Kirgizië
Bishkek

Republiek Kirgizië
KGZ
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar:     1995     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Kirgizië maakt zich in het najaar van 1991 los van de Sovjet Unie en wordt een onafhankelijke republiek met een president als staatshoofd.
1991 Nasirdin Isanovitsj Isanov, geboren op 7 november 1943 te Kok-Bel en overleden op 29 november 1991 te Jalal-Abad.

Partijloos
Premier:
22-01-1991 - 29-11-1991
1991-1992 Andrej Andrejevitsj Jordan, geboren op 22 december 1934 te Georgievka, Saratov, Rusland en overleden op 20 januari 2006 te Bishkek.

Partijloos
Interim Premier:
29-11-1991 - 10-02-1992

1992-1993 Toersoenbek Tsjingisjevitsj Tsjingisjev, geboren op 15 oktober 1942 te Toshbulak.

Partijloos
Interim Premier:
10-02-1992 - 27-02-1992
Premier:
27-02-1992 - 13-12-1993
1993 Almanbet Matoebraimovitsj Matoebraimov, geboren op 25 augustus 1952 te Koshater.

Partijloos
Interim Premier:
13-12-1993 - 14-12-1993
1993-1998 Apas Dzjoemagoelovitsj Dzjoemagoelov, geboren op 19 september 1934 te Arashan.

Partijloos
Premier:
14-12-1993 - 24-03-1998
1998 Koebanitsjbek Mirzabekovitsj Dzjoemalijev, geboren op 26 april 1956 te Kychyk-ak-Zhol.

Partijloos
Interim Premier:
24-03-1998 - 25-03-1998
Premier:
25-03-1998 - 23-12-1998

1998 Boris Ivanovitsj Silajev, geboren op 28 februari 1946 te Lyalichi, Rusland.

Partijloos
Interim Premier:
23-12-1998 - 25-12-1998
1998-1999 Zjoemabek Ibraimovitsj Ibraimov, geboren op 1 januari 1944 te Jany-Alysh en overleden op 4 april 1999 te Bishkek.

Partijloos
Premier:
25-12-1998 - 04-04-1999
1999 Boris Ivanovitsj Silajev, geboren op 28 februari 1946 te Lyalichi, Rusland.

Partijloos
Interim Premier:
04-04-1999 - 12-04-1999
1999-2000 Amangeldi Moersadikovitsj Moeralijev, geboren op 7 augustus 1947 te Chuy.

Partijloos
Interim Premier:
12-04-1999 - 21-04-1999
Premier:
21-04-1999 - 11-12-2000
Interim Premier:
11-12-2000 - 21-12-2000
2000-2002 Koermanbek Salijevitsj Bakijev, geboren op 1 augustus 1949 te Masadan.

Partijloos
Premier:
21-12-2000 - 22-05-2002
2002-2005 Nikolaj Timofejevitsj Tanajev, geboren op 5 november 1945 te Michailovka, Penza, Rusland en overleden op 19 juli 2020 te St. Petersburg, Rusland.

Partijloos
Interim Premier:
22-05-2002 - 30-05-2002
Premier:
30-05-2002 - 24-03-2005
2005 Koermanbek Salijevitsj Bakijev, geboren op 1 augustus 1949 te Masadan.

KEK, sinds 2005 partijloos
Premier:
25-03-2005 - 15-08-2005
2005 Medetbek Temirbekovitsj Kerimkoelov, geboren op 28 januari 1949 te Chuy.

Partijloos
Interim Premier voor Bakijev:
20-06-2005 - 10-07-2005
2005-2007 Feliks Sjarsjenbajevitsj Koelov, geboren op 10 oktober 1948 te Frunze.

ANR, sinds 2006 partijloos
Interim Premier:
15-08-2005 - 02-09-2005
Premier:
02-09-2005 - 19-12-2006
Interim Premier:
19-12-2006 - 29-01-2007
2007 Azim Beisjembajevitsj Isabekov, geboren op 4 april 1960 te Arashan.

ANR
Premier:
29-01-2007 - 29-03-2007
2007 Almazbek Sjarsjenovitsj Atambajev, geboren op 17 september 1956 te Arashan.

KSP
Interim Premier:
29-03-2007 - 30-03-2007
Premier:
30-03-2007 - 24-10-2007
Interim Premier:
24-10-2007 - 28-11-2007
2007 Iskenderbek Risbekovitsj Aidaralijev, geboren op 13 november 1955 te Jalal-Abad.

Partijloos
Interim Premier:
28-11-2007 - 24-12-2007
2007-2009 Igor Vitaljevitsj Tsjoedinov, geboren op 21 augustus 1961 te Frunze.

AZ
Premier:
24-12-2007 - 21-10-2009
2009-2010 Danijar Toktogoelovitsj Oesenov, geboren op 9 maart 1960 te Bishkek.

AZ
Premier:
21-10-2009 - 07-04-2010
2010 Roza Isakovna Otoenbajeva, geboren op 23 augustus 1950 te Osh.

KSP
Voorzitter van de Voorlopige Regering:
07-04-2010 - 20-12-2010
2010-2011 Almazbek Sjarsjenovitsj Atambajev, geboren op 17 september 1956 te Arashan.

KSP
Premier:
20-12-2010 - 01-12-2011
2011
2011-2012
Ömürbek Toktogoelovitsj Babanov, geboren op 20 mei 1970 te Chimkent, Kazachstan.

RP
Interim Premier voor Atambajev:
23-09-2011 - 14-11-2011
Interim Premier:
01-12-2011 - 01-09-2012
2012 Aali Azimovitsj Karasjev, geboren op 30 oktober 1968 te Osh.

RP
Interim Premier:
01-09-2012 - 06-09-2012
2012-2014 Zjantoro Zjoldosjevitsj Satibaldijev, geboren op 6 januari 1956 te Osh.

Partijloos
Premier:
06-09-2012 - 19-03-2014
Interim Premier:
19-03-2014 - 26-03-2014
2014-2015 Dzjoomart Kaipovitsj Otorbajev, geboren op 18 augustus 1955 te Frunze.

ATM
Interim Premier:
26-03-2014 - 04-04-2014
Premier:
04-04-2014 - 24-04-2015
Interim Premier:
24-04-2015 - 02-05-2015
2015-2016 Temir Argembajevitsj Sarijev, geboren op 17 juni 1963 te Sokuluk district.

AS
Premier:
02-05-2015 - 28-10-2015
Interim Premier:
28-10-2015 - 05-11-2015
Premier:
05-11-2015 - 13-04-2016
2016-2017 Sooronbaj Sjaripovitsj Zjejenbekov, geboren op 16 november 1958 te Biy-Myrza.

KSP
Premier:
13-04-2016 - 26-10-2016
Interim Premier:
26-10-2016 - 11-11-2016
Premier:
11-11-2016 - 22-08-2017
2017 Moechammetkaliej Djoesjekejevitsj Aboelgazjev, geboren op 20 januari 1968 te Kochkor.

Partijloos
Interim Premier:
22-08-2017 - 26-08-2017
2017-2018 Sapar Dzjoemakadirovitsj Isakov, geboren op 29 juli 1977 te Frunze.

KSP
Premier:
26-08-2017 - 20-04-2018
2018-2020 Moechammetkaliej Djoesjekejevitsj Aboelgazjev, geboren op 20 januari 1968 te Kochkor.

Partijloos
Premier:
20-04-2018 - 16-06-2020
2020 Koebatbek Ajiltsjiejevitsj Boronov, geboren op 15 december 1964 te Uzgen.

Partijloos
Interim Premier:
16-06-2020 - 17-06-2020
Premier:
17-06-2020 - 09-10-2020
2020 Sadir Noergozjojevitsj Zjaparov, geboren op 6 december 1968 te Keng-Suu.

Mekenchill
Betwist Interim Premier:
06-10-2020 - 09-10-2020
2020 Almazbek Baatirbekovitsj Baatirbekov, geboren op 16 oktober 1970 te At-Bachy.

SPK
Interim Premier:
09-10-2020 - 14-10-2020
2020
2020- ?
Sadir Noergozjojevitsj Zjaparov, geboren op 6 december 1968 te Keng-Suu.

Mekenchill
Betwist Interim Premier:
09-10-2020 - 14-10-2020
Premier:
14-10-2020 - heden