Kirgizië
Bishkek

Republiek Kirgizië
KGZ
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 31 AUGUSTUS 1991
 
   
  31-08-1991 - 03-03-1992 03-03-1992 - heden  
ga direct naar:     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Kirgizië maakt zich in het najaar van 1991 los van de Sovjet Unie en wordt een onafhankelijke republiek met een president als staatshoofd.
1990-2005 Askar Akajevitsj Akajev, geboren op 10 november 1944 te Kyzyl-Bairak.

Partijloos
President:
27-10-1990 - 11-04-2005
2005 Isjenbaj Doejsjonbijevitsj Kadirbekov, geboren op 16 juli 1949 te Naryn.

Partijloos
Interim President voor Akajev:
24-03-2005 - 25-03-2005
2005
2005-2010
Koermanbek Salijevitsj Bakijev, geboren op 1 augustus 1949 te Masadan.

KEK, sinds 2005 partijloos en sinds 2007 AZ
Interim President voor Akajev:
25-03-2005 - 11-04-2005
Interim President:
11-04-2005 - 14-08-2005
President:
14-08-2005 - 15-04-2010
(de facto afgezet 07-04-2010)
2010-2011 Roza Isakovna Otoenbajeva, geboren op 23 augustus 1950 te Osh.

KSP/partijloos
Voorzitter van de Voorlopige Regering:
07-04-2010 - 03-07-2010
President:
03-07-2010 - 01-12-2011
2011-2017 Almazbek Sjarsjenovitsj Atambajev, geboren op 17 september 1956 te Arashan.

KSP
President:
01-12-2011 - 24-11-2017

2017-2020 Sooronbaj Sjaripovitsj Zjejenbekov, geboren op 16 november 1958 te Biy-Myrza.

KSP
President:
24-11-2017 - 15-10-2020
2020 Sadir Noergozjojevitsj Zjaparov, geboren op 6 december 1968 te Keng-Suu.

Mekenchill
Interim President:
15-10-2020 - 14-11-2020
2020- ? Talant Toerdoemamatovitsj Mamitov, geboren op 14 maart 1976 te Mailuu-Suu.

RP
Interim President:
14-11-2020 - heden