242 Fiji - Suva
Fiji - Suva // Matanitu ko Viti - Suva // फ़िजी - সুভা

Republic of Fiji // Matanitu ko Viti // फ़िजी गणराज्य (Republiek Fiji)

 FJ - FJI  
locatie
staatshoofden kaart

ONAFHANKELIJK : 10 OKTOBER 1970


Fiji heeft drie jaar voor de onafhankelijk al een regeringsleider:

1967-1987 Kamisese Mara (1920-2004)
1987 Timoci Bavadra (1934-1989)
1987 Steve Rabuka (1948)
1987-1992 Kamisese Mara (1920-2004)
1992-1999 Steve Rabuka (1948)
1999-2000 Mahendra Chaudhry (1942)
2000 George Speight (1957)
2000 Tevita Momoedonu (1941)
2000 vacant 27-5 t/m 4-7
2000-2001 Laisenia Qarase (1941-2020)
2001 Tevita Momoedonu (1941)
2001-2006 Laisenia Qarase (1941-2020)
2006-2007 Jona Senilagakali (1929-2011)
2007-2009 Frank Bainimarama (1954)
2009 vacant 9-4 t/m 11-4
2009- ? Frank Bainimarama (1954)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Ratu Sir Kamisese Kapaiwa Tuimacilai Mara, geboren op 6 mei 1920 te Lomaloma en overleden op 18 april 2004 te Suva.

FAP, later partijloos
Hoofdminister:
20-09-1967 - 10-10-1970
Premier:
10-10-1970 - 13-04-1987
05-12-1987 - 02-06-1992
Timoci Uluivuda Bavadra, geboren op 22 september 1934 te Lautok en overleden op 3 november 1989 te Lautoka.

FLP
Premier:
13-04-1987 - 14-05-1987
Sitiveni Ligamamada Rabuka, geboren op 13 september 1948 te Nakobo.

Militair, later FPP-SVT
Premier:
14-05-1987 - 05-12-1987
02-06-1992 - 19-05-1999
Mahendra Pal Chaudhry, geboren op 9 februari 1942 te Ba.

FLP
Premier:
19-05-1999 - 27-05-2000
George Speight, geboren Ilikimi Naitini, geboren op 16 mei 1957 te Naivicula.

Partijloos
Rebellerend Premier:
19-05-2000 - 09-07-2000
Ratu Tatu Tevita Momoedonu, geboren op 4 februari 1941 te Vanua Balavu.

FLP
Interim Premier:
27-05-2000 - 27-05-2000
Premier:
14-03-2001 - 16-03-2001
Laisenia Qarase, geboren op 4 februari 1941 te Vanua Balavu en overleden op 21 april 2020 te Suva.

Partijloos, later FUP-SDL
Interim Premier:
04-07-2000 - 14-03-2001
16-03-2001 - 10-09-2001
Premier:
10-09-2001 - 05-12-2006
Jona Baravilala Senilagakali, geboren op 8 november 1929 te Lakeba en overleden op 26 oktober 2011 te Suva.

Partijloos
Interim Premier:
05-12-2006 - 05-01-2007
Josaia Voreqe Bainimarama, geboren op 27 april 1954 te Kiuva.

Militair, sinds 2014 FFP
Interim Premier:
05-01-2007 - 09-04-2009
11-04-2009 - 22-09-2014
Premier:
22-09-2014 - heden