340 Honduras - Tegucigalpa
Honduras - Tegucigalpa

República de Honduras (Republiek Honduras)

 HN - HND  
locatie
kaart

ONAFHANKELIJK VAN SPANJE: 15 SEPTEMBER 1821
COMAYAGUA ONAFHANKELIJK: 28 SEPTEMBER 1821
TEGUCIGALPA ONAFHANKELIJK: 29 SEPTEMBER 1821
COMAYAGUA BIJ MEXICO: 2 DECEMBER 1821
TEGUCIGALPA BIJ MEXICO: 5 JANUARI 1822
ONAFHANKELIJKHEID COMAYAGUA EN TEGUCIGALPA:
28 MAART 1823
TEGUCIGALPA EN COMAYAGUA VERENIGD TOT STAAT VAN HONDURAS: 16 SEPTEMBER 1824
ONDERDEEL VAN DE VERENIGDE STATEN VAN CENTRAAL AMERIKA: 22 NOVEMBER 1824
ONAFHANKELIJKHEID: 26 OKTOBER 1838
REPUBLIEK HONDURAS: 29 SEPTEMBER 1865



         01-02-1823 - 21-08-1823                   21-08-1823 - 22-11-1824                    22-11-1824 - 05-11-1838                             05-11-1838 - 18-01-1949                                          18-01-1949 - heden                        

In 1821 scheidden de provincies Comayagua en Tegucigalpa zich van Spanje af, maar werden enkele maanden later een onderdeel van het Mexicaanse Rijk. Op 28 maart 1823 werden beide provincies weer oonafhankelijk. Anderhalf jaar later smelten beide provincies samen tot de Staat Honduras om twee maanden later op te gaan in de Verenigde Staten van Centraal Amerika, waarvan ook El Salvador, Nicaragua, Costa Rica, Guatemala en Los Altos(sinds 1838) onderdeel waren. De staatshoofden van deze natie staan bij Guatemala, maar gedurende deze periode heeft Honduras wel zijn eigen Opperste Staatschef. Deze unie viel vanaf 1838 uiteen en Honduras  werd een geheel onafhankelijke republiek met een president als staatshoofd:


1821
Comayagua:
José Tinoco (1780->1821)
1821 Juan Lindo (1790-1857)
1821-1823 bij Mexico
1823-1824 Juan Lindo (1790-1857)
1824 Severino Quiñónez (?->1824)
1824 Juan José Díaz (?->1824)


1821

Tegucigalpa:
Esteban Guardiola (?->1821)
1821 Simón Gutiérrez (?->1821)
1821-1822 Francisco Juárez (?->1822)
1822-1823 bij Mexico
1823-1824 Dionisio Herrera (1781-1850)


1824

Staat Honduras:
Dionisio Herrera (1781-1850)


1824-1827

Honduras in de VS van Centaal Amerika:
Dionisio Herrera (1781-1850)
1827 José Justo Milla (1794-1838)
1827 Cleto Bendaña (1790-±1850)
1827 Miguel Bustamante (?-1869)
1827 Jerónimo Zelaya (1780-1869)
1827-1829 Francisco de Morazán (1792-1842)
1829 Diego Vigil (1799-1845)
1829-1830 Francisco de Morazán (1792-1842)
1829-1830 Juan Ángel Arias (1800-1842)
1830-1831 José Santos del Valle (1793-1840)
1831-1832 José Antonio Marquez (1802-1832)
1832 José Francisco Milla (1789->1833)
1832-1833 José Francisco Milla (1789->1833)
1833-1836 Joaquín Rivera (1795-1845)
1834-1835 Francisco Ferrera (1794-1851)
1835 José María Bustillo (?-1855)
1837 José María Martínez (1780->1839)
1837-1838 Justo Herrera (1786-1856)
1838 José María Martínez (1780->1839)


1838-1839

Onafhankelijkheid:
Lino Matute (?-1854)
1839 Juan Francisco de Molina (1779-1878)
1839 Felipe Neri Medina (1797->1841)
1839 Juan José Alvarado (1798-1857)
1839 José María Guerrero (1799-1853)
1839 Mariano Garrigó (1810->1863)
1839 José María Bustillo (?-1855)
1839 Mónico Bueso (1810->1839)
Francisco de Aguilar (1810->1858)
1839-1841 Francisco Zelaya (1798-1848)
1841-1842 Francisco Ferrera (1794-1851)
1843 Juan Morales (?->1843)
Julián Tercero (1820-1844)
Casto Alvarado (1820-1873)
1843-1844 Francisco Ferrera (1794-1851)
1844 Casto Alvarado (<1820-1873)
Coronado Chávez (1807-1881)
1844 Francisco Ferrera (1794-1851)
1845 Casto Alvarado (<1820-1873)
Coronado Chávez (1807-1881)
1845-1846 Coronado Chávez (1807-1881)
1847 Francisco Ferrera (1794-1851)
1847 José María Zelaya (1778->1847)
1847

Casto Alvarado (<1820-1873)
Francisco Ferrera (1794-1851)
Santos Guardiola (1816-1862)
Francisco Cruz (1820-1895)
1847 Juan Lindo (1790-1857)
1847-1848 Felipe Bustillo (?->1852)
1848-1852 Juan Lindo (1790-1857)
1850 Miguel Bustamante (?-1869)
1852 Francisco Gómez (1810-1854)
1852-1855 Trinidad Cabañas (1805-1871)
1853 Francisco Gómez (1810-1854)
1855 Juan López (1810-1882)
1855 José Santiago Bueso (1815-1857)
1855-1856 Francisco de Aguilar (1810->1858)
1856-1862 Santos Guardiola (1816-1862)
1862 José Francisco Montes (1830-1888)
1862 José María Medina (1826-1878)
1862 Victoriano Castellanos (1795-1862)
1862-1863 José Francisco Montes (1830-1888)
1863 José María Medina (1826-1878)
1864 Francisco Inestroza (1810->1864)
1864 José María Medina (1826-1878)
1864 Crescencio Gómez (1833-1921)
1864-1865 José María Medina (1826-1878)
1865 Crescencio Gómez (1833-1921)
1865 José María Medina (1826-1878)
1865-1866 Crescencio Gómez (1833-1921)
1865-1867 José María Medina (1826-1878)
1867 Juan López (1810-1882)
1867-1868 José María Medina (1826-1878)
1868-1869 José María Aguirre (?->1869)
Elías Cacho (?->1869)
1869-1870 Francisco Cruz (1820-1895)
1870-1871 José María Medina (1826-1878)
1871 Inocente Rodríguez (1845->1871)
1871 Florencio Xatruch (1811-1893)
1871 José María Medina (1826-1878)
1871 Inocente Rodríguez (1845->1871)
1871-1872 José María Medina (1826-1878)
1872 Crescencio Gómez (1833-1921)
1872 Juan Antonio Medina (1833-1885)
1872-1874 Céleo Arias (1835-1890)
1873 Manuel Colindres (1832->1876)
Rafael Padilla (?->1874)
1873-1874 Ponciano Leiva (1821-1896)
1874-1876 Ponciano Leiva (1821-1896)
1875-1876 José María Medina (1826-1878)
1876 José María Zelaya (1799-1881)
1876 Marcelino Mejía (?->1876)
1876 Crescencio Gómez (1833-1921)
1876 Marcelino Mejía (?->1876)
Manuel Colindres (1832->1876)
1876 José María Medina (1826-1878)
1876-1880 Marco Aurelio Soto (1846-1908)
1880 Ramón Rosa (1848-1893)
Enrique Gutiérrez (?-1883)
Abelardo Zelaya (?->1880)
1880-1883 Marco Aurelio Soto (1846-1908)
1883 Enrique Gutiérrez (?->1883)
Luis Bográn (1849-1895)
Rafael Alvarado (1836-1923)
1883 Luis Bográn (1849-1895)
1883 Luis Bográn (1849-1895)
Rafael Alvarado (1836-1923)
1883-1884 Luis Bográn (1849-1895)
1884

Jerónimo Zelaya (?->1884)
Crescencio Gómez (1833-1921)
Ponciano Leiva (1821-1896)
Rafael Alvarado (1836-1923)
Abelardo Zelaya (?->1880)
Francisco Planas (1819-1892)
1884-1885 Luis Bográn (1849-1895)
1885 Ponciano Leiva (1821-1896)
1885-1886 Luis Bográn (1849-1895)
1886 Ponciano Leiva (1821-1896)
1886-1891 Luis Bográn (1849-1895)
1891-1893 Ponciano Leiva (1821-1896)
1893 Rosendo Agüero (1834-1895)
1893 Domingo Vásquez (1846-1909)
1893-1894 Domingo Vásquez (1846-1909)
1893-1894 Policarpo Bonilla (1858-1928)
1894-1899 Policarpo Bonilla (1858-1928)
1899-1903 Terencio Sierra (1839-1907)

1903


Rafael Alvarado (?->1903)
Manuel Sabino López (?->1903)
Daniel Fortín (±1845-1907)
Francisco Altschul (?->1903)
Máximo Rosales (?->1907)
Juan Ángel Arias (1859-1927)
1903 Juan Ángel Arias (1859-1927)
1903-1907 Manuel Bonilla (1849-1913)
1907 Miguel Oquelí (1856-1938)
Máximo Rosales (?->1907)
Ignacio Castro (?->1907)
1907-1911 Miguel Dávila (1856-1927)
1911-1912 Francisco Bertrand (1866-1926)
1912-1913 Manuel Bonilla (1849-1913)
1913-1915 Francisco Bertrand (1866-1926)
1915-1916 Alberto Membreño (1859-1921)
1915-1919 Francisco Bertrand (1866-1926)

1919


Salvador Aguirre (1862-1947)
Jesús Bendaña (?->1919)
Federico Smith (?->1919)
Héctor Valenzuela (?->1919)
Antonio Bermúdez (1881-1948)
Santiago Meza (?->1956)
1919 Vicente Mejía (1878-1966)
1919-1920 Francisco Bográn (±1852-1926)
1920-1924 Rafael López (1855-1924)
1924 Tiburcio Carías (1876-1969)


1924


Francisco Bueso (1860->1924)
José María Ochoa (1864-1928)
Rómulo Durón (1865-1942)
José María Sandoval (1869-1951)
Roque López (?->1924)
Marcial Lagos (?->1924)
Alberto Rodríguez (1869->1924)
1924 Tiburcio Carías (1876-1969)
1924 Fausto Dávila (1858-1928)
1924 Tiburcio Carías (1876-1969)
1924-1925 Vicente Tosta (1886-1930)
1925-1929 Miguel Paz (1863-1937)
1929-1933 Vicente Mejía (1878-1966)
1933-1949 Tiburcio Carías (1876-1969)
1949-1954 Juan Manuel Gálvez (1887-1972)
1954-1956 Julio Lozano Díaz (1885-1957)
1956-1957 Héctor Caraccioli (1922-1975)
Roque Rodríguez (1898-1981)
Roberto Gálvez (1925-1995)
Raúl Flores (?->1957)
Oswaldo López (1921-2010)
1957-1963 Ramón Villeda (1908-1971)
1963-1971 Oswaldo López (1921-2010)
1971-1972 Ramón Cruz (1903-1985)
1972-1975 Oswaldo López (1921-2010)
1975-1978 Juan Alberto Melgar (1930-1987)
1978-1980 Policarpo Paz (1932-2000)
Domingo Álvarez (1940)
Amilcar Zelaya (1940)
1980-1982 Policarpo Paz (1932-2000)
1982-1986 Roberto Suazo (1927-2018)
1986-1990 José Azcona del Hoyo (1927-2005)
1990-1994 Rafael Callejas (1943-2020)
1994-1998 Carlos Reina (1926-2003)
1998-2002 Carlos Flores (1950)
2002-2006 Ricardo Maduro (1946)
2006-2009 Manuel Zelaya (1952)
2009-2010 Roberto Micheletti (1943)
2010-2014 Pepe Lobo (1947)
2014- ? Juan Hernández (1968)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
José Gregorio Tinoco de Contreras, geboren in 1780 en overleden na 1821. Opperste Politieke Gouverneur van Comayagua:
28-09-1821 - 21-11-1821
Juan Nepomuceno Fernández Lindo y Zelaya, geboren op 16 mei 1790 te Tegucigalpa, Honduras en overleden op 23 april 1857 te Gracias, Honduras.

Liberaal
Opperste Politieke Gouverneur van Comayagua:
21-11-1821 - 02-12-1821
28-03-1823 - 11-02-1824
President:
12-02-1847 - 21-09-1847
08-12-1848 - 01-02-1852
Severino Quiñónez, geboren in 1780 en overleden na 1824. Opperste Politieke Gouverneur van Comayagua:
11-02-1824 - 13-04-1824
Juan José Díaz, overleden na 1824. Opperste Politieke Gouverneur van Comayagua:
13-04-1824 - 18-09-1824
Esteban Guardiola Amorós, overleden na 1821. Opperste Politieke Gouverneur van Tegucigalpa:
29-09-1821 - 18-12-1821
Simón Gutiérrez, overleden na 1821. Opperste Politieke Gouverneur van Tegucigalpa:
18-12-1821 - 31-12-1821
Francisco Juárez, overleden na 1822. Opperste Politieke Gouverneur van Tegucigalpa:
31-12-1821 - 05-01-1822
José Dionisio de la Trinidad de Herrera y Díaz del Valle, geboren op 9 oktober 1781 te Choluteca en overleden op 13 juni 1850 te San Salvador, El Salvador.

Liberaal
Opperste Politieke Gouverneur van Tegucigalpa:
28-03-1823 - 16-09-1824
Opperste Staatschef:
16-09-1824 - 10-05-1827
José Justo Milla Pineda Arriaga, geboren in 1794 te Gracias a Dios en overleden in 1838 te Mexico-Stad, Mexico.

Liberaal
Interim Opperste Staatschef:
10-05-1827 - 10-05-1827
10-05-1827 - 11-11-1827(de facto)
Anacleto Bendaña Montoya, geboren in 1790 te Honduras en overleden circa 1850.

Conservatief
Opperste Staatschef:
10-05-1827 - 30-09-1827
Miguel Eusebio Bustamante Lardizábal, geboren in San Antonio de Flores en overleden op 5 april 1869 te Tegucigalpa.

Liberaal
Interim Opperste Staatschef:
30-09-1827 - 30-10-1827
José Jerónimo de Zelaya Fiallos , geboren in 1780 te Tegucigalpa en overleden op 5 april 1869 te Tegucigalpa.

Conservatief
Opperste Staatschef:
30-10-1827 - 27-11-1827
José Francisco Morazán Quesada, geboren op 3 oktober 1792 te Tegucigalpa, Honduras en overleden op 15 september 1842 te San José, Costa Rica

Liberaal
Interim Opperste Staatschef:
27-11-1827 - 07-03-1829
Opperste Staatschef:
02-12-1829 - 28-07-1830
Diego Vigil y Cocaña, geboren in 1799 te Tegucigalpa, Honduras en overleden op 10 januari 1845 te Granada, Nicaragua.

Liberaal
Interim Opperste Staatschef:
07-03-1829 - 02-12-1829
Juan Ángel Arias, geboren in 1800 te Goascorán en overleden in maart 1842 te Quelapa.

Liberaal
Interim Opperste Staatschef voor Morazán:
14-12-1829 - 22-04-1830
José Santos Díaz del Valle, geboren in 1793 te Choluteca en overleden in juli 1840 te Chalatenango, El Salvador.

Conservatief
Interim Opperste Staatschef:
28-07-1830 - 12-03-1831
José María Antonio de la Cruz Márquez, geboren op 3 maart 1802 te Tegucigalpa en overleden op 26 maart 1832 te Honduras.

Conservatief
Opperste Staatschef:
12-03-1831 - 26-03-1832
José Francisco Milla Guevara, geboren in augustus 1789 te Gracias en overleden na 1833 te Honduras.

Conservatief
Interim Opperste Staatschef voor Marquez:
22-03-1832 - 26-03-1832
Interim Opperste Staatschef:
26-03-1832 - 07-01-1833
Joaquín Rivera Bragas, geboren op 26 juli 1796 te Tegucigalpa en overleden op 6 februari 1845 te Comayagua.

Onafhankelijk
Opperste Staatschef:
07-01-1833 - 31-12-1836
Francisco Ferrera, geboren op 29 januari 1794 te San Juan de Flores en overleden op 10 april 1851 te Chalatenango.

Conservatief
Interim Opperste Staatschef voor Rivera:
24-09-1834 - 10-01-1835
President:
01-01-1841 - 31-12-1842
23-02-1843 - ??-10-1844
??-11-1844 - 31-12-1844
Lid van de Ministerraad:
12-01-1847 - 12-02-1847
José María Bustillo, overleden in 1855 te Comayagua.

Conservatief
Interim Opperste Staatschef voor Rivera:
10-09-1835 - 01-10-1835
Interim President:
20-08-1839 - 27-08-1839
José María Martínez Salinas, geboren in 1780 te Honduras en overleden na 1839 te Comayagua.

Onafhankelijk
Interim Opperste Staatschef:
01-01-1837 - 28-05-1837
03-09-1838 - 12-11-1838
Justo Vicente José de Herrera y Díaz del Valle, geboren op 19 juli 1786 te Choluteca en overleden in 1856 te Honduras.

Conservatief
Opperste Staatschef:
28-05-1837 - 03-09-1838
José Lino Matute, geboren te Jutigalpa en overleden op 25 juli 1854 te Honduras.

Conservatief
Interim President:
12-11-1838 - 10-01-1839
Juan Francisco Molina, geboren in 1779 te Honduras en overleden in 1878 te Tegucigalpa.

Liberaal
Interim President:
10-01-1839 - 13-04-1839
Felipe Neri Medina Valderas y Fernández Córdova, geboren op 26 mei 1797 te Danlí en overleden na 1839.

Liberaal
Interim President:
13-04-1839 - 15-04-1839
Juan José Alvarado, geboren in 1798 te Ciudad de la Esperanza en overleden in 1857 te Gracias.

Liberaal
Interim President:
15-04-1839 - 27-04-1839
José María de la Cruz Guerrero de Arcos y Molina, geboren in 1799 te León, Nicaragua en overleden in 1853 te Nicaragua.

Republikein
Interim President:
27-04-1839 - 10-08-1839
Mariano Garrigó, geboren in 1810 en overleden na 1863.

Liberaal
Interim President:
10-08-1839 - 20-08-1839
Mónico Bueso Soto, geboren in 1810 te Comayagua en overleden na 1839.

Conservatief
Lid van de Ministerraad:
27-08-1839 - 21-09-1839
Francisco de Aguilar, geboren in 1810 te Comayagua en overleden na 1858.

Liberaal
Lid van de Ministerraad:
27-08-1839 - 21-09-1839
Interim President:
08-11-1855 - 17-02-1856
José Francisco Zelaya y Ayes, geboren in 1798 te Jutigalpa en overleden op 20 oktober 1848 te Lepaguare of Comayagua.

Liberaal
Interim President:
21-09-1839 - 01-01-1841
Juan Morales, overleden na 1843. Lid van de Ministerraad:
01-01-1843 - 23-02-1843
José Julián Tercero, geboren in 1820 en overleden in 1844.

Militair
Lid van de Ministerraad:
01-01-1843 - 23-02-1843
Casto José Alvarado, geboren in 1820 te Comayagua en overleden op 9 augustus 1873 te Río Chamelecón.

Conservatief
Lid van de Ministerraad:
01-01-1843 - 23-02-1843
??-10-1844 - ??-11-1844
01-01-1845 - 08-01-1845
12-01-1847 - 12-02-1847
Coronado Chávez, geboren op 8 november 1807 te Comayagua en overleden op 22 juni 1881 te Comayagua.

Liberaal
Lid van de Ministerraad:
??-10-1844 - ??-11-1844
01-01-1845 - 08-01-1845
President:
08-01-1845 - 31-12-1846
José María Zelaya López, geboren in 1778 en overleden na 1847.

Conservatief
Voorlopig President:
12-01-1847 - 12-01-1847
José Santos Guardiola Bustillo, geboren op 1 november 1816 te San Antonio de Oriente en overleden op 11 januari 1862 te Comayagua.

Liberaal
Lid van de Ministerraad:
12-01-1847 - 12-02-1847
President:
17-02-1856 - 11-01-1862
Francisco Cruz Castro, geboren op 4 oktober 1820 te Santa Ana, El Salvador en overleden op 20 mei 1895 te La Esperanza.

Conservatief
Lid van de Ministerraad:
12-01-1847 - 12-02-1847
President:
05-09-1869 - 14-01-1870
Felipe Bustillo, geboren in Jutigalpa en overleden na 1852 te Tegucigalpa.

Conservatief
Interim President:
21-09-1847 - 08-12-1848
Francisco Gómez y Argüelles, geboren in 1810 te Jutigalpa en overleden op 25 juli 1854 nabij Jalteva, Nicaragua.

Liberaal
Interim President:
01-02-1852 - 01-03-1852
Interim President voor Cabañas:
09-05-1853 - 31-12-1853
José de la Trinidad Francisco Cabañas Fiallos, geboren op 9 juni 1805 te Comayagua en overleden op 8 januari 1871 te Comayagua.

Liberaal
President:
01-03-1852 - 18-10-1855
Juan Francisco López Aguirre Gutiérrez, geboren in 1810 te Intibucá en overleden op 6 mei 1882 te Tegucigalpa.

Militair
President(de facto):
06-10-1855 - 18-10-1855
President:
22-05-1867 - 21-11-1867
José Santiago Bueso Soto, geboren in 1815 te Comayagua en overleden op 6 mei 1857 te Comayagua.

Liberaal
Interim President:
18-10-1855 - 08-11-1855
José Francisco Montes Fonseca, geboren in 1830 te Comayagua en overleden in 1888 te Comayagua.

Liberaal
Interim President:
11-01-1862 - 05-02-1862
11-12-1862 - 02-09-1863
José María Medina Castejón, geboren op 19 maart 1826 te Sensenti en overleden op 23 januari 1878 te Santa Rosa de Copán.

Liberaal
Interim President:
05-02-1862 - 07-02-1862
02-09-1863 - 31-12-1863
Rebellerend Interim President:
20-06-1863 - 02-09-1863
16-12-1875 - 08-06-1876
President:
15-02-1864 - 15-05-1864
01-09-1864 - 15-05-1865
01-09-1865 - 02-10-1865
01-02-1866 - 22-05-1867
21-11-1867 - ??-05-1868
14-01-1870 - 02-02-1871
17-05-1871 - 01-07-1871
20-10-1871 - 05-04-1872
12-08-1876 - 27-08-1876
Victoriano Castellanos Cortés, geboren op 23 maart 1795 te Los Llanos de Santa Rosa en overleden op 11 december 1862 te Comayagua.

Liberaal
Interim President:
07-02-1862 - 11-12-1862
Francisco Inestroza, geboren in 1810 te Tegucigalpa en overleden op 15 maart 1864 te Honduras.

Conservatief
Interim President:
01-01-1864 - 15-03-1864
Crescencio Gómez Santos Valladares, geboren op 16 april 1833 te Tegucigalpa en overleden op 9 mei 1921 te Tegucigalpa.

Liberaal
President:
15-05-1864 - 31-12-1864
15-05-1865 - 01-09-1865
02-10-1865 - 01-02-1866
05-04-1872 - 26-07-1872
13-06-1876 - 12-08-1876
Lid van de Ministerraad:
30-08-1884 - 17-11-1884
José María Aguirre, overleden na 1869. Lid van de Ministerraad:
??-05-1868 - 05-09-1869
Elías Cacho, overleden na 1869. Lid van de Ministerraad:
??-05-1868 - 05-09-1869
Inocente Rodríguez, geboren in 1845 te Santa Barbara en overleden na 1871.

Conservatief
President:
02-02-1871 - 26-03-1871
02-07-1871 - 20-10-1871
Florencio Xatruch Villagra, geboren 21 oktober 1811 te San Antonio de Oriente en overleden op 15 februari 1893 te Managua, Nicaragua.

Militair
President:
26-03-1871 - 17-05-1871
Juan Antonio Medina Orellana, geboren op 9 maart 1833 te Santa Rosa de Copán en overleden in 1885 te te Chinandega.

Conservatief
President(de facto):
16-07-1872 - 26-07-1872
Carlos Céleo Arias Lópe, geboren op 2 februari 1835 te Goascorán en overleden op 28 mei 1890 te Comayagua.

Liberaal
Interim President:
12-05-1872 - 26-07-1872
President:
26-07-1872 - 13-01-1874
Manuel Colindres Grádiz, geboren in 1832 te Yuscarán en overleden op 2 juli 1893 te La Paz. Rebellerend Lid van de Ministerraad:
08-06-1873 - 13-01-1874
Lid van de Ministerraad:
12-08-1876 - 16-08-1876
Rafael Padilla Durán, overleden na 1873. Rebellerend Lid van de Ministerraad:
08-06-1873 - 13-01-1874
Ponciano Leiva Madrid, geboren op 19 november 1821 te Seguaca en overleden op 12 december 1896 te Santa Cruz de Yojoa.

Conservatief
Interim President voor Arias:
23-11-1873 - 13-01-1874
Interim President:
13-01-1874 - 23-11-1874
President:
23-11-1874 - 08-06-1876
07-03-1885 - 27-06-1885
15-04-1886 - 28-08-1886
30-11-1891 - 07-08-1893
Lid van de Ministerraad:
30-08-1884 - 17-11-1884
José María Zelaya Ayes, geboren in 1799 te Jutigalpa en overleden op 14 februari 1881 te Tegucigalpa.

Conservatief
Interim President voor Leiva:
13-01-1876 - 13-02-1876
Marcelino Mejía Serrano, overleden na 1876.

Conservatief
President:
08-07-1876 - 13-06-1876
Lid van de Ministerraad:
12-08-1876 - 16-08-1876
Marco Aurelio Soto Martínez, geboren op 13 november 1846 te Tegucigalpa en overleden op 25 februari 1908 te Parijs, Frankrijk.

Liberaal
President:
27-08-1876 - 10-06-1880
30-09-1880 - 19-10-1883
Ramón Rosa Soto, geboren op 14 juli 1848 te Tegucigalpa en overleden op 28 mei 1893 te Tegucigalpa.

Liberaal
Lid van de Ministerraad:
10-06-1880 - 30-09-1880
Enrique Gutiérrez Lozano, overleden op 11 september 1883 te Tegucigalpa. Lid van de Ministerraad:
10-06-1880 - 30-09-1880
19-10-1883 - 30-11-1883
Abelardo Zelaya Izaguirre, overleden na 1891. Lid van de Ministerraad:
10-06-1880 - 30-09-1880
30-08-1884 - 17-11-1884
Luis Bográn Barahona, geboren op 3 juli 1849 te Santa Barbara en overleden op 9 juli 1895 te Guatemala-stad, Guatemala.

Conservatief
Lid van de Ministerraad:
19-10-1883 - 30-11-1883
President:
30-11-1883 - 30-08-1884
07-11-1884 - 07-03-1885
27-06-1885 - 15-04-1886
28-08-1886 - 30-11-1891
Rafael Ciriaco Alvarado Manzano, geboren in 1836 en overleden in 1923. Lid van de Ministerraad:
19-10-1883 - 30-11-1883
30-08-1884 - 17-11-1884
Jerónimo Zelaya, overleden na 1884. Lid van de Ministerraad:
30-08-1884 - 17-11-1884
Francisco Planas Salvador, geboren op 26 april 1819 te Tegucigalpa en overleden op 26 september 1892 te Tegucigalpa. Lid van de Ministerraad:
30-08-1884 - 17-11-1884
Rosendo Agüero Ariza, geboren in 1834 te Tegucigalpa en overleden op 3 november 1895 te San Salvador, El Salvador.

Conservatief
Interim President voor Leiva:
09-02-1893 - 18-04-1893
Domingo Vásquez Toruño, geboren op 3 augustus 1846 te Tegucigalpa en overleden op 9 december 1909 te Tegucigalpa.

Liberaal
Voorlopig President voor Leiva:
18-04-1893 - 07-08-1893
Interim President:
07-08-1893 - 12-09-1893
President:
12-09-1893 - 22-02-1894
José Pilocarpo Bonilla Vásquez, geboren op 17 maart 1858 te Tegucigalpa en overleden op 11 september 1928 te New Orleans, VS.

PLH
Rebellerend Voorlopig President:
24-12-1893 - 22-02-1894
Voorlopig President:
22-02-1894 - 01-02-1895
President:
01-02-1895 - 01-02-1899
Terencio Esteban Sierra Romero, geboren op 16 november 1839 te San Francisco de Coray en overleden op 25 september 1907 te Diriomo, Nicaragua.

PLH
President:
01-02-1899 - 01-02-1903
Rafael Alvarado Guerrero, geboren in 1875 en overleden na 1903.

PLH
Lid van de Ministerraad:
30-01-1903 - 18-02-1903
Manuel Sabino López, overleden na 1903.

PLH
Lid van de Ministerraad:
30-01-1903 - 18-02-1903
Daniel Fortín Ordoñez, geboren op 6 maart 1870 te Yuscarán en overleden op 17 april 1917 te Tegucigalpa

PLH
Lid van de Ministerraad:
30-01-1903 - 18-02-1903
Francisco Altschul, overleden na 1903.

PLH
Lid van de Ministerraad:
30-01-1903 - 18-02-1903
Máximo Betancourt Rosales, overleden na 1907.

Militair/PLH
Lid van de Ministerraad:
30-01-1903 - 18-02-1903
Lid Regeringsraad(junta):
23-02-1907 - 18-04-1907
Juan Ángel Arias Boquín, geboren op 7 augustus 1859 te Tegucigalpa en overleden op 29 april 1927 te Quirigua, Guatemala.

PLH
Lid van de Ministerraad:
30-01-1903 - 18-02-1903
Voorlopig President:
18-02-1903 - 13-04-1903
Manuel Bonilla Chirinos, geboren op 7 juni 1849 te Jutigalpa en overleden op 21 maart 1913 te Tegucigalpa.

Militair/PNH
President:
13-04-1903 - 12-02-1904
12-02-1904 - 25-02-1907
01-02-1912 - 20-03-1913
Interim President:
12-02-1904 - 01-03-1906
Miguel Ángel Oquelí Bustillo, geboren op 25 februari 1856 te Tegucigalpa en overleden op 18 april 1938 te Honduras.

Militair/PLH
Lid Regeringsraad(junta):
23-02-1907 - 18-04-1907
José Ignacio Castro, overleden na 1907. Lid Regeringsraad(junta):
23-02-1907 - 18-04-1907
Miguel Rafael Dávila Cuéllar, geboren op 29 september 1856 te Barrio Abajo en overleden op 12 oktober 1927 te Tegucigalpa.

PNH
President:
18-04-1907 - 28-03-1911
Francisco Bertrand Barahona, geboren op 9 oktober 1866 te Jutigalpa en overleden op 15 juli 1926 te La Ceiba.

PNH
Interim President:
28-03-1911 - 31-01-1912
President:
21-03-1913 - 01-07-1915
01-02-1916 - 01-05-1919
Alberto de Jesús Membreño Márquez, geboren op 12 juli 1859 te Tegucigalpa en overleden op 6 februari 1921 te Tegucigalpa.

PNH
President:
01-07-1915 - 01-02-1916
Salvador Aguirre, geboren op 11 augustus 1862 te Comayagua en overleden op 22 juli 1947 te Tegucigalpa.

PNH
Lid van de Ministerraad:
09-04-1919 - 16-04-1919
Jesús Bendaña, overleden na 1919.

PNH
Lid van de Ministerraad:
09-04-1919 - 16-04-1919
Federico Smith Vanegas, overleden na 1919.

PNH
Lid van de Ministerraad:
09-04-1919 - 16-04-1919
Héctor Valenzuela, overleden na 1919.

PNH
Lid van de Ministerraad:
09-04-1919 - 16-04-1919
Antonio Bermúdez Meza, geboren op 10 juni 1881 te Jutigalpa en overleden op 25 december 1948 te Tegucigalpa.

PNH
Lid van de Ministerraad:
09-04-1919 - 16-04-1919
Santiago Meza Cálix, geboren te Catacama en overleden na 1956.

PNH
Lid van de Ministerraad:
09-04-1919 - 16-04-1919
Vicente Mejía Colindres, geboren in 1878 te La Esperanza en overleden op 24 augustus 1966 te Tegucigalpa.

PNH
President:
16-09-1919 - 05-10-1919
01-02-1929 - 01-02-1933
Francisco Bográn Barahona, geboren circa 1852 te Pinalejo en overleden op 7 december 1926 te New Orleans, VS.

PLH
President:
05-10-1919 - 01-02-1920
Rafael López Gutiérrez, geboren op 28 februari 1855 te Tegucigalpa en overleden op 10 maart 1924 te Amapala.

PLH
President:
01-02-1920 - 10-03-1924
Francisco Bueso Cuéllar, overleden na 1924.

PLH
Lid van de Ministerraad:
10-03-1924 - 27-03-1924
José María Ochoa Velásquez, geboren in 1864 en overleden in 1928.

PLH
Lid van de Ministerraad:
10-03-1924 - 27-03-1924
Rómulo Ernesto Durón y Gamero, geboren op 6 juli 1865 te Comayagüela en overleden op 13 augustus 1942 te Tegucigalpa.

PLH
Lid van de Ministerraad:
10-03-1924 - 27-03-1924
José María Sandoval Burgos, geboren in 1869 en overleden in 1951.

PLH
Lid van de Ministerraad:
10-03-1924 - 27-03-1924
Roque Jacinto López, overleden na 1924.

PLH
Lid van de Ministerraad:
10-03-1924 - 27-03-1924
Marcial Lagos Laínez, overleden na 1924.

PLH
Lid van de Ministerraad:
10-03-1924 - 27-03-1924
Alberto A. Rodríguez, geboren in 1869 en overleden na 1924.

PLH
Lid van de Ministerraad:
10-03-1924 - 27-03-1924
Fausto Domingo Dávila Bonilla, geboren in 1858 te Santa Bárbara en overleden op 28 november 1928 te Tegucigalpa.

PLH
Interim President:
27-03-1924 - 27-04-1924
Tiburcio Carías Andino, geboren op 15 maart 1876 te Tegucicalpa en overleden op 23 december 1969 te Tegucicalpa.

PNH
Rebellerend President:
09-02-1924 - 24-03-1924
Chef van de Revolutie voor de Vrijheid:
24-03-1924 - 27-04-1924
Interim President:
27-04-1924 - 30-04-1924
President:
01-02-1933 - 01-01-1949
Vicente Tosta Carrasco, geboren op 16 maart 1881 te Jesús de Otoro en overleden op 7 augustus 1930 te Tegucigalpa.

PLH
President:
30-04-1924 - 01-02-1925
Miguel Paz Barahona, geboren op 4 december 1863 te Pinalejo en overleden op 11 november 1937 te San Pedro Sula.

PNH
President:
01-02-1925 - 01-02-1929
Juan Manuel Gálvez Durón, geboren op 10 juni 1887 te Tegucigalpa en overleden op 20 augustus 1972 te Tegucigalpa.

PNH
President:
01-01-1949 - 05-12-1954
Julio Lozano Díaz, geboren op 27 maart 1885 te Tegucigalpa en overleden op 20 augustus 1957 te Miami, FL, VS.

PNH
President:
05-12-1954 - 21-10-1956
Héctor Caraccioli Moncada, geboren in 1922 en overleden in 1975.

Militair
Lid van de Militaire Regeringsraad(junta):
21-10-1956 - 21-12-1957
Roque Jacinto Rodríquez Herrera, geboren in 1898 en overleden in 1981.

Militair
Lid van de Militaire Regeringsraad(junta):
21-10-1956 - 05-07-1957
Roberto Gálvez Barnes, geboren op 18 mei 1925 te Perto Cortés en overleden op 19 maart 1995 te Tegucigalpa.

Militair
Lid van de Militaire Regeringsraad(junta):
21-10-1956 - 18-11-1957
Raúl Flores Gómez, overleden na 1957.

Militair
Lid van de Militaire Regeringsraad(junta):
21-10-1956 - 21-12-1957
Oswaldo López Arellano, geboren op 30 juni 1921 te Danlí en overleden op 16 mei 2010 te Tegucigalpa.

Militair, sinds 1965 PNH
Lid van de Militaire Regeringsraad(junta):
18-11-1957 - 21-12-1957
Hoofd van de Militaire Regering:
04-10-1963 - 06-04-1965
President:
06-04-1965 - 06-06-1971
Staatshoofd:
04-12-1972 - 22-04-1975
José Ramón Adolfo Villedo Morales, geboren op 26 november 1908 te Ocotepeque en overleden op 8 oktober 1971 te New York, NY, VS.

PLH
President:
21-12-1957 - 03-10-1963
Ramón Ernesto Cruz Uclés, geboren op 4 januari 1903 te San Juan de Flores en overleden op 6 augustus 1985 te Tegucigalpa.

PNH
President:
06-06-1971 - 04-12-1972
Juan Alberto Melgar Castro, geboren op 26 juni 1930 te Marcala en overleden op 2 december 1987 te San Antonio.

Militair
President:
22-04-1975 - 01-04-1978
Policarpio Juan Paz García, geboren op 7 december 1932 te La Arada en overleden op 16 april 2000 te Tegucigalpa.

Militair
Lid Militaire Regeringsraad:
01-04-1978 - 25-06-1980
Interim President:
25-06-1980 - 22-01-1982
Domingo Antonio Álvarez Cruz, geboren op 11 januari 1940 te Tela.

Militair
Lid Militaire Regeringsraad:
01-04-1978 - 25-06-1980
Amilcar Zelaya Rodríguez, geboren op 25 november 1940 te La Ceiba.

Militair
Lid Militaire Regeringsraad:
07-08-1978 - 25-06-1980
Roberto Suazo Córdova, geboren op 17 maart 1927 te La Paz en overleden op 22 december 2018 te Tegucigalpa.

PLH
President:
22-01-1982 - 27-01-1986
José Simón Azcona del Hoyo, geboren op 26 januari 1927 te La Ceiba en overleden op 24 oktober 2005 te Tegucigalpa.

PLH
President:
27-01-1986 - 27-01-1990
Rafael Leonardo Callejas Romero, geboren op 14 november 1943 te Tegucigalpa en overleden op 4 april 2020 te Atlanta, GA, VS.

PNH
President:
27-01-1990 - 27-01-1994
Carlos Roberto Reina Idiáquez, geboren op 13 maart 1926 te Comayagüela en overleden op 19 augustus 2003 te Tegucigalpa.

PLH
President:
27-01-1994 - 27-01-1998
Carlos Roberto Flores Facussé, geboren op 1 maart 1950 te Tegucigalpa.

PLH
President:
27-01-1998 - 27-01-2002
Ricardo Rodolfo Maduro Joest, geboren op 20 april 1946 te Panama.

PNH
President:
27-01-2002 - 27-01-2006
José Manuel Zelaya Rosales, geboren op 20 september 1952 te Catacamas.

PLH
President:
27-01-2006 - 28-06-2009
Roberto Micheletti Baín, geboren op 13 augustus 1943 te El Progreso.

PLH
Interim President:
28-06-2009 - 27-01-2010
Porfirio 'Pepe' Lobo Sosa, geboren op 22 december 1947 te Trujillo.

PNH
President:
27-01-2010 - 27-01-2014
Juan José Orlando Hernández Alvarado, geboren op 28 oktober 1968 te Gracias.

PNH
President:
27-01-2014 - heden