Egypte
Caïro

Arabische Republiek Egypte
EGY
locatie
staatshoofden vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

regeringsleiders
 
ga direct naar:     1878     1880     1890     1900     1910     1920     1930     1940     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Sinds 1808 werd de Groot Vizier beschouwd als de leider van de regering. Tussen 1828 en 1857 was de positie echter vacant:
1808-1828 Moehammad Ali Lazoghli Pasja, ook Moehammad Laz Bey, geboren voor 1790 en overleden in 1828 te Caïro. Groot Vizier van de Ottomaanse Provincie Egypte:
1808 - 1828
1828-1857   vacant 1828 - 1857
1857-1858 Zoelfikar Pasja, geboren in 1815 en overleden in 1900. Groot Vizier van de Ottomaanse Provincie Egypte:
1857 - 1858
1858-1861 Moestafa Pasja, gegevens onbekend. Groot Vizier van de Ottomaanse Provincie Egypte:
1858 - 1861
1864-1866 Isma'il ibn Achmad ibn Hassan bani Yani, ook Isma'il Raghib Pasja, geboren op 17 augustus 1819 te Chios, Griekenland en overleden in 1884 te Egypte. Groot Vizier van de Ottomaanse Provincie Egypte:
1864 - 1866
1866-1867 Moehammad Sjarif Pasja, geboren in februari 1826 te Kavala, Griekenland en overleden op 20 april 1887 te Graz, Oostenrijk. Groot Vizier van de Ottomaanse Provincie Egypte:
1866 - 08-06-1867
Groot Vizier van de Khedivaat Egypte:
08-06-1867 - ??-09-1867
1867-1868 Isma'il ibn Achmad ibn Hassan bani Yani, ook Isma'il Raghib Pasja, geboren op 17 augustus 1819 te Chios, Griekenland en overleden in 1884 te Egypte. Groot Vizier van de Ottomaanse Provincie Egypte:
??-09-1767 - ??-09-1868
1868-1872 Moehammad Sjarif Pasja, geboren op 26 februari 1826 te Kavala, Griekenland en overleden op 20 april 1887 te Graz, Oostenrijk. Groot Vizier van de Khedivaat Egypte:
??-09-1868 - 1872
1872 Boghos Noebar Pasja, geboren in januari 1895 te İzmir, Turkije en overleden op 14 januari 1899 te Parijs, Frankrijk. Groot Vizier van de Khedivaat Egypte:
1872 - 1872
1872-1878 Prins Moehammad Tawfik Pasja, geboren op 15 november 1852 te Caïro en overleden op 7 januari 1892 te Helwan. Groot Vizier van de Khedivaat Egypte:
1872 - 28-08-1878

Sinds 1878 heeft Egypte een premier:
1878-1879 Boghos Noebar Pasja, geboren in januari 1895 te İzmir, Turkije en overleden op 14 januari 1899 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier van het Khedivaat Egypte:
28-08-1878 - 23-02-1879
1879 Khedive Isma'il Pasja 'The Magnificent', geboren op 31 december 1830 te Caïro en overleden op 2 maart 1895 te Istanboel, Turkije.

Partijloos
Premier:
23-02-1879 - 10-03-1879
1879 Prins Moehammad Tawfik Pasja, geboren op 15 november 1852 te Caïro en overleden op 7 januari 1892 te Helwan.

Partijloos
Premier:
10-03-1879 - 07-04-1879
1879 Moehammad Sjarif Pasja, geboren op 26 februari 1826 te Kavala, Griekenland en overleden op 20 april 1887 te Graz, Oostenrijk.

Partijloos
Premier:
07-04-1879 - 18-08-1879
1879 Khedive Moehammad Tawfik Pasja, geboren op 15 november 1852 te Caïro en overleden op 7 januari 1892 te Helwan.

Partijloos
Premier:
18-08-1879 - 21-09-1879
1879-1881 Rijad Pasja, geboren in 1835 of 1836 te Caïro en overleden in 1911 te Egypte.

Partijloos
Khedive:
21-09-1879 - 10-09-1881
1881   vacant 10-09-1881 - 14-09-1881
1881-1882 Moehammad Sjarif Pasja, geboren op 26 februari 1826 te Kavala, Griekenland en overleden op 20 april 1887 te Graz, Oostenrijk.

Partijloos
Premier:
14-09-1881 - 04-02-1882
1882 Machmoed Sami al-Baroedi, geboren op 11 juni 1839 te Caïro en overleden op 11 december 1904 Caïro.

Partijloos
Premier:
04-02-1882 - 26-05-1882
1882   vacant 26-05-1882 - 28-06-1882
1882 Isma'il ibn Achmad ibn Hassan bani Yani, ook Isma'il Raghib Pasja, geboren op 17 augustus 1819 te Chios, Griekenland en overleden in 1884 te Egypte.

Partijloos
Premier:
28-06--1882 - 21-08-1882
1882 Arabi Pasja, ook Achmed Oerabi of Orabi Pasja, geboren op 31 maart 1841 te Zagazig en overleden op 21 september 1911 te Caïro.

Partijloos
Rebellerend Premier:
??-06-1882 - 13-09-1882
1882-1884 Moehammad Sjarif Pasja, geboren op 26 februari 1826 te Kavala, Griekenland en overleden op 20 april 1887 te Graz, Oostenrijk.

Partijloos
Premier:
21-08-1882 - 07-01-1884
1884   vacant 07-01-1884 - 10-01-1884
1884-1888 Boghos Noebar Pasja, geboren in januari 1895 te İzmir, Turkije en overleden op 14 januari 1899 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
10-01-1884 - 09-06-1888
1888-1891 Rijad Pasja, geboren in 1835 of 1836 te Caïro en overleden in 1911 te Egypte.

Partijloos
Premier:
09-06-1888 - 12-05-1891
1891-1893 Moestafa Fachmi Pasja, geboren op 11 juni 1840 te Kreta, Griekenland en overleden op 13 september 1914 te Caïro.

Partijloos
Premier:
12-05-1891 - 15-01-1893
1893 Hoessein Fachri Pasja, geboren in 1843 te Caïro en overleden in 1920 te Caïro.

Partijloos
Premier:
15-01-1893 - 17-01-1893
1893-1894 Rijad Pasja, geboren in 1835 of 1836 te Caïro en overleden in 1911 te Egypte.

Partijloos
Premier:
17-01-1893 - 16-04-1894
1894-1895 Boghos Noebar Pasja, geboren in januari 1895 te İzmir, Turkije en overleden op 14 januari 1899 te Parijs, Frankrijk.

Partijloos
Premier:
16-04-1894 - 12-11-1895
1895-1908 Moestafa Fachmi Pasja, geboren op 11 juni 1840 te Kreta, Griekenland en overleden op 13 september 1914 te Caïro.

Partijloos
Premier:
12-11-1895 - 12-11-1908
1908-1910 Boetros Ghali Pasja, geboren op 12 mei 1846 te Kiman-al-'Arus en overleden op 21 februari 1910 te Caïro.

Partijloos
Premier:
12-11-1908 - 21-02-1910
1910-1914 Moehammad Sa'id Pasja, geboren op 19 januari 1863 te Alexandrië en overleden in 1928.

Partijloos
Premier:
22-02-1910 - 05-04-1914
1914-1919 Hoessein Rosjdi Pasja, geboren in 1863 en overleden op 14 maart 1928 te Egypte.

Partijloos
Premier van het Khedivaat Egypte:
05-04-1914 - 19-12-1914
Premier van het Sultanaat Egypte:
19-12-1914 - 12-04-1919
1919   vacant 12-04-1919 - 21-05-1919
1919 Moehammad Sa'id Pasja, geboren op 19 januari 1863 te Alexandrië en overleden in 1928.

Partijloos
Premier:
21-05-1919 - 19-11-1919
1919-1920 Joesoef Wachba Pasja, geboren in 1852 te Caïro en overleden in 1934. Premier:
19-11-1919 - 20-05-1920
1920-1921 Moehammad Tawfik Nasim Pasja, geboren op 30 juni 1871 te Caïro en overleden op 8 maart 1938 te Caïro. Premier:
20-05-1920 - 16-03-1921
1921-1922 Adli Jakan Pasja, geboren op 18 januari 1864 te Caïro en overleden op 22 oktober 1933 te Parijs, Frankrijk. Premier:
16-03-1922 - 01-03-1922
1922 Abdel Chalek Sarwat Pasja, geboren in 1873 en overleden in 1928.

LCP
Premier van het Sultanaat Egypte:
01-03-1922 - 15-03-1922
Premier van het Koninkrijk Egypte:
15-03-1922 - 30-11-1922
1922-1923 Moehammad Tawfik Nasim Pasja, geboren op 30 juni 1871 te Caïro en overleden op 8 maart 1938 te Caïro. Premier:
30-11-1922 - 15-03-1923
1923-1924 Jahija Ibrahim Pasja, geboren in 1861 te Bahbasheen en overleden op 22 maart 1936.

Partijloos
Premier:
15-03-1923 - 26-01-1924
1924 Saad Zaghloel Pasja, geboren op 1 juli 1859 te Ibyana en overleden op 23 augustus 1927 te Caïro.

WM
Premier:
26-01-1924 - 24-11-1924
1924-1926 Achmad Ziwar Pasja, geboren in 1864 en overleden in 1945.

FP
Premier:
24-11-1924 - 07-06-1926
1926-1927 Adli Jakan Pasja, geboren op 18 januari 1864 te Caïro en overleden op 22 oktober 1933 te Parijs, Frankrijk.

LCP
Premier:
07-06-1926 - 26-04-1927
1927-1928 Abdel Chalek Sarwat Pasja, geboren in 1873 en overleden in 1928.

LCP
Premier:
26-04-1927 - 16-03-1928
1928 Mostafa el-Nachhas Pasja, geboren op 15 juni 1879 te Gharbiyya en overleden op 23 augustus 1965 te Alexandrië.

WM
Premier:
16-03-1928 - 27-06-1928
1928-1929 Moehammad Machmoed Chalil Pasja, geboren op 4 april 1877 te Sahel Salim en overleden op 1 februari 1941 te Caïro.

LCP
Premier:
27-06-1928 - 04-10-1929
1929-1930 Adli Jakan Pasja, geboren op 18 januari 1864 te Caïro en overleden op 22 oktober 1933 te Parijs, Frankrijk.

LCP
Premier:
04-10-1929 - 01-01-1930
1930 Mostafa el-Nachhas Pasja, geboren op 15 juni 1879 te Gharbiyya en overleden op 23 augustus 1965 te Alexandrië.

WM
Premier:
01-01-1930 - 20-06-1930
1930-1933 Isma'il Sidki Pasja, geboren op 15 juni 1875 te Alexandrië en overleden op 9 juli 1950.

HS
Premier:
20-06-1930 - 22-09-1933
1933-1934 Abdel Fattah Jahija Pasja, geboren in 1876 te Alexandrië en overleden in 1951 te Egypte.

IP
Premier:
22-09-1933 - 15-11-1934
1934-1936 Moehammad Tawfik Nasim Pasja, geboren op 30 juni 1871 te Caïro en overleden op 8 maart 1938 te Caïro.

IP
Premier:
15-11-1934 - 30-01-1936
1936 Ali Mahir Pasja, geboren op 9 november 1882 te Caïro en overleden op 25 augustus 1950 te Genève, Zwitserland.

IP
Premier:
30-01-1936 - 09-05-1936
1936-1937 Mostafa el-Nachhas Pasja, geboren op 15 juni 1879 te Gharbiyya en overleden op 23 augustus 1965 te Alexandrië.

WM
Premier:
09-05-1936 - 29-12-1937
1937-1939 Moehammad Machmoed Chalil Pasja, geboren op 4 april 1877 te Sahel Salim en overleden op 1 februari 1941 te Caïro.

WM
Premier:
29-12-1937 - 18-08-1939
1939-1940 Ali Mahir Pasja, geboren op 9 november 1882 te Caïro en overleden op 25 augustus 1950 te Genève, Zwitserland.

IP
Premier:
18-08-1939 - 28-06-1940
1940 Hassan Sabri Pasja, geboren in november 1879 en overleden op 14 november 1940 te Caïro.

Partijloos
Premier:
28-06-1940 - 14-11-1940
1940-1942 Hoessein Sirri Pasja, geboren in 1894 te Caïro en overleden in 1960.

Partijloos
Premier:
15-11-1940 - 05-02-1942
1942-1944 Mostafa el-Nachhas Pasja, geboren op 15 juni 1879 te Gharbiyya en overleden op 23 augustus 1965 te Alexandrië.

WM
Premier:
05-02-1942 - 10-10-1944
1944-1945 Achmad Mahir Pasja, geboren in 1888 te Caïroen overleden op 24 februari 1945te Caïro.

SIP
Premier:
10-10-1944 - 24-02-1945
1945   vacant 24-02-1945 - 26-02-1945
1945-1946 Machmoed Fachmi El Nokrasji Pasja, geboren op 26 april 1888 te Alexandrië en overleden op 28 december 1948 te Caïro.

SIP
Premier:
26-02-1945 - 17-02-1946
1946 Isma'il Sidki Pasja, geboren op 15 juni 1875 te Alexandrië en overleden op 9 juli 1950.

HS
Premier:
17-02-1946 - 09-12-1946
1946-1948 Machmoed Fachmi El Nokrasji Pasja, geboren op 26 april 1888 te Alexandrië en overleden op 28 december 1948 te Caïro.

SIP
Premier:
09-12-1946 - 28-12-1948
1948-1949 Ibrahim Abdel Hadi Pasja, geboren op 14 februari 1896 te Damiette en overleden op 18 februari 1981 te Caïro.

SIP
Premier:
28-12-1948 - 26-07-1949
1949-1950 Hoessein Sirri Pasja, geboren in 1894 te Caïro en overleden in 1960.

Partijloos
Premier:
26-07-1949 - 12-01-1950
1950-1952 Mostafa el-Nachhas Pasja, geboren op 15 juni 1879 te Gharbiyya en overleden op 23 augustus 1965 te Alexandrië.

WM
Premier:
12-01-1950 - 27-01-1952
1952 Ali Mahir Pasja, geboren op 9 november 1882 te Caïro en overleden op 25 augustus 1950 te Genève, Zwitserland.

IP
Premier:
27-01-1952 - 02-03-1952
1952 Achmad Naguib el-Hilali Pasja, geboren op 1 oktober 1891 te Asyut en overleden in december 1958 te Asyut of Maadi.

WM
Premier:
02-03-1952 - 02-07-1952
1952 Hoessein Sirri Pasja, geboren in 1894 te Caïro en overleden in 1960.

Partijloos
Premier:
02-07-1952 - 22-07-1952
1952 Achmad Naguib el-Hilali Pasja, geboren op 1 oktober 1891 te Asyut en overleden in december 1958 te Asyut of Maadi.

WM
Premier:
22-07-1952 - 23-07-1952
1952 Ali Mahir Pasja, geboren op 9 november 1882 te Caïro en overleden op 25 augustus 1950 te Genève, Zwitserland.

IP
Premier:
23-07-1952 - 07-09-1952
1952-1954 Ali Moehammad Joesoef Naguib, geboren op 20 februari 1901 te Khartoem, Soedan en overleden op 29 augustus 1984 te Caïro.

Militair
Premier van het Koninkrijk Egypte:
07-09-1952 - 18-06-1953
Premier van de Republiek Egypte:
18-06-1953 - 25-02-1954
1954 Gamal Abdel Nasser, geboren op 15 januari 1918 te Alexandrië en overleden op 28 september 1970 te Caïro.

Militair/LR
Premier:
25-02-1954 - 08-03-1954
1954 Ali Moehammad Joesoef Naguib, geboren op 20 februari 1901 te Khartoem, Soedan en overleden op 29 augustus 1984 te Caïro.

Militair/LR
Premier:
08-03-1954 - 18-04-1954
1954-1962 Gamal Abdel Nasser, geboren op 15 januari 1918 te Alexandrië en overleden op 28 september 1970 te Caïro.

Militair/LR, sinds 1956 NU en na 1962 ASU
Premier van de Republiek Egypte:
18-04-1954 - 22-02-1958
Premier van de Verenigde Arabische Republiek:
22-02-1958 - 29-09-1962
1958-1960 Noereddin Tarraf, geboren op 3 april 1910 en overleden op 23 mei 1995 te Caïro.

NU
Voorzitter van de Uitvoerende Raad van de Regio Egypte binnen de Verenigde Arabische Republiek:
07-10-1958 - 20-09-1960
1960-1961 Kamal El Din Hoessein, geboren op 2 januari 1921 te Banha en overleden op 19 juni 1999 te Caïro.

NU
Voorzitter van de Uitvoerende Raad van de Regio Egypte binnen de Verenigde Arabische Republiek:
20-09-1960 - 16-08-1961
1962-1965 Ali Sabri, geboren op 30 augustus 1920 te Caïro en overleden op 3 augustus 1991 te Caïro.

ASU
Premier:
29-09-1962 - 03-10-1965
1965-1966 Zakaria Abdel Madzjid Mohieddin, geboren op 5 juli 1918 te Dakahlia en overleden op 15 mei 2012 te Caïro.

ASU
Premier:
03-10-1965 - 10-09-1966
1966-1967 Moehammad Sedki Soelaiman, geboren in 1919 te Egypte en overleden op 28 maart 1996 te Caïro.

ASU
Premier:
10-09-1966 - 19-06-1967
1967-1970 Gamal Abdel Nasser, geboren op 15 januari 1918 te Alexandrië en overleden op 28 september 1970 te Caïro.

ASU
Premier:
19-06-1967 - 28-09-1970
1970   vacant 28-09-1970 - 21-10-1970
1970-1972 Machmoed Fawzi, geboren op 19 september 1900 te Minufia en overleden op 12 juni 1981 te Caïro.

ASU
Premier van de Verenigde Arabische Republiek:
21-10-1970 - 02-09-1971
Premier van de Arabische Republiek Egypte:
02-09-1971 - 17-01-1972
1972-1973 Aziz Sedki, geboren op 1 juli 1920 te Caïro en overleden op 28 28 januari 2008 te Parijs, Frankrijk.

ASU
Premier:
17-01-1972 - 26-03-1973
1973-1974 Moehammad Achmed Anwar as-Sadat, geboren op 25 december 1918 te Mit Abu al-Kum en vermoord op 6 oktober 1981 te Caïro.

ASU
Premier:
26-03-1973 - 25-09-1974
1974-1975 Abdel Aziz Moehammad Hedzjazi, geboren op 3 januari 1923 en overleden op 22 december 2014.

ASU
Premier:
25-09-1974 - 16-04-1975
1975-1978 Mamdoeh Moehammad Salem, geboren op 7 mei 1918 te Alexandrië en overleden op 24 februari 1988 te Londen, Engeland, Verenigd Koninkrijk.

ASU, sinds 1978 HDW
Premier:
16-04-1975 - 02-10-1978
1978-1980 Moestafa Chalil, geboren op 18 november 1920 te Qalyubia en overleden op 7 juni 2008 te Caïro.

HDW
Premier:
02-10-1978 - 15-05-1980
1980-1981 Moehammad Achmed Anwar as-Sadat, geboren op 25 december 1918 te Mit Abu al-Kum en vermoord op 6 oktober 1981 te Caïro.

HDW
Premier:
15-05-1980 - 06-10-1981
1981-1982 Moehammad Hosni Said Moebarak, geboren op 4 mei 1928 te Kafr al-Meselha en overleden op 25 februari 2020 te Caïro.

HDW
Premier:
07-10-1981 - 02-01-1982
1982-1984 Achmad Foead Mohieddin, geboren op 11 januari 1926 te Caïro en overleden op 5 juni 1984 te Caïro.

HDW
Premier:
02-01-1982 - 05-06-1984
1984   vacant 05-06-1984 - 17-07-1984 
1984-1985 Kamal Hassan Ali, geboren op 18 september 1921 te Caïro en overleden op 27 maart 1993 te Caïro.

HDW
Premier:
17-07-1984 - 09-09-1985
1985-1986 Ali Machmoed Lotfi, geboren op 6 oktober 1935 te Fayoum en overleden op 227 mei 2018 te Caïro.

HDW
Premier:
04-09-1985 - 10-11-1986
1986-1996 Atef Moehammad Naguib Sedki, geboren op 29 augustus 1930 te Tanta en overleden op 25 februari 2005 te Caïro.

HDW
Premier:
10-11-1986 - 04-01-1996
1996-1999 Kamal Ganzoeri, geboren op 12 januari 1933 te Monufia en overleden op 31 maart 2021 te Nieuw Caïro, oud 88 jaar.

HDW
Premier:
04-01-1996 - 05-10-1999
1999-2004 Atef Moehammad Ebeid, geboren op 14 april 1932 te Tanta en overleden op 12 september 2014.

HDW
Premier:
05-10-1999 - 14-07-2004
2004-2011 Achmed Nazif, geboren op 8 juli 1952 te Caïro.

HDW
Premier:
14-07-2004 - 31-01-2011
2011 Achmed Moehammad Sjafik Zaki, geboren op 25 november 1941 te Caïro.

HDW
Premier:
31-01-2011 - 07-03-2011
2011 Essam Abdel-Aziz Sjaraf, geboren op 12 juli 1952 te Gizeh.

Partijloos
Premier:
07-03-2011 - 07-12-2011
2011-2012 Kamal Ganzoeri, geboren op 12 januari 1933 te Monufia en overleden op 31 maart 2021 te Nieuw Caïro, oud 88 jaar.

Partijloos
Premier:
07-12-2011 - 02-08-2012
2012-2013 Hisjam Moehammad Kandil, geboren op 17 september 1962 te Beni Suef.

Partijloos
Premier:
02-08-2012 - 08-07-2013
2013   vacant 08-07-2013 - 16-07-2013 
2013-2014 Hazem Abdel Aziz El Beblawi, geboren op 17 oktober 1936 te Caïro.

Partijloos
Premier:
16-07-2013 - 01-03-2014
2014-2015 Ibrahim Rosjdi Machlab, geboren op 8 mei 1949 te Cairo.

Partijloos
Premier:
01-03-2014 - 19-09-2015
2015-2018 Sjerif Isma'il Moehammad, geboren op 6 juli 1955 te Caïro.

Partijloos
Premier:
19-09-2015 - 07-06-2018
2017-2018
2018- ?
Mostafa Kemal Madboeli Moehammad Nassar, geboren op 28 april 1966.

Partijloos
Interim Premier voor Isma'il:
23-11-2017 - 27-01-2018
Interim Premier:
07-06-2018 - 14-06-2018
Premier:
14-06-2018 - heden