Gambia
Banjul

Republiek Gambia
GMB
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Gambia kent sinds 1961 een premier. De functie werd in 1970 door Jawara opgeheven, daarna wordt het staatshoofd de regeringsleider:
1961-1962 Pierre Sarr N'Jie, geboren op 17 juli 1905 en overleden op 11 december 1993. Premier:
03-1961 - 12-06-1962
1962-1970 Sir David Dawda Kairaba Jawara, geboren op 16 mei 1924 te Barajally en overleden op 27 augustus 2019 te Bakau.

PPP
Premier:
12-06-1962 - 24-04-1970

Als tweede hoogste politieke functie heeft het land een vicepresident sinds 1970:
1970-1972 Sheriff Mustapha Dibba, geboren op 10 januari 1937 te Salikene en overleden op 2 juni 2008 te Banjul.

PPP
Vicepresident:
04-1970 - 1972
1972-1977 Assan Musa Camara, geboren op 21 april 1923 te Mansajang Kunda en overleden op 15 september 2013 te Banjul.

GPP
Vicepresident:
1972 - 1977
1977 - 05-1982
1977 Alhaji Alieu Badara N'Jie, geboren in 1904 te Banjul en verongelukt op 21 april 1982. Vicepresident:
1977 - 1977
1977-1982 Assan Musa Camara, geboren op 21 april 1923 te Mansajang Kunda en overleden op 15 september 2013 te Banjul.

GPP
Vicepresident:
1972 - 1977
1977 - 05-1982
1982-1992 Bakary Bunja Darbo, geboorte onbekend. Vicepresident:
05-1982 - 1992
1992-1994 Saihou S Sabally, geboorte onbekend. Vicepresident:
1992 - 07-1994
1994-1996 Sanna Bairo Sabally, geboren circa 1965.

Militair
Vicepresident:
07-1994 - 30-09-1996
1996-1997 Edward David Singhateh, geboren op 8 augustus 1968.

APRC
Vicepresident:
30-09-1996 - 20-03-1997
1997-2017 Isatou Njie-Saidy, geboren op 5 maart 1952 te Kuntaya.

APRC
Vicepresident:
20-03-1997 - 18-01-2017
2017-2018 Fatoumata Jallow-Tambajang, geboren 22 oktober 1949 te Brikama.

UDP
Interim Vicepresident:
23-01-2017 - 09-11-2017
Vicepresident:
09-11-2017 - 29-06-2018
2018-2019 Ousainou Aboebakar N.M. Darboe, geboren 8 augustus 1948 te Dobo.

UDP
Vicepresident:
29-06-2018 - 15-03-2019
2019- ? Isatou Touray, geboren 17 maart 1955 te Banjul.

Onafhankelijk
Vicepresident:
15-03-2019 - heden