Ghana
Accra

Republiek Ghana
GHA
locatie
regeringsleiders bestuurlijke indeling kaart

ONAFHANKELIJK: 6 MAART 1957
REPUBLIEK GHANA: 1 JULI 1960
 
06-03-1957 - 01-01-1964 01-01-1964 - 28-02-1966 28-02-1966 - heden
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

In 1957 werd Ghana onafhankelijk binnen het Britse Gemenebest na de samenvoeging van Goudkust, de Noordelijke territoria, de Ashanti regio en Brits Togoland en had gedurende deze periode enkele gouverneurs-generaal als vertegenwoordigers van de Britse monarch.
1957-1960 Elizabeth II Alexandra Mary, geboren op 21 april 1926 te London, Engeland. Koningin:
06-03-1957 - 01-07-1960
1957 Sir Charles Noble Arden Clarke, geboren op 25 juli 1898 te India en overleden op 16 december 1962 te Syleham, Engeland. Gouverneur-Generaal:
06-03-1957 - 24-06-1957
1957
1957
Sir Kobina Arku Korsah, geboren op 3 april 1894 te Saltpond en overleden op 25 januari 1967 te Ghana. Interim Gouverneur-Generaal voor Noble:
14-05-1957 - 24-06-1957
Interim Gouverneur-Generaal:
24-06-1957 - 13-11-1957
1957-1960 William Francis Hare, 5th Earl of Listowel, geboren op 28 september 1906 en overleden op 12 maart 1997 te Londen, Engeland. Gouverneur-Generaal:
13-11-1957 - 01-07-1960

In 1960 werd het land een onafhankelijke republiek met een president als staatshoofd, hoewel de perioden 1966-1979 en 1981-1993 werden gedomineerd door militaire leiders:
1960-1966 Kofi Kwame Nkruma, geboren op 21 september 1909 te Nkroful en overleden op 27 april 1972 te Boekarest, Roemenië.

CCP
President:
01-07-1960 - 24-02-1966
1966-1969 Joseph Arthur Ankrah, geboren op 18 augustus 1915 te Accra en overleden op 25 november 1992 te Accra.

Militair
Voorzitter van het Nationale Bevrijdingsfront:
24-02-1966 - 02-04-1969
1969-1970 Akwasi Amankwaa Afrifa, geboren op 24 april 1936 te Mampong-Ashanti en geëxecuteerd op 26 juni 1979 te Accra. Voorzitter van het Nationale Bevrijdingsfront:
02-04-1969 - 03-09-1969
Voorzitter van de Presidentiële Commissie:
03-09-1969 - 07-08-1970
1970 Raphael Nii Amaa Amaa Ollennu, geboren op 21 mei 1906 te Accra en overleden op 22 december 1986.

Partijloos
Interim President:
07-08-1970 - 31-08-1970
1970-1972 Edward Akufo-Addo, geboren op 26 juni 1906 te Dodowa en overleden op 17 juli 1979 te Accra.

Partijloos
President:
31-08-1970 - 13-01-1972
1972-1978 Ignatius Kutu Acheampong, geboren op 23 september 1931 te Goudkust en geëxecuteerd op 16 juni 1979 te Accra.

Militair
Voorzitter van de Raad van Nationale Verlossing:
13-01-1972 - 09-10-1975
Voorzitter van de Hoogste Militaire Raad:
09-10-1975 - 05-07-1978
1978-1979 Frederick William Kwasi Akuffo, geboren op 21 maart 1937 te Akropong en geëxecuteerd op 26 juni 1979 te Accra.

Militair
Voorzitter van de Hoogste Militaire Raad:
05-07-1978 - 04-06-1979
1979 Jerry John Rawlings, geboren Jeremiah Rawlings John, geboren op 22 juni 1947 te Accra en overleden op 12 november 2020 te Accra.

Militair
Voorzitter Revolutionaire Raad van de Krijgsmacht:
04-06-1979 - 24-09-1979
1979-1981 Hilla Limann, geboren Hilla Babini, geboren op 12 december 1934 te Gwellu en overleden op 23 januari 1998 te Accra.

PNP
President:
24-09-1979 - 31-12-1981
1981-2001 Jerry John Rawlings, geboren Jeremiah Rawlings John, geboren op 22 juni 1947 te Accra en overleden op 12 november 2020 te Accra.

Militair, sinds 1993 NDC
Voorzitter van de Nationale Raad van Defensie:
31-12-1981 - 07-01-1993
President:
07-01-1993 - 07-01-2001
2001-2009 John Kofi Agyekum Kufuor, geboren op 8 december 1938 te Kumasi.

NPPP
President:
07-01-2001 - 07-01-2009
2009-2012 John Evans Fifii Atta Mills, geboren op 21 juli 1944 te Tarkwa en overleden op 24 juli 2012 te Accra.

NDC
President:
07-01-2009 - 24-07-20125
2012-2017 John Dramani Mahama, geboren op 29 november 1958 te Damongo.

NDC
President:
24-07-2012 - 07-01-2017
2017- ? Nana Addo Dankwa Akufo-Addo, geboren op 29 maart 1944 te Accra.

NPP
President:
07-01-2017 - heden