Finland
Helsinki

Republiek Finland
FIN
locatie
staatshoofden
bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:   1920   1930   1940   1950   1960   1970   1980   1990   2000   2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De Eerste Ministers (tot eind november 1918) en premiers vanaf 1917:
1917-1918 Pehr Evind Svinhufvud, geboren op 15 december 1861 te Sääksmäki en overleden op 29 februari 1944 te Luumäki.

NSP
 
Eerste Minister:
27-11-1917 - 27-05-1918
1918 Juho Kusti Paasikivi, eig. Johan Gustaf Helstén, geboren op 27 november 1870 te Tampere en overleden 14 december 1956 te Helsinki.

KOK
 
Eerste Minister:
27-05-1918 - 26-11-1918
1918-1919 Lars Johannes Ingman, geboren op 30 juni 1868 te Teuva en overleden op 25 oktober 1934 te Turku.

KOK
Premier:
26-11-1918 - 17-04-1919
1919 Kaarlo Castrén, geboren op 28 februari 1860 te Turtola en overleden op 19 november 1938 te Turtola.

NPP
Premier:
17-04-1919 - 15-08-1919
1919-1920 Juho Heikki Vennola, geboren op 19 juni 1872 te Oulu en overleden op 3 december 1938 te Helsinki.

NPP
Premier:
15-08-1919 - 15-03-1920
1920-1921 Rafael Waldemar Erich, geboren op 10 juni 1879 te Turku en overleden op 19 februari 1946 te Helsinki.

KOK
Premier:
15-03-1920 - 09-04-1921
1921-1922 Juho Heikki Vennola, geboren op 19 juni 1872 te Oulu en overleden op 3 december 1938 te Helsinki.

NPP
Premier:
09-04-1921 - 02-06-1922
1922 Aimo Kaarlo Cajander, geboren op 4 april 1879 te Uusikaupunki en overleden op 21 januari 1943 te Helsinki.

Partijloos, sinds 1924 NPP
Premier:
02-06-1922 - 14-11-1922
1922-1924 Kyösti Kallio, geboren Gustaf Kalliokangas, geboren op 10 april 1873 te Ylivieska en overleden op 19 december 1940 te Helsinki.

ML/SDP
Premier:
14-11-1922 - 18-01-1924
1924 Aimo Kaarlo Cajander, geboren op 4 april 1879 te Uusikaupunki en overleden op 21 januari 1943 te Helsinki.

Partijloos, sinds 1924 NPP
Premier:
18-01-1924 - 31-05-1924
1924-1925 Lars Johannes Ingman, geboren op 30 juni 1868 te Teuva en overleden op 25 oktober 1934 te Turku.

KOK
Premier:
31-05-1924 - 31-03-1925
1925 Antti Agathon Tulenheimo, geboren op 4 december 1879 te Kangasala en overleden op 3 september 1952 te Helsinki.

KOK
Premier:
31-03-1925 - 31-12-1925
1925-1926 Kyösti Kallio, geboren Gustaf Kalliokangas, geboren op 10 april 1873 te Ylivieska en overleden op 19 december 1940 te Helsinki.

ML/SDP
Premier:
31-12-1925 - 13-12-1926
1926-1927 Väinö Alfred Tanner, geboren op 12 maart 1881 te Helsinki en overleden op 19 april 1966 te Helsinki.

SDP
Premier:
13-12-1926 - 17-12-1927
1927-1928 Juho Emil Sunila, geboren op 16 augustus 1875 te Liminka en overleden op 2 oktober 1936 te Helsinki.

ML
Premier:
17-12-1927 - 22-12-1928
1928-1929 Oskari Mantere, geboren op 18 september 1874 te Hausjärvi en overleden op 9 december 1942 te Helsinki.

NPP
Premier:
22-12-1928 - 16-08-1929
1929-1930 Kyösti Kallio, geboren Gustaf Kalliokangas, geboren op 10 april 1873 te Ylivieska en overleden op 19 december 1940 te Helsinki.

ML/SDP
Premier:
16-08-1929 - 06-07-1930
1930-1931 Pehr Evind Svinhufvud, geboren op 15 december 1861 te Sääksmäki en overleden op 29 februari 1944 te Luumäki.

NSP
 
Premier:
06-07-1930 - 16-02-1931
1931 Juho Heikki Vennola, geboren op 19 juni 1872 te Oulu en overleden op 3 december 1938 te Helsinki.

NPP
Premier:
16-02-1931 - 21-03-1931
1931-1932 Juho Emil Sunila, geboren op 16 augustus 1875 te Liminka en overleden op 2 oktober 1936 te Helsinki.

ML
Premier:
21-03-1931 - 14-12-1932
1932-1936 Toivo Mikael Kivimäki, geboren op 5 juni 1886 te Tarvasjoki en overleden op 6 mei 1968 te Helsinki.

NPP
Premier:
14-12-1932 - 07-10-1936
1936-1937 Kyösti Kallio, geboren Gustaf Kalliokangas, geboren op 10 april 1873 te Ylivieska en overleden op 19 december 1940 te Helsinki.

ML/SDP
Premier:
07-10-1936 - 17-02-1937
1937 Eino Rudolf Woldemar Holsti, geboren op 8 oktober 1881 te Jyväskylä en overleden op 3 augustus 1945 te Palo Alto, CA, USA.

ED
Interim Premier:
17-02-1937 - 12-03-1937
1937-1939 Aimo Kaarlo Cajander, geboren op 4 april 1879 te Uusikaupunki en overleden op 21 januari 1943 te Helsinki.

Partijloos, sinds 1924 NPP
Premier:
12-03-1937 - 01-12-1939
1939-1940 Risto Heikki Ryti, geboren op 3 februari 1889 te Huittinen en overleden op 25 oktober 1956 te Helsinki.

NPP
Premier:
01-12-1939 - 21-12-1940
1940-1941 Karl Rudolf Walden, geboren op 1 december 1878 te Helsinki en overleden op 25 oktober 1946 te Sysmä.

Militair
Interim Premier:
21-12-1940 - 03-01-1941
1941-1943 Johan Wilhelm Rangell, geboren op 25 oktober 1894 te Hauho en overleden op 12 maart 1982 te Helsinki.

NPP
Premier:
03-01-1941 - 05-03-1943
1943-1944 Edwin Johannes Hildegard Linkomies, geboren op 22 december 1894 te Viipuri en overleden op 9 september 1963 te Helsinki.

KOK
Premier:
05-03-1943 - 08-08-1944
1944 Antii Verner Hackzell, geboren op 20 september 1881 te Mikkeli en overleden op 14 januari 1946 te Helsinki.

KOK
Premier:
08-08-1944 - 21-09-1944
1944 Urho Jonas Castrén, geboren op 30 december 1886 te Jyväskylä en overleden op 8 maart 1965 te Helsinki.

Partijloos
Premier:
21-09-1944 - 17-11-1944
1944-1946 Juho Kusti Paasikivi, eig. Johan Gustaf Helstén, geboren op 27 november 1870 te Tampere en overleden 14 december 1956 te Helsinki.

KOK
 
Premier:
17-11-1944 - 26-03-1946
1946-1948 Mauno Pekkala, geboren op 27 januari 1890 te Sysmä en overleden op 30 juni 1952 te Helsinki.

SKDL
Premier:
26-03-1946 - 29-07-1948
1948-1950 Karl-August Fagerholm, geboren op 31 december 1901 te Siuntio en overleden op 22 mei 1984 te Helsinki.

SDP
Premier:
29-07-1948 - 27-03-1950
1950-1953 Urho Kaleva Kekkonen, geboren op 3 september 1900 te Pielavesi en overleden op 31 augustus 1986 te Helsinki.

ML
Premier:
17-03-1950 - 17-11-1953
1953-1954 Sakari Severi Tuomioja, geboren op 29 augustus 1911 te Tampere en overleden op 9 september 1964 te Helsinki.

VL
Premier:
17-11-1953 - 05-05-1954
1954 Ralf Johan Gustaf Törngren, geboren op 1 maart 1899 te Oulu en overleden op 16 mei 1961 te Turku.

SFP
Premier:
05-05-1954 - 20-10-1954
1954-1956 Urho Kaleva Kekkonen, geboren op 3 september 1900 te Pielavesi en overleden op 31 augustus 1986 te Helsinki.

ML
Premier:
20-10-1954 - 03-03-1956
1956 Johannes Virolainen, geboren op 31 januari 1914 te Viipuri en overleden op 11 december 2000 te Lohja.

ML, sinds 1965 KESK
Interim Premier voor Kekkonen:
15-02-1956 - 03-03-1956
1956-1957 Karl-August Fagerholm, geboren op 31 december 1901 te Siuntio en overleden op 22 mei 1984 te Helsinki.

SDP
Premier:
03-03-1956 - 27-05-1957
1957 Vieno Johannes Sukselainen, geboren op 12 oktober 1906 te Paimio en overleden op 6 april 1995 te Lohja.

ML
Premier:
27-05-1957 - 29-11-1957
1957-1958 Berndt Rainer von Fieandt, geboren op 26 december 1890 te Turku en overleden op 28 april 1972 te Helsinki.

Partijloos
Premier:
29-11-1957 - 26-04-1958
1958 Reino Iisakki Kuuskoski, geboren op 18 januari 1907 te Loimaa en overleden op 27 januari 1965 te Helsinki.

Partijloos
Premier:
26-04-1958 - 29-08-1958
1958-1959 Karl-August Fagerholm, geboren op 31 december 1901 te Siuntio en overleden op 22 mei 1984 te Helsinki.

SDP
Premier:
29-08-1958 - 13-01-1959
1959-1961 Vieno Johannes Sukselainen, geboren op 12 oktober 1906 te Paimio en overleden op 6 april 1995 te Lohja.

ML
Premier:
13-01-1959 - 19-05-1961
1961 Eemil Vihtori Luukka, geboren op 1 december 1892 te Muolaa en overleden op 1 juni 1970 te Valkeokoski.

ML
Interim Premier:
19-05-1961 - 14-07-1961
1961-1962 Martti Juhani Miettunen, geboren op 17 april 1907 te Simo en overleden op 19 januari 2002 te Kauniainen.

ML
Premier:
14-07-1961 - 13-04-1962
1962-1963 Ahti Kalle Samuli Karjalainen, geboren op 10 februari 1923 te Hirvensalmi en overleden op 7 september 1990 te Helsinki.

ML
Premier:
13-04-1962 - 18-12-1963
1963-1964 Reino Ragnar Lehto, geboren op 2 mei 1898 te Turku en overleden op 13 juli 1966 te Helsinki.

Partijloos
Premier:
18-12-1963 - 12-09-1964
1964-1966 Johannes Virolainen, geboren op 31 januari 1914 te Viipuri en overleden op 11 december 2000 te Lohja.

ML, sinds 1965 KESK
Premier:
12-09-1964 - 27-05-1966
1966-1968 Kuusta Rafael Paasio, geboren op 26 juni 1903 te Uskela en overleden op 17 maart 1980 te Turku.

SDP
Premier:
27-05-1966 - 22-03-1968
1968-1970 Mauno Henrik Koivisto, geboren op 25 november 1923 te Turku en overleden op 12 mei 2017 te Helsinki.

SDP
Premier:
22-03-1968 - 14-05-1970
1970 Teuvo Ensio Aura, geboren op 28 december 1912 te Ruskeala en overleden op 11 januari 1999 te Helsinki.

Partijloos
Interim Premier:
14-05-1970 - 15-07-1970
1970-1971 Ahti Kalle Samuli Karjalainen, geboren op 10 februari 1923 te Hirvensalmi en overleden op 7 september 1990 te Helsinki.

ML
Premier:
15-07-1970 - 29-10-1971
1971-1972 Teuvo Ensio Aura, geboren op 28 december 1912 te Ruskeala en overleden op 11 januari 1999 te Helsinki.

Partijloos
Interim Premier:
29-10-1971 - 23-02-1972
1972 Kuusta Rafael Paasio, geboren op 26 juni 1903 te Uskela en overleden op 17 maart 1980 te Turku.

SDP
Premier:
23-02-1972 - 04-09-1972
1972-1975 Taisto Kalevi Sorsa, geboren op 21 december 1930 te Keuruu en overleden op 16 januari 2004 te Helsinki.

SDP
Premier:
04-09-1972 - 13-06-1975
1975 Keijo Antero Liinamaa, geboren op 6 april 1929 te Mänttä en overleden op 28 juni 1980 te Helsinki.

Partijloos
Interim Premier:
13-06-1975 - 30-11-1975
1975-1977 Martti Juhani Miettunen, geboren op 17 april 1907 te Simo en overleden op 19 januari 2002 te Kauniainen.

ML
Premier:
30-11-1975 - 15-05-1977
1977-1979 Taisto Kalevi Sorsa, geboren op 21 december 1930 te Keuruu en overleden op 16 januari 2004 te Helsinki.

SDP
Premier:
15-05-1977 - 26-05-1979
1979-1982 Mauno Henrik Koivisto, geboren op 25 november 1923 te Turku en overleden op 12 mei 2017 te Helsinki.

SDP
Premier:
26-05-1979 - 27-01-1982
1981-1982
1982
Eino Oskari Uusitalo, geboren op 1 december 1924 te Soini en overleden op 19 maart 2015 te Lehtimäki.

KOK
Interim Premier voor Koivisto:
11-09-1981 - 27-01-1982
Interim Premier:
27-01-1982 - 19-02-1982
1982-1987 Taisto Kalevi Sorsa, geboren op 21 december 1930 te Keuruu en overleden op 16 januari 2004 te Helsinki.

SDP
Premier:
19-02-1982 - 30-04-1987
1987-1991 Harri Hermanni Holkeri, geboren op 6 januari 1937 te Oripää en overleden op 7 augustus 2011 te Öripää.

KOK
Premier:
30-04-1987 - 26-04-1991
1991-1995 Esko Tapani Aho, geboren op 20 mei 1954 te Veteli.

KESK
Premier:
26-04-1991 - 13-04-1995
1995-2003 Paavo Tapio Lipponen, geboren op 23 april 1941 te Turtola.

SDP
Premier:
13-04-1995 - 17-04-2003
2003 Anneli Tuulikki Jäätteenmäki, geboren op 11 februari 1955 te Lapua.

KESK
Premier:
17-04-2003 - 24-06-2003
2003-2010 Matti Taneli Vanhanen, geboren op 4 november 1955 te Jyväskylä.

KESK
Premier:
24-06-2003 - 22-06-2010
2010-2011 Mari Johanna Kiviniemi, geboren op 27 september 1968 te Seinäjoki.

KESK
Premier:
22-06-2010 - 22-06-2011
2011-2014 Jyrki Tapani Katainen, geboren op 14 oktober 1971 te Siilinjärvi.

KOK
Premier:
22-06-2011 - 24-06-2014
2014-2015 Cai-Göran Alexander Stubb, geboren op 1 april 1968 te Helsinki.

KOK
Premier:
24-06-2014 - 29-05-2015
2015-2019 Juha Petri Sipilä, geboren op 25 april 1961 te Veteli.

KESK
Premier:
29-05-2015 - 06-06-2019
2019 Antti Juhani Rinne, geboren op 3 november 1962 te Helsinki.

SDP
Premier:
06-06-2019 - 10-12-2019
2019- ? Sanna Mirella Marin, geboren op 16 november 1985 te Helsinki.

SDP
Premier:
10-12-2019 - heden