404 Kenia - Nairobi
Kenya - Nairobi // Kenya - Nairobi

Jamhuri ya Kenya // Republic of Kenya (Republiek Kenia)

 KE -  KEN  
locatie
kaart

ONAFHANKELIJK: 12 DECEMBER 1963


Kenia werd eind 1963 onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk met een gouverneur-generaal als vertegenwoordiger van de monarch, een jaar later opgevolgd door de eerste president Kenyatta:

1963-1964 Malcolm MacDonald (1901-1981)

1964-1978

Jomo Kenyatta (1893-1978)
1978-2002 Daniel arap Moi (1924-2020)
2002-2013 Mwai Kibaki (1931)
2013- ? Uhuru Kenyatta (1961)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Malcolm John MacDonald, geboren op 17 augustus 1901 te Lossiemouth, Schotland en overleden op 11 januari 1981 te Maidstone, Engeland. Gouverneur-Generaal:
12-12-1963 - 12-12-1964
Jomo Kenyatta, geb. Kamau wa Ngengi, geboren op 20 oktober 1893 te Gatundu en overleden op 22 augustus 1978 te Mombasa.

KANU
President:
12-12-1964 - 22-08-1978
Daniel Toroitich arap Moi, geboren op 2 september 1924 te Sacho en overleden op 4 februar 2020 te Nairobi.

KANU
Interim President:
22-08-1978 - 18-10-1978
President:
18-10-1978 - 30-12-2002
Mwai Emilio Stanley Kibaki, geboren op 15 november 1931 te Gatuyaini.

DP/NRC, sinds 2007 PNU
President:
30-12-2002 - 26-03-2013
Uhuru Muigai Kenyatta, geboren op 26 oktober 1961 te Nairobi.

TNA
President:
26-03-2013 - heden