414 Koeweit - Koeweit
مدينة الكويت - الكويت

دولة الكويت (Staat Koeweit)

 KW - KWT  
locatie
kaart

ONAFHANKELIJK: 19 JUNI 1961


Koeweit werd in 1961 als emiraat onafhankelijk van Groot Brittannië, met een emir als staatshoofd. De eerste emir verkreeg deze titel in 1961, voordien was hij al Sjeik van Koeweit. Van augustus 1990 tot februari 1991 was het oliestaatje kortstondig onderworpen door Irak:

1950-1965 Abdoellah III (1895-1965)
1965-1977 Sabah III (1913-1977)
1977-2006 Dzjaber III (1926-2006)
2006 Saad I (±1930-2008)
2006-2020 Sabah IV (1929-2020)
2020- ? Nawaf I (1937)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abdoellah III al-Salim al-Sabah, geboren in 1895 te Koeweit en overleden op 24 november 1965 te Koeweit. Sabah III al-Salim al-Sabah, geboren in 1913 te Koeweit en overleden op 31 december 1977 te Koeweit.
Dzjaber III al-Ahmad al-Dzjaber al-Sabah, geboren op 29 juni 1926 te Koeweit en overleden op 15 januari 2006 te Koeweit. Sa'ad I al-Abdoellah al-Salim al-Sabah, geboren circa 1930 te Koeweit en overleden op 13 mei 2008 te Koeweit.
Sabah IV al-Achmad al-Dzjaber al-Sabah , geboren op 16 juni 1929 te Koeweit en overleden op 29 september 2020 te Rochester, MN, VS. Nawaf I al-Achmad al-Dzjaber al-Sabah, geboren op 25 juni 1937 te Koeweit stad.