Kazachstan
Astana

Republiek Kazachstan
KAZ
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart


regeringsleiders

 
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De premiers sinds de onafhankelijkheid van Kazachstan:
1991-1994 Sergej Aleksandrovitsj Tersjtsjenko, geboren op 30 maart 1951 te Lesozavodsk, Rusland.

partijloos
Premier:
10-12-1991 - 12-10-1994
1994-1997 Akezjan Magzjanoeli Kazjegeldin, geboren op 27 maart 1952 te Georgjevka.

PPU
Premier:
12-10-1994 - 10-10-1997
1997-1999 Noerlan Oetepoeli Balgimbajev, geboren op 20 november 1947 te Goeriyev en overleden op 14 oktober 2015 te Atirau.

PPU
Premier:
10-10-1997 - 01-10-1999
1999-2002 Kassim-Zjomart Kemeloeli Tokajev, geboren op 17 mei 1953 te Almaty.

Otan
Premier:
01-10-1999 - 28-01-2002
2002-2003 Imangali Noergalioeli Tasmagambetov, geboren op 9 december 1956 te Novobogat.

Otan
Premier:
28-01-2002 - 13-06-2003
2003-2007 Daniyal Kenzjetajoeli Achmetov, geboren op 15 juni 1954 te Pavlodar.

Otan, sinds 2006 Noer Otan
Premier:
13-06-2003 - 10-01-2007
2007-2012 Karim Kazjimskanoeli Massimov, geboren op 15 juni 1965 te Astana.


Noer Otan
Premier:
10-01-2007 - 24-09-2012
2012-2014 Serik Nigmetoeli Achmetov, geboren op 25 juni 1958 te Temirtau.

Noer Otan
Premier:
24-09-2012 - 02-04-2014
2014-2016 Karim Kazjimskanoeli Massimov, geboren op 15 juni 1965 te Astana.

Noer Otan
Premier:
10-01-2007 - 24-09-2012
2016-2019 Bakitzjan Abdirovitsj Sagintajev, geboren op 13 oktober 1962 te Oesjaral.

Noer Otan
Premier:
08-09-2016 - 21-02-2019
2019- ? Askar Oezakbajoeli Mamin, geboren op 23 oktober 1965 te Astana.

Noer Otan
Interim Premier:
21-02-2019 - 25-02-2019
Premier:
25-02-2019 - heden