Cyprus
Nicosia

Republiek Cyprus
CYP
locatie
districten kaart


ONAFHANKELIJK: 16 AUGUSTUS 1960

 
   
  16-08-1960 - 20-04-2006 20-04-2006 - heden  
 
jaartallen afbeelding  na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

Cyprus werd in 1960 onafhankelijk van Groot Brittannië en is sindsdien een republiek met als staatshoofd een president.Deze is tevens de regeringsleider.
De presidenten van Cyprus:
1960-1974 Makarios III, aartsbisschop van Cyprus, geb. Mihalis Christodoulou Mouskos, geboren op 13 augustus 1913 te Panagis, Paphos en overleden op 3 augustus 1977 te Nicosia.

Partijloos
President:
16-08-1960 - 15-07-1974
1974 Nikos Sampson, geb. Nikos Georgiadis, geboren op 16 december 1935 te Famagusta en overleden op 9 mei 2001 te Nicosia.

EOKA
President:
15-07-1974 - 23-07-1974
1974 Glafkos Ioannou Kliridis, geboren op 24 april 1919 te Nicosia en overleden op 15 november 2013 te Nicosia.

Eniaion
Interim President:
23-07-1974 - 07-12-1974
1974-1977 Makarios III, aartsbisschop van Cyprus, geb. Mihalis Christodoulou Mouskos, geboren op 13 augustus 1913 te Panagis, Paphos en overleden op 3 augustus 1977 te Nicosia.

Partijloos
President:
07-12-1974 - 03-08-1977
1977-1988 Spyros Achilleos Kyprianou, geboren op 28 oktober 1932 te Limassol en overleden op 12 maart 2002 te Nicosia.

DIKO
Interim President:
03-08-1977 - 03-09-1977
President:
03-09-1977 - 28-02-1988
1988-1993 Georgios Vasou Vasiliou, geboren op 20 mei 1931 te Famagusta.

Partijloos
President:
28-02-1988 - 28-02-1993
1993-2003 Glafkos Ioannou Kliridis, geboren op 24 april 1919 te Nicosia en overleden op 15 november 2013 te Nicosia.

DISY
President:
28-02-1993 - 28-02-2003
2003-2008 Tassos Nikolaou Papadopoulos, geboren op 7 januari 1934 te Nicosia en overleden op 12 december 2008 te Nicosia.

DIKO
President:
28-02-2003 - 28-02-2008
2008-2013 Dimitris Christofi  Christofias, geboren op 29 augustus 1946 te Kato Dikomo en overleden op 21 juni 2019 te Cyprus.

AKEL
President:
28-02-2008 - 28-02-2013
2013- ? Nikos Chrysanthou Anastasiadis, geboren op 27 september 1946 te Pera Pedi.

DISY
President:
28-02-2013 - heden