Griekenland
Athene

Republiek Griekenland
GRC
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart


BEGIN ONAFHANKELIJKSOORLOG: 23 MAART 1821
ONAFHANKELIJKHEID UITGEROEPEN: 24 JANUARI 1822
GRIEKSE STAAT: 15 APRIL 1827
TOTALE ONAFHANKELIJKHEID: 12 SEPTEMBER 1829
KONINKRIJK GRIEKENLAND: 06 FEBRUARI 1833
GRIEKSE STAAT: 14 APRIL 1924
REPUBLIEK GRIEKENLAND: 24 MEI 1924
KONINKRIJK GRIEKENLAND: 10 OKTOBER 1935
REPUBLIEK GRIEKENLAND: 1 JUNI 1973

 
25-03-1821 - 27-03-1821 (onafhankelijkheidsvlag)

27-03-1822 - 16-03-1924

16-.3-1924 - 18-08-1970

18-08-1970 - 07-06-1975
07-06-1975 - 22-12-1978
22-12-1978 - heden
ga direct naar:   1830   1840   1850   1860   1870   1880   1890   1900   1910   1920   1930   1940   1950   1960   1970   1980   1990   2000   2010   2020  
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1821 begon de onafhankelijkheidsstrijd van de Grieken tegen de Byzantijnse overheersers. Tot het uitroepen van het koninkrijk in 1833 werd het land tot 1827 geregeerd door Presidenten van de Senaat, daarna kwam er een goeverneur aan het bewind, gevolg door een drietal administratieve commissies.
1821-1822 Theodóritos Vasileíou Vesthénis, geboren in 1787 te Stemnitsa en overleden op 23 april 1843 te Athene.

Partijloos
President van de Peloponnesische Senaat in Trípoli:
07-06-1821 - 27-01-1822
1821-1822 Aléxandros Nikoláou Mavrokordátos, geboren op 11 februari 1791 te Istanboel, Turkije en overleden op 18 augustus 1865 te Aegina.

Partijloos
President van de Senaat van West Griekenland in Mesolóngi:
21-11-1821 - 27-01-1822
1821-1822 Theódoros Georgíou Négris, geboren in 1790 te Istanbul, Turkije en overleden op 22 november 1824 te Nafplio.

Partijloos
President van de Areopagos van Oost Continentaal Griekenland in Ámfissa:
29-11-1821 - 27-01-1822
1822-1823 Aléxandros Nikoláou Mavrokordátos, geboren op 11 februari 1791 te Istanboel, Turkije en overleden op 18 augustus 1865 te Aegina.

Partijloos
Uitvoerend President:
27-01-1822 - 09-05-1823
1823 Petrómpeis Ilíou Mavromichális, ook 'Petrobey', geboren in 1765 te Mani en overleden op 6 augustus 1848 te Athene.

Partijloos
Uitvoerend President:
09-05-1823 - 31-12-1823
1823-1826 Geórgios Andréou Kountouriótis, geboren in 1782 te Hydra en overleden op 13 maart 1858 te Athene.

FP
Uitvoerend President:
31-12-18213 - 30-04-1826
1826-1827 Andréas Asimákou Zaïmis, geboren in 1791 te Kerpini Kalavryta en overleden in 1840 te Athene.

Partijloos
President van het Administratieve Comité:
30-04-1826 - 14-04-1827
Geórgios Pétrou Mavromichális, geboren in 1800 te Mani en overleden op 9 oktober 1831 te Its-Kale.

Partijloos
Lid van de Gouverneurs-Luitenant Commissie:
15-04-1827 - 24-01-1828
1827-1828 Ioánnis 'Iannoúlis' Nikoláou Nákos, geboorte onbekend.

Partijloos
Lid van de Gouverneurs-Luitenant Commissie:
15-04-1827 - 24-01-1828
Ioánnis Markí Milaïtis, geboren in 1784 en overleden in 1861.

Partijloos
Interim Lid van de Gouverneurs-Luitenant Commissie:
15-04-1827 - 24-01-1828
1828-1831 Ioánnis Antoníou Kapodístrias, geboren op 11 februari 1776 te Corfu en overleden op 9 oktober 1831 te Nafplio.

RP
Gouverneur:
24-01-1828 - 09-10-1831
1830 Ioánnis Ilíou Mavromichális, geboren in 1792 en overleden in 1873. Rebellerend Gouverneur in Lakonia:
04-1830 - 05-1830
1831 Konstantínos Ilíou Mavromichális, geboren in 1797 te Mani en overleden in 1831 te Nafplio. Rebellerend Gouverneur in Lakonia:
04-1830 - 05-1830
1831 Ilías 'Katsakos' Ioánnou Mavromichális, overleden in 1836. Rebellerend Gouverneur:
1831 - 1831
1831-1832 Ioánnis María Avgoustínos Antoníou Kapodístrias, geboren op 6 november 1778 te Corfu en overleden op 19 april 1857 te Corfu.

RP
President van het Administratieve Comité:
09-10-1831 - 20-12-1831
President van de Griekse Regering:
20-12-1831 - 27-03-1832
Gouverneur:
27-03-1832 - 09-04-1832
Andréas Asimákou Zaïmis, geboren in 1791 te Kerpini Kalavryta en overleden in 1840 te Athene.

Partijloos
Lid van de Administratieve Commissie in dissidentie in Árgos, dan in Perachóra en Megára:
22-12-1831 - 09-04-1832
1831-1832 Geórgios Andréou Kountouriótis, geboren in 1782 te Hydra en overleden op 13 maart 1858 te Athene.

GK
Lid van de Administratieve Commissie in dissidentie in Árgos, dan in Perachóra en Megára:
22-12-1831 - 09-04-1832
Ioánnis Nikoláou Koléttis, geboren in 1774 te Syrrako en overleden op 17 september 1847 te Athene.

GK
Lid van de Administratieve Commissie in dissidentie in Árgos, dan in Perachóra en Megára:
22-12-1831 - 09-04-1832
Vasíleios Voudoúris, geboorte en overleden (nog) onbekend. Lid van de Administratieve Commissie:
09-04-1832 - 15-04-1832
Andréas Asimákou Zaïmis, geboren in 1791 te Kerpini Kalavryta en overleden in 1840 te Athene.

Partijloos
Lid van de Administratieve Commissie:
09-04-1832 - 15-04-1832
1832 Theódoros Kolokotrónis, geboren op 3 april 1770 te Ramovouni en overleden op 4 februari 1843 te Athene.

Partijloos
Lid van de Administratieve Commissie:
09-04-1832 - 15-04-1832
Ioánnis Nikoláou Koléttis, geboren in 1774 te Syrrako en overleden op 17 september 1847 te Athene.

GK
Lid van de Administratieve Commissie:
09-04-1832 - 15-04-1832
Andréas Pétrou Metaxás, geboren in 1786 of 1790 te Kefalonia en overleden op 19 september 1860 te Athene.

RK
Lid van de Administratieve Commissie:
09-04-1832 - 15-04-1832
Geórgios Andréou Kountouriótis, geboren in 1782 te Hydra en overleden op 13 maart 1858 te Athene.

GK
Voorzitter van de Administratieve Commissie:
15-04-1832 - 06-02-1833
Dimítrios Konstantínou Ypsilántis, geboren in 1793 te Istanbul en overleden op 16 augustus 1832 te Nafplio.

Partijloos
Lid van de Administratieve Commissie:
15-04-1832 - 16-08-1832
  Andréas Asimákou Zaïmis, geboren in 1791 te Kerpini Kalavryta en overleden in 1840 te Athene.

Partijloos
Lid van de Administratieve Commissie:
15-04-1832 - 06-02-1833
1832-1833 Andréas Pétrou Metaxás, geboren in 1786 of 1790 te Kefalonia en overleden op 19 september 1860 te Athene.

RK
Lid van de Administratieve Commissie:
15-04-1832 - 06-02-1833
Ioánnis Nikoláou Koléttis, geboren in 1774 te Syrrako en overleden op 17 september 1847 te Athene.

GK
Lid van de Administratieve Commissie:
15-04-1832 - 06-02-1833
Dimítris Koliopoúlos Plapoútas, geboren op 15 mei 1786 te Paloumpa en overleden in juli 1864 te Paloumpa.

Partijloos
Lid van de Administratieve Commissie:
15-04-1832 - 06-02-1833

In 1833 werd Griekenland een koninkrijk met de prins van Bayern als koning. Het koninkrijk houdt stand tot 25 maart 1924.
1833-1862 Othon, geboren Otto Friedrich Ludwig, prins von Bayern, geboren op 1 juni 1815 te Salzburg, Oostenrijk en overleden op 26 juli 1867 te Bamberg, Duitsland. Koning:
06-02-1833 - 22-10-1862
1833-1835 Kómis Loudovíkos Armansperg, geboren Joseph Ludwig, graaf von Armansperg, geboren op 28 februari 1787 te Kötzting, Duitsland en overleden op 3 april 1853 te München, Duitsland.

Partijloos
Voorzitter van de Regentschapsraad:
18-02-1833 - 01-06-1835
1862-1863 Dimítrios Georgíou Voúlgaris, geboren op 20 december 1802 te Hydra en overleden op 10 januari 1878 te Athene.

GK
President van de Voorlopige Regering:
22-10-1862 - 21-02-1863
1863 Aristeídis Moraïtínis, geboren in 1806 te Izmir, Turkije en overleden in 1875 te Athene.

RK
Voorzittende Vicepresident van de Nationale Vergadering:
21-02-1863 - 23-02-1863
1863 Zinóvios Ioánnou Válvis, geboren in 1800 te Messolonghi en overleden op 25 augustus 1872 te Messolonghi.

Partijloos
President van de Voorlopige Regering:
23-02-1863 - 08-04-1863
1863 Diomídis Athanásiou Kyriákos, geboren in 1811 te Spetses en overleden in 1869 te Pisa, Italië.

Partijloos
President van de Voorlopige Regering:
08-04-1863 - 11-05-1863
1863 Benizélos Athanásiou Roúphos, geboren in 1795 te Patras en overleden op 18 maart 1868 te Patras.

RK
President van de Voorlopige Regering:
11-05-1863 - 01-07-1863
1863 Diomídis Athanásiou Kyriákos, geboren in 1811 te Spetses en overleden in 1869 te Pisa, Italië.

Partijloos
President van de Voorlopige Regering:
01-07-1863 - 03-07-1863
1863 Benizélos Athanásiou Roúphos, geboren in 1795 te Patras en overleden op 18 maart 1868 te Patras.

RK
President van de Voorlopige Regering:
03-07-1863 - 30-10-1863
1863-1913 Geórgios I, geboren Wilhelm Christian Friedrich Adolf von Schleswig-Holstein-Sonderburg-Glücksburg, geboren op 24 december 1845 te Kopenhagen, Denemarken en overleden op 18 maart 1913 te Thessaloniki. Koning:
30-10-1863 - 18-03-1913
1913-1917 Konstantínos I, geboren op 2 augustus 1868 te Athene en overleden op 11 januari 1923 te Palermo, Italië. Koning:
18-03-1913 - 12-06-1917
1917-1920 Aléxandros, geboren op 20 juli 1893 te Athene en overleden op 25 oktober 1920 te Athene. President:
12-06-1917 - 25-10-1920
1920 Elefthérios Kyriákou Venizélos, geboren op 23 augustus 1864 te Mournies, Kreta en overleden op 18 maart 1936 te Parijs, Frankrijk.

KF
President van de Ministerraad:
25-10-1920 - 28-10-1920
1920 Pávlos Theodórou Kountouriótis, geboren op 9 april 1855 te Hydra en overleden op 22 augustus 1935 te Athene.

Militair
Regent:
28-10-1920 - 17-11-1920
1920-1922 Konstantínos I, geboren op 2 augustus 1868 te Athene en overleden op 11 januari 1923 te Palermo, Italië. Koning:
17-11-1920 - 27-09-1922
1920 Olga Konstantinovna, groothertogin van Rusland, geboren op 3 september 1851 te Pavlovsk, Rusland en overleden op 18 juni 1926 te Pau, Frankrijk. Regentes voor Konstantínos I:
17-11-1920 - 19-12-1920
1922-1924 Geórgios II, geboren op 20 juli 1890 te Athene en overleden op 1 april 1947 te Athene. Koning:
27-09-1922 - 25-03-1924
1923-1924
1924
Pávlos Theodórou Kountouriótis, geboren op 9 april 1855 te Hydra en overleden op 22 augustus 1935 te Athene.

Militair
Regent voor Geórgios II:
20-12-1923 - 25-03-1924
Regent:
25-03-1924 - 14-04-1924

Het koninkrijk komt tot een einde en tijdens de Griekse Staat was Kountouriótis de leider als gouverneur. Na het uitroepen van de Republiek werd hij de president.
1924-1926 Pávlos Theodórou Kountouriótis, geboren op 9 april 1855 te Hydra en overleden op 22 augustus 1935 te Athene.

Militair
Gouverneur:
14-04-1924 - 24-05-1924
President:
24-05-1924 - 06-04-1926
1926 Theodóros Michaíl Pankálos, geboren op 1 januari 1878 te Eleusis en overleden op 27 februari 1952 te Athene.

Militair
Interim President:
06-04-1926 - 18-04-1926
President:
18-04-1926 - 22-08-1926
1926 Geórgios Themistokléous Kondylis, geboren op 14 augustus 1879 te Prousos en overleden op 1 februari 1936 te Athene.

LK
Interim President:
22-08-1926 - 24-08-1926
1926-1929 Pávlos Theodórou Kountouriótis, geboren op 9 april 1855 te Hydra en overleden op 22 augustus 1935 te Athene.

Militair
President:
24-08-1926 - 10-12-1929
1929-1935 Alexándros Thrasyvoúlou Andréou Zaïmis, geboren op 9 november 1855 te Athene en overleden op 15 september 1936 te Wenen, Oostenrijk. Interim President:
10-12-1929 - 14-12-1929
President:
14-12-1929 - 10-10-1935

In 1935 werd het koninkrijk hersteld met opnieuw Geórgios II als koning, maar in 1941 vertrekt hij in ballingschap. Tsolágoklou is de eerste van drie regeringsleiders, dienend onder de Asmogendheden. In 1944 wordt Geórgios II weer als koning in ere hersteld, maar hij keert pas in 1946 terug uit ballingschap.
1935 Geórgios Themistokléous Kondylis, geboren op 14 augustus 1879 te Prousos en overleden op 1 februari 1936 te Athene.

LK
Regent:
10-10-1935 - 22-11-1935
1935-1941
Geórgios II, geboren op 20 juli 1890 te Athene en overleden op 1 april 1947 te Athene. Koning:
22-11-1935 - 29-04-1941
1935 Geórgios Themistokléous Kondylis, geboren op 14 augustus 1879 te Prousos en overleden op 1 februari 1936 te Athene.

LK
Regent voor Geórgios II:
22-11-1935 - 25-11-1935
       
1941-1942 Geórgios Konstantínou Tsolákoglou, geboren in april 1886 te Rentina en overleden op 22 mei 1948 te Athene.

Militair
Hoofd van de Regering onder de Asmogendheden:
29-04-1941 - 02-12-1942
1942-1943 Konstantínos Ioánnou Logothetópoulos, geboren op 1 augustus 1878 te Nafplio en overleden op 8 juli 1961 te Athene.

Partijloos
Hoofd van de Regering onder de Asmogendheden:
02-12-1942 - 07-04-1943
1943-1944 Ioánnis Dimitriou Rállis, geboren in 1878 te Athene en overleden op 26 oktober 1946 te Athene.

Partijloos
Hoofd van de Regering onder de Asmogendheden:
07-04-1943 - 12-10-1944
1941-1944
Geórgios II, geboren op 20 juli 1890 te Athene en overleden op 1 april 1947 te Athene. Koning in dissidentie:
29-04-1941 - 22-05-1941
Koning in ballingschap:
22-05-1941 - 13-10-1944
       
1944-1947
Geórgios II, geboren op 20 juli 1890 te Athene en overleden op 1 april 1947 te Athene. Koning in ballingschap:
13-10-1944 - 27-09-1946
Koning:
27-09-1946 - 01-04-1947
1944 Geórgios Andréou Papandreou, geboren op 13 februari 1888 te Kalentzi en overleden op 1 november 1968 te Athene.

EKm
Interim voor Geórgios II:
13-10-1944 - 30-12-1944
1944-1946 aartsbisschop Damaskinos, geboren Dimítrios Nikoláou Papandréou, geboren op 3 maart 1891 te Dorvitsa en overleden op 19 mei 1949 te Athene.

Partijloos
Regent voor Geórgios II:
30-12-1944 - 27-09-1946
1947-1964 Pávlos I, geboren op 14 december 1901 te Athene en overleden op 6 maart 1964 te Athene. Koning:
01-04-1947 - 06-03-1964
1964-1973 Konstantínos II, geboren op 2 juni 1940 te Athene. Regent voor Pávlos I:
20-02-1964 - 06-03-1964
Koning:
06-03-1964 -14-12-1967
Koning in ballingschap:
14-12-1967 - 01-06-1973
1967-1972 Geórgios Konstantínou Zoitákis, geboren in maart 1910 te Nafpaktos en overleden op 21 oktober 1996 te Athene.

Militair
Regent voor Konstantínos II:
13-12-1967 - 21-03-1972
(niet erkend door de koning)
1972-1973 Geórgios Chrístou Papadópoulos, geboren op 5 mei 1919 te Eléochorion en overleden op 27 juni 1999 te Athene.

Militair
Regent voor Konstantínos II:
13-12-1967 - 21-03-1972
(niet erkend door de koning)

In 1967 werd de koning het land uitgezet en ruim vijf jaar later wordt het koninkrijk definitief afgeschaft en het land wordt een presidentiële republiek.
1973 Geórgios Chrístou Papadópoulos, geboren op 5 mei 1919 te Eléochorion en overleden op 27 juni 1999 te Athene.

Partijloos
Voorlopig President:
01-06-1973 - 19-08-1973
President:
19-08-1973 - 25-11-1973
1973-1974 Phaídon Dimitríou Ghizíkis, geboren op 16 juni 1917 te Volos en overleden op 27 juli 1999 te Athene.

Militair
President:
25-11-1973 - 14-12-1974
1974 Konstantínos Georgíou Karamanlís, geboren op 8 maart 1907 te Proti en overleden op 23 april 1998 te Athene.

ND
Interim President:
14-12-1974 - 18-12-1974
1974-1975 Michaíl Dimitríou Stasinópoulos, geboren op 27 juli 1903 te Kalamata en overleden op 31 oktober 2002 te Athene.

Partijloos
President:
18-12-1974 - 20-06-1975
1975-1980 Konstantínos Dimitríou Tsátsos, geboren op 1 juli 1899 te Athene en overleden op 8 oktober 1987 te Athene.

ND
President:
20-06-1975 - 14-05-1980
1980-1985 Konstantínos Georgíou Karamanlís, geboren op 8 maart 1907 te Proti en overleden op 23 april 1998 te Athene.

ND
President:
15-05-1980 - 10-03-1985
1985 Ioánnis Nikoláou Alevrás, geboren in 1912 te Messini en overleden op 6 april 1995 te Athene.

PASOK
Interim President:
10-03-1985 - 29-03-1985
1985-1990 Chrístos Antoníou Sartzetákis, geboren op 6 april 1929 te Thessaloniki.

Partijloos
President:
30-03-1985 - 04-05-1990
1990-1995 Konstantínos Georgíou Karamanlís, geboren op 8 maart 1907 te Proti en overleden op 23 april 1998 te Athene.

ND
President:
04-05-1990 - 10-03-1995
1995-2005 Konstantínos Dimitríou Stephanópoulos, geboren op 15 augustus 1926 te Patras en overleden op 20 november 2016 te Athene.

Partijloos
President:
10-03-1995 - 12-03-2005
2005-2015 Károlos Grigoríou Papoúlias, geboren op 4 juni 1929 te Ioannina.

PASOK
President:
12-03-2005 - 13-03-2015
2015-2020 Prokópios Vasileíou Pavlópoulos, geboren op 10 juli 1950 te Kalamatas.

ND
President:
13-03-2015 - 13-03-2020
2020- ? Aikaterini Sakellaropoulou, geboren op 30 mei 1956 te Thessaloniki.

ND
President:
13-03-2020 - heden