324 Guinee - Conakry
Guinée - Conakry

République du Guinée (Republiek Guinee)

 GN -  GIN  
locatie
premiers kaart

ONAFHANKELIJK: 2 OKTOBER 1958



02-10-1958 - heden

Guinee werd in 1958 onafhankelijk van Frankrijk met een president als staatshoofd. In 1979 riep Touré het land uit tot Revolutionaire Volksrepubliek Guinee en vijf jaar later verder te gaan onder Republiek Guinee:

1958-1979 Ahmed Touré (1922-1984)

1979-1984

Ahmed Touré (1922-1984)
1984 Louis Beavogui (1923-1984)
1984 Lansana Conté (1934-2008)

1984-2008

Lansana Conté (1934-2008)
2008 Aboubacar Somparé (1944)
2008-2009 Moussa Camara (1964/1968)
2009-2010 Sékouba Konaté (1964)
2010- ? Alpha Condé (1938)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Ahmed Sékou Touré, geboren op 9 januari 1922 te Faranah en overleden op 26 maart 1984 Cleveland, OH, USA.

PDG-RDA
President van de Regeringsraad:
02-10-1958 - 08-01-1961
President:
08-01-1961 - 26-03-1984
Louis Lansana Beavogui, geboren op 28 december 1923 te Macenta en overleden op 19 augustus 1984 te Conakry.

PDG-RDA
Interim President:
26-03-1984 - 03-04-1984
Lansana Conté, geboren op 30 november 1934 te Moussayah Loumbaya en overleden op 22 december 2008 te Conakry.

Militair, sinds 1991 PUP
Voorzitter van het Militaire Comité van Nationaal Herstel:
03-04-1984 - 05-04-1984
President:
05-04-1984 - 22-12-2008
El Hadzj Aboubacar Somparé, geboren op 31 augustus 1944 te Dakonta.

PUP
Interim President:
22-12-2008 - 23-12-2008
Moussa Dadis Camara, sinds 2010 Moïse Dadis Camara, geboren op 1 januari 1964 of 29 december 1968 te Koulé.

Militair
President van de Nationale Raad voor Democratie en Ontwikkeling:
23-12-2008 - 21-12-2010
Sékouba Konaté, geboren op 6 juni 1964 te Conakry.

Militair
Interim President voor Camara:
05-12-2009 - 21-12-2010
Alpha Condé, geboren op 4 maart 1938 te Boké.

RPG
President:
21-12-2010 - heden