Ethiopië
Addis Abeba

Federale Democratische Republiek Ethiopië
ETH
locatie
staatshoofden bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
ga direct naar:     1970     1980     1990     2000     2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Ethiopië heeft sinds 1943 een regeringsleider.
1943-1957 Ras Betwoded Makonnen Endelkachew, geboren op 16 februari 1890 te Addisge en overleden op 27 februari 1963 te Addis Abeba, oud 73 jaar.

Partijloos
Premier:
29-01-1943 - 01-11-1957
1957-1960 Ras Abebe Aregai, geboren op 18 augustus 1903 te Abdella en overleden op 17 december 1960 te Addis Abeba, oud 57 jaar.

Partijloos
Premier:
27-11-1957 - 15-12-1960
1960 Leul Ras Imru Haile Selassi, geboren op 12 november 1892 te Shire en overleden op 8 augustus 1980 te Addis Abeba, oud 87 jaar.

Partijloos
Rebellerend Premier:
12-02-1960 - 15-12-1960
1960-1961   vacant 15-12-1960 - 17-04-1961
1961-1974 Tsehafi Taezaz Aklilu Habte-Wold, geboren op 12 maart 1912 te Bulga en overleden op 23 november 1974 te Addis Abeba, oud 62 jaar.

Partijloos
Premier:
17-04-1961 - 01-03-1974
1974 Lij Endalkachew Makonnen, geboren op 8 september 1927 te Addis Abeba en overleden op 23 november 1974 te Addis Abeba, oud 47 jaar.

Partijloos
Premier:
01-03-1974 - 22-07-1974
1974 Lij Mikael Imru, geboren op 10 november 1929 te Addis Abeba en overleden in oktober 2008 te Addis Abeba, oud 78 jaar.

Partijloos
Premier:
03-08-1974 - 12-09-1974
1974-1987   afgeschaft 12-09-1974 - 10-09-1987
1987-1989 Fikre Selassi Wogderess, geboren op 13 juli 1945 te Addis Abeba en overleden op 12 december 2020 te Addis Abeba, oud 75 jaar.

EWP
Premier:
10-09-1987 - 08-11-1989
1989-1991 Hailu Yimenu, overleden op 26 mei of 2 juni 1991 te Addis Abeba.

EWP
Interim Premier:
08-11-1989 - 26-04-1991
1991 Tesfaye Dinka Yadessa, geboren op 3 november 1939 te Ambo en overleden op 6 december 2016 te Fairfax, VA, USA, oud 87 jaar.

EWP
Interim Premier:
26-04-1991 - 06-06-1991
1991-1995 Tamrat Layne Admassu, geboren in 1955 te Addis Abeba, oud ± jaar.

ANDM
Interim Premier:
06-06-1991 - 29-07-1991
Premier:
29-07-1991 - 22-08-1995
1995-2012 Meles Zenawi Asres, geboren Legesse Zenawi Asres op 8 mei 1955 te Adwa en overleden op 20 augustus 2012 te Brussel, België, oud 57 jaar.

TPLF/EPRDF
Premier:
23-08-1995 - 20-08-2012
2012-2018 Hailemariam Desalegn Boshe, geboren op 19 juli 1965 te Boloso Sore, oud jaar.

SEPDM/EPRDF
Interim Premier:
20-08-2012 - 21-09-2012
Premier:
21-09-2012 - 02-04-2018
2018- ? Abiej Achmed Ali, geboren op 23 april 1976 te Beshasha, oud jaar.

OPDO/EPRDF
Premier:
02-04-2018 - heden