Cuba
Havana

Republiek Cuba
CUB
locatie
staatshoofden
regeringsleiders
bestuurlijke indeling kaart

vicepresidenten
 
ga direct naar:     1910     1920     1930     1930     1950     1960     1970     1980     1990     2000     2010     2020
jaartallen afbeelding na(a)m(en), geboorte- en overlijdensgegevens en evt. partij titel en regeerperiode

De vicepresidenten van de Republiek Cuba nog onder Spaans bewind:
1895-1897 Bartolomé de Jesús Masó Márquez, geboren op 21 december 1830 te Yara en overleden op 14 juni 1907 te Manzanillo, oud 76 jaar.

PRC
Vicepresident:
09-1895 - 09-1897
1897-1899 Domingo Méndez Capote, geboren op 12 mei 1863 te Cárdenas en overleden op 16 juni 1934 te Havana, oud 71 jaar.

PRC
Vicepresident:
09-1897 - 05-1899

De vicepresidenten van de Republiek Cuba (1902-1959):
1902-1905 Luis Estévez y Romero, geboren op 20 oktober 1849 te Matanzas en overleden op 4 februari 1909 te Parijs, Frankrijk, oud 59 jaar. Vicepresident:
05-1902 - 03-1905
1905-1906   vacant 03-1905 - 01-1906
1906 Domingo Méndez Capote, geboren op 12 mei 1863 te Cárdenas en overleden op 16 juni 1934 te Havana, oud 71 jaar.

PRC
Vicepresident:
01-1906 - 09-1906
1906-1909   vacant 09-1906 - 01-1909
1909-1913 Alfredo de Zayas Alfonso, geboren op 21 februari 1861 te Havana en overleden op 11 april 1934 te Havana, oud 73 jaar.

PPC-LN
Vicepresident:
01-1909 - 05-1913
1913-1917 Enrique José Varona y Pera, geboren op 13 april 1849 te Camagüey en overleden op 13 november 1933 te Havana, oud 84 jaar.
Vicepresident:
05-1913 - 05-1917
1917-1921 Juan Emilio de la Caridad Núñez y Rodríguez, geboren op 27 december 1855 te Esperanza en overleden op 5 mei 1922 te Havana, oud 66 jaar. Vicepresident:
05-1917 - 05-1921
1921-1925 Francisco Carrillo Morales, geboren op 4 oktober 1851 te Remedios en overleden op 11 november 1926 te Havana, oud 75 jaar. Vicepresident:
05-1921 - 05-1925
1925-1929 Carlos de la Rosa Hernández, geen gegevens bekend. Vicepresident:
05-1925 - 05-1929
1929-1936   vacant 05-1929 - 05-1936
1936 Federico Laredo Brú, geboren op 23 april 1875 te Remedios en overleden op 7 juli 1946 te Havana, oud 71 jaar.

UN
Vicepresident:
05-1936 - 12-1936
1936-1940   vacant 12-1936 - 10-1940
1940-1944 Gustavo Cuervo Rubio, geboren op 6 december 1890 Pinar del Río en overleden op 3 april 1978 te Miami, FL, Verenigde Staten, oud 87 jaar. Vicepresident:
10-1940 - 10-1944
1944-1948 Raúl de Cárdenas Echarte, geboren op 4 december 1884 te Havana en overleden in 1979 te Havana, oud ± 94 jaar. Vicepresident:
10-1944 - 10-1948
1948-1952 Guillermo Alonso Pujol, geboren in 1899 te Cuba en overleden op in 1973 te Verenigde Staten, oud ± 74 jaar. Vicepresident:
10-1948 - 10-1952
1952-1955   vacant 10-1952 - 02-1955
1955-1959 Rafael Guas Inclán, geboren op 25 december 1896 te Havana en overleden op 12 oktober 1975 te Miami, FL, Verenigde Staten, oud 78 jaar. Vicepresident:
02-1955 - 01-01-1959

Fidel Castro schafte het vicepresidentschap in 1959 af, maar herstelde zijn broer in 1976 in de functie van Vicepresident van de Staatsraad, in 2019 werd het weer vicepresident van de republiek Cuba:
1976-2008 Raúl Modesto Castro Ruz, geboren op 3 juni 1931 te Bíran, oud jaar. Broer van zijn voorganger Fidel Castro.

PCC
Vicepresident van de Staatsraad:
0
2008-2013 José Ramón Machado Ventura, geboren op 26 oktober 1930 te San Antonio de las Vueltas, oud jaar.

PCC
Vicepresident van de Staatsraad:
02-2008 - 02-2013
2013-2018 Miguel Mario Díaz-Canel Bermúdez, geboren op 20 april 1960 te Placetas, oud jaar.

PCC
Vicepresident van de Staatsraad:
02-2013 - 04-2018
2018- ? Salvador Antonio Valdés Mesa, geboren op 13 juni 1945 te Cuba, oud jaar.

PCC
Vicepresident van de Staatsraad:
04-2018 - 10-10-2019
Vicepresident van de Republiek:
10-10-2019 - heden