Denemarken
Kopenhagen

Koninkrijk Denemarken
DNK
locatie
staatshoofden
kaart

regeringsleiders
ga direct naar:   1860   1870   1880   1890   1900   1910   1920   1930   1940   1950   1960   1970   1980   1990   2000   2010
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Vanaf 1848 heeft Denemarken een Eerste Minister (Premierminister) als hoofd van de regering, vanaf 1856 is zijn titel Raadspresident (Koseilspräsident). Tijdens de regeringsperiode van Zahle wordt in 1918 de titel verandert in Staatsminister (Statsminister).
1848-1852 Adam Wilhelm, graaf Moltke, geboren op 25 augustus 1785 te Einsidelsborg en overleden op 15 februari 1864 te Kopenhagen.

Partijloos
Eerste Minister:
22-03-1848 - 27-01-1852
1852-1853 Christian Albrecht Bluhme, geboren op 27 december 1794 te Kopenhagen en overleden op 10 december 1866 te Kopenhagen.

Conservatief
Eerste Minister:
27-01-1852 - 21-04-1853
1853-1854 Anders Sandøe Ørsted, geboren op 21 december 1778 te Rudkøbing en overleden op 1 mei 1860 te Kopenhagen.

Conservatief
Eerste Minister:
21-04-1853 - 12-12-1854
1854-1856 Peter Georg Bang, geboren op 7 oktober 1797 te Kopenhagen en overleden op 2 april 1861 te Kopenhagen.

Conservatief
Eerste Minister:
12-12-1854 - 12-10-1855
Raadspresident:
12-10-1855 - 18-10-1856
1855
1856 
Ludvig Nicolaus von Scheele, geboren op 14 oktober 1796 te Itzehoe, Duitsland en overleden op 1 januari 1874 te Kopenhagen.

Conservatief
Interim Eerste Minister voor Bang:
24-06-1855 - 04-08-1855
Interim Raadspresident voor Bang:
11-07-1856 - 22-08-1856
1856-1857 Carl Christoffer Georg Andræ, geboren op 14 oktober 1812 te Hjertebjerg en overleden op 2 februari 1893 te Kopenhagen.

Partijloos
Raadspresident:
18-10-1856 - 13-05-1857
1857-1859 Carl Christian Hall, geboren op 25 februari 1812 te Christianshavn en overleden op 14 augustus 1888 te Frederiksberg.

NL
Raadspresident:
13-05-1857 - 02-12-1859
1859-1860 Carl Edvard Rotwitt, geboren op 12 maart 1812 te Hillerød en overleden op 8 februari 1860 te Kopenhagen.

FF
Raadspresident:
02-12-1859 - 08-02-1860
1860 Carl Frederik Axel Bror, baron Blixen-Finecke, geboren op 15 augustus 1822 te Dallund en overleden op 6 januari 1873 te Baden-Baden, Duitsland.

Conservatief
Interim Raadspresident:
08-02-1860 - 24-02-1860
1860-1863 Carl Christian Hall, geboren op 25 februari 1812 te Christianshavn en overleden op 14 augustus 1888 te Frederiksberg.

NL
Raadspresident:
24-02-1860 - 31-12-1863
1863-1864 Ditlev Gothard Monrad, geboren op 24 november 1811 te Kopenhagen en overleden op 28 maart 1887 te Nykøbing.

NL
Raadspresident:
31-12-1863 - 11-07-1864
1864-1865 Christian Albrecht Bluhme, geboren op 27 december 1794 te Kopenhagen en overleden op 10 december 1866 te Kopenhagen.

Conservatief
Raadspresident:
11-07-1864 - 06-11-1865
1865-1870 Christian Emil, graaf Krag-Juel-Vind-Frijs, leengraaf  Frijsenborg, geboren op 8 december 1817 te Frijsenborg en overleden op 12 oktober 1896 te Tårs. Raadspresident:
06-11-1865 - 28-05-1870
1870-1874 Ludvig Henrik Carl Herman, graaf Holstein-Holsteinborg, geboren op 18 juli 1815 te Holsteinborg en overleden op 28 april 1892 te Kopenhagen.

Conservatief
Raadspresident:
28-05-1870 - 14-07-1874
1874-1875 Christen Andreas Fonnesbech, geboren op 7 juli 1817 te Kopenhagen en overleden op 17 mei 1880 te Kopenhagen.

Conservatief
Raadspresident:
14-07-1874 - 11-06-1875
1875-1894 Jacob Brønnum Scavenius Estrup, geboren op 6 april 1825 te Sorø en overleden op 24 december 1913 te Tølløse.

Rp
Raadspresident:
11-06-1875 - 07-08-1894
1894-1897 Kjeld Thor Tage Otto Reedtz-Thott, Baron van Gavnø, geboren op 13 maart 1839 te Gavnø en overleden op 27 november 1923 te Gavnø.

Rp
Raadspresident:
07-08-1894 - 23-05-1897
1897-1900 Hugo Egmont Hørring, geboren op 17 augustus 1842 te Kopenhagen en overleden op 13 februari 1909 te Kopenhagen.

Rp
Raadspresident:
23-05-1897 - 27-04-1900
1900-1901 Hannibal Sehested, geboren op 16 November 1842 te Gudme en overleden op 19 september 1924 te Gudme.

Rp
Raadspresident:
27-04-1900 - 24-07-1901
1901-1905 Johan Henrik Deuntzer, geboren op 20 mei 1845 te Kopenhagen en overleden op 16 november 1918 te Charlottenlund.

LP-V
Raadspresident:
24-07-1901 - 15-01-1905
1905-1908 Jens Christian Christensen, geboren op 21 november 1856 te Påbøl en overleden op 19 december 1930 te Hee.

LP-V
Raadspresident:
15-01-1905 - 11-10-1908
1908-1909 Niels Thomasius Neergaard, geboren op 27 juni 1854 te Ugilt en overleden op 2 september 1936 te Kopenhagen.

LP-V
Raadspresident:
11-10-1908 - 16-08-1909
1909 Johan Ludvig Carl Christian Tido, landgraaf Holstein-Ledreborg, geboren op 10 juni 1839 te Hochberg, Württemberg, Duitsland en overleden op 1 maart 1912 te Ledreborg.

LP-V
Raadspresident:
16-08-1909 - 18-10-1909
1909-1910 Carl Theodor Zahle, geboren op 19 januari 1866 te Roskilde en overleden op 3 februari 1946 te Kopenhagen.

RV
Raadspresident:
28-10-1909 - 04-07-1910
1910-1913 Klaus Espen Berntsen, geboren op 12 juni 1844 te Eskilstrup en overleden op 27 maart 1927 te Kopenhagen.

LP-V
Raadspresident:
04-07-1910 - 21-06-1913
1913-1920 Carl Theodor Zahle, geboren op 19 januari 1866 te Roskilde en overleden op 3 februari 1946 te Kopenhagen.

RV
Raadspresident:
21-06-1913 - 20-04-1918
Staatsminister:
21-04-1918 - 30-03-1920
1920 Carl Julius Otto Liebe, geboren op 24 mei 1860 te Kopenhagen en overleden op 21 maart 1929 te Kopenhagen.

Partijloos
Staatsminister:
30-03-1920 - 05-04-1920
1920 Michael Pedersen Friis, geboren op 22 oktober 1857 te Marienlund en overleden op 24 april 1944 te Kopenhagen.

Partijloos
Staatsminister:
05-04-1920 - 05-05-1920
1920-1924 Niels Thomasius Neergaard, geboren op 27 juni 1854 te Ugilt en overleden op 2 september 1936 te Kopenhagen.

LP-V
Staatsminister:
05-05-1920 - 23-04-1924
1924-1926 Thorvald August Marinus Stauning, geboren op 26 oktober 1873 te Kopenhagen en overleden op 3 mei 1942 te Kopenhagen.

SD
Staatsminister:
23-04-1924 - 13-12-1926
1926-1929 Thomas Madsen-Mygdal, geboren op 24 december 1876 te Mygdal en overleden op 23 februari 1943 te Kopenhagen. Staatsminister:
13-12-1926 - 28-04-1929
1929-1942 Thorvald August Marinus Stauning, geboren op 26 oktober 1873 te Kopenhagen en overleden op 3 mei 1942 te Kopenhagen.

SD
Staatsminister:
28-04-1929 - 01-05-1942
1942 Vilhelm Buhl, geboren op 16 oktober 1881 te Fredericia en overleden op 18 december 1954 te Kopenhagen.

SD
Interim Staatsminister:
01-05-1942 - 04-05-1942
Staatsminister:
04-05-1942 - 10-11-1942
1942-1945 Erik Julius Christian Scavenius, geboren op 13 juli 1877 te Klintholm en overleden op 29 november 1962 te Kopenhagen.

Partijloos
Staatsminister:
10-11-1942 - 05-05-1945
(legt functie op 29-08-1943 neer op last van de Duitse bezetters)
1943-1945 Nils Thomas Svenningsen, geboren op 28 maart 1894 te Stockholm, Zweden en overleden op 20 oktober 1985.

Partijloos
Interim Staatsminister voor Scavenius:
29-08-1943 - 05-05-1945
1945 Vilhelm Buhl, geboren op 16 oktober 1881 te Fredericia en overleden op 18 december 1954 te Kopenhagen.

SD
Staatsminister:
05-05-1945 - 08-11-1945
1945-1947 Knud Kristensen, geboren op 26 oktober 1880 te Hover en overleden op 28 september 1962 te Hillerød.

LP-V
Staatsminister:
08-11-1945 - 13-11-1947
1947-1950 Hans Christian Hedtoft Hansen, geboren op 21 april 1903 te Århus en overleden op 29 januari 1955 te Stockholm, Zweden.

SD
Staatsminister:
13-11-1947 - 27-10-1950
1950-1953 Erik Eriksen, geboren op 20 november 1902 te Brangstrup en overleden op 7 oktober 1972 te Esbjerg.

LP-V
Staatsminister:
27-10-1950 - 30-09-1953
1953-1955 Hans Christian Hedtoft Hansen, geboren op 21 april 1903 te Århus en overleden op 29 januari 1955 te Stockholm, Zweden.

SD
Staatsminister:
30-09-1953 - 29-01-1955
1955-1960 Hans Christian Svane Hansen, geboren op 8 november 1906 te Århus en overleden op 19 februari 1960 te Kopenhagen.

SD
Interim Staatsminister:
29-01-1955 - 01-02-1955
Staatsminister:
01-02-1955 - 19-02-1960
1960-1962 Olfert Viggo Fischer Kampmann, geboren op 21 juli 1910 te Frederiksberg en overleden op 3 juni 1976 te Kopenhagen.

SD
Interim Staatsminister:
19-02-1960 - 21-02-1960
Staatsminister:
21-02-1960 - 03-09-1962
1962
1962

1962-1968
Jens Otto Krag, geboren op 15 september 1914 te Randers en overleden op 22 juni 1978 te Skiveren.

SD
Interim Staatsminister voor Kampmann:
06-05-1962 - 15-08-1962
Interim Staatsminister voor Kampmann:
28-08-1962 - 03-09-1962
Staatsminister:
03-09-1962 - 18-02-1968
1968-1971 Hilmar Tormod Ingolf Baunsgaard, geboren op 26 februari 1920 te Slagelse en overleden op 20 juni 1989 te Gentofte.

RV
Staatsminister:
18-02-1968 - 09-10-1971
1971-1972 Jens Otto Krag, geboren op 15 september 1914 te Randers en overleden op 22 juni 1978 te Skiveren.

SD
Staatsminister:
09-10-1971 - 05-10-1972
1972-1973 Anker Henrik Jørgensen, geboren op 13 juli 1922 te Kopenhagen en overleden op 20 maart 2016 te Kopenhagen.

SD
Staatsminister:
05-10-1972 - 18-12-1973
1973-1975 Poul Hartling, geboren op 14 augustus 1914 te Kopenhagen en overleden op 30 april 2000 te Kopenhagen.

LP-V
Staatsminister:
18-12-1973 - 13-02-1975
1975-1982 Anker Henrik Jørgensen, geboren op 13 juli 1922 te Kopenhagen en overleden op 20 maart 2016 te Kopenhagen.

SD
Staatsminister:
13-02-1975 - 10-09-1982
1982-1993 Poul Holmskov Schlüter, geboren op 3 april 1929 te Tondern.

KF
Staatsminister:
10-09-1982 - 25-01-1993
1993-2001 Poul Oluf Nyrup Rasmussen, geboren op 15 juni 1943 te Esbjerg.

SD
Staatsminister:
25-01-1993 - 27-11-2001
2001-2009 Anders Fogh Rasmussen, geboren op 26 januari 1953 te Ginnerup.

LP-V
Staatsminister:
27-11-2001 - 05-04-2009
2009-2011 Lars Løkke Rasmussen, geboren op 15 mei 1964 te Vejle.

LP-V
Staatsminister:
05-04-2009 - 03-10-2011
2011-2015 Helle Thorning-Schmidt, geboren op 14 december 1966 te Rødovre.

SD
Staatsminister:
03-10-2011 - 28-06-2015
2015-2019 Lars Løkke Rasmussen, geboren op 15 mei 1964 te Vejle.

LP-V
Staatsminister:
28-06-2015 - 27-06-2019
2019- ?  Mette Frederiksen, geboren op 19 november 1977 te Aalborg.

SD
Staatsminister:
27-06-2019 - heden