Jamaica
Kingston

Jamaica
JAM
locatie
regeringsleiders
bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 6 AUGUSTUS 1962
 
     
  06-08-1962 - heden   
ga direct naar:     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Jamaica werd in 1962 onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk. Staatshoofd is de monarch van Groot-Brittannië met een gouverneur-generaal als vertegenwoordiger in het land:
1962- ?  Elizabeth II Alexandra Mary, geboren op 21 april 1926 te Londen. Koningin:
06-08-1962 - heden 
       
1962  Sir Kenneth William Blackburne, geboren op 12 december 1907 te Bristol, UK en overleden op 4 november 1980 te Douglas, Isle of Man. Gouverneur-Generaal:
06-08-1962 - 30-11-1962
1962-1973 Sir Clifford Clarence Campbell, geboren op 28 juni 1892 te Petersfield en overleden op 28 september 1991. Gouverneur-Generaal:
01-12-1962 - 28-02-1973
1973  Sir Herbert George Holwell Duffus, geboren op 30 augustus 1908 te St. Ann's Bay en overleden in oktober 2002. Interim Gouverneur-Generaal:
28-02-1973 - 27-06-1973
1973-1991 Sir Florizel Augustus Glasspole, geboren op 25 september 1909 te Kingston en overleden op 25 november 2000 te Kingston. Gouverneur-Generaal:
27-06-1973 - 31-03-1991
1991  Sir Edward Zacca, geboren op 26 juli 1931 te Saint Andrew en overleden op 11 november 2019. Interim Gouverneur-Generaal:
31-03-1991 - 01-08-1991
1991-2006 Sir Howard Felix Hanlan Cooke, geboren op 15 oktober 1915 te Goodwill en overleden op 11 juli 2014 te Kingston. Gouverneur-Generaal:
01-08-1991 - 15-02-2006
2006-2009 Sir Kenneth Octavius Hall, geboren op 24 april 1941 te Lucea. Gouverneur-Generaal:
15-02-2006 - 26-02-2009
2009- ?  Sir Patrick Linton Allen, geboren op 7 februari 1951 te Fruitful Vale. Gouverneur-Generaal:
26-02-2009 - heden