIË: 31 JANUARI 1946
SOCIALISTISCHE REPUBLIEK KROATIË BINNEN JOEGOSLAVIË: 9 JUNI 1963
ONAFHANKELIJKE REPUBLIEK KROATIË: 25 JUNI 1991
 
1848 - 10-09-1852
(Kroatië, Slavonië & Dalmatië) 
10-09-1852 - 1867
(Kroatië) 
10-09-1852 - 1867
(Slavonië)  
1867 - 29-10-1918
 
29-10-1918 - 01-12-1918
 
Van 1918 tot 1991 gelden de vlaggen van het koninkrijk en de socialistische republiek Joegoslavië, waarvan Kroatië dan deel uitmaakt. Onderstaande vijf vlaggen zijn de Kroatische vlaggen tijdens en na de Tweede Wereldoorlog, de laatste drie onder Joegoslavisch bewind.
26-08-1939 -10-04-1941
(Joegoslavisch banaat Kroatië)
28-04-1941 - 08-05-1945
(Onafhankelijke Staat Kroatië)
1943 - 08-05-1945
(Federale Staat Kroatië)
08-05-1945 - 18-01-1947
(Volksrepubliek Kroatië) 
18-01-1947 - 25-07-1990
(Socialistische Republiek Kroatië) 
 
     
  25-07-1990 - 22-12-1990    22-12-1990 - heden  
 
ga direct naar:  Pannonië     Hertogdom (±829)     Koninkrijk (±988)     Bans v.a. 1813     1820     1830     1840     1850     1860     1870     1880
              1890     1900     1910     Bij Joegoslavië     Onafhankelijke Staat     Federale Republiek     Leiders CP     Republiek Kroatië     2010     2020 
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In de zevende eeuw, circa 626, migreerde het Kroatische volk vanuit Galicië, in het noorden van de Oekraïne, naar de plaats van het huidige Kroatië. Het land werd een hertogdom, Dalmatië genoemd. Eind achtste eeuw ontstond naast Dalmatië het hertogdom Pannonië. Circa 829 namen de hertogen van Dalmatië de titel hertog van Kroatië aan en rond 910 verviel ook Pannonië aan dit hertogdom.
±626-6?? Radoslav Hertog van Dalmatië:
±626 - 6??
6??-6?? Kuber Hertog van Dalmatië:
6?? - 6??
±640-680 Porga, geboren voor 640 en overleden circa 680. Hertog van Dalmatië:
±640 - 680
740-785 Budimir Hertog van Dalmatië:
740 - 785
785-802 Višeslav, overleden circa 802. Hertog van Dalmatië:
785 - 802
±810-821 Borna, overleden in 821. Hertog van Dalmatië:
±810 - 821
821-±829 Vladislav, overleden circa 835. Hertog van Dalmatië:
821 - ±829
       
±791-±810 Vojnomir, overleden in 810. Hertog van Pannonië:
±791 - ±810
±810-823 Ljudevit Posavski, overleden in 823. Hertog van Pannonië:
±810 - 823
829-838 Ratimir, overleden na 838. Hertog van Pannonië:
829 - 838
880-±901 Braslav, overleden in 900 of 901. Hertog van Pannonië:
880 - ±901
       
829-±845 Mislav, overleden circa 845. Hertog van Kroatië:
829 - ±845
±845-864 Trpimir I, geboren circa 815 en overleden in 864. Hertog van Kroatië:
±845 - 864
864 Zdeslav, overleden in 879 te Knin. Hertog van Kroatië:
864
864-876 Domagoj, overleden in 876. Hertog van Kroatië:
864-876
876-877 Iljko, waarschijnlijk de zoon van Domagoj die hem na zijn dood opvolgde. Over Iljko is weinig tot niets bekend. Hertog van Kroatië:
876 - 877
877-879 Zdeslav, overleden in 879 te Knin. Hertog van Kroatië:
877 - 879
879-892 Branimir, overleden in 892. Hertog van Kroatië:
879 - 892
892-810 Muncimir, overleden in 910. Hertog van Kroatië:
892 - 910
910-928 Tomislav I, overleden waarschijnlijk op 11 maart 928. Hertog van Kroatië:
910 - 11-03-928
928-935 Trpimir II, overleden in 935. Hertog van Kroatië:
11-03-928 - 935
935-945 Krešimir I, overleden in 945. Hertog van Kroatië:
935 - 945
945-949 Miroslav, overleden in 949. Hertog van Kroatië:
945 - 949
949-969 Mihajlo Krešimir II, overleden in 969. Hertog van Kroatië:
949 - 969
969-±988 Stjepan Držislav, geboren circa 955 en overleden in 997. Hertog van Kroatië:
969 - ±988
969-976 Jelena van Zadar, overleden op 8 oktober 976. Vrouw van Mihajlo Krešimir II. Regentes voor Stjepan:
969 - 08-10-976

Eind tiende eeuw werd het hertogdom Kroatië een koninkrijk onder Stjepan Držislav. In juli 1091 werd Kroatië ingelijfd door de Hongaren hoewel nog enkele jaren van dynastieke twisten volgden. In 1102 werd Kalman I definitief de eerste koning van Hongarije en Kroatië samen wegens de gesloten politieke en personele unie. Enkele dissidenten probeerden Kroatië weer los te weken van Hongarije, maar het duurde nog tot 1918 voordat de Kroaten geheel verlost waren van de inmiddels Oostenrijks-Hongaarse overheersing.
988-997 Stjepan Držislav, geboren circa 955 en overleden in 997. Koning van Kroatië:
±988 - 997
997-±1000 Svetoslav Suronja, geboren circa 975 en overleden na 1000 te Hongarije. Koning van Kroatië:
997 - ±1000
±1000-1030 Krešimir III, geboren circa 978 en overleden in 1030. Koning van Kroatië:
±1000 - 1030
±1000-1020 Gojslav, geboren circa 978 en overleden in 1020. Medekoning van Kroatië:
±1000 - 1020
1030-1058 Stjepan I Krešimirović, overleden in 1058. Koning van Kroatië:
1030 - 1058
1058-1074 Petar Krešimir IV 'Veliki'', geboren in Venetië en overleden in 1074. Veliki = de Grote. Koning van Kroatië:
1058 - 1074
1074-1075 Slavac Svačić, overleden in 1075 of 1095. Koning van Kroatië:
1074 - 1075
1075-1089 Dmitar Zvonimir, overleden op 20 april 1089. Koning van Kroatië:
1075 - 20-04-1089
1089-1091 Stjepan II, geboren circa 1030 en overleden in december 1090 of begin 1091. Koning van Kroatië:
20-04-1089 - ??-07-1091
1091 Jelena 'Lijepa' van Hongarije, geboren circa 1045 en overleden in 1091. Lijepa = de Schone. Koningin van Kroatië:
??-07-1091 - 1091
1091-1095 Ladislav I is Szent László I van Hongarije, geboren op 27 juni 1040 te Polen en overleden op 29 juli 1095 te Nitra, Slowakije. Szent = Heilige. Koning van Kroatië als Koning van Hongarije:
??-07-1091 - 29-07-1095
1092-1095 Almoš, geboren cairca 1074 en overleden in 1129 te Dömös, Hongarije. Koning van Kroatië ionder Ladislav I:
1092 - 1095
1093-1097 Petar Svačić, overleden in 1097 te Gvozd. Koning van Kroatië in dissidentie:
1093 - ??-05-1097
1095-1102 Kálmán I Könyves, geboren circa 1070 in Székesfehérvár en overleden op 3 februari 1116 te Székesfehérvár. Könyves = de Belezene. Koning van Kroatië als Koning van Hongarije:
29-07-1095 - 1102
(daarna koning van Hongarije en Kroatië, vanwege de politieke unie)
1091-1918   Hongaarse en Oostenrijkse bezetting  ??-07-1091 - 01-12-1918

In 1813 valt, na enkele jaren van Franse overheersing, Kroatië weer aan de Oostenrijkers en in 1850 ontstaan de koninkrijken Kroatië en Slavonië na de afscheiding twee jaar eerder van Hongarije, maar nog steeds als onderdeel van het Oostenrijks Keizerrijk. In 1868 ontstaat één koninkrijk van Dalmatië, Kroatië en Slavonië. De landvoogden (bans) tot 1918:
1813-1831 graaf Ignác Gyulay de Marosnémeti et Nádaska, geboren op 11 september 1763 te Sibiu, Roemenië en overleden op 11 november 1831 te Wenen, Oostenrijk. Ban van Kroatië en Slavonië:
??-08-1813 - 11-11-1831
1831-1832 bisschop Aleksandar Alagović, geboren 30 december 1760 te Malženice, Slowakije en overleden op 18 maart 1837 te Zagreb. Interim Ban van Kroatië en Slavonië:
11-11-1831 - 23-05-1832
1832-1840 baron Franjo Vlašić, geboren op 24 april 1766 te Dombóvár, Hongarije en overleden op 16 mei 1840 te Zagreb. Ban van Kroatië en Slavonië:
23-05-1832 - 16-05-1840
1840-1842 bisschop Juraj Haulik de Váralyai , geboren op 20 april 1788 te Trnava, Slowakije en overleden op 11 mei 1869 te Zagreb. Interim Ban van Kroatië en Slavonië:
16-05-1840 - 18-10-1842
1842-1845 graaf Ferenc Haller az Hallerkeö, geboren op 24 maart 1796 te Sânpaul, Roemenië en overleden op 5 maart 1875 te Wenen, Oostenrijk. Ban van Kroatië en Slavonië:
18-10-1842 - ??-11-1845
1845-1848 bisschop Juraj Haulik de Váralyai , geboren op 20 april 1788 te Trnava, Slowakije en overleden op 11 mei 1869 te Zagreb. Interim Ban van Kroatië en Slavonië:
??-11-1845 - ??-04-1848
1848-1859 graaf Josip Jelačić Bužimski, geboren op 16 oktober 1801 te Petrovaradin, Servië en overleden op 20 mei 1859 te Zagreb.

Militair
Ban van Kroatië en Slavonië:
??-04-1848 - 20-05-1859
1859 graaf Petar Pejačević Virovitički, geboren op 20 februari 1804 te Pozscony, Slowakije en overleden op 15 april 1887 te Wenen, Oostenrijk. Interim Ban van Kroatië en Slavonië:
20-05-1859 - 11-08-1859
1859-1860 Johann Baptist Coronini-Cronberg, geboren op 19 november 1794 te Vinkovci en overleden op 26 juli 1880 te Wenen, Oostenrijk.

Militair
Ban van Kroatië en Slavonië:
11-08-1859 - 01-07-1960
1860-1867 baron Josip Šokčević, geboren op 7 maart 1811 te Vinkovci en overleden op 16 november 1896 te Wenen, Oostenrijk.

Militair
Ban van Kroatië en Slavonië:
01-07-1860 - 02-07-1867
1867-1871 baron Levin Rauch de Nyék, geboren op 6 oktober 1819 te Lužnica en overleden op 25 augustus 1890 te Lužnica.

US
Interim Ban van Kroatië en Slavonië:
02-07-1867 - 13-12-1868
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
13-12-1868 - 26-01-1871
1871-1872 baron Koloman Bedeković Komorski, geboren op 13 oktober 1818 te Jalžabet en overleden op 10 oktober 1889 te Hinterbrühl, Oostenrijk.

US
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
26-01-1871 - 12-02-1872
1871 Eugen Kvaternik, geboren op 31 oktober 1825 te Zagreb en overleden op 11 oktober 1871 te Ljubča.

HSP
Rebellerend President van de Voorlopige Regering van Verenigd Kroatië:
08-10-1871 - 11-10-1871
1872-1873 Antun Vakanović, geboren op 21 januari 1808 e Kostajnica en overleden op 24 maart 1894 te Zagreb. Interim Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
12-02-1872 - 27-09-1873
1873-1880 Ivan Mažuranić, geboren op 11 augustus 1814 te Novi Vinodolski en overleden op 4 augustus 1890 te Zagreb.

NS
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
27-09-1873 - 2?-02-1880
1880-1883 graaf Ladislav Pejačević Virovitički, geboren op 5 april 1824 te Sopron, Hongarije en overleden op 7 april 1901 te Našice.

US
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
2?0-02-1880 - 05-09-1883
1883 baron Hermann Friedrich von Ramberg, geboren op 24 november 1820 te Wenen, Oostenrijk en overleden op 26 december 1899 te Graz, Oostenrijk.

Militair
Koninklijke Commissaris:
05-09-1883 - 04-12-1883
1883-1903 graaf Károly Khuen-Héderváry de Hédervár, geboren op 23 mei 1849 te Jeseník, Tsjechië en overleden op 16 februari 1918 te Boedapest, Hongarije.

SzP
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
04-12-1883 - 27-06-1903
1903
1903
Oton Krajčović, geboren in 1851 en overleden in 1906. Interim Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië voor Khuen-Héderváry:
25-06-1903 - 27-06-1903
Interim Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
27-06-1903 - 01-07-1903
1903-1907 graaf Teodor Pejačević Virovitički, geboren op 24 september 1855 te Našice en overleden op 22 juli 1928 te Wenen, Oostenrijk.

US
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
01-07-1903 - 28-06-1907
1907-1908 Aleksandar Rakodczay, geboren op 25 september 1848 te Bratislava, Slowakije en overleden op 10 april 1924 te Trenkovo.

US
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
28-06-1907 - 11-01-1908
1908-1910 baron Pavao Rauch de Nyék, geboren op 20 februari 1865 te Zagreb en overleden op 29 november 1933 te Martijanec.

US
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
11-01-1908 - 06-02-1910
1910
1910
baron Slavko Cuvaj od Ivansjke, geboren op 26 februari 1851 te Bjelovar en overleden op 31 januari 1931 te Wenen, Oostenrijk.

HPNS
Interim Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië voor Rauch:
03-02-1910 - 06-02-1910
Interim Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
06-02-1910 - 10-02-1910
1910-1912 baron Nikola Tomašić, geboren op 13 januari 1864 te Zagreb en overleden op 29 mei 1918 te Treščerovac.

HPNS
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
10-02-1910 - 25-01-1912
1912 baron Slavko Cuvaj od Ivansjke, geboren op 26 februari 1851 te Bjelovar en overleden op 31 januari 1931 te Wenen, Oostenrijk.

HPNS
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
25-01-1912 - 03-04-1912
Koninklijke Commissaris:
03-04-1912 - 26-07-1913
1912-1913 Károly Unkelhäusser, geboren op 15 januari 1866 te Vukovar en overleden op 20 februari 1938 te Boedapest, Hongarije. Interim Koninklijke Commissaris voor Cuvaj:
23-12-1912 - 26-07-1913
1913-1917 baron Ivan Škrlec Lomnički, geboren op 20 juli 1873 te Oroszló, Hongarije en overleden op 20 januari 1951 te Boedapest, Hongarije. Interim Koninklijke Commissaris:
26-07-1913 - 27-11-1913
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
27-11-1913 - 05-07-1917
1917-1918 Antun Mihalović, geboren op 17 juli 1868 te Feričanci en overleden op 21 september 1849 te Zagreb.

HSK
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
05-07-1917 - 01-12-1918

In 1918 wordt Kroatië onderdeel van het koninkrijk der Serven, Kroaten en Slovenen. Voorafgaand aan dit koninkrijk fungeren enkele presidenten van de Nationale Raad als leiders naast de bans (blauw).  In 1929 gaat voornoemd koninkrijk over in het koninkrijk Joegoslavië. Ook gedurende deze periode was de ban van Kroatië, sinds 1929 de ban van Sava, de vertegenwoordiger van de monarch in Kroatië:
1918 Ante Pavelić, geboren op 14 juli 1889 te Bradina, Bosnië en Herzegovina en overleden op 28 december 1959 te Madrid, Spanje.

SP
President van de Nationale Raad van Slovenen, Kroaten en Serven:
05-10-1918 - 19-10-1918
1918 Anton Korošec, geboren op 12 mei 1872 te Biserjane, Slovenië en overleden op 14 december 1940 te Belgrado.

SLS
President van de Nationale Raad van Slovenen, Kroaten en Serven:
19-10-1918 - 01-12-1918
  Ante Pavelić, geboren op 14 juli 1889 te Bradina, Bosnië en Herzegovina en overleden op 28 december 1959 te Madrid, Spanje.

SP
Interim President van de Nationale Raad van Slovenen, Kroaten en Serven voor Korošec:
19-10-1918 - 01-12-1918
1918 Svetozar Pribičević, geboren op 26 oktober 1875 te Hrvatska Kostajnica en overleden op 15 september 1936 te Praag, Tsjechië.

SNSS
Interim President van de Nationale Raad van Slovenen, Kroaten en Serven voor Korošec:
19-10-1918 - 01-12-1918
1918-1919 Antun Mihalović, geboren op 17 juli 1868 te Feričanci en overleden op 21 september 1849 te Zagreb.

HSK
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
01-12-1918 - 20-01-1919
1919 Ivan Paleček, geboren in 1868 te Osijek en overleden in 1945 te Belgrado, Servië. Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
20-01-1919 - 24-11-1919
1919-1920 Tomislav Tomljenović, geboren op 17 september 1819 te Ričice en overleden op 28 februari 1945 te Zagreb.

DS
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
24-11-1919 - 22-02-1920
1920 Matko Laginja, geboren op 10 augustus 1852 te Klana en overleden op 18 maart 1930 te Zagreb.

SP
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
22-02-1920 - 28-12-1920
1920-1921 Teodor Bošnjak, geboren op 6 oktober 1819 te Lužnica en overleden op 25 augustus 1890 te Lužnica. Interim Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
28-12-1920 - 02-03-1921
1921 Tomislav Tomljenović, geboren op 17 september 1819 te Ričice en overleden op 28 februari 1945 te Zagreb.

DS
Ban van Dalmatië, Kroatië en Slavonië:
02-03-1921 - 03-07-1921
1921-1922 Juraj Demetrović, geboren op 11 november 1885 te Jastrebarsko en overleden in 1945 te Belgrado, Servië.

DS
Provinciaal Commissaris voor Kroatië en Slavonië:
03-07-1921 - 23-12-1922
1922-1924 Ernest Čimić, geboren in 1876 en overleden in 1970. Provinciaal Commissaris voor Kroatië en Slavonië:
23-12-1922 - 01-03-1924
       
1929-1931 Josip Šilović, geboren op 8 september 1858 te Praputnjak en overleden op 9 mei 1939 te Zagreb. Ban van Sava:
09-10-1929 - 1931
1931-1935 Ivo N. Perović, geboren in 1882 te Arbanasi en overleden in 1958 te Rijeka. Ban van Sava:
1931 - 1935
1935-1936 Marko Kostrenčić, geboren op 21 maart 1884 te Zagreb en overleden op 19 mei 1976 te Zagreb. Ban van Sava:
1935 - 02-05-1936
1936-1938 Viktor Ružić, geboren op 31 januari 1893 te Sušak en overleden op 26 juni 1976 te Zagreb. Ban van Sava:
02-05-1936 - 24-08-1938
1938-1939 Stanoje Mihaldžić, geboren in 1892 te Jasenovac en overleden in 1956. Interim Ban van Sava:
24-08-1938 - 26-08-1939
1939-1941 Ivan Šubašić, geboren op 27 mei 1892 te Vukova Gorica en overleden op 22 maart 1955 te Zagreb.

HSS
Ban van Kroatië:
26-08-1939 - 10-04-1941

De Onafhankelijke Staat Kroatië werd in 1941 uitgeroepen met als leider Ante Pavelić, maar de eigenlijke aangewezen koning Tomislav II kwam nooit naar Kroatië om zijn kroon op te eisen.
1941-1945 Ante Pavelić, geboren op 14 juli 1889 te Bradina, Bosnië en Herzegovina en overleden op 28 december 1959 te Madrid, Spanje.

U
Staatshoofd van Kroatië:
10-04-1941 - 15-04-1941
Leider van Kroatië:
15-04-1941 - 08-05-1945
(06-05-1945 het land ontvlucht)
1941 Slavko Kvaternik, geboren op 25 augustus 1878 te Moravice en Herzegovina en overleden op 28 december 1959 te Madrid, Spanje.

U
Interim staatshoofd voor afwezige Pavelić:
10-04-1941 - 15-04-1941
1941-1943 Tomislav II, geboren Aimone Roberto Margherita Maria Guiseppe Torino di Savoia-Aosta, Prins van Savoy, Hertog van Aosta, geboren op 9 maart 1900 te Turijn, Italië en overleden op 29 januari 1948 te Buenos Aires, Argentinië. Koning van Kroatië:
18-05-1941 - 31-07-1943
(aangewezen maar nooit in Kroatië in functie)
1945 Đuro Kumičić, geboren op 19 december 1887 te Zagreb en overleden op 2 april 1975 te Zagreb.

U
Interim staatshoofd voor gevluchte Pavelić:
06-05-1945 - 08-05-1945

Tijdens het bestaan van de Onafhankelijke Staat Kroatië wordt gewerkt aan de bevrijding van het land, wat leidt tot de proclamatie van de Federale Staat van Kroatië in oppositie van de staat van Pavelić. Dit heeft tot resultaat het ontstaan van de Federale Republiek Kroatië in 1946, 17 jaar later veranderend in de Socialistische Republiek Kroatië, beiden onder Joegoslavische bewind, maar met een eigen leider.
1943-1949 Vladimir Nazor, geboren op 30 maart 1876 te Brač en overleden op 19 juni 1949 te Zagreb.

NOF, sinds 1945 SSRN
Voorzitter van de Anti-Fascistische Raad van Nationale Bevrijding van Kroatië:
13-06-1943 - 25-08-1945
President van het Presidium van de Volksvertegenwoordiging:
25-08-1945 - 19-06-1949
1949 Onbekende interim president. Interim President van het Presidium van de Volksvertegenwoordiging:
19-06-1949 - 15-10-1949
1949-1952 Karlo-Gašpar Mrazović, geboren op 26 oktober 1902 te Mursko Središće en overleden op 23 september 1987 te Zagreb.

KPH
President van het Presidium van de Volksvertegenwoordiging:
15-10-1949 - ??-02-1952
1952-1953 Vicko Krstulević, geboren op 27 april 1905 te Split en overleden op 28 september 1988 te Split.

KPH, sinds 1952 SKH
President van het Presidium van de Volksvertegenwoordiging:
??-02-1952 - 06-02-1953
1953 Zlatan Sremec, geboren op 19 juni 1898 te Gradište en overleden op 21 juni 1971 te Zagreb.

SSRN
President van de Nationale Vergadering:
06-02-1953 - 18-12-1953
1953-1963 Vladimir Bakarić, geboren op 8 maart 1912 te Velika Gorica en overleden op 16 januari 1983 te Zagreb.

SKH
President van de Nationale Vergadering:
18-12-1953 - 27-06-1963
1963-1967 Ivan Krajačić-Stevo, geboren op 29 augustus 1906 te Poljane en overleden op 10 september 1986 te Zagreb.

SKH
President van de Nationale Vergadering:
27-06-1963 - 11-05-1967
1967-1982 Jakov Blažević, geboren op 24 maart 1912 te Bužim en overleden op 10 december 1996 te Zagreb.

SKH
President van de Nationale Vergadering:
11-05-1967 - 08-05-1974
President van Presidentschap:
08-05-1974 - 10-05-1982
1982-1983 Marijan Cvetković, geboren op 30 oktober 1920 te Sisak en overleden op 12 september 1990 te Zagreb.

SKH
President van Presidentschap:
10-05-1982 - 10-05-1983
1983-1984 Milutin Baltić, geboren op 2 december 1920 te Donje Selište  en overleden op 27 oktober 2013 te Zagreb.

SKH
President van Presidentschap:
10-05-1983 - 10-05-1984
1984-1985 Jakša Petrić, geboren op 11 juli 1922 te Postira en overleden in 1993 te Zagreb.

SKH
President van Presidentschap:
10-05-1984 - 10-05-1985
1985 Pero Car, geboren op 2 april 1920 te Novaki en overleden op 15 november 1985 te Zagreb.

SKH
President van Presidentschap:
10-05-1985 - 15-11-1985
1985 Onbekende interim president. Interim President van Presidentschap:
15-11-1985 - 20-11-1985
1985-1986 Ema Derossi-Bjelajac, geboren op 3 mei 1926 te Štrmac en overleden op 20 juni 2020 te Zagreb.

SKH
President van Presidentschap:
20-11-1985 - 10-05-1986
1986-1988 Ante Marković, geboren op 25 november 1924 te Konjic, Bosnië en Herzegovina en overleden op 28 november 2011 te Zagreb.

SKH
President van Presidentschap:
10-05-1986 - 10-05-1988
1988-1990 Ivo Latin, geboren in 1929 te Hrašće en overleden op 2 maart 2002 te Karlovac.

SKH
President van Presidentschap:
10-05-1988 - 30-05-1990
1990
Franjo Tuđman, geboren op 14 mei 1922 te Veliko Trgovišće en overleden op 10 november 1999 te Zagreb.

HDZ
President van Presidentschap:
30-05-1990 - 25-07-1990

Bovenstaande leiders waren feitelijk ondergeschikt aan de leiders van de Communistische Partij, hieronder weergegeven:
1942-1944 Andrija Hebrang, geboren op 21 september 1899 te Baćevac en overleden op 11 juni 1949 te Belgrado, Servië. Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij van Kroatië:
1942 - ??-10-1944
1944-1969 Vladimir Bakarić, geboren op 8 maart 1912 te Velika Gorica en overleden op 16 januari 1983 te Zagreb. Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Partij van Kroatië:
1??-10-1944 - 07-11-1952
Secretaris van het Centraal Comité van de Communistische Liga van Kroatië:
07-11-1952 - ??-10-1966
President van het Centraal Comité van de Communistische Liga van Kroatië:
??-10-1966 - 1969
1969-1971 Savka Dabčević-Kučar, geboren op 6 december 1923 te Korčula en overleden op 6 augustus 2009 te Zagreb. President van het Centraal Comité van de Communistische Liga van Kroatië:
1969 - 14-12-1971
1971-1982 Milka Planinc, geboren op 21 november 1924 te Drniš en overleden op 7 oktober 2010 te Zagreb. President van het Centraal Comité van de Communistische Liga van Kroatië:
14-12-1971 - ??-05-1982
1982-1983 Jure Bilić, geboren op 12 september 1922 te Makarska en overleden op 27 januari 2006 te Zagreb. President van het Presidentschap van het Centraal Comité van de Communistische Liga van Kroatië:
??-05-1982 - 01-07-1983
1983-1984 Josip Vrhovec, geboren op 9 februari 1926 te Zagreb en overleden op 14 februari 2006 te Zagreb. President van het Presidentschap van het Centraal Comité van de Communistische Liga van Kroatië:
01-07-1983 - 15-05-1984
1984-1986 Mika Špiljak, geboren op 28 november 1916 te Odra Sisačka, Kroatië en overleden op 18 mei 2007 te Zagreb, Kroatië. President van het Presidentschap van het Centraal Comité van de Communistische Liga van Kroatië:
15-05-1984 - ??-05-1986
1986-1989 Stanko Stojčević, geboren op 17 oktober 1929 te Miljanovac. President van het Presidentschap van het Centraal Comité van de Communistische Liga van Kroatië:
??-05-1986 - ??-12-1989
1989-1990 Ivica Račan, geboren op 24 februari 1944 te Ebersbach, Duitsland en overleden op 29 april 2007 te Zagreb. President van het Presidentschap van het Centraal Comité van de Communistische Liga van Kroatië:
??-12-1989 - 03-11-1990

De presidenten van de Republiek Kroatië na het uiteenvallen van socialistisch Joegoslavië:
1990-1999
Franjo Tuđman, geboren op 14 mei 1922 te Veliko Trgovišće en overleden op 10 november 1999 te Zagreb.

HDZ
President:
25-07-1990 - 10-12-1999 
1999
1999-2000
Vlatko Pavletić, geboren op 2 december 1930 te Zagreb en overleden op 19 september 2007 te Zagreb.

HDZ
Interim President voor Tuđman:
25-11-1999 - 10-12-1999
Interim President:
10-12-1999 - 02-02-2000
2000 Zlatko Tomčić, geboren op 7 oktober 1945 te Zagreb.

HSS
Interim President:
02-02-2000 - 18-02-2000
2000-2010 Stjepan Mesić, geboren op 24 december 1934 te Orahovica.

Partijloos
President:
18-02-2000 - 18-02-2010
2010-2015 Ivo Josipović, geboren op 28 augustus 1957 te Zagreb.

SDP
President:
18-02-2010 - 18-02-2015
2015-2020 Kolinda Grabar-Kitarović, geboren op 29 april 1968 te Rijeka.

HDZ
President:
18-02-2015 - 19-02-2020
2020- ? Zoran Milanović, geboren op 30 oktober 1966 te Zagreb.

SDP
President:
19-02-2020 - heden