Kosovo
Pristina

Kosovo
KS
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling kaart


regeringsleiders

ga direct naar:     2005     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Kosovo heeft al sinds 1990 een eigen regeringsleider. Na het verdwenen van de Republiek Kosovo in 2000, welke alleen door Albanië werd erkend, zwaaiden de Verenigde Naties ruim twee jaar de scepter over Kosovo.
1990-1991 Jusuf Zejnullahu, geboren in 1944 te Svirce, Servië.

LDK
Premier:
07-09-1990 - 05-10-1991
1991-2000 Bujar Bukoshi, geboren op 13 mei 1947 te Suva Reka.

LDK
Premier:
05-10-1991 - 01-02-2000
1999-2000 Hashim Thaçi, geboren op 24 april 1968 te Srbica.

KLA, sinds 1999 PPDK, later PDK
Voorlopig Premier in oppositie:
02-04-1999 - 01-02-2000
2000-2002 Verenigde Naties regeren Kosovo 01-02-2000 - 04-03-2002
2002-2004 Bajram Rexhepi, geboren op 3 juni 1954 te Kosovska Mitrovica en overleden op 21 augustus 2017 te İstanbul, Turkije.

PDK
Premier:
04-03-2002 - 03-12-2004
2004-2005 Ramush Haradinaj, geboren op 3 juli 1968 te Glođane.

AAK
Premier:
03-12-2004 - 08-03-2005
2005 Adem Salihaj, geboren op 25 december 1950 te Duraj.

LDK
Interim Premier:
08-03-2005 - 23-03-2005
2005-2006 Bajram Kosumi, geboren op 20 maart 1960 te Tuxhec.

AAK
Premier:
23-03-2005 - 01-03-2006
2006-2008 Agim Çeku, geboren op 29 oktober 1960 te Ćuška.

Partijloos
Premier:
10-03-2006 - 09-01-2008
2008-2014 Hashim Thaçi, geboren op 24 april 1968 te Srbica.

KLA, sinds 1999 PPDK, later PDK
Premier:
09-01-2008 - 09-12-2014
2014-2017 Isa Mustafa, geboren op 15 mei 1951 te Priština.

LDK
Premier:
09-12-2014 - 09-09-2017
2017-2020 Ramush Haradinaj, geboren op 3 juli 1968 te Glođane.

AAK
Premier:
09-09-2017 - 03-02-2020
2020- ? Albin Kurti, geboren op 24 maart 1975 te Priština.

LV
Premier:
03-02-2020 - heden