818 Egypte - Caïro
القاهرة - مصر

جمهورية مصر العربية (Arabische Republiek Egypte)

 EG - EGY  
locatie
kaart

OTTOMAANSE PROVINCIE: 1801-1867
BRITS PROTECTORAAT: 1914-1922
ONAFHANKELIJK: 28 FEBRUARI 1922


Van 1801 tot 1867 regeerden de Wāli over Egypte, hoewel een Ottomaanse provincie, bezaten deze leiders veel macht. In 1867 werd het land een Khedivaat onder Ottomaanse heerschappij. De Wāli en Khedives:

1801 Nasich (?->1801)
1801-1802 Koetsjoek Hoessein (1758-1803)
1802-1803 Hoesraoe (±1756-1855)
1803 Taher (?-1803)
1803 Hoersjid (?-1822)
1803-1804 Ali Jazaiirli (?-1804)
1804 Othman Al Bardeisy (?->1804)
1804-1805 Hoersjid (?-1822)
1805-1848 Mohammed Ali (1769-1849)
1848 Ibrahim (1789-1848)
1848-1849 Mohammed Ali (1769-1849)
1849-1854 Abbas Hilmi I (1812-1854)
1854-1863 Sa'id (1822-1863)
1863-1867 Isma'il (1830-1895)

1867-1879

Isma'il (1830-1895)
1879-1892 Tawfik (1852-1892)
1892-1914 Abbas Hilmi II (1874-1944)

In 1914 werd Egypte een Brits protectoraat na de afzetting van de laatste Khedive van het Ottomaanse Rijk. De sultans in deze periode:

1914-1917 Hoessein Kamel (1853-1917)
1917-1922 Achmed Foead (1868-1936)

Egypte werd in 1922 onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk. De Sultan van Egypte werd koning van Egypte. In 1953 werd de koning afgezet en ontstond de republiek met een president als staatshoofd:

1922-1936 Foead I (1868-1936)
1936-1952 Faroek I (1920-1965)
1936-1937 Mohammed Ali (1875-1955)
1952-1953 Foead II (1952)
1952-1953 Mohammed Abdel Moneim (1899-1979)

1953-1954

Mohammed Naguib (1901-1984)
1954 Gamal Abdel Nasser (1918-1970)
1954 Mohammed Naguib (1901-1984)
1954-1970 Gamal Abdel Nasser (1918-1970)
1970-1981 Anwar Sadat (1918-1981)
1981 Soefi Aboe Taleb (1925-2008)
1981-2011 Hosni Moebarak (1928-2020)
2004 Atef Ebeid (1932-2014)
2010 Achmed Nazif (1952)
2011 Omar Soeleiman (1936)
2011-2012 Mohammed Hoessein Tantawi (1935)
2012-2013 Mohammed Morsi (1951-2019)
2013-2014 Adly Mansoer (1945)
2014- ? Abdel Fattach el-Sisi (1954)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 







 

 

 

 

afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode  
Nasich Pasja, overleden na 1801. Walī:
27-06-1801 - 10-08-1801
 
Koetsjoek Hoessein Pasja, geboren in 1758 en overleden in 1803. Walī:
10-08-1801 - ??-01-1802
 
Hoesraoe Pasja, geboren circa 1756 en overleden in 1855. Walī:
??-01-1802 - 03-05-1803
 
Taher Pasja, overleden in juni 1803. Walī:
03-05-1803 - ??-06-1803
 
Hoersjid Achmed Pasja, geboren in Georgië en overleden op 30 november 1822 te Larissa, Griekenland. Walī:
??-06-1803 - ??-07-1803
??-03-1804 - 09-07-1805
 
Ali Pasja Jazairili, overleden op 31 januari 1804. Walī:
??-07-1803 - 31-01-1804
 
Othman Al Bardeisy, overleden na 1804. Interim Walī:
31-01-1804 - ??-03-1804
 
Mohammed Ali Pasja al-Mas'oed ibn Agha, geboren op 4 maart 1769 te Kavala, Griekenland en overleden op 2 augustus 1849 te Alexandrië. Walī:
09-05-1805 - 01-09-1848
10-11-1848 - 02-08-1849
 
Ibrahim Pasja, geboren in 1789 te Drama, Griekenland en overleden op 10 november 1848 te Caïro. Walī:
01-09-1848 - 10-11-1848
Abbas Hilmi I Pasja, geboren op 1 juli 1812 te Jeddah, Saoedi-Arabië en overleden op 13 juli 1854 te Banha. Walī:
02-08-1849 - 13-07-1854
Mohammed Sa'id Pasja, geboren op 17 maart 1822 te Caïro en overleden op 18 januari 1863 te Alexandrië. Walī:
13-07-1854 - 18-01-1863
Isma'il Pasja 'The Magnificent', geboren op 31 december 1830 te Caïro en overleden op 2 maart 1895 te Constantinopel, nu Istanboel, Turkije. Walī:
18-01-1863 - 08-06-1867
Khedive:
08-06-1867 - 26-06-1879
Mohammed Tawfik Pasja, geboren op 15 november 1852 te Caïro en overleden op 7 januari 1892 te Helwan. Khedive:
26-06-1879 - 07-01-1892
Abbas Hilmi II Pasja, geboren op 14 juli 1874 te Alexandrië en overleden op 19 december 1944 te Genève, Zwitserland. Khedive:
07-01-1892 - 19-12-1914
Hoessein Kamel, geboren op 21 november 1853 te Caïro en overleden op 9 oktober 1917 te Caïro. Sultan:
19-12-1914 - 09-10-1917
Achmed Foead I Pasja, geboren op 26 maart 1868 te Caïro en overleden op 28 april 1936 te Caïro. Sultan:
09-10-1917 - 16-03-1922
Koning:
16-03-1922 - 28-04-1936
Faroek I al-Awal, geboren op 11 februari 1920 te Caïro en overleden op 18 maart 1965 te Rome, Italië. Koning:
28-04-1936 - 26-07-1952
Mohammed Ali Tawfik, geboren op 9 november 1875 en overleden op 18 maart 1955 te Lausanne, Zwitserland. Voorzitter Regentschapsraad:
28-04-1936 - 29-07-1937
Achmed Foead II, geboren op 16 januari 1952 te Caïro. Koning:
26-07-1952 - 18-06-1953
Mohammed Abdel Moneim, geboren op 20 februari 1899 te Alexandrië en overleden op 1 december 1979 te Istanboel, Turkije. Voorzitter Regentschapsraad:
26-07-1952 - 18-06-1953
Ali Mohammed Naguib, geboren op 20 februari 1901 te Khartoem, Soedan en overleden op 29 augustus 1984 te Caïro. President:
18-06-1953 - 25-02-1954
27-02-1954 - 14-11-1954
Gamal Abdel Nasser, geboren op 15 januari 1918 te Alexandrië en overleden op 28 september 1970 te Caïro. Voorzitter Revolutionaire Commandoraad:
25-02-1954 - 27-02-1954
14-11-1954 - 25-06-1956
President:
25-06-1956 - 28-09-1970
Mohamed Achmed Anwar as-Sadat, geboren op 25 december 1918 te Mit Abu al-Kum en vermoord op 6 oktober 1981 te Caïro. Interim President:
28-09-1970 - 17-10-1970
President:
17-10-1970 - 06-10-1981
Soefi Hassan Aboe Taleb, geboren op 27 januari 1925 te Fayoum en overleden op 21 februari 2008 te Kuala Lumpur, Maleisië. Interim President:
06-10-1981 - 14-10-1981
Mohammed Hosni Said Moebarak, geboren op 4 mei 1928 te Kafr al-Meselha en overleden op 25 februari 2020 te Caïro. President:
14-10-1981 - 11-02-2011
Atef Mohammed Ebeid, geboren op 14 april 1932 te Caïro en overleden op 12 september 2014. Interim President:
20-06-2004 - 07-07-2004
Achmed Nazif, geboren op 8 juli 1952 te Caïro. Interim President:
06-03-2010 - 27-03-2010
Omar Soeleiman, geboren op 2 juli 1936 te Qena en overleden op 19 juli 2012 te Cleveland, OH, USA. Interim President:
10-02-2011 - 11-02-2011
Mohammed Hoessein Tantawi Soliman, geboren op 31 oktober 1935 te Caïro. Hoofd van de Opperste Raad van de Krijgsmacht:
11-02-2011 - 30-06-2012
Mohammed Morsi Isa al-Ajat, geboren op 20 augustus 1951 te Sharqia en overleden op 17 juni 2019 te Cairo. President:
30-06-2012 - 03-07-2013
Adly Machmoed Mansoer, geboren op 23 december 1945 te Caïro. Interim Staatshoofd:
03-07-2013 - 07-06-2014
Abdel Fattach Sa'id Hoessein Galil el-Sisi, geboren op 19 november 1954 te Caïro. President:
07-06-2014 - heden