Guyana
Georgetown

Coöperatieve Republiek Guyana
GUY
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 26 MEI 1966
REPUBLIEK GUYANA: 23 FEBRUARI 1970
COÖPERATIEVE REPUBLIEK GUYANA: 6 OKTOBER 1980
 
ga direct naar:     Republiek Guyana     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Brits Guiana werd in 1966 de onafhankelijke staat Guyana binnen de Britse Gemenebest met als vertegenwoordigend staatshoofd een gouverneur-generaal.
1966-1970 Elizabeth II Alexandra Mary, geboren op 21 april 1926 te Londen, Engeland. Koningin:
26-05-1966 - 23-02-1970
       
1966 Sir Richard Edmonds Luyt, geboren op 8 november 1915 te Kaapstad, Zuid-Afrika en overleden op 12 februari 1994 te Kaapstad, Zuid-Afrika. Gouverneur-Generaal:
26-05-1966 - 01-10-1966
1966 Sir Kenneth Sievewright Stoby, geboren op 19 oktober 1903 te Georgetown en overleden op 10 juli 1985. Interim Gouverneur-Generaal:
01-10-1966 - 15-12-1966
1966-1969 Sir David James Gardiner Rose, geboren op 10 april 1923 te Brits Guiana en overleden op 10 november 1969 te Londen, Engeland. Gouverneur-Generaal:
15-12-1966 - 10-11-1969
1969-1970 Sir Edward Victor Luckhoo, geboren op 24 mei 1912 te New Amsterdam en overleden op 3 maart 1998 te Yorkshire, Engeland. Interim Gouverneur-Generaal:
10-11-1969 - 22-02-1970

Op 23 februari 1970 werd Guyana een coöperatieve republiek, met een president als staatshoofd.
1970 Sir Edward Victor Luckhoo, geboren op 24 mei 1912 te New Amsterdam en overleden op 3 maart 1998 te Yorkshire, Engeland.

Partijloos
Interim President:
23-02-1970 - 17-03-1970
1970-1980 Raymond Arthur Chung, geboren op 10 januari 1918 te Windsor Forest en overleden op 23 juni 2008 te Bel Air Gardens.

Partijloos
President:
17-03-1970 - 06-10-1980
1980-1985 Linden Forbes Sampson Burnham, geboren op 20 februari 1923 te Georgetown en overleden op 6 augustus 1985 te Georgetown.

PNC-R
President:
06-10-1980 - 06-08-1985
1985-1992 Hugh Desmond Hoyte, geboren op 9 maart 1929 te Georgetown en overleden op 22 december 2002 te Georgetown.

PNC-R
President:
06-08-1985 - 09-10-1992
1992-1997 Cheddi Berret Jagan, geboren op 22 maart 1918 te Georgetown en overleden op 6 maart 1997 te Washington, DC, USA.

PPP
President:
09-10-1992 - 06-03-1997
1997 Samuel Archibald Anthony Hinds, geboren op 27 december 1943 te Mahaicony.

PPP
President:
06-03-1997 - 19-12-1997
1997-1999 Janet Rosalie Jagan, geboren Rosenberg, geboren op 20 oktober 1920 te Chicago, IL, USA en overleden op 28 maart 2009 te Georgetown, Guyana. Echtgenote van president Cheddi Jagan.

PPP
President:
19-12-1997 - 11-08-1999
1999-2011 Bharrat Jagdeo, geboren op 23 januari 1964 te Unity Village.

PPP
President:
11-08-1999 - 03-12-2011
2011-2015 Donald Rabindranauth Ramotar, geboren op 22 oktober 1950 te Caria Caria.

PPP
President:
03-12-2011 - 16-05-2015
2015-2020 David Arthur Granger, geboren op 15 juli 1945 te Georgetown.

PNC-R
President:
16-05-2015 - 02-08-2020
2020- ? Mohamed Irfaan Ali, geboren op 25 april 1980 te Leonora.

PPP/C
President:
20-08-2020 - heden