356 India - New Delhi
भारत - नई दिल्ली // India - New Delhi

भारत गणराज्य (Republiek India)

 IN - IND  
locatie
kaart

ONAFHANKELIJK: 15 AUGUSTUS 1947


India werd in 1947 onafhankelijk onder de Britse kroon met een gouverneur-generaal als vertegenwoordiger van de monarch. Vanaf 1950 werd India een onafhankelijke republiek met een president als staatshoofd:

1947-1948 Louis Mountbatten (1900-1979)
1948-1950 Tsjakravarthi Radzjagopalatsjari (1878-1972)

1950-1962

Radzjendra Prasad (1884-1963)
1962-1967 Sarvepalli Radhakrisjnan (1888-1975)
1967-1969 Zakir Hoessain (1897-1969)
1969 Varahagiri Venkata Giri (1894-1980)
1969 Moehammad Hidajatoellah (1905-1992)
1969-1974 Varahagiri Venkata Giri (1894-1980)
1974-1977 Fachroeddin Ali Achmed (1905-1977)
1977 Basappa Jatti (1912-2002)
1977-1982 Neelam Reddy (1913-1996)
1982-1987 Zail Singh (1916-1994)
1987-1992 Ramaswami Venkataraman (1910-2009)
1992-1997 Sjankar Sjarma (1918-1999)
1997-2002 Kotsjeril Narajanan (1920-2005)
2002-2007 Abdoel Kalam (1931-2015)
2007-2012 Prathiba Patil (1934)
2012-2017 Pranab Moecherdzji (1935-2020)
2017- ? Ram Nath Kovind (1945)


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Louis Francis Albert Victor Nicholas Mountbatten, 1st Earl Mountbatten, geboren op 25 juni 1900 te Windsor, Engeland en vermoord op 27 augustus 1979 te Sligo Bay, Ierland.

Partijloos
Gouverneur-Generaal:
15-08-1947 - 21-06-1948
Tsjakravarthi Radzjagopalatsjari, geboren op 10 december 1878 te Thorapalli en overleden op 25 december 1972 te Madras.

Partijloos
Gouverneur-Generaal:
21-06-1948 - 25-01-1960
Dr. Radzjendra Prasad, geboren op 3 december 1884 te Zeradei en overleden op 28 februari 1963 te Patna.

INC/Partijloos
President:
26-01-1960 - 13-05-1962
Sarvepalli Radhakrisjnan, geboren op 5 september 1888 te Thiruttani en overleden op 17 april 1975 te Chennai.

Partijloos
President:
13-05-1962 - 13-05-1967
Dr. Zakir Hoessain, geboren op 8 februari 1897 te Hyderabad en overleden op 3 mei 1969 te New Delhi.

Partijloos
President:
13-05-1967 - 03-05-1969
Varahangiri Venkata Giri, geboren op 10 augustus 1894 te Berhampur en overleden op 23 juni 1980 te Madras.

Partijloos
Interim President:
03-05-1969 - 20-07-1969
Moehammad Hidajatoellah, geboren op 17 december 1905 te Lucknow en overleden op 18 september 1992 te Mumbai.

Partijloos
Interim President:
20-07-1969 - 24-08-1969
Varahangiri Venkata Giri, geboren op 10 augustus 1894 te Berhampur en overleden op 23 juni 1980 te Madras.

Partijloos
President:
24-08-1969 - 24-08-1974
Fachroeddin Ali Achmed, geboren op 13 mei 1905 te Delhi en overleden op 11 februari 1977 te New Delhi.

INC/Partijloos
President:
24-08-1974 - 11-02-1977
Basappa Danappa Jatti, geboren op 10 september 1912 te Savalgi en overleden op 7 mei 2002 te Bangalore.

Partijloos
Interim President:
11-02-1977 - 25-07-1977
Nilam Sandzjiva Reddy, geboren op 18 mei 1913 te Illuri en overleden op 1 juni 1996 te Bangalore.

INC/Partijloos
President:
25-07-1977 - 25-07-1982
Giani Zail Singh, geboren op 5 mei 1916 te Sandhwan en verongelukt op 25 december 1994 nabij Kirtpur Sahib.

INC/Partijloos
President:
25-07-1982 - 25-07-1987
Ramaswami Venkataraman, geboren op 4 december 1910 te Thanjavur en overleden op 27 januari 2009 te New Delhi.

INC/Partijloos
President:
25-07-1987 - 25-07-1992
Sjankar Dajal Sjarma, geboren op 19 augustus 1918 te Haryana en overleden op 26 december 1999 te New Delhi.

INC/Partijloos
President:
 25-07-1992 - 25-07-1997
Kotsjeril Raman Narajanan, geboren op 27 oktober 1920 te Perumthanam en overleden op 9 november 2005 te New Delhi.

Partijloos
President:
25-07-1997 - 25-07-2002
Avoel Pakir Jainoelabdin Abdoel Kalam, geboren op 15 oktober 1931 te Rameshwaram en overleden op 27 juli 2015 te Shillong.

Partijloos
President:
25-07-2002 - 25-07-2007
Prathiba Devisingh Patil, geboren op 19 december 1934 te Nadgaon.

INC/Partijloos
President:
25-07-2007 - 25-07-2012
Pranab Koemar Moecherdzji, geboren op 11 december 1935 te Mirati en overleden op 31 augustus 2020 te New Delhi.

INC/Partijloos
President:
25-07-2012 - 25-07-2017
Ram Nath Kovind, geboren op 1 oktober 1945 te Paraoench.

BJP
President:
25-07-2017 - heden