324 Guinee - Conakry
Guinée - Conakry

République du Guinée (Republiek Guinee)

 GN -  GIN  
locatie
staatshoofden kaart

ONAFHANKELIJK: 2 OKTOBER 1958


Guinee werd in 1958 onafhankelijk van Frankrijk. Een jaar eerder werd Ahmed Touré al regeringsleider van de autonome Republiek Guinee. In 1961 schafte Touré het premierschap af:

1957-1961 Ahmed Touré (1922-1984)
1961-1972 afgeschaft 8 januari t/m 26 april
1972-1984 Louis Béavogui (1923-1984)
1984 Diarra Traoré (1935-1985)
1984-1996 afgeschaft 18 december t/m 9 juli
1996-1999 Sidya Touré (1945)
1999-2004 Lamine Sidimé (1944)
2004 François Fall (1949)
2004 vacant 30 april t/m 13 december
2004-2006 Cellou Dalein (1952)
2006-2007 afgeschaft 5 april t/m 9 februari
2007 Eugène Camara (1942-2019)
2007-2008 Lansana Kouyaté (1950)
2008 Ahmed Souaré (1951)
2008-2010 Kabiné Komara (1950)
2010 Jean-Marie Doré (1938-2016)
2010-2015 Mohamed Fofana (1952)
2015-2018 Mamady Youla (1961)
2018- ? Ibrahima Fofana (±1954)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Ahmed Sékou Touré, geboren op 9 januari 1922 te Faranah en overleden op 26 maart 1984 Cleveland, OH, USA.

PDG-RDA
Vicepresident van de Regeringsraad:
14-5-1957 - 26-07-1958
President van de Regeringsraad:
26-07-1958 - 08-01-1961
Louis Lansana Béavogui, geboren op 28 december 1923 te Macenta en overleden op 19 augustus 1984 te Conakry.

PDG-RDA
premier:
26-04-1972 - 03-04-1984
Diarra Traoré, geboren in 1935 en overleden op 8 juli 1985 te Conakry.

Militair
premier:
05-04-1984 - 08-12-1984
Sidya Touré, geboren op 15 augustus 1945 te Dimbokro.

Partijloos
premier:
09-07-1996 - 08-03-1999
Lamine Sidimé, geboren in 1944 te Mamou.

PUP
premier:
08-03-1999 - 23-02-2004
François Lonseny Fall, geboren 21 april 1949 te Dabola.

PUP
premier:
23-02-2004 - 30-04-2004
Cellou Dalein Diallo, geboren op 3 februari 1952 te Labé.

PUP
premier:
13-12-2004 - 05-04-2006
Eugène Camara, geboren op 21 januari 1942 te N'Zérékoré en overleden op 22 november 2019 te Caïro, Egypte.

PUP
premier:
09-02-2007 - 01-03-2007
Lansana Kouyaté, geboren op 15 juli 1950 te Koba.

Partijloos
premier:
01-03-2007 - 23-03-2008
Ahmed Tidiane Souaré, geboren in 1951 te Mali, Labé.

Partijloos
premier:
23-05-2008 - 02-01-2009
Kabiné Komara, geboren op 8 maart 1950 te Kankan.

Partijloos
premier:
02-01-2009 - 26-01-2010
Jean-Marie Doré, geboren op 12 januari 1938 te Bossou en overleden op 29 januari 2016 te Conakry.

UPG
premier:
26-01-2010 - 24-12-2010
Mohamed Said Fofana, geboren in 1952 te Forécariah.

Partijloos
premier:
24-12-2010 - 29-12-2015
Mamady Youla, geboren op 5 november 1961 te Conakry.

Partijloos
premier:
29-12-2015 - 24-05-2018
Ibrahima Kassory Fofana, geboren in 1954 of 1955.

GPT
premier:
24-05-2018 - heden