Kosovo
Pristina

Kosovo
KS
locatie
regeringsleiders
bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 17 FEBRUARI 2008
 
   
17-02-2008 - heden
ga direct naar:     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Kosovo riep zichzelf in 2008 uit tot een onafhankelijke staat en maakte zich hiermee los van Servië. De onafhankelijkheid wordt niet door alle landen erkend, velen houden er een afwachtende houding op na. De eerste president werd al in 1992 gekozen, maar slechts Albanië erkende hem. Na het verdwenen van deze republiek in 2000, zwaaiden de Verenigde Naties ruim twee jaar de scepter over Kosovo. Pas in 2002 erkenden meer landen in de wereld Kosovo en diens regering.
1992-2000 Ibrahim Rugova, geboren op 2 december 1944 te Crnce en overleden op 21 januari 2006 te Priština.

LDK
President:
24-05-1992 - 21-01-2006
2000-2002   Verenigde Naties regeren Kosovo 01-02-2000 - 04-03-2002
2002-2006 Ibrahim Rugova, geboren op 2 december 1944 te Crnce en overleden op 21 januari 2006 te Priština.

LDK
President:
24-05-1992 - 21-01-2006
2006 Nexhat Daci, geboren op 26 juli 1944 te Trnavce, Servië.

LDK
Interim President:
21-01-2006 - 10-02-2006
2006-2010 Fatmir Sejdiu, geboren op 23 oktober 1951 te Pakashtica.

LDK
President:
10-02-2006 - 27-09-2010
2010-2011 Jakup Krasniqi, geboren op 1 januari 1951 te Fatos.

PDK
Interim President:
27-09-2010 - 22-02-2011
2011 Behgjet Isa Pacolli, geboren op 30 augustus 1951 te Marevce.

Partijloos
President:
22-02-2011 - 04-04-2011
2011 Jakup Krasniqi, geboren op 1 januari 1951 te Fatos.

PDK
Interim President:
04-04-2011 - 07-04-2011
2011-2016 Atifete Jahjaga, geboren op 20 april 1975 te Ðakovica.

Partijloos
President:
07-04-2011 - 07-04-2016
2016-2020 Hashim Thaçi, geboren op 24 april 1968 te Srbica.

PDK
President:
07-04-2016 - 05-11-2020
2020- ? Vjosa Osmani-Sadriu, geboren op 17 mei 1982 te Mitrovica.

LDK
Interim President:
05-11-2020 - heden