Griekenland
Athene

Republiek Griekenland
GRC
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:   1830   1840   1850   1860   1870   1880   1890   1900   1910   1920   1930   1940   1950   1960   1970   1980   1990   2000   2010   2020  
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Van 1822-1828 kende Griekenland een voorlopige regering. Daarna was gouverneur Kapodístrias hoofd van de regering van de Griekse Staat met de Secretaris van Staat als regeringsleider. Tot de komst van de koning Othon regeerden drie Secretarissen van Staat.
1822-1823 Aléxandros Nikoláou Mavrokordátos, geboren op 11 februari 1791 te Istanboel, Turkije en overleden op 18 augustus 1865 te Aegina.

Partijloos
Uitvoerend President:
13-01-1822 - 30-04-1823
1823-1824 Petrómpeis Ilíou Mavromichális, ook 'Petrobey', geboren in 1765 te Mani en overleden op 6 augustus 1848 te Athene.

Partijloos
Uitvoerend President:
30-04-1823 - 06-01-1824
1824-1826 Geórgios Andréou Kountouriótis, geboren in 1782 te Hydra en overleden op 13 maart 1858 te Athene.

FP
Uitvoerend President:
06-01-1824 - 12-04-1826
1826-1827 Andréas Asimákou Zaïmis, geboren in 1791 te Kerpini Kalavryta en overleden in 1840 te Athene.

Partijloos
President van de Regeringscommissie:
26-04-1826 - 02-04-1827
1827-1828 Geórgios Pétrou Mavromichális, geboren in 1800 te Mani en overleden op 9 oktober 1831 te Its-Kale.

Partijloos
President van de Interim Vicegouverneurs Commissie:
02-04-1827 - 18-01-1828
       
1828 Ioánnis Antoníou Kapodístrias, geboren op 11 februari 1776 te Corfu en overleden op 9 oktober 1831 te Nafplio.

RP
Hoofd van de Regering als Gouverneur:
18-01-1828 - 01-02-1828
1828-1829 Spyrídon Ioánnou Trikoúpis, geboren op 20 apriil 1788 te Messolonghi en overleden op 24 februari 1873 te Athene.

AK
Secretaris van Staat:
01-02-1828 - 17-02-1829
1829-1832 Nikólaos Spiliádis, geboren in 1785 te Tripoli en overleden in 1862 te Nafplion.

Partijloos
Secretaris van Staat:
17-02-1829 - 26-04-1832
1832-1833 Dimítrios Christídis, geboren in 1799 te Istanbul, Turkije en overleden op 8 januari 1877 te Athene.

Partijloos
Secretaris van Staat:
26-04-1832 - 06-02-1833

Onder koning Othon wordt Trikoúpis de eerste premier als President van de Ministeriële Raad. In 1843 verandert de titel in Premier.
1833 Spyrídon Ioánnou Trikoúpis, geboren op 20 apriil 1788 te Messolonghi en overleden op 24 februari 1873 te Athene.

AK
President van de Ministeriële Raad:
06-02-1833 - 24-10-1833
1833-1834 Aléxandros Nikoláou Mavrokordátos, geboren op 11 februari 1791 te Istanboel, Turkije en overleden op 18 augustus 1865 te Aegina.

AK
President van de Ministeriële Raad:
24-10-1833 - 12-06-1834
1834-1835 Ioánnis Nikoláou Koléttis, geboren in 1774 te Syrrako en overleden op 17 september 1847 te Athene.

GK
President van de Ministeriële Raad:
12-06-1834 - 01-06-1835
1835-1837 Kómis Loudovíkos Armansperg, geboren Joseph Ludwig, graaf von Armansperg, geboren op 28 februari 1787 te Kötzting, Duitsland en overleden op 3 april 1853 te München, Duitsland.

Partijloos
Hoogste Secretaris en President van de Ministeriële Raad:
01-06-1835 - 14-02-1837
1837 Ignátios Roudárt, geboren Ignaz, ridder von Rudhart, geboren op 11 maart 1790 te Weismain, Duitsland en overleden op 11 mei 1838 te Triest, Italië.

Partijloos
President van de Ministeriële Raad:
14-02-1837 - 20-12-1837
1837-1841 Othon, geboren Otto Friedrich Ludwig, prins von Bayern, geboren op 1 juni 1815 te Salzburg, Oostenrijk en overleden op 26 juli 1867 te Bamberg, Duitsland.

Partijloos
President van de Ministeriële Raad:
20-12-1837 - 06-07-1841
1841 Aléxandros Nikoláou Mavrokordátos, geboren op 11 februari 1791 te Istanboel, Turkije en overleden op 18 augustus 1865 te Aegina.

AK
President van de Ministeriële Raad:
06-07-1841 - 22-08-1841
1841-1843 Othon, geboren Otto Friedrich Ludwig, prins von Bayern, geboren op 1 juni 1815 te Salzburg, Oostenrijk en overleden op 26 juli 1867 te Bamberg, Duitsland.

Partijloos
President van de Ministeriële Raad:
22-08-1841 - 15-09-1843
1843-1844 Andréas Pétrou Metaxás, geboren in 1786 of 1790 te Kefalonia en overleden op 19 september 1860 te Athene.

RK
Premier:
15-09-1843 - 11-3-1844
1844 Konstantínos Michaíl Kanáris, geborenin 1793 of 1795 te Psara en overleden op 2 september 1877 te Athene.

RK
Premier:
11-03-1844 - 11-04-1844
1844 Aléxandros Nikoláou Mavrokordátos, geboren op 11 februari 1791 te Istanboel, Turkije en overleden op 18 augustus 1865 te Aegina.

AK
Premier:
11-04-1844 - 18-08-1844
1844-1847 Ioánnis Nikoláou Koléttis, geboren in 1774 te Syrrako en overleden op 17 september 1847 te Athene.

GK
Premier:
18-08-1844 - 17-09-1847
1847-1848 Kyriákos 'Kítsos' Tzavélas, geboren in 1800 te Suli en overleden op 21 maart 1855 te Athene.

GK
Premier:
17-09-1847 - 19-03-1848
1848 Geórgios Andréou Kountouriótis, geboren in 1782 te Hydra en overleden in 1858 te Athene.

GK
Premier:
19-03-1848 - 27-10-1848
1848-1849 Konstantínos Michaíl Kanáris, geborenin 1793 of 1795 te Psara en overleden op 2 september 1877 te Athene.

RK
Premier:
27-10-1848 - 24-12-1849
1849-1854 Antónios Georgíou Kriezís, geboren in 1796 te Trouzen en overleden op 1 april 1865 te Athene.

AK
Premier:
24-12-1849 - 28-05-1854
1854-1855 Aléxandros Nikoláou Mavrokordátos, geboren op 11 februari 1791 te Istanboel, Turkije en overleden op 18 augustus 1865 te Aegina.

AK
Premier:
28-05-1854 - 11-10-1855
1855-1857 Dimítrios Georgíou Voúlgaris, geboren op 20 december 1802 te Hydra en overleden op 10 januari 1878 te Athene.

GK
Premier:
11-10-1855 - 25-11-1857
1857-1862 Athanásios Andréou Miaoúlis, geboren in 1815 te Hydra en overleden op 7 juni 1867 te Parijs, Frankrijk.

Militair
Premier:
25-11-1857 - 07-06-1862
1862 Gennaíos Theodórou Kolokotrónis, geboren tussen 1803 en 1806 te Zakynthos en overleden op 23 mei 1868 te Athene.

Militair
Premier:
07-06-1862 - 22-10-1862

Tot de aanstelling van koning Geórgios I bestuurden de presidenten van de voorlopige regering Griekenland.
1862-1863 Dimítrios Georgíou Voúlgaris, geboren op 20 december 1802 te Hydra en overleden op 10 januari 1878 te Athene.

GK
President van de Voorlopige Regering:
22-10-1862 - 21-02-1863
1863 Aristeídis Moraïtínis, geboren in 1806 te Izmir, Turkije en overleden in 1875 te Athene.

RK
Interim President van de Voorlopige Regering:
21-02-1863 - 24-02-1863
1863 Zinóvios Ioánnou Válvis, geboren in 1800 te Messolonghi en overleden op 25 augustus 1872 te Messolonghi.

Partijloos
President van de Voorlopige Regering:
24-02-1863 - 09-04-1863
1863 Diomídis Athanásiou Kyriákos, geboren in 1811 te Spetses en overleden in 1869 te Pisa, Italië.

Partijloos
President van de Voorlopige Regering:
09-04-1863 - 10-05-1863
1863 Benizélos Athanásiou Roúphos, geboren in 1795 te Patras en overleden op 18 maart 1868 te Patras.

RK
President van de Voorlopige Regering:
10-05-1863 - 01-07-1863
1863 Diomídis Athanásiou Kyriákos, geboren in 1811 te Spetses en overleden in 1869 te Pisa, Italië.

Partijloos
Interim President van de Voorlopige Regering:
01-07-1863 - 03-07-1863
1863 Benizélos Athanásiou Roúphos, geboren in 1795 te Patras en overleden op 18 maart 1868 te Patras.

RK
President van de Voorlopige Regering:
03-07-1863 - 06-11-1863

De premiers vanaf 1863 tot de Duitse overheersing:
1863-1864 Dimítrios Georgíou Voúlgaris, geboren op 20 december 1802 te Hydra en overleden op 10 januari 1878 te Athene.

GK
Premier:
06-11-1863 - 17-03-1864
1864 Konstantínos Michaíl Kanáris, geborenin 1793 of 1795 te Psara en overleden op 2 september 1877 te Athene.

RK
Premier:
17-03-1864 - 28-04-1864
1864 Zinóvios Ioánnou Válvis, geboren in 1800 te Messolonghi en overleden op 25 augustus 1872 te Messolonghi.

Partijloos
Premier:
28-04-1864 - 07-08-1864
1864-1865 Konstantínos Michaíl Kanáris, geborenin 1793 of 1795 te Psara en overleden op 2 september 1877 te Athene.

RK
Premier:
07-08-1864 - 14-03-1865
1865 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
14-03-1865 - 01-11-1865
1865 Epameinóndas Mítrou Deligeórgis, geboren in 1829 te Messolonghi en overleden op 27 mei 1879 te Athene.

EKo
Premier:
01-11-1865 - 15-11-1865
1865 Dimítrios Georgíou Voúlgaris, geboren op 20 december 1802 te Hydra en overleden op 10 januari 1878 te Athene.

Partijloos
Premier:
15-11-1865 - 18-11-1865
1865 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
18-11-1865 - 25-11-1865
1865 Epameinóndas Mítrou Deligeórgis, geboren in 1829 te Messolonghi en overleden op 27 mei 1879 te Athene.

EKo
Premier:
25-11-1865 - 11-12-1865
1865-1866 Benizélos Athanásiou Roúphos, geboren in 1795 te Patras en overleden op 18 maart 1868 te Patras.

RK
Premier:
11-12-1865 - 21-06-1866
1866 Dimítrios Georgíou Voúlgaris, geboren op 20 december 1802 te Hydra en overleden op 10 januari 1878 te Athene.

Partijloos
Premier:
21-06-1866 - 30-12-1866
1866-1868 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
30-12-1866 - 01-01-1868
1868 Aristeídis Moraïtínis, geboren in 1806 te Izmir, Turkije en overleden in 1875 te Athene.

Partijloos
Premier:
01-01-1868 - 06-02-1868
1868-1869 Dimítrios Georgíou Voúlgaris, geboren op 20 december 1802 te Hydra en overleden op 10 januari 1878 te Athene.

Partijloos
Premier:
06-02-1868 - 06-02-1869
1869-1870 Thrasyvoúlos Andréou Zaïmis, geboren op 22 oktober 1822 te Kalavrita en overleden op 27 oktober 1880 te Athene.

Partijloos
Premier:
06-02-1869 - 22-07-1870
1870 Epameinóndas Mítrou Deligeórgis, geboren in 1829 te Messolonghi en overleden op 27 mei 1879 te Athene.

EKo
Premier:
22-07-1870 - 15-12-1870
1870-1871 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
15-12-1870 - 09-11-1871
1871-1872 Thrasyvoúlos Andréou Zaïmis, geboren op 22 oktober 1822 te Kalavrita en overleden op 27 oktober 1880 te Athene.

Partijloos
Premier:
09-11-1871 - 06-01-1872
1872 Dimítrios Georgíou Voúlgaris, geboren op 20 december 1802 te Hydra en overleden op 10 januari 1878 te Athene.

Partijloos
Premier:
06-01-1872 - 20-07-1872
1872-1874 Epameinóndas Mítrou Deligeórgis, geboren in 1829 te Messolonghi en overleden op 27 mei 1879 te Athene.

EKo
Premier:
20-07-1872 - 21-02-1874
1874-1875 Dimítrios Georgíou Voúlgaris, geboren op 20 december 1802 te Hydra en overleden op 10 januari 1878 te Athene.

Partijloos
Premier:
21-02-1874 - 08-05-1875
1875 Charílaos Spyridónou Trikoúpis, geboren op 11 juli 1832 te Nafplio en overleden op 30 maart 1896 te Cannes, Frankrijk.

NK
Premier:
08-05-1875 - 27-10-1875
1875-1876 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
27-10-1875 - 08-12-1876
1876 Epameinóndas Mítrou Deligeórgis, geboren in 1829 te Messolonghi en overleden op 27 mei 1879 te Athene.

EKo
Premier:
08-12-1876 - 13-12-1876
1876-1877 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
13-12-1876 - 10-03-1877
1877 Epameinóndas Mítrou Deligeórgis, geboren in 1829 te Messolonghi en overleden op 27 mei 1879 te Athene.

EKo
Premier:
10-03-1877 - 01-06-1877
1877 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
01-06-1877 - 07-06-1877
1877 Konstantínos Michaíl Kanáris, geborenin 1793 of 1795 te Psara en overleden op 2 september 1877 te Athene.
(het overlijden is volgens de Juliaanse kalendar, vandaar de afwijking met de regeringsdata, welke volgens de Gregoriaanse kalender telt)

Partijloos
Premier:
07-06-1877 - 14-09-1877
Charílaos Spyridónou Trikoúpis, geboren op 11 juli 1832 te Nafplio en overleden op 30 maart 1896 te Cannes, Frankrijk.

NK
Lid van de Ministeriële Raad:
14-09-1877 - 23-01-1878
Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Lid van de Ministeriële Raad:
14-09-1877 - 23-01-1878
  Epameinóndas Mítrou Deligeórgis, geboren in 1829 te Messolonghi en overleden op 27 mei 1879 te Athene.

EKo
Lid van de Ministeriële Raad:
14-09-1877 - 23-01-1878
1877-1878 Thrasyvoúlos Andréou Zaïmis, geboren op 22 oktober 1822 te Kalavrita en overleden op 27 oktober 1880 te Athene.

Partijloos
Lid van de Ministeriële Raad:
14-09-1877 - 23-01-1878
Theódoros Pangaíou Deligiánnis, geboren op 2 januari 1820 te Lagkadia en overleden op 13 juni 1905 te Athene.

EKm
Lid van de Ministeriële Raad:
14-09-1877 - 23-01-1878
Charálampos Zymvrakákis, geboren in 1812 te Kydonia, Kreta en overleden in 1880 te Athene.

Militair
Lid van de Ministeriële Raad:
14-09-1877 - 23-01-1878
1878 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
23-01-1878 - 02-11-1878
1878 Charílaos Spyridónou Trikoúpis, geboren op 11 juli 1832 te Nafplio en overleden op 30 maart 1896 te Cannes, Frankrijk.

NK
Premier:
02-11-1878 - 07-11-1878
1878-1880 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
07-11-1878 - 22-03-1880
1880 Charílaos Spyridónou Trikoúpis, geboren op 11 juli 1832 te Nafplio en overleden op 30 maart 1896 te Cannes, Frankrijk.

NK
Premier:
22-03-1880 - 25-10-1880
1880-1882 Aléxandros Koumoundoúros, geboren in 1817 te Kampos Avias en overleden op 26 februari 1883 te Athene.

EKm
Premier:
25-10-1880 - 15-03-1882
1882-1885 Charílaos Spyridónou Trikoúpis, geboren op 11 juli 1832 te Nafplio en overleden op 30 maart 1896 te Cannes, Frankrijk.

NK
Premier:
15-03-1882 - 01-05-1885
1885-1886 Theódoros Pangaíou Deligiánnis, geboren op 2 januari 1820 te Lagkadia en overleden op 13 juni 1905 te Athene.

EKm
Premier:
01-05-1885 - 09-05-1886
1886 Dimítrios Ioánnou Válvis, geboren op 8 mei 1808 of 1814 te Messolonghi en overleden op 30 november 1892 te Athene.

Partijloos
Premier:
09-05-1886 - 21-05-1886
1886-1890 Charílaos Spyridónou Trikoúpis, geboren op 11 juli 1832 te Nafplio en overleden op 30 maart 1896 te Cannes, Frankrijk.

NK
Premier:
21-05-1886 - 05-11-1890
1890-1892 Theódoros Pangaíou Deligiánnis, geboren op 2 januari 1820 te Lagkadia en overleden op 13 juni 1905 te Athene.

EKm
Premier:
05-11-1890 - 01-03-1892
1892 Konstantínos Konstantópoulos, geboren in 1832 te Tripoli en overleden op 11 november 1910 te Athene.

EKm
Premier:
01-03-1892 - 22-06-1892
1892-1893 Charílaos Spyridónou Trikoúpis, geboren op 11 juli 1832 te Nafplio en overleden op 30 maart 1896 te Cannes, Frankrijk.

NK
Premier:
22-06-1892 - 15-05-1893
1893 Sotírios Sotirópoulos, geboren in 1831 te Nafplio en overleden op 6 mei 1898 te Athene.

Partijloos
Premier:
15-05-1893 - 11-11-1893
1893-1895 Charílaos Spyridónou Trikoúpis, geboren op 11 juli 1832 te Nafplio en overleden op 30 maart 1896 te Cannes, Frankrijk.

NK
Premier:
11-11-1893 - 24-01-1895
1895 Nikólaos Pétrou Deligiánnis, geboren in 1841 te Athene en overleden op 5 januari 1910 te Parijs, Frankrijk.

EKm
Premier:
24-01-1895 - 11-06-1895
1895-1897 Theódoros Pangaíou Deligiánnis, geboren op 2 januari 1820 te Lagkadia en overleden op 13 juni 1905 te Athene.

EKm
Premier:
11-06-1895 - 30-04-1897
1897 Dimítrios Georgíou Rállis, geboren in 1844 te Athene en overleden op 5 augustus 1921 te Athene.

Partijloos
Premier:
30-04-1897 - 03-10-1897
1897-1899 Aléxandros Thrasivoúlou Andréou Zaimis, geboren op 9 november 1855 te Athene en overleden op 15 september 1936 te Wenen, Oostenrijk.

Partijloos
Premier:
03-10-1897 - 14-04-1899
1899-1901 Geórgios Nikoláou Andréou Theotókis, geboren in 1844 te Korfoe en overleden op 12 januari 1916 te Athene.

NK
Premier:
14-04-1899 - 25-11-1901
1901-1902 Aléxandros Thrasivoúlou Andréou Zaimis, geboren op 9 november 1855 te Athene en overleden op 15 september 1936 te Wenen, Oostenrijk.

Partijloos
Premier:
25-11-1901 - 06-12-1902
1902-1903 Theódoros Pangaíou Deligiánnis, geboren op 2 januari 1820 te Lagkadia en overleden op 13 juni 1905 te Athene.

EKm
Premier:
06-12-1902 - 27-06-1903
1903 Geórgios Nikoláou Andréou Theotókis, geboren in 1844 te Korfoe en overleden op 12 januari 1916 te Athene.

NK
Premier:
27-06-1903 - 11-07-1903
1903 Dimítrios Georgíou Rállis, geboren in 1844 te Athene en overleden op 5 augustus 1921 te Athene.

Partijloos
Premier:
11-07-1903 - 19-12-1903
1903-1904 Geórgios Nikoláou Andréou Theotókis, geboren in 1844 te Korfoe en overleden op 12 januari 1916 te Athene.

NK
Premier:
19-12-1903 - 29-12-1904
1904-1905 Theódoros Pangaíou Deligiánnis, geboren op 2 januari 1820 te Lagkadia en overleden op 13 juni 1905 te Athene.

EKm
Premier:
29-12-1904 - 13-06-1905
1905 Dimítrios Georgíou Rállis, geboren in 1844 te Athene en overleden op 5 augustus 1921 te Athene.

Partijloos
Premier:
22-06-1905 - 21-12-1905
1905-1909 Geórgios Nikoláou Andréou Theotókis, geboren in 1844 te Korfoe en overleden op 12 januari 1916 te Athene.

NK
Premier:
21-12-1905 - 29-07-1909
1909 Dimítrios Georgíou Rállis, geboren in 1844 te Athene en overleden op 5 augustus 1921 te Athene.

Partijloos
Premier:
29-07-1909 - 28-08-1909
1909-1910 Kyriakoúlis Pétrou Mavromichális, geboren in 1850 te Athene en overleden op 20 januari 1916 te Athene.

ML
Premier:
28-08-1909 - 31-01-1910
1910 Stéphanos Nikoláou Dragoúmis, geboren in 1842 te Athene en overleden op 17 september 1923 te Athene.

Partijloos
Premier:
31-01-1910 - 18-10-1910
1910-1915 Elefthérios Kyriákou Venizélos, geboren op 23 augustus 1864 te Mournies, Kreta en overleden op 18 maart 1936 te Parijs, Frankrijk.

KF
Premier:
18-10-1910 - 10-03-1915
1915 Dimítrios Gounáris, geboren op 5 januari 1866 te Patras en overleden op 15 november 1922 te Athene.

Partijloos
Premier:
10-03-1915 - 23-08-1915
1915 Elefthérios Kyriákou Venizélos, geboren op 23 augustus 1864 te Mournies, Kreta en overleden op 18 maart 1936 te Parijs, Frankrijk.

KF
Premier:
23-08-1915 - 07-10-1915
1915 Aléxandros Thrasivoúlou Andréou Zaimis, geboren op 9 november 1855 te Athene en overleden op 15 september 1936 te Wenen, Oostenrijk.

Partijloos
Premier:
07-10-1915 - 07-11-1915
1915-1916 Stéphanos Skouloúdis, geboren op 23 november 1838 te Istanboel, Turkije en overleden op 19 augustus 1928 te Athene.

Partijloos
Premier:
07-11-1915 - 22-06-1916
1916 Aléxandros Thrasivoúlou Andréou Zaimis, geboren op 9 november 1855 te Athene en overleden op 15 september 1936 te Wenen, Oostenrijk.

Partijloos
Premier:
22-06-1916 - 16-09-1916
1916 Nikólaos Spirisonou Kalogerópoulos, geboren in 1851 te Chalkida en overleden op 7 januari 1927.

Partijloos
Premier:
16-09-1916 - 10-10-1916
1916-1917 Elefthérios Kyriákou Venizélos, geboren op 23 augustus 1864 te Mournies, Kreta en overleden op 18 maart 1936 te Parijs, Frankrijk.

KF
Premier in oppositie:
09-10-1916 - 27-06-1917
1916-1917 Spyrídon Pávlou Lámpros, geboren in 1851 te Korfoe en overleden op 23 juli 1919 te Skopelos.

Partijloos
Premier:
10-10-1916 - 05-02-1917
1917 Aléxandros Thrasivoúlou Andréou Zaimis, geboren op 9 november 1855 te Athene en overleden op 15 september 1936 te Wenen, Oostenrijk.

Partijloos
Premier:
05-02-1917 - 27-06-1917
1917-1920 Elefthérios Kyriákou Venizélos, geboren op 23 augustus 1864 te Mournies, Kreta en overleden op 18 maart 1936 te Parijs, Frankrijk.

KF
Premier:
27-06-1917 - 18-11-1920
1920-1921 Dimítrios Georgíou Rállis, geboren in 1844 te Athene en overleden op 5 augustus 1921 te Athene.

LK
Premier:
18-11-1920 - 06-02-1921
1921 Nikólaos Spirisonou Kalogerópoulos, geboren in 1851 te Chalkida en overleden op 7 januari 1927.

LK
Premier:
06-02-1921 - 08-04-1921
1921-1922 Dimítrios Gounáris, geboren op 5 januari 1866 te Patras en overleden op 15 november 1922 te Athene.

LK
Premier:
08-04-1921 - 16-05-1922
1922 Nikólaos Andréou Strátos, geboren op 16 mei 1872 te Loutro en overleden op 15 november 1922 te Goudi.

LK
Premier:
16-05-1922 - 22-05-1922
1922 Pétros Emmanouíl Protopapadákis, geboren op 31 december 1859 te Naxos en overleden op 28 november 1922 te Goudi.

Premier:
22-05-1922 - 10-09-1922
1922 Nikólaos Triantaphyllákis, geboren op 8 november 1855 te Tripoli en overleden op 16 september 1939 te Athene.

Partijloos
Premier:
10-09-1922 - 29-09-1922
1922 Anastásios Charalámbis, geboren op 22 september 1862 te Kalavrita en overleden op 11 maart 1949 te Athene.

Militair
Premier:
29-09-1922 - 30-09-1922
1922 Sotírios Krokidás, geboren in 1852 te Sicyon en overleden op 29 juli 1924 te Perigiali.

Partijloos
Premier:
30-09-1922 - 27-11-1922
1922-1924 Stylianós Epameinóndou Gonatás, geboren op 15 augustus 1876 te Patras en overleden op 29 maart 1966 te Athene.

Militair
Premier:
27-11-1922 - 24-01-1924
1924 Elefthérios Kyriákou Venizélos, geboren op 23 augustus 1864 te Mournies, Kreta en overleden op 18 maart 1936 te Parijs, Frankrijk.

KF
Premier:
24-01-1924 - 19-02-1924
1924 Geórgios Konstantínou Kafantáris, geboren op 13 oktober 1873 te Frangista en overleden op 28 augustus 1946.

KF
Premier:
19-02-1924 - 12-03-1924
1924 Alexándros Panagiótou Papanastasíou, geboren op 8 juli 1876 te Tripoli en overleden op 17 november 1936 te Athene.

DE
Premier:
12-03-1924 - 24-07-1924
1924 Themistoklís Panagiótou Sophoúlis, geboren op 1 januari 1860 te Vathy en overleden op 24 juni 1949 te Athene.

KF
Premier:
24-07-1924 - 07-10-1924
1924-1925 Andréas Michalakópoulos, geboren op 17 mei 1875 te Patras en overleden op 7 maart 1938 te Athene.

KF
Premier:
07-10-1924 - 26-06-1925
1925-1926 Theódoros Michaíl Pángalos, geboren op 1 januari 1878 te Eleusis en overleden op 27 februari 1952 te Athene.

Militair
Premier:
26-06-1925 - 19-07-1926
1926 Athanásios Eftaxías, geboren in 1849 te Lokris en overleden op 5 februari 1931 te Athene.

Partijloos
Premier:
19-07-1926 - 23-08-1926
1926 Geórgios Themistokléous Kondylis, geboren op 14 augustus 1879 te Prousos en overleden op 1 februari 1936 te Athene.

Militair/ERK
Premier:
23-08-1926 - 04-12-1926
1926-1928 Alexándros Thrasyvoúlou Andréou Zaïmis, geboren op 9 november 1855 te Athene en overleden op 15 september 1936 te Wenen, Oostenrijk.

Partijloos
Premier:
04-12-1926 - 04-07-1928
1928-1932 Elefthérios Kyriákou Venizélos, geboren op 23 augustus 1864 te Mournies, Kreta en overleden op 18 maart 1936 te Parijs, Frankrijk.

KF
Premier:
04-07-1928 - 26-05-1932
1932 Alexándros Panagiótou Papanastasíou, geboren op 8 juli 1876 te Tripoli en overleden op 17 november 1936 te Athene.

DE
Premier:
26-05-1932 - 05-06-1932
1932 Elefthérios Kyriákou Venizélos, geboren op 23 augustus 1864 te Mournies, Kreta en overleden op 18 maart 1936 te Parijs, Frankrijk.

KF
Premier:
05-06-1932 - 03-11-1932
1932-1933 Panagís Tsaldáris, geboren in 1868 te Kamari en overleden op 17 mei 1936 te Athene.

LK
Premier:
03-11-1932 - 16-01-1933
1933 Elefthérios Kyriákou Venizélos, geboren op 23 augustus 1864 te Mournies, Kreta en overleden op 18 maart 1936 te Parijs, Frankrijk.

KF
Premier:
16-01-1933 - 06-03-1933
1933 Alexándros Othonaíos, geboren op 1 januari 1879 te Gytheio en overleden op 20 september 1970 te Athene.

Militair
Premier:
06-03-1933 - 10-03-1933
1933-1935 Panagís Tsaldáris, geboren in 1868 te Kamari en overleden op 17 mei 1936 te Athene.

LK
Premier:
10-03-1933 - 10-10-1935
1935 Geórgios Themistokléous Kondylis, geboren op 14 augustus 1879 te Prousos en overleden op 1 februari 1936 te Athene.

LK
Premier:
10-10-1935 - 30-11-1935
1935-1936 Konstantínos Demertzís, geboren op 12 januari 1876 te Athene en overleden op 13 april 1936 te Athene.

KF
Premier:
30-11-1935 - 12-04-1936
1936-1941 Ioánnis Panágou Metaxás, geboren op 12 april 1871 te Ithaka en overleden op 29 januari 1941 te Athene.

Militair
Premier:
13-04-1936 - 04-08-1936
Leider (zelf uitgeroepen):
04-08-1936 - 29-01-1941
1941 Alexándros Georgíou Koryzís, geboren in 1885 te Poros en overleden op 18 april 1941 te Athene.

Partijloos
Premier:
29-01-1941 - 18-04-1941
1941 Emmanouíl Ioánnou Tsouderós, geboren in 1882 te Rethymno en overleden op 10 februari 1956 te Athene.

Partijloos
Premier:
29-01-1941 - 23-05-1941

Na Koryzís wordt Tsouderós benoemd tot premier. Ruim een maand na zijn aantreden vertrekt hij in ballingschap na de inval van eerst de Italianen, later gesteund door de Duitsers. Hij wordt ook in ballingschap opgevolgd door Venizélos en Papandréou. Er volgt in Griekenland een Collaboratieregering van Tsolákoglou, Logothetópoulos en Rállis. De eerder genoemde Papandréou keert in 1944 uit ballingschap terug. De collaborateurs waren zes dagen eerder al vertrokken. Op 10 maart 1944 had zich in oppositie van de regering in ballingschap en de regering van de Asmogendheden nog een communistisch georiënteerde groepering gevormd in ballingschap in Egypte (blauw), ook 'Bergregering' genoemd. Deze fuseerde met de nationale regering in ballingschap in september 1944. Na Papandréou volgt een militaire regering van circa 10 maanden, gevolgd door een overgangsperiode van aartsbisschop Damaskinós.
1941-1942 Geórgios Konstantínou Tsolákoglou, geboren in april 1886 te Rentina en overleden op 22 mei 1948 te Athene.

Militair
Premier Collaboratieregering:
29-04-1941 - 02-12-1942
1942-1943 Konstantínos Ioánnou Logothetópoulos, geboren op 1 augustus 1878 te Nafplio en overleden op 8 juli 1961 te Athene.

Partijloos
Premier Collaboratieregering:
02-12-1942 - 07-04-1943
1943-1944 Ioánnis Dimitríou Rállis, geboren in 1878 te Athene en overleden op 26 oktober 1946 te Athene.

Partijloos
Premier Collaboratieregering:
07-04-1943 - 12-10-1944
       
1941-1944 Emmanouíl Ioánnou Tsouderós, geboren in 1882 te Rethymno en overleden op 10 februari 1956 te Athene.

Partijloos
Premier in ballingschap:
23-05-1941 - 14-04-1944
1944 Sophoklís Elefthériou Venizélos, geboren op 3 november 1894 te Chania en overleden op 7 februari 1964 op een schip tussen Chania en Piraeus.

KF
Premier in ballingschap:
14-04-1944 - 26-04-1944
1944 Geórgios Andréou Papandreou, geboren op 13 februari 1888 te Kalentzi en overleden op 1 november 1968 te Athene.

EKm
Premier in ballingschap:
26-04-1944 - 18-10-1844
       
1944 Evripídis Bakírtzis, geboren op 16 januari 1895 te Kozani en overleden op 9 mei 1947 te Fourni.

CP
Voorzitter in ballingschap 'Bergregering':
10-03-1944 - 18-04-1944
1944 Alexándros Svólos, geboren in 1892 te Kruševo, Macedonië en overleden op 22 februari 1956 te Athene.

SKE
Voorzitter in ballingschap 'Bergregering':
18-04-1944 - 02-09-1944
       
1944-1945 Geórgios Andréou Papandreou, geboren op 13 februari 1888 te Kalentzi en overleden op 1 november 1968 te Athene.

EKm
Premier:
18-10-1944 - 03-01-1945
1945 Nikólaos Chrístou Plastíras, geboren op 4 november 1883 te Karditsa en overleden op 26 juli 1953 te Athene.

Militair
Premier:
03-01-1945 - 09-04-1945
1945 Pétros Voúlgaris, geboren op 13 september 1884 te Hydra en overleden op 26 november 1957 te Athene.

Militair
Premier:
09-04-1945 - 17-10-1945
1945 aartsbisschop Damaskinos, geboren Dimítrios Nikoláou Papandréou, geboren op 3 maart 1891 te Dorvitsa en overleden op 19 mei 1949 te Athene.

Partijloos
Interim Premier:
17-10-1945 - 01-11-1945

Aan het einde van de voorlopige regering van Damaskinós wordt Kanellópoulos de eerste burger premier tot de militaire staatsgreep van Zoitákis in 1967. In 1947 onstaat er een communistische tegenregering voortvloeiend uit de Griekse Burgeroorlog. Deze hield stand tot 1950:
1945 Panagiotis Kanellopoulos, geboren op 13 december 1902 te Patras en overleden op 11 september 1986 te Athene.

EEK
Premier:
01-11-1945 - 22-11-1945
1945-1946 Themistoklís Panagiótou Sophoúlis, geboren op 1 januari 1860 te Vathy en overleden op 24 juni 1949 te Athene.

KF
Premier:
22-11-1945 - 04-04-1946
1946 Panagiótis Poulítsas, geboren in 1881 te Geraki en overleden op 16 januari 1968 te Laconia.

Partijloos
Premier:
04-04-1946 - 18-04-1946
1946-1947 Konstantínos Stávrou Tsaldáris, geboren op 1 januari 1884 te Alexandrië, Egypte en overleden op 15 november 1970 te Athene.

LK
Premier:
18-04-1946 - 25-01-1947
1947 Dimítrios Epameinóndou Máximos, geboren op 6 juli 1873 te Patras en overleden op 16 oktober 1955.

Partijloos
Premier:
25-01-1947 - 29-08-1947
1947 Konstantínos Stávrou Tsaldáris, geboren op 1 januari 1884 te Alexandrië, Egypte en overleden op 15 november 1970 te Athene.

LK
Premier:
29-08-1947 - 07-11-1947
1947-1949 Themistoklís Panagiótou Sophoúlis, geboren op 1 januari 1860 te Vathy en overleden op 24 juni 1949 te Athene.

KF
Premier:
07-11-1947 - 24-06-1949
       
1947-1949 Márkos Vafiádis, geboren op 28 januari 1906 te Erzurum, Turkije en overleden op 23 februari 1992 te Athene.

CP
Premier van de Voorlopige Democratische Regering:
24-12-1947 - 07-02-1949
1949 Nikólaos Zachariádis, geboren op 27 april 1903 te Edirne, Turkije en overleden op 8 augustus 1973 te Surgut, Rusland.

CP
Premier van de Voorlopige Democratische Regering:
07-02-1949 - 03-04-1949
1949-1950 Dimítrios Partsalídis, geboren in 1905 te Trabzon, Turkije en overleden op 22 juni 1980 te Athene.

CP
Premier van de Voorlopige Democratische Regering:
03-04-1949 - ??-10-1950
       
1949-1950 Alexándros Nikoláou Diomídis, geboren op 3 januari 1875 te Athene en overleden op 11 november 1950 te Athene.

Partijloos, later KF
Interim Premier:
24-06-1949 - 30-06-1949
Premier:
30-06-1949 - 06-01-1950
1950 Ioánnis Georgíou Theotókis, geboren in 1880 te Athene en overleden op 6 juni 1961 te Korfoe.

LK
Premier:
06-01-1950 - 23-03-1950
1950 Sophoklís Elefthériou Venizélos, geboren op 3 november 1894 te Chania en overleden op 7 februari 1964 op een schip tussen Chania en Piraeus.

KF
Premier:
23-03-1950 - 15-04-1950
1950 Nikólaos Chrístou Plastíras, geboren op 4 november 1883 te Karditsa en overleden op 26 juli 1953 te Athene.

EPEK
Premier:
15-04-1950 - 21-08-1950
1950-1951 Sophoklís Elefthériou Venizélos, geboren op 3 november 1894 te Chania en overleden op 7 februari 1964 op een schip tussen Chania en Piraeus.

KF
Premier:
21-08-1950 - 01-11-1951
1951-1952 Nikólaos Chrístou Plastíras, geboren op 4 november 1883 te Karditsa en overleden op 26 juli 1953 te Athene.

EPEK
Premier:
01-11-1951 - 11-10-1952
1952 Dimítrios Kiousópoulos, geboren in 1892 te Andritsaina en overleden op 20 januari 1977 te Athene.

Partijloos
Premier:
11-10-1952 - 09-11-1952
1952-1955 Alexándros Leonídou Papágos, geboren op 9 december 1883 te Athene en overleden op 4 oktober 1955 te Athene.

ES
Premier:
19-11-1952 - 04-10-1955
1955 Stéphanos Chrístou Stephanópoulos, geboren op 3 juli 1898 te Pyrgos en overleden op 4 oktober 1982 te Athene.

LKK

Interim Premier:
04-10-1955 - 06-10-1955
1955-1958 Konstantínos Georgíou Karamanlís, geboren op 8 maart 1907 te Proti en overleden op 23 april 1998 te Athene.

ES, sinds 1955 ERE
Premier:
06-10-1955 - 05-03-1958
1958 Konstantínos Georgíou Georgakópoulos, geboren op 26 december 1890 te Tripoli en overleden op 26 juli 1973 te Athene.

Partijloos
Interim Premier:
06-10-1955 - 05-03-1958
1958-1961 Konstantínos Georgíou Karamanlís, geboren op 8 maart 1907 te Proti en overleden op 23 april 1998 te Athene.

ERE
Interim Premier:
17-05-1958 - 20-09-1961
1961 Konstantínos Dóvas, geboren op 20 december 1898 te Konitsa en overleden op 24 juli 1973 te Athene.

Militair, later partijloos
Premier:
20-09-1961 - 04-11-1961
1961-1963 Konstantínos Georgíou Karamanlís, geboren op 8 maart 1907 te Proti en overleden op 23 april 1998 te Athene.

ERE
Premier:
04-11-1961 - 17-06-1963
1963 Panagiótis Pipinélis, geboren op 21 maart 1899 te Piraeus en overleden op 19 juli 1970 te Athene.

ERE
Premier:
17-06-1963 - 29-09-1963
1963 Stylianós Mavromichális, geboren in 1899 of 1902 te Mani en overleden op 30 oktober 1981 te Athene.

Partijloos
Premier:
29-09-1963 - 08-11-1963
1963 Geórgios Andréou Papandreou, geboren op 13 februari 1888 te Kalentzi en overleden op 1 november 1968 te Athene.

EK
Premier:
08-11-1963 - 30-12-1963
1963-1964 Ioánnis Paraskevópoulos, geboren op 25 december 1900 te Lavda en overleden op 8 april 1984 te Athene.

Partijloos
Premier:
30-12-1963 - 18-02-1964
1964-1965 Geórgios Andréou Papandreou, geboren op 13 februari 1888 te Kalentzi en overleden op 1 november 1968 te Athene.

EK
Premier:
18-02-1964 - 15-07-1965
1965 Geórgios Themistokléous Athanasiádis-Nóvas, geboren op 9 februari 1893 te Nafpaktos en overleden op 10 augustus 1987 te Athene.

EK
Premier:
15-07-1965 - 20-08-1965
1965 Ilías Ioánnou Tsirimókos, geboren op 2 augustus 1907 te Lamia en overleden op 14 juli 1968 te Athene.

Partijloos
Premier:
20-08-1965 - 17-09-1965
1965-1966 Stéphanos Chrístou Stephanópoulos, geboren op 3 juli 1898 te Pyrgos en overleden op 4 oktober 1982 te Athene.

LKK

Premier:
17-09-1965 - 22-12-1966
1966-1967 Ioánnis Paraskevópoulos, geboren op 25 december 1900 te Lavda en overleden op 8 april 1984 te Athene.

Partijloos
Premier:
22-12-1966 - 03-04-1967
1967 Panagiotis Kanellopoulos, geboren op 13 december 1902 te Patras en overleden op 11 september 1986 te Athene.

EEK
Premier:
03-04-1967 - 21-04-1967

Op 21 april 1967 volgt een militaire staatsgreep van Zoitákis, waarbij de koning wordt verbannen. Deze pleegt nog datzelfde jaar een tegencoupe om weer aan de macht te komen, maar dit mislukt. In 1973 is de Republiek Griekenland een feit. De premiers tot heden:
1967 Konstantínos Vasileíou Kóllias, geboren in 1901 te Stylia en overleden op 13 juli 1998 te Griekenland.

Partijloos
Premier:
21-04-1967 - 13-12-1967
1967-1973 Geórgios Chrístou Papadópoulos, geboren op 5 mei 1919 te Eléochorion en overleden op 27 juni 1999 te Athene.

Militair
Premier:
13-12-1967 - 08-10-1973
1973 Spyrídon Vasileíou Markezínis, geboren op 22 april 1909 te Athene en overleden op 4 januari 2000 te Athene.

Partijloos
Premier:
08-10-1973 - 25-11-1973
1973-1974 Adamántios Androutsópoulos, geboren op 20 augustus 1919 te Psari Trifyllias en overleden op 10 november 2000 te Psari Trifyllias.

Partijloos
Premier:
25-11-1973 - 23-07-1974
1974-1980 Konstantínos Georgíou Karamanlís, geboren op 8 maart 1907 te Proti en overleden op 23 april 1998 te Athene.

ND
Premier:
23-07-1974 - 09-05-1980
1980-1981 Geórgios Ioánnis Rállis, geboren op 26 december 1918 te Athene en overleden op 15 maart 2006 te Korfoe.

ND
Premier:
09-05-1980 - 21-10-1981
1981-1989 Andréas Georgíou Papandréou, geboren op 5 februari 1919 te Chios en overleden op 23 juni 1996 te Athene.

PASOK
Premier:
21-10-1981 - 02-07-1989
1989 Tzannís Pétrou Tzannetákis, geboren op 13 september 1927 te Gytheio en overleden op 1 april 2010 te Athene.

ND
Premier:
02-07-1989 - 11-10-1989
1989 Ioánnis Grívas, geboren op 23 februari 1923 te Kato Tithorea en overleden op 27 november 2016 te Athene.

Partijloos
Interim Premier:
11-10-1989 - 23-11-1989
1989-1990 Xenophón Efthymíou Zolótas, geboren op 26 maart 1904 te Athene en overleden op 11 juni 2004 te Athene.

Partijloos
Premier:
23-11-1989 - 11-04-1990
1990-1993 Konstantínos Kyriakoú Mitsotákis, geboren op 18 oktober 1918 te Chalepa en overleden op 29 mei 2017 te Athene.

ND

Premier:
11-04-1990 - 13-10-1993
1993-1996 Andréas Georgíou Papandréou, geboren op 5 februari 1919 te Chios en overleden op 23 juni 1996 te Athene.

PASOK
Premier:
13-10-1993 - 22-01-1996
1995-1996 Apóstolos-Athanásios Evangélou Tsochatzópoulos, geboren op 31 juli 1939 te Athene.

PASOK
Premier:
20-11-1995 - 22-01-1996
1996-2004 Konstantínos Georgíou Simítis, geboren op 23 juni 1936 te Piraeus.

PASOK
Premier:
22-01-1996 - 10-03-2004
2004-2009 Konstantínos Alexándrou Karamanlís, geboren op 14 september 1965 te Athene.

ND
Premier:
10-03-2004 - 06-10-2009
2009-2011 Geórgios Andréas Papandréou, geboren op 16 juni 1952 te Saint Paul, MN, USA.

PASOK
Premier:
06-10-2009 - 11-11-2011
2011-2012 Loukás Dimitríou Papadímos, geboren op 11 oktober 1947 te Athene.

Partijloos
Premier:
11-11-2011 - 16-05-2012
2012 Panagiótis Óthonos Pikramménos, geboren op 26 juli 1945 te Athene.

Partijloos
Interim Premier:
16-05-2012 - 20-06-2012
2012-2015 Antónis Konstantínou Samarás, geboren op 23 mei 1951 te Athene.

ND
Premier:
20-06-2012 - 26-01-2015
2015 Aléxis Tsípras, geboren op 28 juli 1974 te Athene.

SYRIZA
Premier:
26-01-2015 - 27-08-2015
2015 Vasiliki Thánou, geboren Christophílou, geboren in 1950 te Chalkida.

Partijloos
Interim Premier:
27-08-2015 - 21-09-2015
2015-2019 Aléxis Tsípras, geboren op 28 juli 1974 te Athene.

SYRIZA
Premier:
21-09-2015 - 08-07-2019
2019- ? Kyriákos Konstantínou Mitsotákis, geboren op 4 maart 1968 te Athene.

ND
Premier:
08-07-2019 - heden