268 Georgië - Tbilisi
საქართველო - თბილისი // Sakartvelo - Tbilisi

საქართველო // Sakartvelo (Georgië)

 GE - GEO  
locatie
staatshoofden kaart

REPUBLIEK GEORGIË: 14 NOVEMBER 1990
ONAFHANKELIJK: 9 APRIL 1991
GEORGIË: 26 NOVEMBER 1995


De laatste Voorzitter van de Ministerraad(Sigoea) bleef na het uitroepen van de onafhankelijkheid in april 1991 nog vier maanden in functie. Op 18 augustus 1991 wordt Omanidze de eerste waarnemende premier van het land:

1990-1991 Tengiz Sigoea (1934-2020)

1991

Moerman Omanidze (1938)
1991-1992 Bessarion Goegoesjvili (1945)
1992-1993 Tengiz Sigoea (1934-2020)
1993 Edoeard Sjevardnadze (1928-2014)
1993-1995 Otar Patsatsija (1929)
1995 Bakoer Goeloea (1946)
1995-1998 Niko Lekisjvili (1947)
1998-2000 Vazja Lortkipanidze (1949)
2000-2001 Giorgi Arsenisjvili (1942-2010)
2001-2003 Avtandil Jorbenadze (1951)
2003-2005 Zoerab Zjvania (1963-2005)
2005 Micheil Saakasjvili (1967)
2005-2007 Zoerab Noghaideli (1964)
2007 Giorgi Baramidze (1968)
2007-2008 Lado Goergenidze (1970)
2008-2009 Grigol Mgaloblisjvili (1973)
2009-2012 Nika Gilaoeri (1975)
2012 Vano Merabisjvili (1968)
2012-2013 Bidzina Ivanisjvili (1956)
2013-2015 Irakli Garibasjvili (1982)
2015-2018 Giorgi Kvirikasjvili (1967)
2018-2019 Mamoeka Bachtadze (1982)
2019 vacant
2019- ? Giorgi Gacharia (1975)










 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode
Tengiz Ippolitis dze Sigoea, geboren op 9 november 1934 te Lantehi en overleden op 21 januari 2020 te Tbilisi.

Partijloos
Premier:
15-11-1990 - 18-08-1991
06-01-1992 - 06-08-1993
Moerman Omanidze, geboren op 5 november 1938 te Tbilisi.

Partijloos
Interim Premier:
18-08-1991 - 23-08-1991
Bessarion Paatis dze Goegoesjvili, geboren op 6 mei 1945 te Tbilisi.

MM-TS
Premier:
23-08-1991 - 06-01-1992
Edoeard Amvrosis dze Sjevardnadze, geboren op 25 januari 1928 te Mamati en overleden op 7 juli 2014 te Tbilisi.

Partijloos
Interim Premier:
06-08-1993 - 20-08-1993
Otar Ambakis dze Patsatsija, geboren 25 mei 1929 te Ingiri.

Partijloos
Premier:
20-08-1993 - 05-10-1995
Bakoer Goeloea, geboren op 10 november 1946.

Partijloos
Interim Premier:
05-10-1995 - 08-12-1995
Nikoloz Micheilis dze Lekisjvili, geboren op 20 april 1947 te Tbilisi.

SMK
Minister van Staat:
08-12-1995 - 07-08-1998
Vazja Georgis dze Lortkipanidze, geboren op 29 november 1949 te Tbilisi.

SMK
Minister van Staat:
07-08-1998 - 11-05-2000
Georgi Longinozis dze Arsenisjvili, geboren op 5 januari 1942 te Ghirsa en overleden op 17 november 2010 te Tbilisi.

SMK
Minister van Staat:
11-05-2000 - 21-12-2001
Avtandil Christoforis dze Jorbenadze, geboren 23 februari 1951 te Tsjibati.

SMK
Minister van Staat:
21-12-2001 - 27-11-2003
Zoerab Besarionis dze Zjvania, geboren op 9 december 1963 te Tbilisi en overleden op 3 februari 2005 te Tbilisi.

BDA
Minister van Staat:
27-11-2003 - 17-02-2004
Premier:
17-02-2004 - 03-02-2005
Micheil Nikolozis dze Saakasjvili, geboren op 21 december 1967 te Tbilisi.

ENM
Interim Premier:
03-02-2005 - 17-02-2005
Zoerab Teimoerazis dze Noghaideli, geboren op 22 oktober 1964 te Koboeleti.

BDA
Premier:
17-02-2005 - 16-11-2007
Georgi Baramidze, geboren op 5 januari 1968 te Tbilisi.

ENM
Interim Premier:
16-11-2007 - 22-11-2007
Vladimer Iraklijes dze Goergenidze, geboren 17 december 1970 te Tbilisi.

Partijloos
Premier:
22-11-2007 - 01-11-2008
Grigol Zoerabis dze Mgaloblisjvili, geboren 7 oktober 1973 te Tbilisi.

Partijloos
Premier:
01-11-2008 - 06-02-2009
Nikoloz Zoerabis dze Gilaoeri, geboren 14 februari 1975 te Tbilisi.

Partijloos
Premier:
06-02-2009 - 04-07-2012
Ivane Sergis dze Merabisjvili, geboren 15 april 1968 te Ude.

ENM
Premier:
04-07-2012 - 25-10-2012
Bidzina Grigoris dze Ivanisjvili, geboren 18 februari 1956 te Tsjorvila.

KODS
Premier:
25-10-2012 - 20-11-2013
Irakli Tarijelis dze Garibasjvili, geboren 28 juni 1982 te Sighnaghi.

KODS
Premier:
20-11-2013 - 30-12-2015
Georgi Dzjemalis dze Kvirikasjvili, geboren 20 juli 1967 te Tbilisi.

KODS
Premier:
30-12-2015 - 20-06-2018
Mamoeka Bachtadze, geboren 9 juni 1982 te Tbilisi.

KODS
Premier:
20-06-2018 - 02-09-2019
vacant Premier:
02-09-2019 - 08-09-2019
 
Giorgi Gacharia, geboren 19 maart 1975 te Tbilisi.

KODS
Premier:
08-09-2019 - heden