El Salvador
San Salvador

Republiek El Salvador
SLV
locatie
  kaart


PROVINCIE SAN SALVADOR VAN HET KONINKRIJK GUATEMALA: 21 SEPTEMBER 1821
MEXICAANSE OVERHEERSING: 5 JANUARI 1822
PROVINCIE SAN SALVADOR VAN HET KONINKRIJK GUATEMALA: 1 JULI 1823
ONDERDEEL VERENIGDE STATEN VAN CENTRAAL AMERIKA: 10 JULI 1823
ONAFHANKELIJKHEID SALVADOR: 2 FEBRUARI 1841
REPUBLIEK SALVADOR: 18 FEBRUARI 1859
ONDERDEEL VAN DE REPUBLIEK VAN GROTER CENTRAAL AMERIKA: 15 SEPTEMBER 1896
HERNOEMD TOT VERENIGDE STATEN VAN CENTRAAL AMERIKA: 1 NOVEMBER 1896
REPUBLIEK EL SALVADOR: 25 NOVEMBER 1898
STAAT EL SALVADOR: 1 OKTOBER 1921
REPUBLIEK EL SALVADOR: 4 FEBRUARI 1922

 
21-09-1821 - 22-02-1822

01-02-1823 - 21-08-1823

21-08-1823 - 22-11-1824

22-11-1824 - 1838

1838 - 28-04-1865

28-04-1865 - 06-1865

06-1865 - 02-1869

02-1869 - 02-1873

 
02-1873 - 02-1877 02-1877 - 17-05-1912 17-05-1912 - heden  
ga direct naar:     

1830    1835    1840    1845    1850    1855    1860    1865    1870    1875    1880    1885    1890
1895    1900    1910    1920    1930    1940    1950    1960    1970    1980    1990    2000    2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Op 15 september 1821 maakt het koninkrijk Guatemala (waaronder sinds 21 september de provincie San Salvador) zich los van Spanje en wordt ruim drie maanden later onderdeel van Mexico. Anderhalf jaar later word het koninkrijk weer onafhankelijk en op 10 jul 1823 wordt San Salvador onderdeel van de Verenigde Staten van Centraal Amerika. Deze federatie valt in 1840 uiteen. De leiders van San Salvador tot de onafhankelijkheid:
1821 Pedro Barriere de la Barriere, geboren in Cuba en overleden op 18 mei 1827 te Milingo. Intendant en Hoogste Politieke Leider:
21-09-1821 - 28-11-1821
1821-1823 José Matías Delgado y de León, geboren op 24 februari 1767 te San Salvador en overleden op 12 november 1832 te San Salvador. Intendant en Gouverneur:
28-11-1821 - 11-01-1822
President van de Regeringsjunta:
11-01-1822 - 10-02-1823
1823 Vicente Filísola, geboren in 1789 te Ravello, Italië en overleden op 23 juli 1850 te Mexico-stad, Mexico. Intendant en Gouverneur:
10-02-1823 - 07-05-1823
1823 Felipe Codallos Núñez, geboren in El Salvador en overleden na 1823 te Puebla de Zaragoza, Mexico.
Intendant en Gouverneur:
07-05-1823 - 25-05-1823
Mariano Prado Baca, geboren in 1776 te León, Nicaragua en overleden in 1837 te Guatemala.

Liberaal
Lid Raadgevende Junta (Hoogste Politieke Leider):
25-05-1823 - 17-06-1823
1824 José Milla, overleden na 1823. Lid Raadgevende Junta (Gouverneur Provincie San Salvador):
25-05-1823 - 17-06-1823
José Rivas, overleden na 1823. Lid Raadgevende Junta (Militair Commandant):
25-05-1823 - 17-06-1823
1823-1824 Mariano Prado Baca, geboren in 1776 te León, Nicaragua en overleden in 1837 te Guatemala.

Liberaal
Hoogste Politieke Leider:
17-06-1823 - 22-04-1824
1824 Juan Manuel Rodríguez, geboren op 31 december 1771 te San Salvador en overleden in 1847 te Cojutepeque. Staatsleider:
22-04-1824 - 01-10-1824
1824 Mariano Prado Baca, geboren in 1776 te León, Nicaragua en overleden in 1837 te Antigua-Guatemala.

Liberaal
Hoogste Politieke Leider:
01-10-1824 - 13-12-1824
1824-1826 Juan Vicente Villacorta Díaz, geboren op 22 januari 1764 te Zacatecoluca en overleden op 1 november 1826 te Guetemala.

Liberaal
Hoogste Politieke Leider:
13-12-1824 - 01-11-1826
1826-1829 Mariano Prado Baca, geboren in 1776 te León, Nicaragua en overleden in 1837 te Antigua-Guatemala.

Liberaal
Hoogste Politieke Leider:
01-11-1826 - 30-01-1829
1829-1830 José María Cornejo Merino y Guevara, geboren op 10 november 1788 te San Vicente en overleden op 24 november 1864 te San Vicente.

Conservatief
Hoogste Politieke Leider:
30-01-1829 - 16-02-1830
1830 José Damian Villacorta de Cañas, geboren in 1796 te Zacatecoluca en overleden op 11 juni 1860 te Nueva San Salvador.

Liberaal
Interim Hoogste Politieke Leider:
16-02-1830 - 25-02-1830
1830-1832 José María Cornejo Merino y Guevara, geboren op 10 november 1788 te San Vicente en overleden op 24 november 1864 te San Vicente.

Conservatief
Hoogste Politieke Leider:
25-02-1830 - 29-03-1832
1832 José Francisco Morazán Quezada, geboren op 3 oktober 1792 te Tegucigalpa, Honduras en overleden op 15 september 1842 te San José, Costa Rica.

Liberaal
Voorlopig Hoogste Politieke Leider:
29-03-1832 - 13-05-1832
1832 Joaquín de San Martín y Ulloa, geboren in 1770 te Comayagua, Honduras en overleden op 29 november 1854 te Chalatenango.

Conservatief
Interim Hoogste Politieke Leider:
13-05-1832 - 25-07-1832
1832-1833 Mariano Prado Baca, geboren in 1776 te León, Nicaragua en overleden in 1837 te Antigua-Guatemala.

Liberaal
Hoogste Politieke Leider:
25-07-1832 - 01-07-1833
1833-1834 oaquín de San Martín y Ulloa, geboren in 1770 te Comayagua, Honduras en overleden op 29 november 1854 te Chalatenango.

Conservatief
Hoogste Politieke Leider:
01-07-1833 - 23-06-1834
1834
1834
Carlos Salazar Castro, geboren in 1800 te San Salvador en overleden op 23 juli 1867 te San José, Costa Rica.

Liberaal
Rebellerend leider:
12-06-1834 - 23-06-1834
Hoogste Politieke Leider:
23-06-1834 - 13-07-1834
1834 José Gregorio Salazar Castro, geboren in 1773 te San Salvador en overleden op 1 februari 1838 te Guatemala-stad, Guatemala.

Liberaal
Voorlopig Hoogste Politieke Leider (Federale Regering):
13-07-1834 - 30-09-1834
1834 Joaquín Escolán y Balibrera, geboren in 1810 te San Salvador en overleden na 1835 te San Vicente. Hoogste Politieke Leider:
30-09-1834 - 14-10-1834
1834-1835 José María Silva, geboren circa 1804 te San Miguel en overleden op 16 oktober 1876 te San Miguel. Interim Hoogste Politieke Leider:
14-10-1834 - 10-04-1835
1835 Nicolás Espinoza, geboren in november 1795 te Tenancingo en overleden in maart 1845 te Nacaome.

Militair, later liberaal
Hoogste Politieke Leider:
10-04-1835 - 15-11-1835
1835-1836 Francisco Gómez de Altamirano y de Elizondo, geboren op 5 augustus 1796 te Cartago, Costa Rica en overleden in mei 1838 te Guatemala. Interim Hoogste Politieke Leider:
15-11-1835 - 07-03-1836
1836-1837 Diego Fernández Vigil y Cocaña, geboren in 1799 te Tegucigalpa, Honduras en overleden op 10 januari 1845 te Granada, Nicaragua.

Liberaal
Hoogste Politieke Leider:
07-03-1836 - 23-05-1837
1837 Timoteo Menéndez, geboren te Ahuachapán en overleden na 1839. Hoogste Politieke Leider:
23-05-1837 - 07-06-1837
1837-1838 Diego Fernández Vigil y Cocaña, geboren in 1799 te Tegucigalpa, Honduras en overleden op 10 januari 1845 te Granada, Nicaragua.

Liberaal
Hoogste Politieke Leider:
07-06-1837 - 06-01-1838
1838-1839 Timoteo Menéndez, geboren te Ahuachapán en overleden na 1839. Hoogste Politieke Leider:
06-01-1838 - 23-05-1839
1839 Antonio José Cañas Quintanilla, geboren op 26 oktober 1785 te San Vicente en overleden op 24 februari 1844 te Nueva Granada.

Conservatief
Interim Hoogste Politieke Leider:
23-05-1839 - 13-07-1839
1839-1840 José Francisco Morazán Quezada, geboren op 3 oktober 1792 te Tegucigalpa, Honduras en overleden op 15 september 1842 te San José, Costa Rica.

Liberaal
Hoogste Politieke Leider:
13-07-1839 - 04-04-1940
1840 José María Silva, geboren circa 1804 te San Miguel en overleden op 16 oktober 1876 te San Miguel. Interim Hoogste Politieke Leider:
04-04-1840 - 15-04-1840
Rafael Francisco Osejo, geboren in 1790 te león, Nicaragua en overleden in 1848 te Comayagua, Honduras. Burgemeester van de Eerste Stemming van de Gemeenteraad van San Salvador, interim voor Silva:
05-04-1840 - 15-04-1840
1840 Ignacio Carrillo, overleden na 1840. Gemeenteraadslid van San Salvador, interim voor Silva:
05-04-1840 - 15-04-1840
Isidro Viteri, overleden na 1840. Gemeenteraadslid van San Salvador, interim voor Silva:
05-04-1840 - 15-04-1840
1840 Antonio José Cañas Quintanilla, geboren op 26 oktober 1785 te San Vicente en overleden op 24 februari 1844 te Nueva Granada.

Conservatief
Interim Hoogste Politieke Leider:
15-04-1840 - 23-09-1840
1840-1841 Norberto Ramírez Areás, geboren op 15 april 1803 te León, Nicaragua en overleden op 11 juli 1856 te León, Nicaragua.

Liberaal
Interim Hoogste Politieke Leider:
23-09-1840 - 07-01-1841
1841 Juan Nepomuceno Fernández Lindo y Zelaya, geboren op 16 mei 1790 te Tegucigalpa, Honduras en overleden op 23 april 1857 te Gracias, Honduras.

Conservatief
Voorlopig Hoogste Politieke Leider:
07-01-1841 - 22-02-1841

Op 22 februari 1841 wordt de onafhankelijkheid uitgeroepen met een president aan het hoofd van de natie.
1841-1842 Juan Nepomuceno Fernández Lindo y Zelaya, geboren op 16 mei 1790 te Tegucigalpa, Honduras en overleden op 23 april 1857 te Gracias, Honduras.

Conservatief
President:
22-02-1841 - 01-02-1842
1842 José Escolástico Marín, geboren te San Vicente en overleden op 11 november 1846 te San Vicente. Interim President:
01-02-1842 - 12-04-1842
1842 Juan José Guzmán, geboren in 1797 te La Unión en overleden op 19 oktober 1847 te San Vicente.

Conservatief
President:
12-04-1842 - 30-06-1842
1842 Dionisio Villacorta, geboren te Zacatecoluca en overleden op 11 november 1846. Gouverneur Overgansperiode:
30-06-1842 - 19-07-1842
1842 José Escolástico Marín, geboren te Ciudad San Vicente en overleden op 11 november 1846 te Ciuda San Vicente. President als Senator:
19-07-1842 - 26-09-1842
1842-1844 Juan José Guzmán, geboren in 1797 te La Unión en overleden op 19 oktober 1847 te San Vicente. President:
26-09-1842 - 01-02-1844
1844 Fermín Palacios Ulloa, geboren te San Salvador en overleden na 1844. Interim President:
01-02-1844 - 07-02-1844
1844-1845 Francisco Malespín Herrera, geboren op 28 september 1806 te Izalco en overleden op 25 november 1846 te Chalatenango.

Militair
President:
07-02-1844 - 15-02-1845
1845
1845-1846 
Joaquín Eufrasio Guzmán Ugalde Alvarado, geboren in 1797 of 1801 te Cartago, Costa Rica en overleden op 3 oktober 1875 te San Miguel. Rebellerend President:
02-02-1845 - 15-02-1845
President:
15-02-1845 - 01-02-1846
1846 Fermín Palacios Ulloa, geboren te San Salvador en overleden na 1844. Interim President:
01-02-1846 - 21-02-1846
1846-1848  Eugenio Aguilar González Batres, geboren op 15 november 1804 te Santiago Nonualco en overleden op 23 april 1879 te San Salvador.

Liberaal
President:
21-02-1846 - 01-02-1848
1848  José Tomás Medina Menéndez, geboren in juni 1803 te Santa Ana en overleden op 13 februari 1884 te Santa Ana. Interim President:
01-02-1848 - 03-02-1848
1848  José Félix Quirós Sánchez, geboren in 1811 te San Miguel en overleden in 1883 te San Miguel. Interim President:
03-02-1848 - 07-02-1848
1848-1850  Doroteo Vasconcelos Vides y Ladrón de Guevara, geboren op 6 februari 1803 te Sensuntepeque en overleden op 10 maart 1883 te San Vicente.

Liberaal
President:
07-02-1848 - 26-01-1850
1850  Ramón Rodríguez, geboren te San Vicente en overleden na 1850. Interim President:
26-01-1850 - 01-02-1850
1850 José Félix Quirós Sánchez, geboren in 1811 te San Miguel en overleden in 1883 te San Miguel. Interim President:
01-02-1850 - 04-02-1850
1850-1851  Doroteo Vasconcelos Vides y Ladrón de Guevara, geboren op 6 februari 1803 te Sensuntepeque en overleden op 10 maart 1883 te San Vicente.

Liberaal
President:
04-02-1850 - 01-03-1851
1851 José Félix Quirós Sánchez, geboren in 1811 te San Miguel en overleden in 1883 te San Miguel. Interim President:
01-03-1851 - 03-05-1851
1851-1852  Francisco Javier Dueñas Diaz, geboren op 3 december 1810 te San Salvador en overleden op 4 maart 1884 te San Francisco, Verenigde Staten.

Conservatief
Interim President:
03-05-1851 - 30-01-1852
1852  José María San Martín y Ulloa, geboren op 29 maart 1811 te Nacaome, Hondursas en overleden op 12 augustus 1857 te Chalatenango.

Conservatief
Interim President:
30-01-1852 - 01-02-1852
1852-1854  Francisco Javier Dueñas Diaz, geboren op 3 december 1810 te San Salvador en overleden op 4 maart 1884 te San Francisco, Verenigde Staten.

Conservatief
President:
01-02-1852 - 01-02-1854
1854  Vicente Goméz, geboren in Honduras en overleden na 1854. Interim President:
01-02-1854 - 15-02-1854
1854-1856 José María San Martín y Ulloa, geboren op 29 maart 1811 te Nacaome, Hondursas en overleden op 12 augustus 1857 te Chalatenango.

Conservatief
President:
15-02-1854 - 01-02-1856
1856  Francisco Javier Dueñas Diaz, geboren op 3 december 1810 te San Salvador en overleden op 4 maart 1884 te San Francisco, Verenigde Staten.

Conservatief
Interim President:
01-02-1856 - 12-02-1856
1856-1858  Rafael Campo Pomar, geboren op 24 oktober 1813 te Sonsonate en overleden op 1 maart 1890 te Puerto de Acajutla.

Conservatief
President:
12-02-1856 - 01-02-1858
1858  Lorenzo Zepeda, geboren te Sonsonate en overleden in 1859. Interim President:
01-02-1858 - 07-02-1858
1858-1860  Miguel Santín del Castillo y Barroeta, geboren in 1830 te San Vicente en overleden in 1880 te El Salvador.

Conservatief
President:
07-02-1858 - 01-02-1860
(de facto afgezet 19-01-1859)
1858  José Gerardo Barrios Espinoza, geboren op 14 september 1813 te Cacahuatique en overleden op 29 augustus 1865 te San Salvador.

Liberaal
Interim President voor Santín:
24-06-1858 - 18-09-1858
1859 Joaquín Eufrasio Guzmán Ugalde Alvarado, geboren in 1797 of 1801 te Cartago, Costa Rica en overleden op 3 oktober 1875 te San Miguel. Interim President voor Santín:
25-01-1859 - 15-02-1859
1859  José María Peralta, geboren in december 1807 te San Salvador en overleden op 6 december 1883 te San Salvador. Interim President voor Santín:
15-02-1859 - 12-03-1859
1859-1860
1860-1863 
José Gerardo Barrios Espinoza, geboren op 14 september 1813 te Cacahuatique en overleden op 29 augustus 1865 te San Salvador.

Liberaal
Interim President voor Santín:
12-03-1859 - 01-02-1860
President
01-02-1860 - 26-10-1863
1860-1861 José María Peralta, geboren in december 1807 te San Salvador en overleden op 6 december 1883 te San Salvador. Interim President voor Barrios:
16-12-1860 - 07-02-1861
1863
1863-1871 
Francisco Javier Dueñas Diaz, geboren op 3 december 1810 te San Salvador en overleden op 4 maart 1884 te San Francisco, Verenigde Staten.

Conservatief
Rebellerend President:
10-07-1863 - 26-10-1863
Voorlopig President:
26-10-1863 - 01-02-1865
President:
01-02-1865 - 15-04-1871
1871-1872  Santiago González Portillo, geboren op 25 juli 1818 te Zacapa en overleden op 1 augustus 1887 te San Salvador.

Militair, sinds 1871 liberaal
Voorlopig President:
15-04-1871 - 01-02-1872
President:
01-02-1872 - 01-05-1872
1872  Manuel Méndez, geboren in Sensuntepeque en overleden op 1 september 1872 te San Salvador.

Militair, sinds 1871 liberaal
Voorlopig President:
01-05-1872 - 09-07-1872
1872-1876  Santiago González Portillo, geboren op 25 juli 1818 te Zacapa en overleden op 1 augustus 1887 te San Salvador.

Militair, sinds 1871 liberaal
President:
09-07-1872 - 01-02-1876
1876  Andrés del Valle Rodríguez, geboren op 30 november 1833 te Santa Ana en overleden op 28 juni 1888 te San Salvador.

Liberaal
President:
01-02-1876 - 01-05-1876
1876-1884  Rafael Zaldívar y Lazo, geboren op in 1834 te San Alejo en overleden op 2 maart 1903 te Parijs, Frankrijk.

Liberaal
Voorlopig President:
01-05-1876 - 19-7-1876
President:
19-07-1876 - 02-02-1880
Voorlopig President:
02-02-1880 - 25-02-1880
President:
25-02-1880 - 06-04-1884
1884  Ángel Guirola de la Cotera, geboren op 15 augustus 1826 te Zacatecoluca en overleden op 27 april 1910 te Santa Tecla. President:
06-04-1884 - 21-08-1884
1884-1885  Rafael Zaldívar y Lazo, geboren op in 1834 te San Alejo en overleden op 2 maart 1903 te Parijs, Frankrijk.

Liberaal
President:
21-08-1884 - 19-05-1885
1885  Fernando Figueroa, geboren op 4 maart 1849 te Ilobasco en overleden op 16 juni 1919 te San Salvador.

Militair
President:
19-05-1885 - 18-06-1885
1885  José Rosales Herrador, geboren op 19 maart 1827 te San Salvador en overleden op 6 april 1891 te San Salvador. President:
18-06-1885 - 22-06-1885
1885
1885-1890 
Francisco Menéndez Valdivieso, geboren op 3 december 1830 te Ahuachapán en overleden op 22 juni 1890 te San Salvador.

Liberaal, militair
Rebellerend President:
15-05-1885 - 19-06-1885
Voorlopig President:
22-06-1885 - 01-03-1887
President:
01-03-1887 - 22-06-1890
1890-1894  Carlos Basilio Ezeta y de Leóna, geboren op 14 juni 1852 te San Salvador en overleden op 21 maart 1903 te Mazlatán, Mexico.

Militair
Voorlopig President:
22-06-1890 - 01-03-1891
President:
01-03-1891 - 10-06-1894
1894
1894-1898 
Rafael Antonio Gutiérrez, geboren op 24 oktober 1845 te Ilobasco en overleden op 9 januari 1921 te San Jacinto.

Militair
Rebellerend President:
01-05-1894 - 10-06-1894
Voorlopig President:
10-06-1894 - 01-03-1895
President:
01-03-1895 - 01-11-1898
Gouverneur:
01-11-1898 - 13-11-1898
1898-1903  Tomás Herculano de Jésus Regalado Romero, geboren op 7 november 1861 te Santa Ana en vermoord op 11 juli 1906 te El Entrecijo, grens El-Salvador-Guatemala.

Militair
Voorlopig President:
14-11-1898 - 01-03-1899
President:
01-03-1899 - 01-03-1903
1903-1907  Pedro José Escalón, geboren op 25 maart 1847 te Santa Ana en overleden op 6 september 1923te Santa Ana.

Militair
President:
01-03-1903 - 01-03-1907
1907-1911  Fernando Figueroa, geboren op 4 maart 1849 te Ilobasco en overleden op 16 juni 1919 te San Salvador.

Militair
President:
01-03-1907 - 01-03-1911
1911-1913  Manuel Enrique Araujo Rodríguez, geboren op 12 oktober 1865 te Usulután en overleden op 9 februari 1913 te San Salvador.

Partijloos
President:
01-03-1911 - 09-02-1913
1913-1919  Carlos Meléndez Ramírez, geboren op 1 februari 1861 te  San Salvador en overleden op 8 oktober 1919 te California, Verenigde Staten.

PND
President:
09-02-1913 - 29-08-1914
1914-1915
1918-1919
Alfonso Quiñónez Molina, geboren op 11 januari 1874 te Suchitoto en overleden op 22 mei 1950 te San Salvador.

PND
Interim President voor afwezige Meléndez:
29-08-1914 - 01-03-1915
21-12-1918 - 01-03-1919
1919-1923  Jorge Meléndez, geboren op 15 april 1871 te San Salvador en overleden op 22 november 1953 te San Salvador.

PND
President:
01-03-1919 - 01-10-1921
Staatshoofd:
01-10-1921 - 04-02-1922
President:
04-02-1922 - 01-03-1923
1923-1927  Alfonso Quiñónez Molina, geboren op 11 januari 1874 te Suchitoto en overleden op 22 mei 1950 te San Salvador.

PND
President:
01-03-1923 - 01-03-1927
1927-1931 Pío Romero Bosque, geboren in 1860 te Suchitoto en overleden op 10 december 1935 te Managua, Nicaragua.

PND
President:
01-03-1927 - 01-03-1931
1931 Arturo Araujo Fajardo, geboren in 1878 te Santa Tecla en overleden op 1 december 1967 te San Salvador.

PL
President:
01-03-1931 - 02-12-1931
1931   Burgerlijk Directoraat 02-12-1931 - 04-12-1931
1931-1944 Maximiliano Hernández Martínez, geboren op 21 oktober 1882 te San Matías en overleden op 15 april 1966 te Jamastrán, Honduras.

Militair/PPP
President:
04-12-1931 - 09-05-1944
1934-1935
1944
Andrés Ignacio Menéndez, geboren op 1 februari 1879 te Santa Ana en overleden op 7 juni 1962 te New York, NY, USA.

Militair/PPP
Interim President voor Hernández:
29-08-1934 - 01-03-1935
Voorlopig President:
09-05-1944 - 21-10-1944
1944-1945 Osmín Aguirre y Salinas, geboren op 24 november 1889 te San Miguel en overleden op 12 juli 1977 te San Salvador.

Militair
Voorlopig President:
21-10-1944 - 01-03-1945
1944 Miguel Tomás Molina Berríos, geboren op 5 mei 1862 te Zacatecoluca en overleden op 22 oktober 1965 te San Salvador.

Rebellerend Voorlopig President:
04-11-1944 - 07-11-1944
1945-1948 Salvador Castaneda Castro, geboren op 6 augustus 1888 te Chalchuapa en overleden op 5 maart 1965 te San Salvador.

Militair/PUSD
President:
01-03-1945 - 14-12-1948
Manuel de Jesús Córdova Rodríguez, geboren in 1894 en overleden na 1949.

Militair
Lid van de Revolutionaire Regeringsraad:
15-12-1948 - 05-01-1949
Óscar Osorio Hernández, geboren op 14 december 1910 te Sonsonate en overleden op 6 maart 1969 te Houston, TX, USA.

Militair
Lid van de Revolutionaire Regeringsraad:
15-12-1948 - 22-10-1949
1948-1950 Reynaldo Galindo Pohl, geboren op 21 oktober 1918 te Sonsonate en overleden op 4 januari 2012 te San Salvador. Lid van de Revolutionaire Regeringsraad:
15-12-1948 - 22-10-1949
José Óscar Adán Bolaños Estrada, geboren in 1912 en overleden na 1950.

Militair
Lid van de Revolutionaire Regeringsraad:
15-12-1948 - 14-09-1950
Humberto Costa, geboren in 1906 en overleden na 1950.

Lid van de Revolutionaire Regeringsraad:
15-12-1948 - 14-09-1950
1950-1956 Óscar Osorio Hernández, geboren op 14 december 1910 te Sonsonate en overleden op 6 maart 1969 te Houston, TX, USA.

Militair
President:
14-09-1950 - 14-09-1956
1956-1960 José María Lemus López, geboren op 22 juli 1911 te La Unión en overleden op 1 april 1993 te San José, Costa Rica. President:
14-09-1956 - 26-10-1960
Miguel Ángel Castillo, geboren in 1915 en overleden na 1961.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
26-10-1960 - 25-01-1961
Fabio Castillo Figueroa, geboren op 10 maart 1920 te El Salvador en overleden op 4 november 2012. Lid van de Regeringsjunta:
26-10-1960 - 25-01-1961
  Ricardo Falla Cáceres, geboren op 6 november 1929 te El Salvador en overleden op 22 februari 1990 te Costa Rica. Lid van de Regeringsjunta:
26-10-1960 - 25-01-1961
1960-1961 René Fortín Magaña, geboren op 24 juli 1931 te Ahuachapán. Lid van de Regeringsjunta:
26-10-1960 - 25-01-1961
Rubén Alonso Rosales Soriano, geboren in 1925 en overleden in 2000 waarschijnlijk te Los Angeles, CA, USA.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
26-10-1960 - 25-01-1961
César Yanes Urías, geboren in 1931.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
26-10-1960 - 25-01-1961
Aníbal Portillo González, geboren op 20 december 1914 en overleden op 15 februari 2010.

Militair
Lid van het Civiel-Militair Directoraat:
25-01-1961 - 25-01-1962
Feliciano Avelar, geboren in 1919. Lid van het Civiel-Militair Directoraat:
25-01-1961 - 25-01-1962
  José Antonio Rodríguez Porth, geboren in 1915 en overleden op 9 juni 1989. Lid van het Civiel-Militair Directoraat:
25-01-1961 - 06-04-1961
1961-1962 José Francisco Valiente, geboren op 23 maart 1911. Lid van het Civiel-Militair Directoraat:
25-01-1961 - 06-04-1961
Julio Adalberto Rivera Carballo, geboren op 2 september 1921 te Zacatecoluca en overleden op 29 juli 1973 te San José Guayabal.

Militair
Lid van het Civiel-Militair Directoraat:
25-01-1961 - 11-09-1961
Mariano Castro Morán, geboren in 1916 en overleden in 2005. Lid van het Civiel-Militair Directoraat:
11-09-1961 - 25-01-1962
1962 Eusebio Rodolfo Cordón Cea, geboren op 16 december 1899 te Juayúa en overleden op 9 januari 1966 te Mejicanos.

Partijloos
Voorlopig President:
25-01-1962 - 01-07-1962
1962-1967 Julio Adalberto Rivera Carballo, geboren op 2 september 1921 te Zacatecoluca en overleden op 29 juli 1973 te San José Guayabal.

Militair/PCN
President:
01-07-1962 - 01-07-1967
1967-1972 Fidel Sánchez Hernández, geboren op 7 juli 1917 te El Divisadero en overleden op 28 februari 2003 te San Salvador.

Militair/PCN
President:
01-07-1967 - 01-07-1972
1972-1977 Arturo Armando Molina Barraza, geboren op 6 augustus 1927 te San Salvador.

Militair/PCN
President:
01-07-1972 - 01-07-1977
1977-1979 Carlos Humberto Romero Mena, geboren 29 februari 1924 te Chalatenango en overleden op 27 februari 2017 te San Salvador.

Militair/PCN
President:
01-07-1977 - 15-10-1979
Adolfo Arnoldo Majano Ramos, geboren op 21 april 1938 te Morazán.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
15-10-1979 - 09-01-1980
Jaime Abdul Gutiérrez Avendaño, geboren op 5 april 1936 te Sonsonate en overleden op 9 augustus 2012 te San Salvador.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
15-10-1979 - 09-01-1980
1979-1980 Román Antonio Mayorga Quirós, geboren in 1942.

Partijloos
Lid van de Regeringsjunta:
17-10-1979 - 05-01-1980
Guillermo Manuel Ungo Revelo, geboren op 3 september 1931 te  San Salvador en overleden op 28 februari 1991 te Mexico-stad, Mexico.

MNR
Lid van de Regeringsjunta:
17-10-1979 - 05-01-1980
Mario Antonio Andino Gómez, geboren in 1936 en overleden op 27 juli 2014.

Partijloos
Lid van de Regeringsjunta:
17-10-1979 - 05-01-1980
Adolfo Arnoldo Majano Ramos, geboren op 21 april 1938 te Morazán.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
09-01-1980 - 07-12-1980
Jaime Abdul Gutiérrez Avendaño, geboren op 5 april 1936 te Sonsonate en overleden op 9 augustus 2012 te San Salvador.

Militair
Lid van de Regeringsjunta:
09-01-1980 - 11-12-1980
  José Antonio Morales Erlich, geboren op 3 juli 1935 te Santa Ana.

PDC
Lid van de Regeringsjunta:
09-01-1980 - 11-12-1980
1980 José Ramón Ávalos Navarrete, geboren in 1933.

Partijloos
Lid van de Regeringsjunta:
09-01-1980 - 11-12-1980
Héctor Miguel Antonio Dada Hirezi, geboren op 12 april 1938 te San Salvador.

PDC
Lid van de Regeringsjunta:
09-01-1980 - 03-03-1980
José Napoleón Duarte Fuentes, geboren op 23 november 1925 te  San Salvador en overleden op 23 februari 1990 te San Salvador.

PDC
President van de Revolutionaire Junta:
10-03-1980 - 11-12-1980
José Napoleón Duarte Fuentes, geboren op 23 november 1925 te San Salvador en overleden op 23 februari 1990 te San Salvador.

PDC
President van de Revolutionaire Junta:
11-12-1980 - 01-05-1982
  Jaime Abdul Gutiérrez Avendaño, geboren op 5 april 1936 te Sonsonate en overleden op 9 augustus 2012 te San Salvador.

Militair
Lid van de Revolutionaire Junta:
11-12-1980 - 01-05-1982
1980-1982 José Antonio Morales Erlich, geboren op 3 juli 1935 te Santa Ana.

PDC
Lid van de Revolutionaire Junta:
11-12-1980 - 01-05-1982
José Ramón Ávalos Navarrete, geboren in 1933.

Partijloos
Lid van de Revolutionaire Junta:
11-12-1980 - 01-05-1982
1982-1984 Álvaro Alfredo Magaña Borja, geboren op 8 oktober 1925 te Ahuachapán en overleden op 10 juni 2001 te San Salvador.

Partijloos
Voorlopig President:
02-05-1982 - 01-06-1984
1984-1989 José Napoleón Duarte Fuentes, geboren op 23 november 1925 te  San Salvador en overleden op 23 februari 1990 te San Salvador.

PDC
President
01-06-1984 - 01-06-1989
1989-1994 Alfredo Félix Cristiani Burkard, geboren op 22 november 1947 te San Salvador.

ARENA
President:
01-06-1989 - 01-06-1994
1994-1999 Armando Calderón Sol, geboren op 24 juni 1948 te San Salvador en overleden op 9 oktober 2017 te Houston, TX, USA.

ARENA
President:
01-06-1994 - 01-06-1999
1999-2004 Francisco Guillermo Flores Pérez, geboren op 17 oktober 1959 te Santa Ana en overleden op 30 januari 2016 te San Salvador.

ARENA
President:
01-06-1999 - 01-06-2004
2004-2009 Elías Antonio Saca González, geboren 9 maart 1965 te Usulután.

ARENA
President:
01-06-2004 - 01-06-2009
2009-2014 Carlos Mauricio Funes Cartagena, geboren op 18 oktober 1959 te San Salvador.

FMLN
President:
01-06-2009 - 01-06-2014
2014-2019 Salvador Sánchez Cerén, geboren op 18 juni 1944 te Quezaltepeque.

FMLN
President:
01-06-2014 - 01-06-2019
2019- ? Nayib Armando Bukele Ortez, geboren op 24 juli 1981 te San Salvador.

GANA
President:
01-06-2019 - heden