394 Guinee-Bissau - Bissau
Guinee-Bissau - Bissau

République de Guinee-Bissau (Republiek Guinee-Bissau)

 GU - GBI  
locatie
staatshoofden kaart

ONAFHANKELIJK: 24 SEPTEMBER 1973


Het land verklaarde zich als Staat van Guinee-Bissau in 1973 onafhankelijk van Portugal, welke in 1974 door het moederland werd erkend. In 1977 werd de Republiek Guinee-Bissau uitgeroepen. De premiers:

1973-1978 Chico Té Mendes (1939-1978)
1978 Tchutchu Teixeira (?-1988)
1978-1980 Nino Vieira (1939-2009)
1980-1982 vacant 14 november t/m 14 mei
1982-1984 Victor Saúde Maria (1939-1999)
1984-1991 afgeschaft 10 maart t/m 27 december
1991-1994 Carlos Correia (1933)
1994-1997 Manuel Saturnino (1942)
1997-1997 Carlos Correia (1933)
1998-2000 Francisco Fadul (1953)
2000-2001 Caetano N'Tchama (1955)
2001 Faustino Imbali (1956)
2001-2002 Alamara Nhassé (1957)
2002-2003 Mário Pires (1949)
2003 vacant 14 t/m 28 september
2003-2004 Artur Sanhá (1965)
2004-2005 Carlos Gomes (1949)
2005-2007 Aristides Gomes (1954)
2007-2008 Martinho Ndafa Kabi (1957)
2008-2009 Carlos Correia (1933)
2009-2012 Carlos Gomes (1949)
2012 Adiato Djaló Nandigna (?)
2012 vacant 12 april t/m 16 mei
2012-2014 Rui Duarte de Barros (1960)
2014-2015 Domingos Simões (1963)
2015 vacant 12 t/m 20 augustus
2015 Baciro Djá (1973)
2015 vacant 9 t/m 17 september
2015-2016 Carlos Correia (1933)
2016 vacant 12 t/m 27 mei
2016 Baciro Djá (1973)
2016-2018 Umaro Sissoco Embaló (1972)
2018 Artur Silva (1956)
2018-2019 Aristides Gomes (1954)
2019 Faustino Imbali (1956)
2019 Aristides Gomes (1954)
2019-2020 Aristides Gomes (1954)
2020- ? Nuno Gomes (1966)
2020- ? Aristides Gomes (1954)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Francisco Mendes, geboren op 7 februari 1939 te Enxudé en verongelukt op 7 juli 1978 nabij Bafatá.

PAIGC
Premier:
24-09-1973 - 07-07-1978
Constantino dos Santos Teixeira, overleden in 1988.

PAIGC
Premier:
07-07-1978 - 28-09-1978
João Bernardo Vieira, geboren op 27 april 1939 te Bissau en vermoord op 2 maart 2009 te Bissau.

PAIGC, Militair
Premier:
28-09-1978 - 14-11-1980
Victor Saúde Maria, geboren in 1939 en vermoord op 25 oktober 1999 te Bissau.

PAIGC
Premier:
14-05-1982 - 10-03-1984
Carlos Correia, geboren op 6 november 1933 te Bissau.

PAIGC
Premier:
27-12-1991 - 26-10-1994
06-06-1997 - 03-12-1998
06-08-2008 - 02-01-2009
17-09-2015 - 12-05-2016
Manuel Saturnino da Costa, geboren in 1942.

PAIGC
Premier:
26-10-1994 - 06-06-1997
Francisco José Fadul, geboren op 15 december 1953 te Mansoa.

Partijloos
Premier:
03-12-1998 - 19-02-2000
Caetano N'Tchama, geboren in 1955.

PRS
Premier:
19-02-2000 - 19-03-2001
Faustino Fudut Imbali, geboren op 1 mei 1956 te Ilondé.

Partijloos, later PMP
Premier:
21-03-2001 - 09-12-2001
29-10-2019 - 08-11-2019
Alamara Ntchia Nhassé, geboren op 2 juni 1957.

PRS
Premier:
09-12-2001 - 17-11-2002
Mário Pires, geboren in 1949.

PRS
Premier:
17-11-2002 - 14-09-2003
António Artur Sanhá, geboren in 1965 te Bissau.

PRS
Premier:
28-09-2003 - 10-05-2003
Carlos Domingos Gomes Júnior, geboren op 19 december 1949 te Bolama.

PAIGC
Premier:
10-05-2004 - 02-11-2005
02-01-2009 - 10-02-2012
Aristides Gomes, geboren op 8 november 1954 te Canchungo.

PAIGC, later PRID
Premier:
02-11-2005 - 13-04-2007
16-04-2018 - 31-10-2019
Premier in oppositie tegen Imbali:
31-10-2019 - 08-11-2019
Premier:
08-11-2019 - 29-02-2020
Premier in oppositie tegen Gomes Nabiam:
29-02-2020 - heden
Martinho Ndafa Kabi, geboren op 17 september 1957 te Nhacra.

PAIGC
Premier:
13-04-2007 - 13-08-2008
Maria Adiato Djaló Nandigna, geboren op 6 november 1958 te Guinee-Bissau.

PAIGC
Interim Premier:
10-02-2012 - 12-04-2012
Rui Duarte de Barros, geboren op 18 februari 1960 te Cadique.

Partijloos
Overgangspremier:
16-05-2012 - 04-07-2014
Domingos Simões Pereira, geboren op 20 oktober 1963 te Farim.

Partijloos
Premier:
04-07-2014 - 12-08-2015
Baciro Djá, geboren op 1 januari 1973 te Guinee-Bissau.

PAIGC
Premier:
20-08-2015 - 09-09-2015
27-05-2016 - 18-11-2016
Umaro Sissoco Embaló, geboren op 23 september 1973 te Bissau.

PAIGC
Premier:
18-11-2016 - 31-01-2018
Agusto António Artur da Silva, geboren circa 1956 te Bissau.

PAIGC
Premier:
31-01-2018 - 16-04-2018
Nuno Gomes Nabiam, geboren op 17 november 1966 te Bissau.

APU-PDGB
Premier:
29-02-2020 - heden