394 Guinee-Bissau - Bissau
Guinee-Bissau - Bissau

République de Guinee-Bissau (Republiek Guinee-Bissau)

 GU - GBI  
locatie
premiers kaart

ONAFHANKELIJK: 24 SEPTEMBER 1973



24-02-1973 - heden

Het land verklaarde zich als Staat van Guinee-Bissau in 1973 onafhankelijk van Portugal, welke in 1974 door het moederland werd erkend. Het staatshoofd werd de voorzitter van de Staatsraad. In 1977 werd de Republiek Guinee-Bissau uitgeroepen:

1973-1977 Luís Cabral (1931-2009)

1977-1980

Luís Cabral (1931-2009)
1980-1984 João Bernardo Vieira (1939-2009)
1984 Carmen Pereira (1937-2016)
1984-1994 João Bernardo Vieira (1939-2009)
1994-1999 João Bernardo Vieira (1939-2009)
1999 Ansumane Mané (1940-2000)
1999-2000 Malam Bacai Sanhá (1947)
2000-2003 Kumba Ialá (1953-2014)
2003 Veríssimo Correia Seabra (1947-2004)
2003-2005 Henrique Rosa (1946-2013)
2005-2009 João Bernardo Vieira (1939-2009)
2009 Raimundo Pereira (1955)
2009-2012 Malam Bacai Sanhá (1947-2012)
2012 Raimundo Pereira (1955)
2012 Mamadu Ture Kuruma (1947)
2012-2014 Manuel Serifo Nhamadjo (1958)
2014-2020 José Mário Vaz (1957)
2019 Cipriano Cassamá (1959)
2020- ? Umaro Embaló (1972)
2020 Cipriano Cassamá (1959)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Luís de Almeida Cabral, geboren op 10 april 1931 te Bissau en overleden op 30 mei 2009 te Torres Vedras, Portugal.

PAIGC
Voorzitter van de Staatsraad:
24-09-1973 - 10-09-1974
10-09-1974 - 13-03-1977
13-03-1977 - 14-11-1980
João Bernardo "Nino" Vieira, geboren op 27 april 1939 te Bissau en vermoord op 2 maart 2009 te Bissau.

PAIGC, Militair
Voorzitter van de Raad van de Militaire Dictatuur:
14-11-1980 - 14-05-1984
Voorzitter van de Staatsraad:
16-05-1984 - 29-09-1994
President:
29-09-1994 - 07-05-1999
01-10-2005 - 02-03-2009
Carmen Pereira, geboren op 10 april 1937 te Bissau en overleden op 4 juni 2016 te Bisau.

PAIGC
President van de Nationale Volksvergadering:
14-05-1984 - 16-05-1984
Ansumane Mané, geboren in 1940 te Gambia en overleden op 30 november 2000 te Biombo.

Militair
Opperste Commandant van de Militaire Dictatuur:
07-05-1999 - 14-05-1999
Malam Bacai Sanhá, geboren op 5 mei 1947 te Dar Salam en overleden op 9 januari 2012 te Parijs, Frankrijk.

PAIGC
Interim President:
14-05-1999 - 17-02-2000
President:
08-09-2009 - 09-01-2012
Mohamed Ialá Embaló, voorheen Kumba Ialá, geboren op 15 maart 1953 te Bula en overleden op 4 april 2014 te Bissau.

PRS
President:
17-02-2000 - 14-09-2003
Veríssimo Correia Seabra, geboren op 16 februari 1947 te Bissau en overleden op 6 oktober 2004 te Bissau.

Militair
Interim President van het Militaire Comité voor de Teruggave van Constitutionele en Democratische Orde:
14-09-2003 - 28-09-2003
Henrique Pereira Rosa, geboren op 18 januari 1946 te Bafatá en overleden op 15 mei 2013 te Porto, Portugal.

Partijloos
Interim President:
28-09-2003 - 01-10-2005
Raimundo Rodrigues Pereira, geboren op 9 februari 1955 te Dar Salam.

PAIGC
Interim President:
03-03-2009 - 08-09-2003
09-01-2012 - 12-04-2012
Mamadu Ture Kuruma, geboren op 26 april 1947 te Guinee-Bissau.

Militair
Voorzitter van het Militaire Bewind:
12-04-2012 - 10-05-2012
Manuel Serifo Nhamadjo, geboren op 25 maart 1958 te Bissau en overleden op 17 maart 2020 te Lissabon, Portugal.

PAIGC
Overgangspresident:
10-05-2012 - 17-06-2014
José Mário Vaz, geboren op 10 december 1957 te Calequisse.

PAIGC
President:
17-06-2014 - 27-02-2020
Cipriano Cassamá, geboren in 1959 te Bula.

PAIGC
Interim President in oppositie van Vaz:
27-06-2019 - 29-06-2019
Umaro Sissoco Embaló, geboren op 23 september 1973 te Bissau.

Madem
President:
27-02-2020 - heden
Cipriano Cassamá, geboren in 1959 te Bula.

PAIGC
Interim President in oppositie van Embaló:
29-02-2020 - 01-03-2020