Dominicaanse Republiek
Santo Domingo

Dominicaanse Republiek
DMR
locatie
vicepresidenten bestuurlijke indeling kaart

REPUBLIEK SPAANS HAÏTI: 1 DECEMBER 1821
SAMENGEVOEGD MET TOT DE REPUBLIEK HAÏTI: 9 FEBRUARI 1822
ONAFHANKELIJKHEID DOMINICAANSE REPUBLIEK (EERSTE REPUBLIEK): 27 FEBRUARI 1844
SPAANSE KOLONIE: 18 MAART 1861
ONAFHANKELIJKHEIDSOORLOG: 16 AUGUSTUS 1863
ONAFHANKELIJKHEID VAN SPANJE HERSTELD (TWEEDE REPUBLIEK): 11 JULI 1865
ANNEXATIE DOOR VERENIGDE STATEN: 5 MEI 1916
ONAFHANKELIJKHEID HERSTELD (DERDE REPUBLIEK): 12 JULI 1924
 BURGEROORLOG GESTEUND DOOR DE VERENIGDE STATEN: 24 APRIL 1965
VIERDE DOMINICAANSSE REPUBLIEK: 1 JULI 1966
 
30-11-1821 - 09-02-1822 (Gran Colombia) 09-02-1822 - 27-02-1844 (Haïti) 27-02-1844 - 06-11-1844
06-11-1844 - 18-03-1861 18-03-1861 - 14-09-1863 (Spanje) 14-09-1863 - heden
ga direct naar 1e Republiek: (1844)     1850     Spaans + 2e Republiek: (1861)     1870     1880     1890     1900     1910     Bezetting VS: (1916)
3e Republiek: (1924)     1930     1940     1950     1960     4e Republiek: (1966)     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

in 1821 werd de onafhankelijkheid van het Spaanse deel van Haïti uitgeroepen, de voorloper van de Dominicaanse Republiek. Het was onderdeel van Gran Colombia. In 1822 werd het ingelijfd bij Haïti en tot 1844 geleid door de Commandanten van de Haïtiaanse strijdkrachten. In 1844 werd de Eerste republiek uitgeroepen, nadat op 27 februari de onafhankelijkheid van Haïti een feit was.
1821-1822 José Nuñez de Cáceres y Albor, geboren op 14 maart 1772 te Santo Domingo en overleden op 11 september 1846 te Tamaulipas, Mexico. Politiek Gouverneur en Staatspresident:
01-12-1821 - 09-02-1822
       
1822-1832 Jerôme-Maximilien Borgella, geboren op 5 juni 1773 te Port-au-Prince, Haïti en overleden op 30 maart 1844 te Port-au-Prince, Haïti.

Militair
Commandant van de Haïtiaanse Strijdkrachten:
09-02-1822 - 1832
1832-1843 Bernard-Philippe-Alexis Carrié, geboren in 1780 te Archaie, Haïtiher en overleden op 19 januari 1867 te Port-au-Prince, Haïti.

Militair
Commandant van de Haïtiaanse Strijdkrachten:
1832 - 02-1843
1843 Charles Rivière-Hérard ook Charles Hérard aîné, geboren op 16 februari 1789 te Port-Salut, Haïti en overleden op 31 augustus 1850 te Kingston, Jamaica.

Militair
Commandant van de Haïtiaanse Strijdkrachten:
1843 - 1843
1843-1844 Léo Hérard, geen gegevens bekend.

Militair
Commandant van de Haïtiaanse Strijdkrachten:
1843 - 27-02-1844
       
1844 Francisco del Rosario Sánchez, geboren op 9 maart 1817 te Santo Domingo en overleden op 4 juli 1861 te San Juan de la Maguana.

Liberaal
President van de Voorlopige Regeringsraad (junta):
28-02-1844 - 01-03-1844
1844 Tomás Bobadilla y Briones, geboren op 30 maart 1785 te Neiba en overleden op 21 september 1871 te Port-au-Prince, Haïti.

Trinitariër
President van de Centrale Regeringsraad (junta):
01-03-1844 - 05-06-1844
1844 José María Caminero Ferrer, geboren in 1782 en overleden in 1852.

Conservatief
President van de Centrale Regeringsraad (junta):
05-06-1844 - 09-06-1844
1844 Francisco del Rosario Sánchez, geboren op 9 maart 1817 te Santo Domingo en overleden op 4 juli 1861 te San Juan de la Maguana.

Liberaal
President van de Centrale Regeringsraad (junta):
09-06-1844 - 13-07-1844
1844-1848 Pedro Santana Familias, geboren op 29 juni 1801 te Hincha en overleden op 14 juni 1864 te Santo Domingo.

PA

President van de Centrale Regeringsraad (junta):
13-07-1844 - 13-11-1844
President:
13-11-1844 - 04-08-1848
Félix Mercenario Montaño, geboren in 1789 en overleden in 1861. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
04-08-1848 - 08-09-1848
  Domingo de la Roca Angulo, geboren op 6 augustus 1797 te Santo Domingo en overleden op 27 januari 1883 te Santo Domingo. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
04-08-1848 - 08-09-1848
1848 José María Caminero Ferrer, geboren in 1782 en overleden in 1852. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
04-08-1848 - 08-09-1848
Manuel José Jiménez González, geboren op 14 januari 1808 te Baracoa, Cuba en overleden op 22 december 1854 te Puerto Príncipe.

Liberaal
Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
04-08-1848 - 08-09-1848
1848-1849 Manuel José Jiménez González, geboren op 14 januari 1808 te Baracoa, Cuba en overleden op 22 december 1854 te Puerto Príncipe.

Liberaal
President:
08-09-1848 - 29-05-1849
1849 Pedro Santana Familias, geboren op 29 juni 1801 te Hincha en overleden op 14 juni 1864 te Santo Domingo.

PA
Hoogste Leider van de Republiek:
30-05-1849 - 23-09-1849
1849-1853 Buanaventura Báez Méndez, geboren 14 juli 1812 te Cabral en overleden op 14 maart 1884 te Hormigueros.

PR
President:
24-09-1849 - 15-02-1853
1853-1856 Pedro Santana Familias, geboren op 29 juni 1801 te Hincha en overleden op 14 juni 1864 te Santo Domingo.

PA
President:
15-02-1853 - 26-05-1856
1856 Manuel de Regla Mota y Álvarez de Fuentes, geboren op 21 november 1795 te Baní en overleden op 1 mei 1864 te Baní.

PA
President:
26-05-1856 - 08-10-1856
1856-1858 Buanaventura Báez Méndez, geboren 14 juli 1812 te Cabral en overleden op 14 maart 1884 te Hormigueros.

PR
President:
08-10-1856 - 12-06-1858
1858
1858
José Desiderio Valverde Pérez y Mallol, geboren in 1822 te Santiago de los Caballeros en overleden op 22 december 1903 te Santiago de los Caballeros. President in dissidentie:
22-07-1857 - 12-06-1858
President:
12-06-1858 - 27-07-1858
1858-1861 Pedro Santana Familias, geboren op 29 juni 1801 te Hincha en overleden op 14 juni 1864 te Santo Domingo.

PA
President:
27-07-1858 - 18-03-1861
1858 José Desiderio Valverde Pérez y Mallol, geboren in 1822 te Santiago de los Caballeros en overleden op 22 december 1903 te Santiago de los Caballeros. President:
27-07-1858 - 28-08-1858

In 1861 volgde een hernieuwde bezetting door Spanje. In 1863 begon de beweging om de republiek te herstellen. De bezetter verliet het land voorgoed op 11 juli 1865. Hieronder eerst de vier gouverneurs voor Spanje, daarna de presidenten tegen en na de bezetting:
1861-1862 Pedro Santana Familias, geboren op 29 juni 1801 te Hincha en overleden op 14 juni 1864 te Santo Domingo. Gouverneur en Kapitein-Generaal voor Spanje:
18-03-1861 - 20-07-1862
1862-1863 José Felipe Rivero y Lemoine, geboren op 30 april 1797 te La Plata en overleden op 8 september 1873 te Madrid, Spanje. Gouverneur en Kapitein-Generaal voor Spanje:
20-07-1862 - 22-10-1863
1863-1864 Carlos de Vargas y Cerveto, geboren 8 september 1803 te Ceuta, Spanje en overleden op 10 oktober 1876 te Madrid, Spanje. Gouverneur en Kapitein-Generaal voor Spanje:
22-10-1863 - 29-03-1864
1864-1865 José de la Gándaro y Navarro, geboren op 12 januari 1820 te Zaragoza, Spanje en overleden op 1 september 1885 te Biarritz, Frankrijk. Gouverneur en Kapitein-Generaal voor Spanje:
29-03-1864 - 11-07-1865
     
1863-1864 José Antonio 'Pepillo' Salcedo Ramírez, geboren in 1816 te Madrid, Spanje en overleden op 5 november 1864 te Maimón.

Restauratie
President van de Voorlopige Regering:
14-09-1863 - 24-08-1864
President van de Regering:
24-08-1864 - 10-10-1864
1864-1865 Gaspar Polanco y Borbón, geboren in 1816 te Monte Cristi en overleden op 28 november 1867 te La Vega.

Restauratie
President van de Voorlopige Regering:
10-10-1864 - 23-01-1865
Pedro Antonio Pimentel Chamorro, geboren in 1830 te Lozano en overleden in 1874 te Quartier Morin, Haïti.

Militair
Opperbevelhebber: (1 van 3):
23-01-1865 - 24-01-1865
1865 Benito Monción Durán, geboren op 29 maart 1826 te La Vega en overleden op 11 februari 1898 te Guayabín.

Militair
Opperbevelhebber: (1 van 3)::
23-01-1865 - 24-01-1865
Federico de Jesús García y de la Cruz, geboren op 21 juni 1835 te Dajabon en overleden op 23 september 1873 te Villa Vasquez.

Militair
Opperbevelhebber: (1 van 3)::
23-01-1865 - 24-01-1865
1865 Bénigno Filomeno de Rojas y Ramos, geboren op 11 februari 1811 of in 1821 te Santiago de los Caballeros en overleden op 30 oktober 1865 te Santo Domingo.

Restauratie
President van de Hoogste Regeringsraad (junta):
24-01-1865 - 27-02-1865
President van de Soevereine Nationale Conventie:
27-02-1865 - 24-03-1865
1865 Pedro Antonio Pimentel Chamorro, geboren in 1830 te Lozano en overleden in 1874 te Quartier Morin, Haïti.

PA
President:
25-03-1865 - 11-07-1865

De presidenten van de Tweede Republiek:
1865 Pedro Antonio Pimentel Chamorro, geboren in 1830 te Lozano en overleden in 1874 te Quartier Morin, Haïti.

PA
President:
11-07-1865 - 04-08-1865
1865 José Maria Cabral y de Luna, geboren 12 december 1816 te Ingenio Nuevo en overleden op 28 februari 1899 te Santo Domingo.

PA
Beschermer van de Republiek:
04-08-1865 - 15-11-1865
1865 Pedro Guillermo y Guerrero, geboren op 29 juni 1814 te Media Chiva en overleden op 18 februari 1867 Santa Cruz de El Seibo.

PR
President van de Voorlopige Regering:
15-11-1865 - 08-12-1865
1865-1866 Buanaventura Báez Méndez, geboren 14 juli 1812 te Cabral en overleden op 14 maart 1884 te Hormigueros. President:
08-12-1865 - 29-05-1866
Pedro Antonio Pimentel Chamorro, geboren in 1830 te Lozano en overleden in 1874 te Quartier Morin, Haïti. Lid van het Triumviraat in dissidentie:
01-05-1866 - 29-05-1866
Lid van het Triumviraat:
29-05-1866 - 22-08-1866
1866
1866
Gregorio Luperón, geboren op 8 september 1839 te Puerto Plata en overleden op 21 mei 1897 te Puerto Plata.

PA
Lid van het Triumviraat in dissidentie:
01-05-1866 - 29-05-1866
Lid van het Triumviraat:
29-05-1866 - 22-08-1866
Federico de Jesús García y de la Cruz, geboren op 21 juni 1835 te Dajabon en overleden op 23 september 1873 te Villa Vasquez. Lid van het Triumviraat in dissidentie:
01-05-1866 - 29-05-1866
Lid van het Triumviraat:
29-05-1866 - 22-08-1866
1866-1868 José Maria Cabral y de Luna, geboren 12 december 1816 te Ingenio Nuevo en overleden op 28 februari 1899 te Santo Domingo.

PA
Leider van de Burgerregering:
22-08-1866 - 29-09-1866
President:
29-09-1866 - 31-01-1868
1867-1868 José Antonio Hungria, geboren in 1838 en overleden in 1878.

Militair/PR
President van de Centrale Regeringsraad in dissidentie:
22-12-1867 - 13-02-1868
1868  Manuel Altagracia Cáceres y Fernández, geboren in 1838 te Azua en overleden op 17 september 1878 te Santo Domingo. Interim President:
31-04-1868 - 13-02-1868
José Antonio Hungria, geboren in 1838 en overleden in 1878.

Militair/PR
Lid van de Raad (junta) van Generaals:
13-02-1868 - 02-05-1868
1868  Francisco Antonio Gómez y Báez, geboren in 1819 te Guayacanes en overleden op 13 mei 1883 te Guayubín.

Militair/PR
Lid van de Raad (junta) van Generaals:
13-02-1868 - 02-05-1868
José Ramón Luciano y Franco, geboren in 1822 te Esperanza en overleden in 1890 te Esperanza.

Militair/PR
Lid van de Raad (junta) van Generaals:
13-02-1868 - 02-05-1868
1868-1874 Buanaventura Báez Méndez, geboren 14 juli 1812 te Cabral en overleden op 14 maart 1884 te Hormigueros.

PR
President:
02-05-1868 - 02-01-1874
1873-1874
1874
Ignacio María González y Santín, geboren op 26 januari 1838 te Santo Domingo en overleden op 8 februari 1915 te Santo Domingo.

Verde
Hoogste Leider in dissidentie:
27-11-1873 - 02-01-1874
President:
02-01-1874 - 21-01-1874
  Ignacio María González y Santín, geboren op 26 januari 1838 te Santo Domingo en overleden op 8 februari 1915 te Santo Domingo.

Militair
Opperbevelhebber (1 van 2):
21-01-1874 - 06-04-1874
1874  Manuel Altagracia Cáceres y Fernández, geboren in 1838 te Azua en overleden op 17 september 1878 te Santo Domingo.

Militair
Opperbevelhebber (1 van 2):
21-01-1874 - 06-04-1874
1874-1876  Ignacio María González y Santín, geboren op 26 januari 1838 te Santo Domingo en overleden op 8 februari 1915 te Santo Domingo.

Verde
President:
06-04-1874 - 23-02-1876
Esteban Díaz, geen gegevens bekend. Lid van de Rebellerende Constitutionele Uitvoerende Raad (junta):
07-02-1876 - ??-02-1876
Máximo Grullón Salcedo, geboren in 1826 en overleden in 1877. Lid van de Rebellerende Constitutionele Uitvoerende Raad (junta):
07-02-1876 - ??-02-1876
1876  Manuel de Jesús de Peña y Reynoso, geboren op 2 december 1834 te Licey en overleden op 2 augustus 1915 te Havana, Cuba. Lid van de Rebellerende Constitutionele Uitvoerende Raad (junta):
07-02-1876 - ??-02-1876
Alfredo Deetjen Merecette, geboren in 1826 te Cap-Haïtien, Haïti of Dajabón en overleden in 1896 te Cap-Haïtien, Haïti. Lid van de Rebellerende Constitutionele Uitvoerende Raad (junta):
07-02-1876 - ??-02-1876
Isidro Pereyra Casado, geboren in 1829 en overleden in 1893. Lid van de Rebellerende Constitutionele Uitvoerende Raad (junta):
07-02-1876 - ??-02-1876
Pedro Tomás Garrido Matos, geboren op 7 maart 1827 te Santo Domingo en begraven op 13 maart 1895 te Santo Domingo. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
23-02-1876 - 29-04-1876
José de Jesus Eduardo de Castro y Álvarez, geboren in 1829 en overleden in 1885. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
23-02-1876 - 29-04-1876
  Pedro Pablo de Bonilla y Correa-Cruzado, geboren in 1807 of 1816 te Mayagüez, Puerto Rico, Verenigde Staten en overleden in 1881 te Puerto Plato. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
23-02-1876 - 29-04-1876
1876 Juan Bautista Zafra y Mirandas, geboren op 24 juni 1841 te Santo Domingo en overleden in 1886 te Panama. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
23-02-1876 - 29-04-1876
Pablo López Villanueva, geboren in 18?? en overleden in 1902. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
23-02-1876 - 07-03-1876
Jacinto Peynado y Tejón, geboren in 1826 en overleden in 1897. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
07-03-1876 - 29-04-1876
1876  Ulises Francisco Espaillat y Quiñones, geboren op 9 februari 1823 te Santiago de los Caballeros en overleden op 25 april 1878 te Santiago de los Caballeros.

PA
President:
29-04-1876 - 05-10-1876
Pablo López Villanueva, geboren in 18?? en overleden in 1902. Lid van de Hoogste Regeringsraad (junta):
05-10-1876 - 11-11-1876
José Caminero Matías, overleden in 1892. Lid van de Hoogste Regeringsraad (junta):
05-10-1876 - 11-11-1876
Juan Esteban Ariza Matos, geboren in 1820 en overleden in 1882. Lid van de Hoogste Regeringsraad (junta):
05-10-1876 - 11-11-1876
1876 Fidel Rodríguez Urdaneta y Juanariza, geboren circa 1843 en overleden in 1918 te Dominicaanse Republiek. Lid van de Hoogste Regeringsraad (junta):
05-10-1876 - 11-11-1876
José de Jesus Eduardo de Castro y Álvarez, geboren in 1829 en overleden in 1885. Lid van de Hoogste Regeringsraad (junta):
05-10-1876 - 11-11-1876
Juan Bautista Zafra y Mirandas, geboren op 24 juni 1841 te Santo Domingo en overleden in 1886 te Panama. Lid van de Hoogste Regeringsraad (junta):
05-10-1876 - 11-11-1876
Pedro Tomás Garrido Matos, geboren op 7 maart 1827 te Santo Domingo en begraven op 13 maart 1895 te Santo Domingo. Lid van de Hoogste Regeringsraad (junta):
05-10-1876 - 11-11-1876
1876  Gabino Crespo, overleden in 1878.

Militair
Rebellerend President van de Centrale Regeringsraad (junta) van de Herstelbeweging:
??-10-1876 - 30-10-1876
1876  Ignacio María González y Santín, geboren op 26 januari 1838 te Santo Domingo en overleden op 8 februari 1915 te Santo Domingo.

Verde
Hoogste Leider:
11-11-1876 - 09-12-1876
1876  Marcos Ezequiel Antonio Cabral Figueredo, geboren op 10 april 1842 te Bani en overleden 3 maart 1903 te Santo Domingo. President van de Voorlopige Regeringsraad (junta):
09-12-1876 - 26-12-1876
1876-1878 Buanaventura Báez Méndez, geboren 14 juli 1812 te Cabral en overleden op 14 maart 1884 te Hormigueros.

PR
Voorlopig President:
26-12-1876 - 21-03-1877
President:
21-03-1877 - 02-03-1878
1878 Ignacio María González y Santín, geboren op 26 januari 1838 te Santo Domingo en overleden op 8 februari 1915 te Santo Domingo.

Verde
President van de Voorlopige Regering van Nationale Beweging in dissidentie:
01-03-1878 - 13-04-1878
  José Maria Cabral y de Luna,  geboren 12 december 1816 te Ingenio Nuevo en overleden op 28 februari 1899 te Santo Domingo.

PA
Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
02-03-1878 - 05-03-1878
1878 Joaquín Antonio Montolío Morales, geboren op 7 juli 1821 te Santo Domingo en overleden op 13 december 1911. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
02-03-1878 - 05-03-1878
1878  Cesáreo Guillermo y Bastardo, geboren op 8 maart 1847 te La Rodada en overleden op 8 november 1885 te Azua.

PR
President van de Voorlopige Regering:
05-03-1878 - 06-07-1878
1878 Ignacio María González y Santín, geboren op 26 januari 1838 te Santo Domingo en overleden op 8 februari 1915 te Santo Domingo.

Verde
President:
06-07-1878 - 02-09-1878
  Ulises Hilarión Heureaux Lebert, geboren op 21 oktober 1845 te Puerto Plata en overleden op 26 juli 1899 te Moca.

Militair/PA
Hoogste Leider van de Revolutionaire Beweging (1 van 2):
02-09-1878 - 06-09-1878
1878  Cesáreo Guillermo y Bastardo, geboren op 8 maart 1847 te La Rodada en overleden op 8 november 1885 te Azua.

Militair
Hoogste Leider van de Revolutionaire Beweging (1 van 2):
02-09-1878 - 06-09-1878
1878  Jacinto del Rosario de Castro, geboren op 15 augustus 1811 te Santo Domingo en overleden op 13 december 1896 te Santo Domingo.

Militair
Interim President:
06-09-1878 - 30-09-1878
Cesáreo Guillermo y Bastardo, geboren op 8 maart 1847 te La Rodada en overleden op 8 november 1885 te Azua.

PR
Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
30-09-1878 - 27-02-1879
1878-1879 Alejandro Angulo Guridi, geboren op 3 mei 1823 te San Juan, Puerto Rico, Verenigde Staten en overleden op 17 januari 1906 te Masaya, Nicaragua. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
30-09-1878 - 27-02-1879
Pedro Ramón María Aristy Díaz, geboren in 1848 en overleden in 1880. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
30-09-1878 - 27-02-1879
1879 Cesáreo Guillermo y Bastardo, geboren op 8 maart 1847 te La Rodada en overleden op 8 november 1885 te Azua.

PR
President:
27-02-1879 - 06-12-1879
1879
1879-1880
Gregorio Luperón, geboren op 8 september 1839 te Puerto Plata en overleden op 21 mei 1897 te Puerto Plata.

PA
President van de Voorlopige Regering in dissidentie:
07-10-1879 - 06-12-1879
President van de Voorlopige Regering:
06-12-1879 - 01-09-1880
1880-1882 Fernando Antonio Arturo de Meriño y Ramírez, geboren op 9 januari 1833 te Antoncí en overleden op 20 augustus 1906 te Santo Domingo.
PA
President:
01-09-1880 - 01-09-1882
1882-1884 Ulises Hilarión Heureaux Lebert, geboren op 21 oktober 1845 te Puerto Plata en overleden op 26 juli 1899 te Moca.

PA
President:
01-09-1882 - 01-09-1884
1884-1885 Francisco Gregorio Billini y Regla, geboren op 25 mei 1844 te Santo Domingo en overleden op 28 november 1898 te Santo Domingo.

PA
President:
01-09-1884 - 16-05-1885
1885-1887 Alejandro Woss y Gil, geboren op 5 mei 1856 te El Seibo en overleden op 28 november 1932 te Santo Domingo.

PA
President:
16-05-1886 - 06-01-1887
1887-1889 Ulises Hilarión Heureaux Lebert, geboren op 21 oktober 1845 te Puerto Plata en overleden op 26 juli 1899 te Moca.

PA
President:
06-01-1887 - 27-03-1889
1889  Manuel María de la Concepción Gautier, geboren op 8 december 1830 en overleden op 24 mei 1897.

PR
Interim President:
27-03-1889 - 30-04-1889
1889-1899 Ulises Hilarión Heureaux Lebert, geboren op 21 oktober 1845 te Puerto Plata en overleden op 26 juli 1899 te Moca.

PA
President:
030-04-1889 - 26-07-1899
1899  Juan Wenceslao Figuereo Casó, geboren in 1834 te San Juan de la Maguana en overleden op 12 januari 1910 te Santo Domingo.

PR
President:
26-07-1899 - 30-08-1899
Tomás Demetrio Morales Bernal, geboren op 22 december 1848 te El Seibo en overleden op 30 maart 1904 te El Seibo. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
31-08-1899 - 31-08-1899
Arístides Patiño Valdés, geboren in 1856 en overleden in 1928. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
31-08-1899 - 31-08-1899
1899 Enrique Henríquez y Alfau, geboren op 30 november 1859 te Santo Domingo en overleden op 5 juni 1940 te Santo Domingo. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
31-08-1899 - 31-08-1899
Jaime Rudolfo Vidal Castillo, gedoopt op 16 december 1861 en overleden na 1899. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
31-08-1899 - 31-08-1899
Braulio Álvarez y del Castillo, geboren op 29 oktober 1842 te Baní en overleden 5 december 1921 te Santo Domingo. Lid van de Raad van Staatssecretarissen (Ondersecretaris):
31-08-1899 - 31-08-1899
Mariano Antonio de las Mercedes Cestero Aybar, geboren op 19 november 1837 te Santo Domingo en overleden op 26 oktober 1909 te Santo Domingo. Lid van de Revolutionaire Volksregeringsraad (junta):
31-08-1899 - 04-09-1899
  Álvaro Álvaro Logroño, geboren in 1855 te Santo Domingo en overleden op 13 maart 1915 te Puerto Rico, Verenigde Staten. Lid van de Revolutionaire Volksregeringsraad (junta):
31-08-1899 - 04-09-1899
1899 Arístides Patiño Valdés, geboren in 1856 en overleden in 1928. Lid van de Revolutionaire Volksregeringsraad (junta):
31-08-1899 - 04-09-1899
Pedro María Mejía y Cotes, geboren in 1844 en gedoopt op 28 april 1845 te San Carlos en overleden op 15 juni 1919.

Militair
Lid van de Revolutionaire Volksregeringsraad (junta):
31-08-1899 - 04-09-1899
1899
1899
Felipe Horacio Vásquez Lajara, geboren op 22 oktober 1860 te Moca en overleden op 25 maart 1936 te Tamboríl.

PA
President van de Voorlopige Regering in dissidentie:
01-08-1899 - 04-09-1899
President van de Voorlopige Regering:
04-09-1899 - 15-11-1899
1899-1902 Juan Isidro Jiménez Pereyra, geboren op 15 november 1846 te Santo Domingo en overleden op 9 mei 1919 te Santo Domingo.

PA
President:
15-11-1899 - 02-05-1902
1902-1903 Felipe Horacio Vásquez Lajara, geboren op 22 oktober 1860 te Moca en overleden op 25 maart 1936 te Tamboríl.

PR
President van de Voorlopige Regering:
26-04-1902 - 23-04-1903
1903 Alejandro Woss y Gil, geboren op 5 mei 1856 te El Seibo en overleden op 28 november 1932 te Santo Domingo.

PA
President van de Voorlopige Regering:
23-04-1903 - 01-08-1903
President:
01-08-1903 - 24-11-1903
1903-1906 Carlos Felipe Morales Languasco, geboren in 1864 te Puerta Plata en overleden in 1914 te Parijs, Frankrijk.

PR
President van de Voorlopige Regering:
24-11-1903 - 19-04-1904
President:
19-04-1904 - 12-01-1906
(verlaat het land op 25-12-1905)
Manuel Lamarche García, geboren in 1852 te Santo Domingo en overleden in 1915. Lid van de Interim Raad van Staatssecretarissen voor Morales:
25-12-1905 - 29-12-1905
Juan Nepomuceno Publio Scipión Emiliano Tejera Penson, geboren op 21 september 1841 te Santo Domingo en overleden op 9 januari 1923 te Santo Domingo. Lid van de Interim Raad van Staatssecretarissen voor Morales:
25-12-1905 - 29-12-1905
Andrés Julio Montolío Moscoso, geboren in 1821 en overleden in 1911. Lid van de Interim Raad van Staatssecretarissen voor Morales:
25-12-1905 - 29-12-1905
1905 Francisco Leonte Vásquez Lajara, geboren op 29 januari 1856 of 1858 te Moca en overleden in 1923. Lid van de Interim Raad van Staatssecretarissen voor Morales:
25-12-1905 - 29-12-1905
Carlos Eduardo Ginebra Pelegrín, geboren in 1874 te Puerto Plata en overleden in 1939 te Puerto Plata. Lid van de Interim Raad van Staatssecretarissen voor Morales:
25-12-1905 - 29-12-1905
Eladio Abdom Victoria Victoria, geboren op 7 juli 1864 te Baní en overleden op 27 juli 1939 te Santiago de los Caballeros.

PR
Lid van de Interim Raad van Staatssecretarissen voor Morales:
25-12-1905 - 29-12-1905
Federico Velásquez y Hernández, geboren in 1867 te Guazumal en overleden in 1934 te  Puerto Rico, Verenigde Staten. Lid van de Interim Raad van Staatssecretarissen voor Morales:
25-12-1905 - 29-12-1905
1905-1906
1906-1911
Ramón Arturo Cáceres Vásquez, geboren op 15 december 1866 te Moca en overleden op 19 november 1911 te Santo Domingo.

PR
Interim President voor Morales:
29-12-1905 - 12-01-1906
President:
12-01-1906 - 19-11-1911
Miguel Antonio Román, geboren in 18?? en overleden op 19 juli 1938. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
19-11-1911 - 06-12-1911
José María Cabral y Baéz, geboren in 1864 en overleden in 1937. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
19-11-1911 - 06-12-1911
Manuel de Jesús Ulpiano Troncoso de la Concha, geboren op 3 april 1878 te Santo Domingo en overleden op 30 mei 1955 te Santo Domingo.

PD
Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
19-11-1911 - 06-12-1911
1911 Federico Velásquez y Hernández, geboren in 1867 te Guazumal en overleden in 1934 te  Puerto Rico, Verenigde Staten. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
19-11-1911 - 06-12-1911
Manuel Lamarche García, geboren in 1852 te Santo Domingo en overleden in 1915. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
19-11-1911 - 06-12-1911
Emilio Tejera Bonetti, geboren op 24 september 1880 te Santo Domingo en overleden op 9 december 1968 te Miami, FL, Verenigde Staten. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
19-11-1911 - 30-11-1911
Rafael Díaz, geen gegevens bekend. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
19-11-1911 - 06-12-1911
1911-1912 Eladio Abdom Victoria Victoria, geboren op 7 juli 1864 te Baní en overleden op 27 juli 1939 te Santiago de los Caballeros.

PR
Interim President:
06-12-1911 - 27-02-1912
President:
27-02-1912 - 30-11-1912
1912-1913 Adolfo Alejandro Nouel y Bobadilla, geboren op 12 december 1862 te Santo Domingo en overleden op 26 juni 1937 te Santo Domingo.

Partijloos
Interim President:
01-12-1912 - 13-04-1913
1913-1914 José Bordas Valdéz, geboren op 6 augustus 1874 te Santiago de los Caballeros en overleden op 12 juli 1968 te Santo Domingo.

Partijloos
Interim President:
14-04-1913 - 27-08-1914
1914  Ramón Báez Machado, geboren op 24 december 1858 te Mayagüez, Puerto Rico, Verenigde Staten en overleden op 4 maart 1929 te Santo Domingo.

Partijloos
Voorlopig President:
28-08-1914 - 05-12-1914
1914-1916 Juan Isidro Jiménez Pereyra, geboren op 15 november 1846 te Santo Domingo en overleden op 9 mei 1919 te Santo Domingo.

PA
President:
05-12-1914 - 07-05-1916
Jaime Mota Vidal, geboren in 1856 te Santo Domingo en overleden op 23 april 1928 te Barahona. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
07-05-1916 - 31-07-1916
  Bernardo José Arturo Pichardo y Patín, geboren op 18 oktober 1877 te Santo Domingo en overleden op 8 oktober 1924 te Santo Domingo. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
07-05-1916 - 31-07-1916
1916 José Manuel Jimenes Domínguez, overleden op 22 juni 1947 Havana, Cuba. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
07-05-1916 - 31-07-1916
Federico Velásquez y Hernández, geboren in 1867 te Guazumal en overleden in 1934 te  Puerto Rico, Verenigde Staten. Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
07-05-1916 - 31-07-1916
1916 Francisco Hilario Henríquez y Carvajal, geboren op 14 januari 1859 te Santo Domingo en overleden in 1935 of 4 februari 1852 te Santo Domingo.

PA
President:
31-07-1916 - 29-11-1916

In 1916 volgde de bezetting door de Verenigde Staten. Er werd een gouverneur aangesteld als vertegenwoordiger van de Amerikaanse president:
1916-1918 Harry Shepard Knapp, geboren op 27 juni 1856 te New Britain, CT, Verenigde Staten en overleden op 6 april 1928 te Hartford, CT, Verenigde Staten.

Militair
Militair Gouverneur:
29-11-1916 - 18-11-1918
1917 Edwin Alexander Anderson, Jr., geboren op 16 juli 1860 te Wilmington, NC, Verenigde Staten  en overleden op 23 september 1923 te Masonbury Sound, NC, Verenigde Staten.

Militair
Interim Militair Gouverneur voor Knapp:
23-08-1917 - 11-09-1917
1917
1918
1918
1918
1918
Joseph Henry Pendleton, geboren op 2 juni 1860 te Rochester, PA, Verenigde Staten en overleden op 4 februari 1942 te Coronado, CA, Verenigde Staten.

Militair
Interim Militair Gouverneur voor Knapp:
29-10-1917 - 29-11-1917
05-02-1918 - 17-03-1918
06-04-1918 - 01-06-1918
02-07-1918 - 01-09-1918
1918-1919 Ben Hebard Fuller, geboren op 27 februari 1870 te Big Rapids, MI, Verenigde Staten en overleden op 8 juni 1937 te Washington, DC, Verenigde Staten.

Militair
Militair Gouverneur:
18-11-1918 - 25-02-1919
1919-1921 Thomas Snowden, Jr., geboren op 12 augustus 1857 te Peekskill, NY, Verenigde Staten en overleden op 27 januari 1930.

Militair
Militair Gouverneur:
25-02-1919 - 03-06-1921
1921-1922 Samuel Shelburne Robison, geboren op 10 mei 1867 te Juniata, PA, Verenigde Staten en overleden op 20 november 1952 te Glendale, CA, Verenigde Staten.

Militair
Militair Gouverneur:
03-06-1921 - 21-10-1922
1922
1922
1922-1924
Harry Lee, geboren op 4 juni 1872 te Washington, DC, Verenigde Staten en overleden op 13 mei 1935 te Quantico, VA, Verenigde Staten.

Militair
Interim Militair Gouverneur voor Robison:
03-01-1922 - 19-02-1922
14-06-1922 - 24-07-1922
Interim Militair Gouverneur:
21-10-1922 - ??-03-1923
Militair Gouverneur:
??-03-1923 - 24-07-1924
1922-1924 Benjamin Sumner Welles, geboren op 14 oktober 1892 te New York, NY, Verenigde Staten en overleden op 24 september 1961 te Bernardsville, NJ, Verenigde Staten. Commissaris van de Dominicaanse Republiek, met de rang van buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister:
29-07-1922 - 12-07-1924

In 1922 werd begonnen met de terugtrekking van de Amerikaanse troepen. De Gouverneur bleef op zijn post samen met een nieuw aangesteld commissaris en Dominicaan Juan Vicini hieronder werd voorlopig president. Met de verkiezing van de pro-Amerikaanse Vásquez tot president in 1924, was de Amerikaanse bezetting ten einde.
De presidenten van de Derde Republiek:
1922-1924 Juan Bautista Vicini Burgos, geboren op 19 juli 1871 te Santo Domingo en overleden op 25 mei 1935 te Santo Domingo.

Liberaal
Voorlopig President:
21-10-1922 - 12-07-1924
1924-1930 Felipe Horacio Vásquez Lajara, geboren op 22 oktober 1860 te Moca en overleden op 25 maart 1936 te Tamboríl.

PN
President:
12-07-1924 - 02-03-1930
1930 Rafael Estrella Ureña, geboren op 10 november 1889 te Santiago de los Caballeros en overleden op 16 september 1945 te Santo Domingo.

Republikein
President:
03-03-1930 - 16-08-1930
1930-1938 Rafael Leónidas Trujillo y Molina, geboren op 24 oktober 1891 te San Cristóbal en overleden op 30 mei 1961 te Santo Domingo.

Militair/PD
President:
16-08-1930 - 16-08-1938
1938-1940 Jacinto Daniel Bienvenido Peynado Garrigosa, geboren op 4 oktober 1867 te Puerto Plata en overleden op 7 maart 1940 te Santo Domingo.

PD
President:
16-08-1938 - 07-03-1940
1940-1942 Manuel de Jesús Ulpiano Troncoso de la Concha, geboren op 3 april 1878 te Santo Domingo en overleden op 30 mei 1955 te Santo Domingo.

PD
President:
07-03-1940 - 18-05-1942
1942-1952 Rafael Leónidas Trujillo y Molina, geboren op 24 oktober 1891 te San Cristóbal en overleden op 30 mei 1961 te Santo Domingo.

Militair/PD
Interim President:
18-05-1942 - 16-08-1942
President:
16-08-1942 - 16-08-1952
1952-1960 Héctor Bienvenido Trujillo y Molina, geboren op 6 april 1908 te San Cristóbal en overleden op 19 oktober 2002 te Miami, FL, Verenigde Staten.

PD
President:
16-08-1952 - 03-08-1960
1960-1962 Joaquín Antonio Balaguer Ricardo, geboren op 1 september 1906 te Navarrete en overleden op 14 juli 2002 te Santo Domingo.

PD
President:
03-08-1960 - 16-01-1962
Armando Óscar Pacheco Román, geboren in 1901 en overleden in 1983. Lid van de Civiel-Militaire Raad:
16-01-1962 - 17-01-1962
Luis Emilio Amiama Tió, geboren op 9 november 1914 te San Pedro de Macorís en overleden op 6 december 1980 te Verenigde Staten. Lid van de Civiel-Militaire Raad:
16-01-1962 - 17-01-1962
1962  Antonio Cosme Imbert Barrera, geboren op 3 december 1920 te Puerto Plata en overleden op 31 mei 2016 te Santo Domingo.

Militair
Lid van de Civiel-Militaire Raad:
16-01-1962 - 17-01-1962
Enrique Rafael Valdez Vidaurre, geboren in 1927 en overleden in februari 2003 te Miami, FL, Verenigde Staten. Lid van de Civiel-Militaire Raad:
16-01-1962 - 17-01-1962
Wilfredo Medina Natalio, geen gegevens bekend. Lid van de Civiel-Militaire Raad:
16-01-1962 - 17-01-1962
1962 Huberto Carlos Conrado Godofredo Bogaert Román, geboren op 1 maart 1901 te Santiago de los Caballeros en overleden op 2 december 1962.

Militair
President van de Civiel-Militaire Raad:
17-01-1962 - 18-01-1962
1962-1963 Rafael Filiberto Bonnelly Fondeur, geboren op 22 augustus 1904 te Santiago de los Caballeros en overleden op 28 december 1979 te Santo Domingo.

Republikein
President:
18-01-1962 - 27-02-1963
1963 Juan Emilio Bosch Gaviño, geboren op 30 juni 1909 te La Vega en overleden op 1 november 2001 te Santo Domingo.

PRD
President:
27-02-1963 - 25-09-1963
1963 Víctor Elby Viñas Román, geboren in 1925 en overleden op 4 september 2004 te Santo Domingo.

Militair
Voorzitter van de Voorlopige Raad (junta):
25-09-1963 - 26-09-1963
Emilio de los Santos y Salcié, geboren op 12 oktober 1903 te San Juan de la Maguana en overleden op 10 juni 1986 te Santo Domingo. Voorzitter van het Triumviraat:
26-09-1963 - 22-12-1963
Manuel Enrique Tavares Espaillat, geboren op 15 juni 1924 te Santiago en overleden op 11 december 1984. Lid van het Triumviraat:
26-09-1963 - 27-06-1964
1963-1965 Ramón Tapia Espinal, geboren op 29 maart 1926 te La Vega en overleden op 24 maart 2002 te Santo Domingo. Lid van het Triumviraat:
26-09-1963 - 08-04-1964
Donald Joseph Reid Cabral, geboren op 9 juni 1923 te Santiago de los Caballeros en overleden op 22 juli 2006 te Santo Domingo.

UCN
Voorzitter van het Triumviraat:
30-12-1963 - 25-04-1965
Ramón Cáceres Troncoso, geboren op 26 december 1930 te Santo Domingo. Lid van het Triumviraat:
18-04-1963 - 25-04-1965
1965 Juan Casasnovas Garrido, geboren op 4 december 1918 te an Pedro en overleden in 1998.

PRD
Voorlopig President in dissidentie:
13-10-1963 - 04-11-1963
Vinicio Antonio Fernández Pérez, geen gegevens bekend.

Militair
Lid van het Revolutionaire Comité (enkele uren):
25-04-1965 - 25-04-1965
Giovanni Gutiérrez Ramírez, geeen gegevens bekend.


Militair
Lid van het Revolutionaire Comité (enkele uren):
25-04-1965 - 25-04-1965
1965  Francisco Alberto Caamaño Deñó, geboren op 11 juni 1932 te Santo Domingo en overleden op 16 februari 1973.

Militair
Lid van de Raad van Staatssecretarissen:
31-08-1899 - 31-08-1899
Eladio Ramírez Sánchez, geeen gegevens bekend. Lid van het Revolutionaire Comité (enkele uren):
25-04-1965 - 25-04-1965
Pedro Bartolomé Benoit Vanderhorst, geboren op 13 februari 1921 te Samana en overleden op 5 april 2012 te Santo Domingo.

Militair
Lid van het Revolutionaire Comité (enkele uren):
25-04-1965 - 25-04-1965
1965 José Rafael Molina Ureña, geboren op 31 januari 1921 te San Francisco de Macorís en overleden op 22 mei 2000 te Santo Domingo.

PRD
Voorlopig President:
25-04-1965 - 27-04-1965
1965   Geen erkende nationale autoriteit 27-04-1965 - 01-05-1965
1965 Pedro Bartolomé Benoit Vanderhorst, geboren op 13 februari 1921 te Samana en overleden op 5 april 2012 te Santo Domingo.


PRD
Voorzitter Militaire Raad (junta):
01-05-1965 - 07-05-1965
1965 Francisco Alberto Caamaño Deñó, geboren op 11 juni 1932 te Santo Domingo en overleden op 16 februari 1973.

Militair
President in dissidentie:
04-05-1965 - 03-09-1965
1965 Antonio Cosme Imbert Barrera, geboren op 3 december 1920 te Puerto Plata en overleden op 31 mei 2016 te Santo Domingo.

Militair
President:
007-05-1965 - 30-08-1965
1965   Geen erkende nationale autoriteit 30-08-1965 - 03-09-1965

Na de Burgeroorlog van 1965 werd García Godoy voorlopig president en tien maanden daarna trad Balaguer in functie als eerste pres
ident van de Vierde Republiek:
1965-1966 Héctor Federico García Godoy Cáceres, geboren op 11 januari 1921 te Moca en overleden in april 1970 te Santo Domingo.

PRSC
Voorlopig President:
03-09-1965 - 01-07-1966
1966-1978 Joaquín Antonio Balaguer Ricardo, geboren op 1 september 1906 te Navarrete en overleden op 14 juli 2002 te Santo Domingo.

PRSC
President:
01-07-1966 - 16-08-1978
1978-1982 Silvestre Antonio Guzmán Fernández, geboren op 12 februari 1911 te La Vega en overleden op 4 juli 1982 te Santo Domingo.

PRD
President:
16-08-1978 - 04-07-1982
1982 Jacobo Majluta Azar, geboren op 9 oktober 1934 te Santo Domingo en overleden op 2 maart 1996 te Tampa, FL, Verenigde Staten.

PRD
President:
04-07-1982 - 16-08-1982
1982-1986 José Salvador Omar Jorge Blanco, geboren op 5 juli 1926 te Santiago de los Caballeros en overleden op 26 december 2010 te Santo Domingo.

PRD
President:
16-08-1982 - 16-08-1986
1986-1996 Joaquín Antonio Balaguer Ricardo, geboren op 1 september 1906 te Navarrete en overleden op 14 juli 2002 te Santo Domingo.

PRSC
President:
16-08-1986 - 16-08-1996
1996-2000 Leonel Antonio Fernández Reyna, geboren op 26 december 1953 te Santo Domingo.

PLD
President:
16-08-1996 - 16-08-2000
2000-2004 Rafael Hipólito Mejía Domínguez, geboren op 22 februari 1941 te Gurabo.

PRD
President:
16-08-2000 - 16-08-2004
2004-2012 Leonel Antonio Fernández Reyna, geboren op 26 december 1953 te Santo Domingo.

PLD
President:
16-08-2004 - 16-08-2012
2012-2020 Danilo Medina Sánchez, geboren op 10 november 1951 te Arroyo Cano.

PLD
President:
16-08-2012 - 16-08-2012
2020- ? Luis Rodolfo Abinader Corona, geboren op 12 juli 1967 te Santo Domingo.

PRM
President:
16-08-2020 - heden