Ivoorkust
Yamoussoukro

Republiek Ivoorkust
CIV
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders/vicepresidenten
 
ga direct naar premiers:     1990     2000     2010     2020     vicepresidenten
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Ivoorkust werd in 1958 een autonoom gebied en twee jaar later onafhankelijk van Frankrijk met een president als staatshoofd. Denise is al sinds 1957 premier van het, dan nog Franse, gebiedsdeel. Na de verkiezingen van 2010 wordt Aké de premier onder president Gbagbo, die weigert af te treden, terwijl Soro de premier onder Ouattara is. Het land heeft dan enkele maanden twee premiers:
1957-1959 Marcel Auguste Denise, geboren op 3 februari 1906 te Tiassalé en overleden op 20 januari 1991 te Parijs, Frankrijk.

PDCI
Vice-President van de Regeringsraad:
15-05-1957 - 26-07-1958
President van de Regeringsraad:
26-07-1958 - 04-12-1958
President van de Voorlopige Regering van de Autonome Republiek Ivoorkust:
04-12-1958 - 30-04-1959
1959-1960 Félix Houphouët-Boigny, geboren op 18 oktober 1905 te Yamoussoukro en overleden op 7 december 1993 te Yamoussoukro.

PDCI
Premier van de Autonome Republiek Ivoorkust:
30-04-1959 - 07-08-1960
Premier:
07-08-1960 - 27-11-1960
1960-1990   afgeschaft 27-11-1960 - 07-11-1990
1990-1993 Alassane Dramane Ouattara, geboren op 1 januari 1942 te Dimbokro.

PDCI
Premier:
07-11-1990 - 11-12-1993
1993-1999 Daniel Kablan Duncan, geboren op 30 juni 1943 te Ouellé.

PDCI
Premier:
11-12-1993 - 24-12-1999
1999-2000   vacant 24-12-1999 - 18-05-2000
2000 Seydou Elimane Diarra, geboren op 23 november 1933 te Katiola en overleden op 19 juli 2020 te Abidjan.

Partijloos
Premier:
18-05-2000 - 27-10-2000
2000-2003 Pascal Affi N'Guessan, geboren op 1 januari 1953 te Bouadikro.

FPI
Premier:
27-10-2000 - 10-02-2003
2003-2005 Seydou Elimane Diarra, geboren op 23 november 1933 te Katiola en overleden op 19 juli 2020 te Abidjan.

Partijloos
Premier:
10-02-2003 - 07-12-2005
2005-2007 Charles Konan Banny, geboren op 11 november 1942 te Divo.

partijloos
Premier:
07-12-2005 - 04-04-2007
2007-2012 Guillaume Kigbafori Soro, geboren op 8 mei 1972 te Diawala.

FN
Premier:
04-04-2007 - 13-03-2012
2010-2011 Gilbert Marie N'Gbo Aké, geboren op 8 oktober 1955 te Abidjan.

FPI
Premier onder dissident Gbagbo:
07-12-2010 - 11-11-2011
2012  Jeannot Ahoussou-Kouadio, geboren op 6 maart 1951 te Raviart.

PDCI
Premier:
13-03-2012 - 21-11-2012
2012-2017 Daniel Kablan Duncan, geboren op 30 juni 1943 te Ouellé.

PDCI
Premier:
21-11-2012 - 10-01-2017
2017-2020 Amadou Gon Coulibaly, geboren op 10 februari 1959 te Abidjan en overleden op 8 juli 2020 te Abidjan.

RDR
Premier:
10-01-2017 - 08-07-2020
2020
2020-?
Hamed Bakayoko, geboren op 8 maart 1965 te Abidjan.

RDR
Interim Premier voor Coulibaly:
02-05-2020 - 02-07-2020
Interim Premier:
08-07-2020 - 30-07-2020
Premier:
30-07-2020 - heden

President Ouattara stelde in 2017 de eerste vicepresident aan. Drieënhalf jaar later is de positie alweer vacant.
2017-2020 Daniel Kablan Duncan, geboren op 30 juni 1943 te Ouellé.

PDCI
Vicepresident:
16-01-2017 - 13-07-2020
2020-?   vacant 08-07-2020 - heden